Skocz do zawartości

Avengers: ENDGAME [uwaga spoilery] - temat tymczasowy


milan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak się zastanawiam, że sytuacja Bannera może otworzyć pole dla nowego filmu o Hulku. W komiksach schizofremia i szary Hulk graly dużą rolę. 

Podobnie Loki z Tesseractem to jawna kotwica fabularna.

 

Ale przeboleć nie mogę, że tarczę dostał Sam. Dla Buckyego ruszył Cap niebo i ziemię ale na koniec nawet z nim słowa nie zamienił i dał Sokołowi swój symbol. Rozumiem, że Falcon ostatnio w komiksach latał na bialo-niebiesko-czerwono ale to i tak bez sensu.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No, to fakt, Bucky był o wiele lepszym kandydatem. 

 

Tak się zastanawiałem po co w końcówce na pogrzebie dali tego chłopaczka z IronMana3 (który już jest nastolatkiem) i najbardziej prawdopodobne jest chyba to, że to właśnie on zostanie nowym Iron Manem. Będzie team-up nastolatków ze Spider-Manem i jakimiś nowymi młodymi bohaterami wprowadzonymi w nowej fazie, a zarządzał nimi będzie mowy Kapitan BlackAmerica. 

Odnośnik do komentarza
SPOILERY!!!

 

It is done :fsg:

Dobrze jest być komiksowym geekiem. End Game dostarczyło wszystko to czego oczekiwałem, trochę tego czego nie potrzebowałem i sporo tego czego się nie spodziewałem. MIAZGA. Każda scena gniotła mosznę tak jak lubię choć kilka aspektów było na siłę. 

1)Thor. Pięknie naprawili blondaska w Ragnaroku dając ciekawą drogę na Wszechojca kalecząc nie tylko ciało ale i duszę: najpierw Asgard, ojciec, potem Thanos kopie go w dupe zabija brata i zioma, a na koniec wysadza wszystko w diabły by następnie i tak przeżyć siekierę w klatę, pojechać one linerem i uciec. Suck to be fallen prince :/ Mimo to miał mocarne wejście na pole bitwy i zyskał sporo na tych dwóch filmach. Po 5 latach jeszcze jestem zrozumieć mikołajową stylówę ale czemu przez cały film? Śmiesznie było przez te kilka pierwszych minut ale potem każdy najazd na Thora kończył się kadrem na wielki bebech. Miał wziąć się w garść, chwycić topór i w mgnieniu oka wrócić do bycia zjaebistym. Na brodę Odyna, typ przecież może żyć w kosmosie. Bycie emo beksą też mógł skończyć szybciej,

2) znów nie wyjaśnili jak Valkiria i Taika znaleźli się w innym statku gdy Thanos przybył pomiędzy Ragnarokiem, a IW,

3) Kapitan Marvel. Dobrze, że Russo ograniczyli jej rolę w filmie bo jest zdecydowanie OP i egzystencja Avengersów przy niej to mocno dyskusyjna sprawa. Już pal licho, że ukradła scenę Pepper z ratowaniem Starka (Potts dostała przynajmniej zbroję Rescue) ale scena jak niewzruszona odbija heada od Thanosa to beka.

4) All-Female Avengers. Scena, która idealnie pasowała pod podwaliny New Avengers zastąpili sceną pod publiczkę. Dzięki Feige. Dobrze, że są Russo i to ogarnęli.

5) Profesor Hulk. Pomysł z przeniesieniem komiksowej wersji inteligentnego Hulka był świetny. Niestety wymuszone żarty sprawiały, że częściej widziałem ostatnią wersję Hulka z komiksów (Amadeus) zamiast połączonego Bannera i Hulka, a to nie jest wcale dobre,

Oczywiście to wszystko takie czepialstwo i w żadnym wypadku nie odbierało przyjemności jaka płynęła z seansu. Więcej grzechów nie uświadczyłem.

 

Cała reszta to dobro w najczystszej postaci. Ilość easter eggów poraża jak i postaci jakich Russo udało się wcisnąć. I każda ma swoje 3 grosze. Nikt tak jak bracia nie potrafi wyważyć ten aspekt. Szacun. Scena w windzie, Hail Hydra, Cap's butt, Worthy Rogers...długo można by wymieniać. 

Scena "On your left" :wub::wub::wub: To najpiękniejsza rzecz jaka przytrafiła się MCU. Piękny montaż i potężny wagon emocji. A potem ta scena...

 

 I am Iron Man... 

 

Wszystko prowadziło do tej sceny. it was a good death... good enough. W chwili gdy  Strange pokazał palcem wiedziałem kto się poświęci. Aspekt córki tylko dodaje tragizm sytuacji. Człowiek, który ostatnie lata przygotowywał się do tej właśnie chwili. No uroniłem łzę. Scena z Kapitanem również wywołała emocje. Old Man Rogers jak żywcem z komiksów. Szanuję taką zagrywkę. Nasuwa się pytanie czy Cap nie okazał się zachłanny? WS pokazało nam, że Peggy ruszyła dalej ze swoim życiem

Spoiler

 

więc albo oboje ukrywali jego obecność albo pozbawił ją rodziny. Pytanie czy Rogers naprawdę odciąłby się od świata? Wiedział o Hydrze, o Buckym... Czy to nie wywołało alternatywnej przyszłości, o której mówiła Tilda? Czy w taki wypadku Steve nie powinien znaleźć się w innej teraźniejszości?

Problemy z podróżami w czasie... Teraz gdy to odkryli sprawy będą się tylko komplikować. Kradzież kamieni mogła wywołać poważne konsekwencje czy więc ucieczka Lokiego z Teserakiem i zajumanie Mjolnira nie spowoduje innych?

Skoro mowa o przyszłości. Kwestia trzęsień ziemi na skalę kosmiczną jest albo konsekwencją działań Thanosa albo zapowiedzią Eternals.

Sprawa Wdowy też jest do rozważania. Z rozmowy z Masorzem wyskoczyło, że wg Feige'a obecna faza zakończy się solowym filmem właśnie z Wdową (jakikolwiek miałby on być). 

Ech, muszę zrobić kolejny seans, takie to było dobre.

 

All Hail Avengers, All Hail Iron Man

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Niesamowite teorie, ktoś ma córkę, to ta na pewno też będzie latać w rajtuzach.

Dziwne że stawiasz na młodego  a nie młodą iron woman.

 

Brat mi  sprzedał fajną możliwą fabułę spidermana, zgadza mi się to z powodem dla którego Mysterio walczy  z Hydromanem na trailerze.

I jeszcze pieprzył coś że vision pewnie żyje bo w komiksach też był  szary w pewnym momencie. Na moje stracił kolor razem  z zywotem ale co ja tam wiem. Nigdy go nie lubiłem.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, milan napisał:

Niesamowite teorie, ktoś ma córkę, to ta na pewno też będzie latać w rajtuzach.

Dziwne że stawiasz na młodego  a nie młodą iron woman.

 

Brat mi  sprzedał fajną możliwą fabułę spidermana, zgadza mi się to z powodem dla którego Mysterio walczy  z Hydromanem na trailerze.

I jeszcze pieprzył coś że vision pewnie żyje bo w komiksach też był  szary w pewnym momencie. Na moje stracił kolor razem  z zywotem ale co ja tam wiem. Nigdy go nie lubiłem.

 

Shuri w Wakandzie niemal skopiowała całego Visiona, więc jego powrót jest faktycznie dość prawdopodobny. Zresztą to Marvel, tu nikt tak naprawdę do końca nie umiera. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, milan napisał:

Niesamowite teorie, ktoś ma córkę, to ta na pewno też będzie latać w rajtuzach.

 

No nie bez kozery pokazywali jak Hawkeye uczył ją strzelania z łuku i spekulacje istnieją, że Lila będzie żeńską hawkeye

IMG_7F1BC20A7388_1.jpeg

3 godziny temu, szejdj napisał:

Mnie martwi niestety, że potwierdzone są filmy o Czarnej Wdowie, Dr Strange czy Czarna Pantera, czyli najnudniejsze postaci z kanonu a nic nie wiadomo o nowych Avengersach czy Xmenach. 

Bo generalnie to wygląda tak, że chcą zrobić połączenie seriali marvela na Disney plus razem z filmowym uniwersum (czyli odmiennie jak bylo do tej pory z serialami Netflixa) będziesz miał jeszcze Black Widow, GOTG 3, serial o Wandzie i kilka innych rzeczy więc na spokojnie utworzą podwaliny pod nowych Avengersow

 

 

Odnośnik do komentarza

Plotka głosi, że Thor jest uwzględniony w scenariuszu Gunna. Asgarians of Galaxy? Please and thank you.

18 godzin temu, Rudiok napisał:

@Farmer Ostatnim filmem tej fazy będzie nowy Spider-Man, a nie Wdowa. 

 

Strzelam, że scena po napisach będzie się kręcić wokół Young/New Avengers. Jest Parker, młoda Hawkeye, córka Ant-Mana i młody z IronMan3. Dorzucić do tego kogoś nowego i w sam raz starczy obsady na nowy film. 

A to możliwe, że coś pokręciłem. W każdym razie jeżeli mają pojawić się New Avengers w smarkatej odsłonie to jest szansa na Nova zwłaszcza, że spekulowało się o nim już przy okazji zapowiedzi Kapitan Marvel (nie widziałem jeszcze filmu więc nie wiem czy były tam jakieś nawiązania do Nova Corps lub samego Ridera). Shuri pewnie zostawią na all-female Avengers.

No i jak będą wyglądać konsekwencje 5-letniej absencji bohaterów? Wątpię np., że w Wakandzie panowało bezkrólewie. Dlatego dziwi mnie scena T'Challi z matką w mieście? Po Czarnej Panterze jedynym racjonalnym kandydatem był M'Baku. 

Ciekawie wygląda też kwestia Lokiego, który zawinął się z Teseraktem. Niby takie coś powinno wpłynąć tylko na tamtą oś czasu wg The Ancient One ale kto ich tam wie. Pytanie więc, którego Lokiego będzie dotyczył serial na Disney+ skoro bohater ma latać pomiędzy najważniejszymi dziejami w historii świata? Jeżeli rzeczywiście mają zamiar połączyć filmy i seriale z Disney+ to szykują się lepsze uzupełnienia niż one shoty z pierwszych faz.

Odnośnik do komentarza

Zaskakuje mnie jedna rzecz... Nikt tutaj chyba nie rozumie idei podróży w czasie, przedstawionej w tym filmie. Przecież Hulk tłumaczył a póżniej Ancient One dopowiadała, że to nie jest tak jak w każdy innym filmie o podróżach w czasie. Co się zdarzyło, to się zdarzyło i basta, nie można tego zmienić. Kiedy wracasz to przeszłości, tworzysz alternatywną linię czasową, która gdzieś tam sobie leci i nie wpływa na terażniejszość. Dlatego gdy Nebula2023 zabiła Nebulę2014 nie znknieła, dlatego po zabiciu Thanosa2014 nadal doszło w linii czasowej 2023 do pstryknięcia. 

 

Kiedy Cap cofnął się w czasie by przeżyć życie z Peggy, nie zmienił przeszłości ani nie wymazał jej życia z mężęm z oryginalnej lini czasowej. Po prostu rukał ją w alternatywnej lini czasu a potem wrócił. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...