Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, tjery napisał:

IMO sam brak DLSS już na starcie skreśla karty AMD. Teraz DLSS Quality to 50% darmowych FPS i jakość obrazu lepsza niż natywnie. Do tego na Nvidii coraz więcej gier ma DLSS3, który też spisuje się świetnie. Co do RT to można mieć na niego wywalone dopóki się nie zobaczy gierek z full RT w ponad 100 fps ;)

 

 Jest FSR 2.0, wiem, że to gorsze, ale wersja 3.0 ponoc niedługo. Aha jeszcze jeden plus to 24 GB VRAM w stosunku do 4080 ta karta wciąz jest 1k+ tańsza przy obecnych promkach + promo na Starfielda. Pierwsze gry na UE5 naprawdę mocno biorą VRAM i pożera 4080 leciutko (bez RT, scalingu). 

Nie mówię, że karta lepsza, ale mocna alternatywa dla 4080, w grach sponsorowanych przez AMD to już w ogóle. 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, pogram w Starfielda i najwyzej kiedys podmienię na 4090 lub 5xxx/nowego Radka :). 5800x3d + 7900xtx. 3080 leci na OLX. 

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć FSR 3.0 ma wejść wraz ze Starfieldem za kilka dni. 

 

https://overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_s_aiming_to_make_starfield_their_debut_fsr_3_game/1

2 godziny temu, iluck85 napisał:

@Ukukuki A jaka masz kartę? 
50% kompa to karta u mnie- RTX4080.

 

Troche odstrasza brak DLSS czy Rt.

Czy te karty nie maja problemów przy poborze mocy IDLE i na małych obciążeniach?

7900xtx ma RT, ale na ogół to wydajnościowo poziom pastgenow NVidii 3080ti, w porywach 3090. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, KrYcHu_89 said:

 Jest FSR 2.0, wiem, że to gorsze, ale wersja 3.0 ponoc niedługo. Aha jeszcze jeden plus to 24 GB VRAM w stosunku do 4080 ta karta wciąz jest 1k+ tańsza przy obecnych promkach + promo na Starfielda. Pierwsze gry na UE5 naprawdę mocno biorą VRAM i pożera 4080 leciutko (bez RT, scalingu). 

Nie mówię, że karta lepsza, ale mocna alternatywa dla 4080, w grach sponsorowanych przez AMD to już w ogóle. 

Nie bede cie przekonywal do czegokolwiek, ale ludzie w 2010 zyja jeszcze. Jakies pierdololo o sterach itd. Przesiadlem sie z nvidi i intela na AMD przed swietami i to byla moja najlepsza inwestycja w PC jaka zrobilem od dekady. Nvidia tak mnie wkurzyla z ta ich generacja 40xx ze mi sie odechcialo. Gram Baldura w 2k. Caly czas 144fps a mam 6900XT czyli starsza generacja. Przez te 10 miesiecy nie mialem zadnych problemow.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no a ja sprobowalem raz i nigdy do AMD nie wroce. Gram na 4080 i w kazdej grze top - a u AMD nie raz mialem wlasnie problemy ze sterownikami, do tego stopnia, ze gry ktore na Nvidi chodza w 140 klatkach na AMD chodzily w 40.

Wchodzisz pozniej na forum a tam od roku posty typu - FIX it, ktore kazdy ma w pompie.

Pomijam juz fakt ze seria 6X00 jak tylko wyszly nowe karty to nie miala aktualizacji z 6 misiecy... I jasne, zdarzaja sie gry, ktore lepiej chodza na kartach AMD, no ale przez lata takich problemow u zielonych z grami nie mialem, jak przez pol roku uzytkujac 6800.

 

już mi się nawet nie chce opowiadać o blackscreenach, aktualizacji sterownikow, gdzie najlepiej odpalić toturiale typu UŻYJ najpier DDU, wyczysc rejestry, albo wroc do wersji z przed pół roku...

u zielonych na 1 systemie w ciagu 3-4 lat wymienilem chyba z 6 kart sposobem plag and play.

Odnośnik do komentarza

Ja już mam na radeonie spokojnie ponad 600h nabite i zero problemów. Z zielonymi też problemów nie miałem poza tym ,że ich karty szybko się starzeją. Pomijam tą akcję z modern warfarte 2 albo  notorycznym wywalaniem do pulpitu w gwiezdnych wojnach. 2060 zaraz zaczęło brakować ramu, 3070 to samo. To miałem trochę dość ich polityki. 

 

RT za to wiadomo jak ktoś lubi to spoko, ja wolę te 50 klatek więcej. 

Odnośnik do komentarza

No wlasnie jak kolega powyzej. To nie ze na nvidi mialem problemy. Wszystko smigalo ok, ale ich podejscie do konsumentow sprawilo ze sie zdecydowalem na AMD. Moze w przyszlosci sie to zmieni. Nie jestem w zaden sposob przywiazany do marki, raczej kwestia przyzwyczajenia to byla. Jak nastepna ich generacja kart bedzie ok i jak bede mial potrzebe upgrejdu, to na pewno rozwaze.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, easye napisał:

powaznie? stanąłem na tym, że płyty pod Intela z reguły konczyly wsparcie z daną generacją. Jaką teraz masz?


Z głowy nie pamiętam ale jakiegoś asusa za ponad tysiaka. Ważniejszy jest socket LGA 1700, używają go procki intela 12, 13 i 14 generacji. Następny socket też podobno ma być wspierany 3 lata.

Odnośnik do komentarza

https://www.google.com/amp/s/www.hardwaretimes.com/amd-fsr-3-releasing-on-27th-august-with-radeon-rx-7800-xt-7700-xt-and-hypr-rx/amp/

 

Frame generator ma być częścią FSR 3, ciekawe, chętnie potestuję, zapewne pierwszą grą będzie Starfield. 

 

Poczytałem też o RT na Lumenie (UE5) I o dziwo tam RTXy nie mają przewagi nad Radkami. Tamten RT jest softwareo'wy. Ciekawe jak się to rozwinie w przyszłości. 

 

No zawsze lepiej jak jest konkurencja :). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...