Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

O ile koszyki na purepc wyglądają zazwyczaj całkiem sensownie o tyle pomijanie obudowy w polecanych zestawach jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Okej obudowa to często kwestia indywidualna ale buda nie zawsze jest kompatybilna z resztą zestawu co dla laika który nie wie co wybrać może mieć znaczenie. Nie wspominając że to koszt co najmniej 150 zł nieuwzględniony w koszyku.

 

Polecam techlipton zestawy razem z omówieniem:

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

 

Edytowane przez kes
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że istnieją inne komputery AiO oprócz iMaców. Ale nie napisałeś jaki masz budżet, do czego ten komputer ma służyć.  Te AiO nie mają zewnętrznych kart graficznych, jedynie zintegrowane Intele. A jeżeli chodzi o jakieś mini/micro/nano obudowy to jest tego mnóstwo i największe różnice w porównaniu do normalnych PC to:

-wyższe temperatury pracy

-droższe podzespoły ze względu na mniejsze rozmiary

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ja nigdy nie kupie ponownie radków , dla mnie osobiście NVIDIA tak naprawdę ma monopol w kartach graficznych jak i intel w prockach . Combo intel + nvidia to idealne połączenie do giereczek , lepiej dołożyć te 500zł a mieć kartę co w 1080p pozwoli ci grać na pełnych obrotach.

Poczuj piękno PCMR

 

Edytowane przez SpacierShark123
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Copper napisał:

 glownie grafika i rendering wizualizacji, co do reszty to mam 16gb ramu i ryzena 1600

No to tym bardziej lepszym wyborem będzie 1070Ti. Do takich zastosowań nvidia sprawdza się jednak lepiej. W dodatku ostatnio połączenie Ryzen+Radeon wypada wydajnościowo gorzej niż Ryzen+nvidia, czy nawet Intel+Radeon. :dunno:

Zalecałbym też podkręcenie tego Ryzena, jeśli celujesz w więcej niż 60Hz, czy Full HD, bo w zależności od gry może się już pojawić lekki bottleneck po stronie CPU, choć tu zdania są podzielone.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Royal napisał:

Czemu jesteś fanbojem AMD, przecież Intel ich miażdży od dobrych kilku lat? ;/

Właśnie zabrzmiałeś jak fanboj intela :pawel:

Jeszcze parę lat temu zgodziłbym się z tobą ale w momencie premiery ryzenów wszystko się zmieniło. Może nie o 180 stopni bo dalej procki intela to domyślny wybór jeśli chodzi o gierki ale ryzeny niewiele już im ustępują na pewno nie tak bardzo jak kiedyś. 

W niektórych aspektach jak wielozadaniowość, czasy renderingu czy pólprefiosnalna praca po prostu miażdżą intela. Nie mówiąc już o dłuższym wsparciu gdzie np. podstawki z pierwszej generacji będą kompatybilne z procesorami zen2+, porządnym stockowym coolerze i możliwością podkręcenia każdego procesora na każdej płycie.

 

33 minuty temu, krzyhu923 napisał:

No ja też nie rozumiem kupowania procesorów AMD pod gierki. Nie dość, że wyniki gorsze to jeszcze bardziej grzeją. Chyba, że ktoś nie lubi IME albo ma obsesję na punkcie pasty termoprzewodzącej w procesorach Intela.

Skąd masz takie informacje? Problem z glutem intela to fakt a o grzejących się Ryzenach jakoś nie słyszałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Intel = gierki.

Wiecej ludzi wykorzystuje proc do gier niż do bardziej zaawansowanych zastosowań. Chyba.

23 godziny temu, Copper napisał:

Gierki nie sa dla mnie tak istotne, glownie grafika i rendering wizualizacji, co do reszty to mam 16gb ramu i ryzena 1600, a grafe mialem 1050 ti do tej pory, takze poprzednia epoka i nie wyrabia

Tutaj Ryzen bez dwóch zdań. Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza

No w sumie pan @kes powiedział. Nie każdy kupuje kompa z myślą tylko i wyłącznie o gierkach, a żywotność podstawki to dla mnie atut nie do pobicia. W grach Intel oczywiście nadal wygrywa, ale o przepaści jak jeszcze sprzed 2-3 lat już nie może być mowy.  Obecnie AMD zagarnia głównie rynek zadań półprofesjonalnych i profesjonalnych - szczególnie nowe Threadrippery 2 roznoszą na strzępy intelowskie Xeony

A to o grzaniu się to chyba jakaś legenda z czasów pierwszych Phenomów. Fakt, że AMD średnio umie w TDP, ale obecnie widać to już w zasadzie tylko w Radeonach. Przy Ryzenach mamy też świetne boxowe coolery Wrath, przy których to, co Intel litościwie dorzuca do swoich procków, wygląda jak ponury żart, także pod kątem kultury pracy. Problemów z temperaturami nie ma żadnych, a przynajmniej o nich nie słyszałem, ani tym bardziej nie doświadczyłem.

Poza tym... fajnie mi z poczuciem, że jakoś wspieram konkurencję na rynku tych bebechów. Niebiescy w końcu przypomnieli sobie, że mają przeciwnika, z którym w wielu segmentach muszą się ponownie zacząć liczyć.  I już szykują swoje ośmiordzeniowce. Gdyby nie sukces Ryzenów w ciągu ostatniego ~roku to pewnie stagnacja i ciągłe odgrzewanie kotletów trwałyby nadal w najlepsze.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Do serii K Intel nie daje wiatraka, bo chyba sami wiedzą, że trzeba lepszy, żeby to ogarnąć. Nie pochwalam.

AMD nie jest święte jeśli chodzi o temperatury, a zwłaszcza podkręcanie, ale Intel jest gorszy jeżeli rozpatrujemy cenowo segment premium.

Wciąż wydajnść pojedynczego rdzenia jest po stronie Intela. Do gier brałbym wyłącznie Intela.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2018 o 13:35, Banny napisał:

Cześć,

 

najprawdopodobniej będę musiał zmienić biurko na mniejsze, dlatego też chcąć zaoszczędzić miejsca myślałem nad pozbyciem się wielkiej budy PC.

 

Czy komputerki "mini" mają sens? jakie polecacie?

 

Czy istnieje alternatywa dla iMac? czyli komp+monitor.

 

 

W dniu 10.08.2018 o 14:30, Banny napisał:

Do 5-6k coś się znajdzie? matryca IPS lub lepsza musi być, 23/24 w górę.

 

Komputer do pracy - programy graficzne głównie 2d [affinity, photoshop, illustrator], może kiedyś animacja / proste 3d.

 

iMac to marzenie za gnoja, ale 10k to już przesada :mevek:

 

 

 

 

Podbijam, ktoś, coś? :}

 

może mini PC?

Odnośnik do komentarza

Z takimi kompami na miniITX jest więcej zabawy niż z normalnym przy wybieraniu części. 

 

Tu masz np. bardzo ładnie skonfigurowany i opisany komplet:

https://techbuyersguru.com/1500-ultra-compact-mini-itx-gaming-pc-build

 

Jak kwota za droga to bierzesz tańszą kartę graficzną, jak obudowa Ci się nie podoba to bierzesz jakąkolwiek inną, ale koniecznie ze wsparciem dla płyt m-itx.

 

Kolejny zestaw ładnie dopasowany jest tutaj:

https://www.pcgamesn.com/mini-pc-build-for-gaming

 

Kolejny bardzo dobry zestaw:

https://www.x-kom.pl/lista/dg2p5oxvv

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...