Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ken Marinaris napisał:

Szejdj, złóż coś i mi. Małe, niedrogie, bez monitora. Nie bedzie do grania. i5 to chyba maks czego potzrebuję, z 8giga ramu i dysk z 250-500 giga.

W życiu nie dobierałem bebechów z myślą o mini PC, ale mogę spróbować. Podaj budżet. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ken Marinaris napisał:

Pewnie z 1200 ziko chcę wydać. Sama buda, bez monitora, myszki i reszty dupereli, Ważne, żeby było w miarę małe i mało prądu żarło. No i pewnie HDMI by sie przydało, ale to już chyba norma teraz.

Trochę drożej ale przy obecnych cenach ramu ciężko złożyć coś sensownego w tym przedziale cenowym. Jest za to przyszłościowo i nawet trochę pograsz na tym. W prosty sposób można zrobić z tego zestawu wydajnościowego potwora po wymianie procka i dodaniu karty graficznej reszta komponentów pozostaje kompatybilna (w takim przypadku powinieneś kupić od razu mocniejszy zasilacz).

SUGO SG13B MINI-ITX CHASSIS - BLACK

RYZEN 3 2200G VEGA GRAPHICS AM4 CPU W/ WRAITH STEALTH COOLER

B450M PRO-VDH (SOCKET AM4) DDR4 MATX MOTHERBOARD

VULCAN T-FORCE 8GB (2X4GB) DDR4 PC4-24000C16 3000MHZ DUAL CHANNEL KIT - GREY (TLGD48G3000

STRIDER SST-ST30SF SFX SERIES - 300 WATT '80 PLUS BRONZE' POWER SUPPLY

1TB P300 7200RPM PERFORMANCE HARD DRIVE (HDWD110UZSVA)

 

Edytowane przez kes
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo podobny zestaw dobierałem ostatnio znajomemu. Też na Ryzenie 2200G, płycie B450 od MSI, tej samej zresztą co wyżej i z 8GB RAM-u. Różnica była w obudowie - zwykła ATX, zamiast mini. Wyszło coś 1500zł z dużym hakiem. Dowaliłem tam też zasilacz 500W, nie wiem w sumie czy potrzebnie - SilentiumPC Vero L2 500W 

Nie wiem tylko czy pamięci, które dał @kes będą kompatybilne - mocno egzotyczne, w Polsce chyba nie do dostania, a poza tym ani na liście QVL płyty głównej, ani QVL płyt głównych w ulotce na stronie producenta tych RAM-ów, ich nie ma. Ciężko coś dobrać, a przy Ryzenie aż prosi się o te minimum 3000MHz

 

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Kes, wielkie dzieki. Nie wiem tylko czy nie za drogie jak dla mnie. Poza tym czy to żre dużo prądu?

Dawałem już linka wcześniej do takiego czegoś. Małe i tylko 200 funtów kosztuje...

https://www.ebay.co.uk/itm/Intel-NUC5i5RYK-Desktop-Mini-PC-i5-i5-5250U-1-60-GHz-ith-8GB-RAM-and-250GB-SSD/113180173317?epid=219496522&hash=item1a5a106405:g:RG0AAOSwfopbVk~9

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.07.2018 o 20:46, Blue napisał:

@ireniqs, @Frantik Panowie, bardzo dziękuje za podzielenie się knowhow i dobre rady. 

Uwzględniając je, poprawiłem zestaw. Prosze o uwagi końcowe. 

 

Płyta Główna: ASRock-X299-EXTREME4  zostaje przy niej bo nie widzę sensu kupować droższej, skoro ta daje wszystko co mi potrzebne. 

Procesor: Intel-Core-i9-7980XE-26-GHz-Skylake-X Jak High End to High End. 

RAM: Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8x16GB, 3000MHz, CL15 Zgdnie z tym co mi poradził @ireniqs

Dysk SSD: Samsung 2TB 1,8'' Seria 960 Pro M.2 2280 NVMe  Biorę jak radzicie

Grafika:  No właśnie... proponowane przez @ireniqs MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X 11GB  jest ciut słabsze od Palita w benchmarkach. Co tak przemawia za MSI? Tylko kultura pracy?

Chłodzenie: Phanteks PH-TC14PE 

Zasilacz: seasonic-prime-platinum-750w

Obudowa: https://www.x-kom.pl/p/351875-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-600-czarno-pomaranczowa-z-oknem.html Bo mi się podoba. 

 

Czy to wszystko sie zgra? Coś jeszcze poprawić? 

 

Panowie, do zamówienia coraz bliżej ale na ostatniej prostej zacząłem myśleć o chłodzeniu cieczą AiO by póżniej może mały OC zrobić na procku. Czy ma to sens? Co polecacie? 

Odnośnik do komentarza

Niestety tu nie pomogę, gdyż nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z AiO. :( Może @ireniqs bardziej ogarnia temat. 

Btw: w poście, który zacytowałeś są jeszcze pamięci, co do których były spore wątpliwości, odnośnie ich kompatybilności z dobraną płytą i później Ireniqs zaproponował Ci inne:

W dniu 19.07.2018 o 16:16, ireniqs napisał:

@BlueStawiając na płytę główną którą wybrałeś to np te pamięci będą działały w konfiguracji 8. https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-4x16gb-3000mhz-cl15-hx430c15pb3k4-64-774208/ Kupujesz po prostu dwa takie zestawy po 4. :)

 

Po kłopocie. Bo inna płyta główna to inna kompatybilność.


To samo z tamtym chłodzeniem CPU (niekompatybilne z podstawką) i w końcu padło chyba na Dark Rocka Pro 4, o ile pamięć mnie nie myli, acz jeśli zdecydujesz się na ciecz to akurat bez znaczenia.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Nienajlepiej się dzieje wokół Intela. Najpierw Meltdown i Spectre (i późniejsze łatki na te dziury w zabezp. spowalniające działanie procesorów), teraz kolejne dziury wychodzą na jaw. Nie ma co się dziwić, że Intel ma szybsze rdzenie, skoro robi to kosztem bezpieczeństwa. Można czekać na nową generację procesorów "niebieskich", ale pewnie i w niej znajdą się z czasem jakieś luki. 

Odnośnik do komentarza

@Blue

Chłodzenie AiO też chodziło mi po głowie nie raz, ale doszedłem do wniosku że nie ma w tym większego sensu poza wyglądem może.

 

Po pierwsze hałas jest dużo większy niż przy standardowym chłodzeniu.

Po drugie jest sporo droższe.

I po trzecie ale najważniejsze wydajność takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjna. 3-4 stopnie mniej nie jest warte dawania ponad tysiąca złotych (bo tylko w tej cenie takie chłodzenia mają jeszcze jakichś sens, tańsze to już chyba tylko dla poszpanowania).

 

W skrócie: moim zdaniem gra nie warta świeczki.

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Blue napisał:

 

Panowie, do zamówienia coraz bliżej ale na ostatniej prostej zacząłem myśleć o chłodzeniu cieczą AiO by póżniej może mały OC zrobić na procku. Czy ma to sens? Co polecacie? 

Będziesz miał piekło w środku tak małej i co by nie mówić budżetowej obudowy. Koniecznie wymień na coś porządniejszego.

 

Ta cena i9 olaboga :pawel: Szkoda mi ludzi którzy muszą z jakiś powodów kupić intela zamiast zainwestować w Threadrippera. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Frantik napisał:

Niestety tu nie pomogę, gdyż nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z AiO. :( Może @ireniqs bardziej ogarnia temat. 

Btw: w poście, który zacytowałeś są jeszcze pamięci, co do których były spore wątpliwości, odnośnie ich kompatybilności z dobraną płytą i później Ireniqs zaproponował Ci inne:


To samo z tamtym chłodzeniem CPU (niekompatybilne z podstawką) i w końcu padło chyba na Dark Rocka Pro 4, o ile pamięć mnie nie myli, acz jeśli zdecydujesz się na ciecz to akurat bez znaczenia.

 

8 godzin temu, ireniqs napisał:

@Blue

Chłodzenie AiO też chodziło mi po głowie nie raz, ale doszedłem do wniosku że nie ma w tym większego sensu poza wyglądem może.

 

Po pierwsze hałas jest dużo większy niż przy standardowym chłodzeniu.

Po drugie jest sporo droższe.

I po trzecie ale najważniejsze wydajność takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjna. 3-4 stopnie mniej nie jest warte dawania ponad tysiąca złotych (bo tylko w tej cenie takie chłodzenia mają jeszcze jakichś sens, tańsze to już chyba tylko dla poszpanowania).

 

W skrócie: moim zdaniem gra nie warta świeczki.

 

 
8 godzin temu, kes napisał:

Będziesz miał piekło w środku tak małej i co by nie mówić budżetowej obudowy. Koniecznie wymień na coś porządniejszego.

 

Ta cena i9 olaboga :pawel: Szkoda mi ludzi którzy muszą z jakiś powodów kupić intela zamiast zainwestować w Threadrippera. 

 

@Frantik Spoko kolego, tylko zacytowałen na potrzeby wywołania tematu :) Wszystkie wybory wynikajace z waszych rad mam szczętnie zapisane. 

 

@ireniqs Wo Panie, ależ mnie zaskoczył. Pan z youtube mówił że dobre i właśnie cichsze od wentylatorka...  Np. pochlebne oceny zbiera coś takiego: https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v-2-rl-krx62-02-977446/ 

 

@kes Do obudowy mogę dorzucić, ale boje się, że lepsze będzie tylko full tower,ale to już wielka skrzynia. Sam coś polecasz? 

 

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza

@Blue

Nie traktuj mojej opinii jako pewnik. Jeżeli coś ci się tam spodoba i ma niezłe opinie to bierz. Będziesz zadowolony. Ja tylko mówię że różnica pomiędzy chłodzeniem AiO a takim topowym powietrzem jest zbyt mała żeby to miało większy sens.

 

Wystarczy zobaczyć na wykresy w recenzjach. Niby nr 1 ale

8109_35_nzxt-kraken-x62-liquid-cpu-coole

 

Noctua NH-D15 to chłodzenie powietrzem. Jaka różnica? 2,25 stopnia celcjusza. Xdddd przy obciążeniu to już 1 stopień celcjusza.

 

No straszna wydajność straszna. Ciche faktycznie to chłodzenie jest ale praktycznie bez różnic w sostunku do Noctuy np.

 

 

Odnośnik do komentarza

https://www.ebay.co.uk/itm/HP-Compaq-8200-SFF-PC-i5-2400S-2-50GHz-4GB-DDR3-320GB-ADAPTER-WIN7PRO/132733114409?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

No i kupiłem na ebayu takiego grata za 60 funtów. Jeszcze tylko jakiś monitorzynę i bedzie OK.

Pytanie. Ten HP nie ma HDMI, czy można dokupic jakąs kartę wideo, która by pozwalała połączyć go poprzez HDMI właśnie z monitorem. Full HD mnie interesuje, nic więcej.

Odnośnik do komentarza

Gigabyte B360M DS3H vs MSI B360M PRO-VDH vs ASRock B360 Pro4 

Warto dopłacać te 60-70 zł do AsRocka skoro overclocking mnie w ogole nie intersuje?

 

i 2 pytanie - https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/

Rozumiem, ze moge kupic te ramki do plyty, ktora obsluguje maks 2666 mhz?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jaka specyfikacja (+/-) będzie najrozsądniejsza do komfortowej pracy (przesiadka z laptopa na pc)? W pracy najczęściej mam otwarte bardzo dużo zakładek, arkusze, dokumenty i inne programy analityczne. Może ktos zaproponować coś rozsądnego, najlepiej 16 gb ramu, na dwa monitory plus stosunkowo dobrze zoptymalizowane pod względem energooszczędności (zestaw uruchomiony praktycznie 16 godzin na dobę. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2018 o 06:07, El Loco Chocko napisał:

Kupiłem po taniości SSD M2 500gb. Poleci ktoś jakiś program klonujący? Widzę ich sporo w necie, ale szukam czegoś prostego i jak najmniej uciążliwego.

No dzięki chłopcy. Dzieki wam znowu poszerzyłem swoją wiedzę i sam sie doszukałem co i jak. 

Jak kupiłem pierwszego SSDka, to byłem zszokowany jak szybko system działa. Na M2 to już w ogóle blietzkrieg, tak wszystko śmiga. Samo klonowanie systemu zabrało mi jakieś 8 minut i obyło się bez żadnych komplikacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...