Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2018 o 07:07, El Loco Chocko napisał:

Kupiłem po taniości SSD M2 500gb. Poleci ktoś jakiś program klonujący? Widzę ich sporo w necie, ale szukam czegoś prostego i jak najmniej uciążliwego.

O, co konkretnie wybrałeś? Sam mam w planie na wrzesień zapodać sobie M2 do stacjonarki i na oku mam

Plextor M8Pe(G) 256 lub 512GB - jest już wprawdzie tegoroczny model M9 - niby szybszy na papierze, ale na mniej trwałych kościach TLC, no i stąd też z dużo krótszą gwarancją
Corsair MP500 240 lub 480GB  - MLC, szybszy od Plextora M8, ale minimalnie mniejsze pojemności i krótsza gwarancja... do tego droższy.

Samsungi Evo ogólnie są chyba troszkę przehajpowane i w testach nie wypadają jakoś super różowo (a miejscami wyraźnie gorzej) w porównaniu do powyższych. Z kolei warianty Pro już zabijają ceną.

Nie wiem czy jest sens rzucać się na te pojemniejsze warianty. Obecnie mam 128GB SSD na system i aplikacje + 1TB HDD na gierki i jakoś szczególnie ciasno nie jest. Po zakupie M2 SSD pójdzie ożywić starego laptopa, no i z jednej strony te 480/512GB wydaje mi się niepotrzebne, ale z drugiej za rok-dwa mogę sobie znów pluć w brodę, że przycebuliłem

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Frantik napisał:

O, co konkretnie wybrałeś? Sam mam w planie na wrzesień zapodać sobie M2 do stacjonarki i na oku mam

Plextor M8Pe(G) 256 lub 512GB - jest już wprawdzie tegoroczny model M9 - niby szybszy na papierze, ale na mniej trwałych kościach TLC, no i stąd też z dużo krótszą gwarancją
Corsair MP500 240 lub 480GB  - MLC, szybszy od Plextora M8, ale minimalnie mniejsze pojemności i krótsza gwarancja

Samsungi Evo ogólnie są chyba troszkę przehajpowane i w testach nie wypadają jakoś super różowo (a miejscami wyraźnie gorzej) w porównaniu do powyższych. Z kolei warianty Pro już zabijają ceną.

Nie wiem czy jest sens rzucać się na te pojemniejsze warianty. Obecnie mam 128GB SSD na system i aplikacje + 1TB HDD na gierki i jakoś szczególnie ciasno nie jest. Po zakupie M2 SSD pójdzie ożywić starego laptopa, no i z jednej strony te 480/512GB wydaje mi się niepotrzebne, ale z drugiej za rok-dwa mogę sobie znów pluć w brodę, że przycebuliłem

Cos takiego:

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820156177

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej warto, szczególnie jeśli celujesz w wyższe rozdzielczości i framerate 60+ w nowych grach. Sam niedawno sprzedałem 1060 6gb za cenę za jaka kupiłem tą kartę rok temu O_o i czekam na obniżkę cen 1080ti chociaż nie wykluczam też zakupu rtx 2080 który w uk wyceniony jest obecnie jak 1080ti.

Odnośnik do komentarza

1060 to dobra karta do 1080/60 na 4K 1070ti będzie za słaba ale zyskasz stabilniejszy framerate i lepsze detale w 1440p. Na pewno zmiana będzie odczuwalna ale ciężko powiedzieć czy na tyle duża aby usprawiedliwić wydanie dodatkowej kasy. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak ta wersja ale miałem MSI 1080 , co oczywiste karte wykręciłem ile tylko się dało by wyciągnąj z niej jak najwięcej i w normalne dni temperatura sięga do 83-85c a w ostatnie upały nawet do 91c w mafii 3 . Dodam że wentylatory na prawie maksymalnych obrotach przez co karta napewno jest słyszalna ale i tak co też oczywiste nie jak ps4 pro którego po 22 nie odpalam by w domu nie pobudzić ludzi. Ja już kolejnego smoka nie łykam

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SpacierShark123 napisał:

Nie wiem jak ta wersja ale miałem MSI 1080 , co oczywiste karte wykręciłem ile tylko się dało by wyciągnąj z niej jak najwięcej i w normalne dni temperatura sięga do 83-85c a w ostatnie upały nawet do 91c w mafii 3 . Dodam że wentylatory na prawie maksymalnych obrotach przez co karta napewno jest słyszalna ale i tak co też oczywiste nie jak ps4 pro którego po 22 nie odpalam by w domu nie pobudzić ludzi. Ja już kolejnego smoka nie łykam

a bez krecenia? poszuka jeszcze czegos, ale nie chcialby wydawac wiecej niz te 2100 zl.

Odnośnik do komentarza

Zawsze tak zwlekali z testami kart? Testy RTX 2080TI ponoć mają się pojawić dopiero 19 czyli dzień przed premierą co jest kompletnie idiotyczne bo pre order odpada . Szkoda bo obecnie karty nie mam( poszła do żyda obecna) i nie wiem na co wymieniać.

Odnośnik do komentarza

Dobra dołożyłem 270e i wybrałem MSI 1080TI gaming trio , tak jak postanowiłem już wcześniej jednak te generacje odpuszcze bo koszta są za duże a nie potrafią sam sobie znaleźć argumentu do wydania 1400e na karte do gierek by mieć jakiś ray tracing.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Chłopaki będziecie się ze mnie śmiać, ale znowu zmiany w moim (już prawie) zestawie.

Chciałbym was poprosić o ostateczną opinię i mam jedno pytanie. 

 

Płyta główna ASRock X399 TAICHI

Obudowa be quiet! DARK BASE PRO 900 BLACK REV

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 Ti DUKE 11G OC

Procesor AMD CPU Desktop Ryzen Threadripper 32C/64T 2990WX

Zasilacz Corsair HX1000i 1000W (CP-9020074-EU)

Dysk SSD Samsung 970 EVO 2TB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E2T0BW)

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 4x16GB, 3200MHz, CL14

Chłodzenie  ENERMAX LIQTECH TR4 360 AiO (Ten enermax jest specjalnie zrobiony pod threadrippera i ma bardzo dobre wyniki)

 

Główne pytanie: Czy pamięć, którą wybrałem nada się do tej płyty? Na liscie qvl tej płyty  głównej go nie ma, ale dowiedziałem się, że ta lista jest bardzo uboga jeśli chodzi o prawdziwą kompatybilność, bo są w niej po prostu przebadane przez ASRocka pamieci i np. są tam pamięci zbliżone do wybranego przeze mnie G.Skilla. (Ta sama seria i bardzo zbliżone właściwości). 

Co radzicie?  

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza

@Frantik Ty masz procesor AMD, dobrze kojarzę? :) Ja mam i5 6600K i pamięci RAM podkręca się włączając profil XMP, a to technologia Intela i tutaj moje pytanie: jak podkręca się RAM na płycie głównej pod AMD? Jest jakiś odpowiednik, czy trzeba ręcznie kombinować?

Odnośnik do komentarza

@krzyhu923

Dokładnie tak samo: włączasz profil XMP w Biosie. A jeśli masz duszę overclockera to możesz pobawić się w ręczne ustawianie timingów :) Czasem, na płytach pod AMD, zamiast "XMP" można też spotkać  "D.O.C.P." (chyba tylko u Asusa), ale w sumie robi to dokładnie to samo :lapka: Inni producenci tego nazewnictwa na razie nie podchwycili

Update: A jednak nie tylko Asus wymyśla - Gigabyte nazywa to u siebie "E.O.C.P." :potter:

 

Na MSI jest normalnie, jako XMP :lapka:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie do ciebie, bo to mnie trochę gryzie: ze specyfikacji procesora z poniższego linku wynika, że maksymalny RAM jaki może obsłużyć ten procesor to DDR4 2133, a ja mam płytę Z170 z możliwością instalacji RAM-u do 3200 Mhz (OC) i w komputerze pamięci RAM 2666 Mhz w XMP. Powinienem ustawić RAM pod procesor, czy spokojnie te 2666 Mhz w XMP może być? Takie podkręcenie pamięci RAM może mieć jakieś skutki uboczne, czy one są tak przetestowane w tym XMP, że MUSZĄ działać stabilnie? To znaczy wciąż jest to tylko opcja od producenta dla ułatwienia OC, czy gwarancja działania?

https://ark.intel.com/products/88191/Intel-Core-i5-6600K-Processor-6M-Cache-up-to-3_90-GHz

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.09.2018 o 12:57, Blue napisał:

Chłopaki będziecie się ze mnie śmiać, ale znowu zmiany w moim (już prawie) zestawie.

Chciałbym was poprosić o ostateczną opinię i mam jedno pytanie. 

 

Płyta główna ASRock X399 TAICHI

Obudowa be quiet! DARK BASE PRO 900 BLACK REV

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 Ti DUKE 11G OC

Procesor AMD CPU Desktop Ryzen Threadripper 32C/64T 2990WX

Zasilacz Corsair HX1000i 1000W (CP-9020074-EU)

Dysk SSD Samsung 970 EVO 2TB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E2T0BW)

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 4x16GB, 3200MHz, CL14

Chłodzenie  ENERMAX LIQTECH TR4 360 AiO (Ten enermax jest specjalnie zrobiony pod threadrippera i ma bardzo dobre wyniki)

 

Główne pytanie: Czy pamięć, którą wybrałem nada się do tej płyty? Na liscie qvl tej płyty  głównej go nie ma, ale dowiedziałem się, że ta lista jest bardzo uboga jeśli chodzi o prawdziwą kompatybilność, bo są w niej po prostu przebadane przez ASRocka pamieci i np. są tam pamięci zbliżone do wybranego przeze mnie G.Skilla. (Ta sama seria i bardzo zbliżone właściwości). 

Co radzicie?  

Do czego ta maszyne skladasz?

Odnośnik do komentarza

@krzyhu923

To 2133MHz to nominalna prędkość jaką wspiera procesor. Po włożeniu pamięci będą działać właśnie z taką częstotliwością - lub niższą, jeśli ich domyślne taktowanie jest mniejsze. Wszystko powyżej tych 2133MHz to już będzie de facto OC, na przykład poprzez odpalenie profilu XMP lub ręczne ustawienie timingów :) 

Tutaj musisz patrzeć w specyfikację płyty głównej i listę QVL obsługiwanych przez nią pamiątek - często producenci wyszczególniają tam, z jaką maksymalną prędkością dane pamięci będą\powinny działać, a przynajmniej z jaką były testowane. W Twoim przypadku raczej bez problemu powinieneś móc puścić swoje na tych 2666MHz z XMP.

 

Jaki to konkretnie model płyty i pamięci?

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.