Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Pingu akurat napisał, że ma do wydania 1k, no to przebieramy w sprzętach "z wyższej półki" w tych właśnie widełkach. :reggie: No ale taki zestaw faktycznie też nie jest zły w swoim przedziale. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem ale ktoś nieogarnięty w temacie może pomyśleć, że aby dostać dobry sprzęt trzeba od razu wydać kafla albo więcej; jakość musi kosztować a jak wydam mniej to wpakuję się w budżetowe rozwiązania. Jest to poniekąd prawda bo nie da się kupić dobrego mechanika za 200 zł ale nie oznacza to też że klawy za 600 zł będą dużo lepsze niż te za 350 zł a różnica w w jakości na tyle odczuwalna dla zwykłego gracza (ping chyba nie ma zapędów esportowych i nie jest wielkim entuzjastom sprzętu pc) żeby usprawiedliwić wydanie dodatkowego siana.

 

Ja z zestawu wyżej nie mogę być bardziej zadowolony. W cenie ok 450 zł za komplet (mycha akurat była w promocji za stówkę) dostałem mega solidny sprzęt który wszystko na to wskazuje posłuży mi parę dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.07.2018 o 17:38, ping napisał:

Jakie są teraz najlepsze klawierki i myszy do kwoty 1000zł? (do 500zł na element, tak żeby się w tysiaku zmieścić)

 

Mile widziana bezprzewodowość myszy, klawiatury z dyskoteką pod klawiszami również jestem w stanie znieść, byle przyciski były mechaniczne.

 

Logitech G413

+

Logitech G502 (a jeżeli bardzo duże ciśnienie na bezprzewodowość to można rozważyć G703 lub G903)

 

Podziękujesz później. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No gdyby @ping się nie upierał na myszkę bez kabla, to poleciłbym to samo combo. Irek wie co mówi. :lapka: W sumie ten Corsair K70 niby fajny, ale wiem to tylko ze słyszenia, a z G413 miałem namacalnie do czynienia. G513 to to w sumie ta sama klawirka, tylko drożej i z RGB... No i dodają doń tę podkładkę pod nadgarstki.

I w sumie już napisano wyżej - G903 ma w zasadzie te same bebechy co G502. Z tym, że o 1 przycisk mniej i brak fajnie wyprofilowanego miejsca na kciuk, które jest w G502. No a różnica w cenie sroga. To już sam zainteresowany musi stwierdzić, czy bezprzewodowość jest warta takiej dopłaty. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Zawsze nowsze modele xx70 są mocniejsze niż poprzednie xx80 , problem jest taki jak wcześniej pisałem obecnie mój gtx 1080 daje rade w każdej grze na maksymalnych detalach w 1440p . Abym zaczął myśleć o gtx 1180 musiałaby powstać gra która zabije moją karte a zakładam że przed portem RDR2 i Cyberpunk nic takiego nie będzie. No i za duży przeskok ceny 

Odnośnik do komentarza

To poczekaj na dniach wszystko już będzie wiadomo bo mają przedstawić karty , zakładam że lepszą opcją bedzię kupno gtx 1080 a za jakiś czas przejście na nową generacje. Mam przeczucie że niedość że ciężko karty będą dostępne to cenowo będzie opad szczęki.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Gierki, widzę że starszy model też dawał radę 2600x.

To w sumie nowszy model w stosunku do 1700 :)

Seria 1x00 - 2017
Seria 2x00 - 2018

 

Ryzeny 1600 i 2600 oraz ich warianty z "X" - 6 rdzeni, 12 wątków - całkiem ciekawa alternatywa dla tańszych i średnich Inteli, gdy ktoś chce złożyć nieco bardziej uniwersalny zestaw, niżeli tylko pod gierki

 

Ryzeny 1700 i 2700 oraz warianty z "X" - 8 rdzeni i 16 wątków - do gier raczej overkill. Mało która gra dobrze ogarnia wielowątkowość na tyle, by dać przewagę nad Intelami z wyższą wydajnością per rdzeń. Pazur pokazują dopiero w zastosowaniach (pół)profesjonalnych\roboczych. Tam 2700X może nawet niekiedy przeganiać topowego i7-8700k. W większości gier natomiast daje wydajność trochę ponad i5-8400. Więcej rdzeni/wątków jest bardziej przyszłościowe? Cholera raczy wiedzieć, no ale typowo pod gry raczej bym odradzał...

 

No chyba, że ktoś jest zatwardziałym fanboyem AMD, albo hejterem Intela :potter: 
 

 

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.08.2018 o 16:23, Royal napisał:

Ceny nowych kart Nvidii to równie dobrze może być ściema, żeby przyspieszyć wyprzedawanie obecnych kart przed premierą nowych, bo sporo leży na magazynach. Okaże się na premierę, ale ja bym poczekał.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Panowie, nowy dodatek do WoWa za pasem i z tego tytu chcę złożyć podstawową budę do komfortowego grania. Powiedzcie mi co najsensowniejszego złożyć mogę w kwocie 2000-2200zł? Chodzi o samą budę. Zaznaczę że to gra mocno procesorowa i to CPU ma tu główne znaczenie. Rekomendowane dla Battle for Azeroth wyglądają następująco:

 

CPU: Intel® Core™ i7-4770 lub AMD FX™-8310 lub lepszy

GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 960 4GB lub AMD™ Radeon™ R9 280 lub lepsza

RAM: 8GB

 

P.S. stawiałbym raczej na nowe podzespoły, z ew. używanym GPU

 

 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...