Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2023 o 22:25, iluck85 napisał:

Z tematu zakupów growych i na szybko od boku. Mała mi trochę zawadzala, wiec podłączyłem na szybko. Instaluje co trzeba i potem na spokojnie usiądę i ustawie pod siebie.

IMG_5366.jpeg

 

Tych kabli od karty nie da się puścić dołem? Za krótkie są? Lepiej by wyglądały.

Ta karta też na bank ma dosyć fajny holder, nie zamontowali go? Czy obudowa ma swój, bo nie widze.

W dniu 30.09.2023 o 20:09, Figuś napisał:

Pany mam na tą chwile Ryżego 5 3600, na płycie B550 z RTX3060 i planuje upgrade proca i teraz się zastanawiam czy brać Ryżego 5600X czy 5800X w przyszłym roku plan zmiany karty na na jakieś RTX4070/4070Ti do grania w 1080p w na monitorze w max detalach z RT i innymi chujami mujami w AAA i 4K w jakieś mniej wymagające gówna

 

 

aha i czy zasilacz 700W który mam teraz mi wystarczy pod taki zestaw (5600X/5800X z RTX4070/470Ti)?

Jaką masz płytę dokładnie? Wydaje mi się, że w grach między 5600X a 5800X różnica będzie minimalna, dopiero z 5800X3D byłaby odczuwalna.

Zasilacz na pewno wystarczy. Ja mam teraz 750 pod 5800X3D / 4080 / 2 dyski NVMe / 2 SSD i 2 Talerzowe - z 12TB...

Odnośnik do komentarza

Ja i tak tego nie widze.... Szybka i światełka padają na regał z książkami wiec..... średnio mnie to interesuje szczerze pisząc. 

Mała czasem postoi obok, ukucnie i patrzy za szybę. Ja już ściemniłem podświetlenie pamięci. Karta graficzna jeszcze świeci. 
 

 

 

IMG_5492.jpeg

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.09.2023 o 20:09, Figuś napisał:

Pany mam na tą chwile Ryżego 5 3600, na płycie B550 z RTX3060 i planuje upgrade proca i teraz się zastanawiam czy brać Ryżego 5600X czy 5800X w przyszłym roku plan zmiany karty na na jakieś RTX4070/4070Ti do grania w 1080p w na monitorze w max detalach z RT i innymi chujami mujami w AAA i 4K w jakieś mniej wymagające gówna

 

 

aha i czy zasilacz 700W który mam teraz mi wystarczy pod taki zestaw (5600X/5800X z RTX4070/470Ti)?

 

Nie lepiej w pierwszej kolejności kartę wymienić? 

 

1 godzinę temu, lukas_k96 napisał:

Widzę, że jest duży problem z dostępnością kart Radeon RX 7800 XT. Mówię tu o takich sklepach jak morele, komputronik czy x-kom. Tym samym plany złożenia kompa na razie mi się komplikują :/ Wiadomo, kiedy te karty mogą wrócić do sprzedaży? Bo widzę, że zainteresowanie się zrobiło duże i wszystko poszło :D 

 

 

Faktycznie, drożej niż na premierę jest. A karta moim zdaniem źle wyceniona, jak spadnie do 2500-2300 to będzie sztos. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, widzę, że ceny rosną, nie ma chyba co czekać, bo zapłacę finalnie jeszcze więcej. 

 

W załączniku moje wybory w koszyku na morelach. Jak oceniacie? Wyszło w sumie za całość blisko 9350 zł (w tym Windows 11, którego tu nie umieściłem na zdjęciach). Wszystko się zgadza i do siebie pasuje? :D Może coś jeszcze zaproponujecie, żeby poprawić wydajność niewielkim kosztem/wybrać coś innego w tej cenie/nieco zaoszczędzić ;)

 

komp 3.jpg

komp 2.jpg

komp 1.jpg

 

Tak jak pisałem, granie w 1440p na ultra detalach, sprzęt ma wystarczyć na kilka lat spokojnie. 

Edytowane przez lukas_k96
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, lukas_k96 napisał:

Dobra, widzę, że ceny rosną, nie ma chyba co czekać, bo zapłacę finalnie jeszcze więcej. 

 

W załączniku moje wybory w koszyku na morelach. Jak oceniacie? Wyszło w sumie za całość blisko 9350 zł (w tym Windows 11, którego tu nie umieściłem na zdjęciach). Wszystko się zgadza i do siebie pasuje? :D Może coś jeszcze zaproponujecie, żeby poprawić wydajność niewielkim kosztem/wybrać coś innego w tej cenie/nieco zaoszczędzić ;)

 

komp 3.jpg

komp 2.jpg

komp 1.jpg

 

Tak jak pisałem, granie w 1440p na ultra detalach, sprzęt ma wystarczyć na kilka lat spokojnie. 

Zestaw do podobnego przeznaczenia (1440p format ultrawide, detale high/ultra i ray tracing) będę kupował w przyszłym roku i już widzę, że przydał by Ci się procesor z X3D, który robi realną i wartą ceny różnicę - Ryzen 7 7800X3D na nowszej podstawce AM5 albo 7 5800X3D na starszej AM4. Tu już musisz sam zdecydować. Ja pewnie pójdę w AM5, na wszelki wypadek, choć i tak przez kilka lat procka raczej zmieniał nie będę.

 

A płytę główną taką drogą jest sens brać? Jeszcze za płytą się nie rozglądałem, ale zawsze brałem taką poniżej 500 zł i nigdy problemu nie miałem.

Edytowane przez Brolin
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety Radeonów chwilę na rynku nie będzie/ ceny wzrosną po tym jak FSR3 i Fluid Motion okazały się hitem i okazało się, że NVidia to kłamczuszki. 

Należy oczekiwać wzrostu cen adekwatnego do VRamu lub odpowiedzi NVidii z obniżką, rynek mocno niestabilny w tym momencie. 

image.png.0ab2af0e83e13c5178c9190eb1681f19.png

 

Edit: to chyba historyczny moment :D

 

https://nitter.net/TFLOP467508/status/1708936801799270564

 

image.thumb.png.716eba4f0c88f43808693d21dcf656a2.png

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brolin napisał:

Zestaw do podobnego przeznaczenia (1440p format ultrawide, detale high/ultra i ray tracing) będę kupował w przyszłym roku i już widzę, że przydał by Ci się procesor z X3D, który robi realną i wartą ceny różnicę - Ryzen 7 7800X3D na nowszej podstawce AM5 albo 7 5800X3D na starszej AM4. Tu już musisz sam zdecydować. Ja pewnie pójdę w AM5, na wszelki wypadek, choć i tak przez kilka lat procka raczej zmieniał nie będę.

 

A płytę główną taką drogą jest sens brać? Jeszcze za płytą się nie rozglądałem, ale zawsze brałem taką poniżej 500 zł i nigdy problemu nie miałem.

Procesor - taki mi polecono, stąd też mój wybór. Płyta - też polecona, dodatkowo musi obsługiwać DDR5 RAM, a jeszcze ma też WiFi i Bluetooth, na czym mi zależy. Jest jakaś inna, sensowna propozycja? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Niestety Radeonów chwilę na rynku nie będzie/ ceny wzrosną po tym jak FSR3 i Fluid Motion okazały się hitem i okazało się, że NVidia to kłamczuszki. 

Należy oczekiwać wzrostu cen adekwatnego do VRamu lub odpowiedzi NVidii z obniżką, rynek mocno niestabilny w tym momencie. 

image.png.0ab2af0e83e13c5178c9190eb1681f19.png

 

Edit: to chyba historyczny moment :D

 

https://nitter.net/TFLOP467508/status/1708936801799270564

 

image.thumb.png.716eba4f0c88f43808693d21dcf656a2.png

 

 

Te wyniki to pokłosie dobrze wycenionych kart z niskiego i średniego segmentu. Zieloni w tej kategorii wypadają tragicznie. Za to 4090 gniecie konkurencję. 4090 jest naprawdę opłacalną kartą i wycenioną podobnie jak ten segment w poprzednich latach. Tylko nie jest to półka cenowa dla każdego, wydawanie co dwa lata 10k na kartę :sapek:

 

Ja po 2060 i 3070 nie wracam do zielonych zbyt szybko, każda z tych kart była kartą na dwa lata maksymalnie, później schodzenie z ustawieniami bo za mało pamięci. 

Odnośnik do komentarza

@lukas_k96 płyta główna spełniająca Twoje wymagania pewnie by się jakaś tańsza znalazła. Przy tej płaci się pewnie za jej wyposażenie (3 złącza M2 itd.), które niekoniecznie wykorzystasz.

 

Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Ja po 2060 i 3070 nie wracam do zielonych zbyt szybko, każda z tych kart była kartą na dwa lata maksymalnie, później schodzenie z ustawieniami bo za mało pamięci. 

 

Na jakim Radku grasz? Do tej pory miałem zamiar postawić na GTX 4070 albo 4070ti, ale premiera FSR 3 trochę mi namieszała, a no i większa pamięć też jest zaletą.

Odnośnik do komentarza

Dobra, trudno, zestaw zamówiony, wieczorem pojawiła się jedna sztuka RX 7800 XT, więc nie chciałem już czekać i zamówiłem. Szkoda tylko, że prawdopodobnie sprzętu przed weekendem nie dostanę, żeby go na spokojnie potestować :( Swoją drogą - co polecacie na sam start, żeby mieć opad szczeny? Cyberpunk 2077?

Edytowane przez lukas_k96
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Brolin napisał:

@lukas_k96 płyta główna spełniająca Twoje wymagania pewnie by się jakaś tańsza znalazła. Przy tej płaci się pewnie za jej wyposażenie (3 złącza M2 itd.), które niekoniecznie wykorzystasz.

 

 

Na jakim Radku grasz? Do tej pory miałem zamiar postawić na GTX 4070 albo 4070ti, ale premiera FSR 3 trochę mi namieszała, a no i większa pamięć też jest zaletą.

Gramy na 7900 XTX. :gigabeta:

 

Ogolnie te XTX to jest super karty, poleciłbym 7900 XT albo XTX kosztem 4070ti/ 4080, tym bardziej po wejściu FSR3 i obecnych cenach, które powoli idą  leciutko w górę. 

 

Wiadomo NVidia wciąż ma więcej, ale tak naprawdę jedynym sensownym rozwiązaniem jest all in w 4090 na dzisiaj. 

 

Aha no i nie zapominajmy o Fluid Motion Frames, poczytaj trochę o tym, ciekawy tech, na razie tylko na R7xxx.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, lukas_k96 napisał:

Dobra, trudno, zestaw zamówiony, wieczorem pojawiła się jedna sztuka RX 7800 XT, więc nie chciałem już czekać i zamówiłem. Szkoda tylko, że prawdopodobnie sprzętu przed weekendem nie dostanę, żeby go na spokojnie potestować :( Swoją drogą - co polecacie na sam start, żeby mieć opad szczeny? Cyberpunk 2077?

Klasyki pecetowe z Polski i Chin CP2077, W3, DL2,  :). Ponadto Plague Tale, Gears 5, Tlou Part1 i Metro Exodus. To tak z głowy na pierwszy ogień, wszystko piękne graficznie. 

 

Nie grzeb tylko za dużo w suwakach RT, aczkolwiek coś tam włączyć możesz z upscalingiem:). 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brolin napisał:

@lukas_k96 płyta główna spełniająca Twoje wymagania pewnie by się jakaś tańsza znalazła. Przy tej płaci się pewnie za jej wyposażenie (3 złącza M2 itd.), które niekoniecznie wykorzystasz.

 

 

Na jakim Radku grasz? Do tej pory miałem zamiar postawić na GTX 4070 albo 4070ti, ale premiera FSR 3 trochę mi namieszała, a no i większa pamięć też jest zaletą.

 

Od grudnia albo stycznia siedzę na 7900 XTX. A przesiadłem się z 4080 która miała problem z cewkami i wtedy kompletnie nie współpracowała z Modern Warfare 2. Podczas rozgrywki po pewnym czasie pojawiały się graficzne artefakty. Wiem ,że to z czasem załatali ale jakoś mnie to przełamało (plus szybkie starzenie się 2060 i 3070) do kart od AMD. 

Jestem zadowolony. 

 

No i cenowo wtedy była dziura, albo totalnie dziwna karta pokroju 4070 TI pod 5k która przy premierze nowej generacji kart będzie miała zadyszkę, albo 4080 pod 7k. 

 

Teraz jest lepiej bo taka 4090 niedługo może będzie poniżej 7k.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4090 to mozna juz poniezj 7 wyrwac i to czesto nowki, ale na OLXie, 2-3 m uzywki mozna wynegocjować jeszcze taniej.

Sam az sie znowu zaczalem zastanawiac, ale u mnie 4080 nadal jest nie do zajechania, bo we wszystkie gry w ktore grywam mam od 100 fpsow + w najwyzszych mozłiwych ustawieniach, wiec wychodze z zalozenia, ze lepiej kase oszczedzac i czekac na 50XX.

Odnośnik do komentarza

Stalo sie.

Wlasnie sie zapisalem na kartach historii. Sam wlasnorecznie zlozylem swoj pierwszy komputer. Wiadomo, YT byl pod reka. Ale wszystko sam spasowalem, a wiele sie moglo zdarzyc. Najbardziej sie obawialem umieszczenia procesora w komorze gdzie sa szpilki i trzeba to zrobic delikatnie, czego ja za bardzo nie potrafie. W sumie wiecej bylo strachu niz to wszystko warte :PPozniej pasty nawalilem na procka i rozprowadzilem rownomiernie karta po calej powierzchni procka. Wczesniej jeszcze zamocowalem dysk M2 na system. Na odwrocie chlodziwa byla folia taka kolorowa to ja zdjalem. Wrzuce kilka fotek i uciekam spac... :lapka:

 

orca-image-476468569.jpg

 

IMG-20231002-164343.jpg

 

IMG-20231003-160648.jpg

 

IMG-20231003-200044.jpg

 

IMG-20231003-235138.jpg

 

IMG-20231003-173757.jpg

 

IMG-20231003-235536.jpg

 

IMG-20231003-200513.jpg

 

:obama:

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, MEVEK napisał:

ajbardziej sie obawialem umieszczenia procesora w komorze gdzie sa szpilki i trzeba to zrobic delikatnie, czego ja za bardzo nie potrafie. W sumie wiecej bylo strachu niz to wszystko warte :P

 

E to się tylko wydaje, że to takie delikatne. Ja kiedyś najpierw wyrwałem procesor z podstawki (przy ściąganiu z niego radiatora - dziwiłem się gdzie się choj podział, a on się do radiatora od dołu przylepił), po czym przy wkładaniu go z powrotem wygiąłem mu jedną z nóżek. Co ciekawe wlazł jakby nigdy nic, ale nie działał. Nic to, wyciągnąłem dziada, naprostowałem nóżkę i hulał jeszcze kilka lat :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...