Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta Główna sama w sobie nie będzie ograniczać wydajności danych podzespołów. Na przeszkodzie np. do OC może stać słaba sekcja zasilania MOBO, która nie pozwoli na podkręcanie bo będzie się przegrzewać. Ryzenów się raczej nie kręci, więc to nie powinien być dla Ciebie problem. Jeżeli płyta nie jest super budżetowa to za jakiś czas spokojnie będziesz mógł sobie wrzucić Ryska 5 3600 - idealny do gier. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Grabek napisał:

Mysle o apgrejdzie maszyny powoli i nasuwa sie pytanie - czy na asrock z97pro4 da sie skleic cos sensownego? Aktualnie mam zasluzonego gtx970 i i5 4670k. 

 

SSD dyski, dobre chłodzenie na CPU, podkręcić, nowa karta GPU i na pewno pochodzi jeszcze jeśli chcesz etapowo (etap 2 to płyta, cpu i ram)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Velius Witam w Ryzenowej rodzince :ohboy:

Seria 3000 pozamiatała, aż trochę mnie zapiekło jak czytałem w testach, że mój 2700X tak odstaje w gierkach od młodszych braci, ale taka w sumie kolej rzeczy :dunno:
Nowe Threadrippery też królują, więc nic tylko się cieszyć. Mam tylko nadzieję, że w 2020 ogarnie się z Radeonami i chociaż zniweluje dystans technologiczny do Nvidii... a najbardziej to mi się marzy przystępna cenowo karta do grania w 4K:banana:

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Labtec napisał:

 

SSD dyski, dobre chłodzenie na CPU, podkręcić, nowa karta GPU i na pewno pochodzi jeszcze jeśli chcesz etapowo (etap 2 to płyta, cpu i ram)

Ssd juz mam (co prawda 128 ale najwyzej dokupi sie drugi), chlodzenie na cpu tez bralem lepsiejsze jakies. Czyli wychodzi na to ze poki co grafioza styknie. 
Co by pasowalo do tej konfiguracji zeby overkilla nie bylo? Zasilacz mam 550W

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Grabek napisał:

Co by pasowalo do tej konfiguracji zeby overkilla nie bylo? Zasilacz mam 550W

Jak nie zmieniasz procka to powyżej 1660 nie celuj, szkoda kasy. Gdybyś decydował się na lepszy procesor i zmianę płytki to można już iść dalej, ale przy tej i5 to chyba nawet podstawowy 1660 będzie miał aż nadto mocy.

Odnośnik do komentarza

Mieliście/macie do czynienia z jakimś monitorem w przedziale 1000-1200 zł, gdzie przy satysfakcjonujących ustawieniach obrazu, czytaj bez przesadnego zmniejszania jasności obrazu czy konieczności ustawiania ciepłych barw nie męczy on oczu/nie powoduje bólu oczu? Obecnie gram na TV, ale myślę nad zmianą wyświetlacza, bo na ten moment muszę wybierać: jakość obrazu, albo komfort dla oczu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Panowie doradzcie coś do upgradu ,Mam taką specyfikację , próbować to sprzedać czy coś kombinować ? .
Najlepiej byłoby podkręcić procek ale nie przy tej płycie , kupno nowej karty może ryzera (2600?) i do tego płyta. No ale znów wąskim gardłem będzie karta graficzna przy lepszym profesorze.

Procesor - I5 6400 2.7 -3.3
Chłodzenie procesora - pure rock slim
Płyta główna - MSi h110m pro-vd
Pamięć -Hyperx ddr4 fury Black 16 GB 2400mhz
Karta graficzna -Msi Radeon RX470gamingX 4gb
Dysk - SSD goodrama irydium 240 GB, 1 TB Toshiba
Obudowa - SilentiumPC alea s35w pure Black
Zasilacz- Corsair cx450 450w

Odnośnik do komentarza
Jaki masz budzet na upgrade
w jakiej rozdzielczosci grasz,
w jaki klatkarz celujesz (60fps czy cos wiecej),
w co grasz,
dlaczego w ogole chcesz modernizowac bude (niedomaga w jakims konrentym tytule)
?
W sumie gram w 1080p klatki 60 FPS , obecnie gram we wszystko co wrzucają do GP ultimate oraz ETS 2 na modach jak i w cites skylines też z modami . A co do modernizacji to czuję że procek czasami własnie w tych grach przez mody niedomaga
Odnośnik do komentarza

Co tam teraz z dysków SSD tak do 400zł najlepiej łapać?

Zapodam se pod choinkę, a co. Na stareńkiego Plextora 128GB ciężko już wepchnąć więcej niż jedną gierkę, a systemowego M.2 256GB wolę nie zapychać bez potrzeby

 

W tym budżecie to jakieś szybsze 480-512GB na dobrych kościach? (btw: dopłacanie do MLC względem TLC i QLC nadal ma sens?)

Pewnie kupi się tam jakieś, takie a może i  pojemniejsze, Adaty albo inne chińczyki w mniejszych piniądzach, ale coś mnie nie przekonują :dunno:

 

wstępnie w oko wpadł mi Samsung 860 EVO 500GB

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po kupnie GTX 1660 z różnych przyczyn odłożyłem dalszy upgrade peceta, ale myślę, że już czas to dokończyć. W końcu aktualny zestaw ma ponad 7 lat.

 

Od kilku dni przeglądam pewne konfiguracje i najlepsze podzespoły za w miarę rozsądne ceny, poluje na okazje itp. 

Budżet to 2 tys. z hakiem. Platforma Ryzen. Zastosowanie - wszystkiego po trochu, z naciskiem na gry (przy monitorze 1080p 60hz). Jeśli będzie jakieś OC, to minimalne.

 

Póki co złożyłem coś takiego:

 

Ryzen 5 3600 + chłodzenie Arctic Freezer 34

MSI B450M Mortar Max

Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15

Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe

Zasilacz SilentiumPC Vero L2/M2 600W.

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG

 

Cenowo wychodzi około 2300 zł.

 

Rozważam też R5 2600, którego można dostać za ponad 300 zł mniej, a który chyba aż tak potwornie nie odstaje. W dobrych cenach są teraz również 8-rdzeniowe 2700 (wczoraj promocja na 599 zł) i 2700x, a więc mogłyby być niezłą opcją.

 

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...