Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to samo miałem napisać. Jeżeli ma się pieniądze i ten komfort z posiadanych już części (obudowy, zasilacza, dysków, monitora, głośników, chłodzenie procka itd. itp.) to można wymienić same najważniejsze bebechy raz a porządnie na wiele lat. Oczywiście nie mówię tu o graniu w 4k czy hdr, bo to ma sens na razie tylko na konsolach i ekranach 50+cali. Zakup samego procesora to też przecież długoterminowa sprawa. Jedynie co to grafika leci najczęściej pod nóż, a to wydatek nowej konsoli albo trochę więcej. Do niedawna przecież średnia półka była poniżej 2k. Teraz ceny są chore, ale nikt nie wie co się będzie działo w przyszłym roku jak amd coś pokaże.

 

Ogólnie wszystko zależy od tego jak to się tam wszystko rozplanowało i co się zamierza osiągnąć z takim pecetem. Można wyłożyć na niego sporo kasy, ale nikt przecież też nie mówi żeby kupować wszystko na jeden raz. No chyba że zaczyna się wszyściutko od zera to w obecnym czasie mało co się opłaca. Lepiej już brać konsolę + fajny tv.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ireniqs napisał:

Teraz ceny są chore, ale nikt nie wie co się będzie działo w przyszłym roku jak amd coś pokaże.

W przyszłym roku zapowiedź procesorów i GPU na 7 nm, które rzeczywiście mają być czymś nowym, a jeszcze w tym kolejne graficzne kotlety w postaci Radeonów RX 600, które tradycyjnie mają cechować się jeno nieco podbitymi zegarami w stosunku do poprzedniej\obecnej generacji (plotka) :lapka:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Wszystko mi jedno co tam da AMD. Mam wy(pipi)ane na to szczerze mówiąc. Byleby coś tylko ruszyło bo nvidia się za bardzo panoszy z cenami. I tak nie kupię karty od AMD bo mam monito z... g-synciem. :kaz:

Odnośnik do komentarza

Pany, help pls.

Od jakiegoś czasu myśle nad zakupem jakiegoś mikrofonu, bo te headsety mnie zaczynają męczyć. Cały czas problemy z jakimś trzeszczeniem, cichym albo zdeformowanym głosem itd. itp. po prostu mnie to frustruje i chciałbym, żebym wreszcie brzmiał po tej drugiej stronie w miare czysto. Pytanie czy ktoś tutaj się orientuje co można konkretnego wybrać? Fajnie byłoby zmieścić się w tych dwóch stówach, jeszcze fajniej jakby to nie był jakiś drąg co wykrywa stukanie klawiszy i klikanie myszki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.10.2018 o 00:14, Homer S napisał:

Pany, help pls.

Od jakiegoś czasu myśle nad zakupem jakiegoś mikrofonu, bo te headsety mnie zaczynają męczyć. Cały czas problemy z jakimś trzeszczeniem, cichym albo zdeformowanym głosem itd. itp. po prostu mnie to frustruje i chciałbym, żebym wreszcie brzmiał po tej drugiej stronie w miare czysto. Pytanie czy ktoś tutaj się orientuje co można konkretnego wybrać? Fajnie byłoby zmieścić się w tych dwóch stówach, jeszcze fajniej jakby to nie był jakiś drąg co wykrywa stukanie klawiszy i klikanie myszki.

 

Za 250 masz Blue Snowball co jest najlepszym stosunkiem cena/jakość na rynku. Podłączysz go przez USB więc phantom power nie trzeba.

Edytowane przez Hero of Orion
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, teddy napisał:

2100 za GTX 1070 Ti MSI GAMING to dobra cena? Chcialbym zrobic przesiadke z mojego wysluzonego 970, domyslam sie ze odczuje roznice

 

4 godziny temu, SetoPL napisał:

Nie lepiej poczekać, trochę dołożyć i wziąć RTX 2070?

To chyba dlugo bedzie musial czekac. Teddy chyba dobra cena - zwłaszcza teraz, ale ostatnio z kartami tez niezla sinusoida, za 1080 niecale 4 tyg. temu dalem 2050, regularna cena w sklepie byla chyba 2199.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, teddy napisał:

2100 za GTX 1070 Ti MSI GAMING to dobra cena? Chcialbym zrobic przesiadke z mojego wysluzonego 970, domyslam sie ze odczuje roznice

 

RTX 2070 sugerowana cena 2299 i pierwsze benchmarki pokazują, że jest trochę lepsza niż gtx 1080, także lepiej poczekać jeszcze z miesiąc. No i będzie black friday, to nawet jak nie RTX to kupisz GTX 1080 za 2k na bank

Odnośnik do komentarza

Dzieki panowie, zobacze te rtxy ale wydajnosciowo to raczej lipa. I stawiam ze cena to nie bedzie 2,2k tylko pewnie z 2,8-3k. Troche olewalem ostatnio rynek kart i jak wczoraj poogladalem benchmarkow to chyba jednak zleje ten upgrade ;/ Przesiadka dalaby mi ze 100fps w gierkach w ktorych mam 60, wiec tak naprawde nic lub moglbym podbic rozdzialke do 1440p/60fps co tez jakos dupy nie urywa. Widze ze 4k/60fps na PC dalej kosztuje jakies obrzydliwe pieniadze i wcale nie jest gwarantowane po wydaniu takiej kwoty

Odnośnik do komentarza

W wielu grach mimo wszystko jest, ja tam sie jaram nadal odpalając nawet te starsze tytuły - zależy w co będziesz chciał grac z ta rozdzielczością - w wiele gier na 1080 zagrasz w 4k, wiadomo ze trafiają sie te kiepsko zoptymalizowane - jak wszędzie, są takie które maks w 1440p pójdą, a są tez takie gdzie z RTX 2080 TI nie pomoze przy 60 fpsach w najwyzszej rozdzielczosci (Ubisoff i ich Assasin ^^). 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.10.2018 o 15:00, teddy napisał:

2100 za GTX 1070 Ti MSI GAMING to dobra cena? Chcialbym zrobic przesiadke z mojego wysluzonego 970, domyslam sie ze odczuje roznice
(...)
Dzieki panowie, zobacze te rtxy ale wydajnosciowo to raczej lipa. I stawiam ze cena to nie bedzie 2,2k tylko pewnie z 2,8-3k.


W X-Komie masz Gigabyte RTX 2070 Windforce za 2.299zł

Odnośnik do komentarza

2070 to dla mnie zawód roku. Sam byłem mocno zgrzany na te karty, miałem nawet okazje kupić taniej, może jak wyjda za jakis czas nowe sterowniki, bo poki co - niby nowa generacja, a 5 klatek wiecej, niektóre gry wypadają nawet gorzej niz na 2 letnie Pascale, najnowsze gdzie mialy dojsc nowe efekty borykaja sie z jakimis problemami jak np. najnowszy TR.

 

Szkoda ze z cenami 2080 tak odlecieli. :(

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej jestem mega laikiem pecetowym wiec na wstepie prosze sie ze mnie nie smiac bo totalnie sie nie znam.

 

Posiadam lapka Vaio w konfiguracji:

procesor: Intel Core i3-2328M 2.2 GHz

RAM: 8GB

 

Odpalilem sobie poprzez Steam kilka starszych gierek, w ktore grywalem na PS3, tj. Resident Revelations, Ridge Racer Unbounded i wszystko działało płynnie bez zacięć itd.

 

Chcialbym odpalić sobie z czasem moze coś nowszego, ale zapewne moj laptop tego nie uciągnie bez zacinania, czy jest sens coś kupować i próbować w najniższych detalach? Nie smiejcie sie, ale marzy mi sie Resident 2 Remake w ultra najniższych ustawieniach... Tutaj łączy się drugie pytanie - czy jest możliwość w moim starym lapku idzie coś wymienić, aby odpalić coś więcej niż gry z PS3? Początkowo miałem w nim 4GB, dołożyłem sobie do ośmiu, ale chyba na tym momencie kończy się pole manewru?

 

Dzięki za pomoc z góry i jeszcze raz upraszam aby się (za bardzo) nie śmiać :)

Odnośnik do komentarza

W laptopach nie opłaca się nic wymieniać ale na tym możesz pograć w całą tonę starszych gier i indyków. Jak coś nowszego to słabo ale zawsze możesz na steamie kupić i jak zdaje się 2 godzin gry nie przekroczysz to z automatu możesz refund zrobić. W ten sposób będziesz wiedział jak gra działa.

Remake Residenta 2 śmiga na tym samym silniku co Resident 7 więc jak 7 odpalisz to pewnie i remake pójdzie.

Edytowane przez Hero of Orion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Hero of Orion napisał:

Remake Residenta 2 śmiga na tym samym silniku co Resident 7 więc jak 7 odpalisz to pewnie i remake pójdzie.

No dokładnie. :)

@BudryzPL
Na Steamie masz nawet coś w stylu darmowego demka:

Resident Evil 7 Teaser: Beginning Hour
http://store.steampowered.com/app/530620/

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...