Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Zniechęćcie mnie do sprzedaży 1660Ti i zakupu 6600XT. :/

Star Wars Do It GIF - Star Wars Do It - Discover & Share GIFs

 

teraz jest nienajgorszy moment na kupno GPU na pepperze trafiają się oferty 6600XT ponieważ 2000 zł, za miesiąc moim zdaniem ceny znowu poszybują do absurdalnych poziomów. Więc jeśli korci cię zakup karty to teraz, ewentualnie w drugiej połowie roku kiedy Nvidia niby zapowiada polepszenie się sytuacji.

Odnośnik do komentarza

A co te RTXy robią?

 

7k:obama:

 

Ja mam 6 lat PC bez updatu, który kosztował mnie w całości 3k z GTX 970 i ostatnio ogrywam God of War na średnich bez problemu:sapek:. No niby czas na nowy sprzęt, ale od 3 lat mówię to samo. I jak co roku ceny nowych kart szybują w górę, a też jak co roku, nowe premierowe gry śmigają mi całkiem nieźle więc:pizza:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.02.2022 o 15:25, krzysiek923 napisał:

Zniechęćcie mnie do sprzedaży 1660Ti i zakupu 6600XT. :/

Serio piszesz? 6600XT ma aktualnie chyba najlepszy stosunek wydajności do ceny. 

 

Jeśli jednak chcesz zniechęcenia, to mam to (wciąż plotki, więc z dystansem):

Następna generacja kart ma mieć wzrost wydajności nawet 2x. Lepiej odkładać kasę i kupić potwora pod choinkę. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, sprite napisał:

5300 za 3080 12GB :obama:. Niestety chwilę się spóźniłem ;/

Ja w ogole nie czaje Nvidi - tworzą miliion wersji kart, premiery na papierze -RTX 10Gb, TI, 12Gb, różnica w wydajności żadna...

Nie tak dawno (nawet przy GTX'ach) kupowało się wersje TI i miałeś przynajmniej jakieś poczucie skoku mocy - te RTXy w wersji TI to chyba największy skok na kasę w ciągu ostatnich paru lat.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, easye napisał:

Ja w ogole nie czaje Nvidi - tworzą miliion wersji kart, premiery na papierze -RTX 10Gb, TI, 12Gb, różnica w wydajności żadna...

Nie tak dawno (nawet przy GTX'ach) kupowało się wersje TI i miałeś przynajmniej jakieś poczucie skoku mocy - te RTXy w wersji TI to chyba największy skok na kasę w ciągu ostatnich paru lat.

Czy ja wiem, nie wiem jak inne 30xx, ale na 3080 Ti Suprim od MSI mam więcej klatek niż na 3090 FE, także skok o jeden "szczebelek" wyżej.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, tjery napisał:

Ja w ogole nie czaje Nvidi - tworzą miliion wersji kart, premiery na papierze -RTX 10Gb, TI, 12Gb, różnica w wydajności żadna...

różnica w wydajność w grach jest znikoma, ale większa ilość vramu ma duże znaczenia w zastosowaniach profesjonalnych, dlatego nie brakuje ludzi którzy są w stanie dopłacić do większej ilości gigabajtów.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, tjery napisał:

Czy ja wiem, nie wiem jak inne 30xx, ale na 3080 Ti Suprim od MSI mam więcej klatek niż na 3090 FE, także skok o jeden "szczebelek" wyżej.

No ok, ale gdyby to była różnica chociaż 15-20% między kartami, a często jest tak że masz 5 fpsow więcej niezależnie czy porównujesz wersję 10GB, TI, czy 3090. No ale tak jak pisze ASX, rozumiem jak ktos szuka do zastosowań profesjonalnych, do gier raczej dopłaty wychodzą średnio opłacalnie.

 

Miałem np. 3070 TI I względem zwykłej 3070 nie była warta nawet tych 4 stów. 3080 12 GB względem 10 GB też większej różnicy w grach nie ma, 3080 TI zaś czy 3090 to dla mnie już zdecydowanie za mały wzrost wydajności w grach względem ceny.

Odnośnik do komentarza

no 8 gb vramu to dzisiaj wartość na styk i coś co może odbić się czkawką Nvidii, która wciąż wypuszcza 3060 i 3070 z taką ilością ramu. GPU AMD są pod tym względem bardziej przyszłościowe bo tu już 6700xt ma 12 gb, a 6800 i 6900 mają już bardzo komfortowe 16 gb.

 

Ja mimo to zdecydowałem się na 3070 ti z 8gb bo akurat trafiła się "okazja" w niemieckim sklepie za 4088 zł. Ale nie jest to karta moich marzeń, bo w zasadzie od miesięcy czaiłem się na 3070 ti z 16gb, o której czytałem od listopada. Miała ona pierwotnie miała wyjść 11 stycznia, potem jej premiera została przesunięta na luty po azjatyckim nowym roku, a teraz to chuj wie kiedy i czy w ogóle się ukaże. Więc dałem sobie spokój z ciągłym czekaniem i po prostu kupiłem 3070 ti z 8gb, a jak kiedyś wyjdzie wersja 16 gb to dopłacę i ją kupię.

 

Z mojej perspektywy 3070 ti z 16 gigabajtami byłaby kartą idealną, bo w grach i pracy w zupełności wystarcza mi wydajność 3070ti, a 16gb dałby bardzo duży komfort w pracy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...