Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego laptopa, którego użytkuję już 5 lat:

  • Procesor:Intel Core i7-3610QM
  • Pamięć:8 GB
  • Dysk HDD SATA 7200 obr.:750 GB
  • Miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk SATA:Możliwość montażu drugiego dysku SATA
  • Grafika:NVIDIA GeForce GT 635M, + Intel HD Graphics 4000
  • System:Microsoft Windows 8 PL

Trochę muli, nie wyrabia czasami, ale myślę, że to wina Windowsa 8, który jak wiadomo jest strasznie kiblowy. Warto wymienić samego Windowsa, czy może lepiej coś dołożyć do niego? Czy może lepiej sprawić sobie nowego kompa? Kompa używam głównie do programów projektowych typu CAD.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

W tamtym tygodniu na x-kom była promka na dyski więc kupiłem sandiska, miałem laptopa na i5 ale mulił jak cholera. Córka i żona nie chciały go używać wiedziałem że winny jest dysk, wy(pipi)ałem dvd i wsadziłem tam dysk który był w laptopie a w jego miejsce powędrował SSD. Drugie życie i powiem szczerze też nie rozumiem jak można teraz kupować laptopa bez SSD.

Odnośnik do komentarza

No dobra, jednak olewam upgrade starego kompa, zmienię w nim tylko system i zostawiam jako awaryjny. Zdecydowałem się na kupno nowego. co jeszcze musi mieć oprócz dysku SSD? Skłaniam się raczej ku rozmiarowi 17", bo służy mi on głównie do kreślenia w CAD. Myślałem, że zamknę się w kwocie w 3k, ale widzę, że z SSD i procesorem i7 ciężko to wykonać. Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

Porady są takie że do kreślenia 2d nie potrzebujesz kupowac karty graficznej 2080.

16 giga minimum, intel może być i5, ssd 256gb minimum, ja mam kartę 1060 6gb i myślę że to wystarczy,  a i  pograsz sobie. Ja dałem jakieś 4500 bez monitora, dysku HDD i nagrywarki, teraz pewnie za 4k.

Gdybyś chciał  zejść niżej to pewnie karta graficzna 1050 tez da radę, 8gb do rozbudowy na przyszłość.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakie obudowy moglibyście polecić? Oczywiście im taniej tym lepiej, aczkolwiek zależy mi na trochę lepszej jakości, bo obecnie mam budżetówkę (musiałem na czymś oszczędzić i wiadomo) i chciałbym zmienić na coś z lepszym wykonaniem. Obecnie denerwują mnie zwłaszcza boki obudowy, który nie są dobrze spasowane (mało powiedziane) i gładko się ich nie zakłada. Powiedzmy, że górna granica to 500 zł, ale jeśli jest coś dobrego w niższej cenie to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzyhu923 napisał:

Jakie obudowy moglibyście polecić? Oczywiście im taniej tym lepiej, aczkolwiek zależy mi na trochę lepszej jakości, bo obecnie mam budżetówkę (musiałem na czymś oszczędzić i wiadomo) i chciałbym zmienić na coś z lepszym wykonaniem. Obecnie denerwują mnie zwłaszcza boki obudowy, który nie są dobrze spasowane (mało powiedziane) i gładko się ich nie zakłada. Powiedzmy, że górna granica to 500 zł, ale jeśli jest coś dobrego w niższej cenie to tym lepiej.

 

https://www.x-kom.pl/p/356390-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400-tempered-glass-antracyt.html

 

Ogólnie wszystko co robi Phanteks można brać w ciemno. Design i wykonanie sztos. (wg mnie)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, krzyhu923 napisał:

Skłaniam się ku temu Phanteksowi od ireniqsa. Jeśli faktycznie jest bardzo dobrze wykonany, to za tę cenę jak najbardziej chciałbym spróbować. Podoba mi się wizualnie.

Daj znać co i jak po zakupie. :hi:

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, ireniqs napisał:

Daj znać co i jak po zakupie. :hi:

Wtorek/środa będzie u mnie, oczywiście wrażenia opiszę. :)Wybrałem antracyt, który poleciłeś, bo ciekawie się prezentuje na materiałach z neta, a chyba nie bez powodu podałeś link właśnie do niej. ;) Będzie to moja pierwsza moja obudowa w kolorze innym niż czarny lub biały.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, krzyhu923 napisał:

Wtorek/środa będzie u mnie, oczywiście wrażenia opiszę. :)Wybrałem antracyt, który poleciłeś, bo ciekawie się prezentuje na materiałach z neta, a chyba nie bez powodu podałeś link właśnie do niej. ;) Będzie to moja pierwsza moja obudowa w kolorze innym niż czarny lub biały.

Ja mam tego dziada też w kolorze antracyt  http://www.phanteks.com/Enthoo-Evolv-ATX.html

 

Kozak kolor. Nie ma chyba lepszego.

Odnośnik do komentarza

Też mam Phanteksa a konkretnie P400S

 

http://www.phanteks.com/Eclipse-P400S-TemperedGlass.html

 

lepszej nigdy nie macałem, jakość wykonania, spasowanie boków, maty wygłuszające i dwa ciche wentyle w komplecie, łatwość zdejmowania przodu by wyczyścić filtry - to wszystko sprawia że warto wydać ok 350pln. Ja wyrwałem swoją z wyprzedaży w Xkomie, miała mikro odprysk lakieru ale za to 60pln w kieszeni. Plus biała z zewnątrz, środeczek czarny:wub:

Odnośnik do komentarza

Dziś obudowa do mnie dotarła i cóż mogę powiedzieć... REWELACJA. Napisałbym, że rewelacja za tę cenę (ok. 300 zł), ale to byłoby krzywdzące, bo ona ogólnie jest super - tak pod względem wykonania (spasowanie - w końcu mam obudowę, do której nie mogę się przyczepić) jak i wyglądu, który zresztą przekroczył moje oczekiwania. Tak jak napisałem wcześniej, wybrałem kolor antracytowy i w ogóle nie żałuję, jest świetny. Lakier wydaje się solidny i jest lekko chropowaty - dla mnie na plus. Szyba i jej mocowanie również na duży plus, bo można ją najpierw osadzić w obudowie, a dopiero później przykręcić śrubki. Sama szyba wydaje się bardzo solidna i jest dość gruba, podobnie ma się sprawa z blachą obudowy - też jest odpowiednio gruba. Obudowa zostanie ze mną na długo, a gdyby zaszła taka potrzeba, kolejna również będzie od Phanteksa, zdecydowanie.

 

Dziękuję Panie ireniqs :s159: Sam pewnie nawet bym nie zwrócił uwagi na tego producenta, bo wcześniej o nim nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...