Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, mega ciekawostka z tym gdańskim oddziałem. :obama: Sam tam kiedyś startowałem, ale jak widać za małe kwalifikacje dla takiego kozaka. Docelowo chciałbym jednak pracować dla jakiejś czołowej firmy z branży - Intel, MS albo Cisco chociażby.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie natury filozoficznej panowie

 

montuje sobie dodatkowe wentylatory w obudowie i mam wątpliwości co do kierunku (a mówiąc poprawniej wektora) w którym powinny być zwrócone wentylatory 1 i 2.

 

na razie zrobiłem to tak, wydaje mi się logiczne że wentylatory 1 i 2 optymalnie powinny wydmuchiwać z komputera gorące powietrze ze środka unoszące się ku górze, ale gdzieś czytałem że lepszy obieg jest tzw. obieg pozytywny kiedy więcej powietrza wpada do obudowy niż z niego wychodzi, poza tym nie wiem czy międy wentylatorami 6, 2 i 3 nie stworzy się coś w rodzaju martwej strefy. Jak myślicie? 

1223.thumb.jpg.b2a6eabf722b947333c6f2cc30e65d0a.jpge

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.10.2021 o 14:32, HiS napisał:

Prędzej czy później ta sytuacja odbije się czkawką dla pc jako platformy do gier. Te ceny podzespołów zepchną pcty na margines. Ewentualnie mocno zastopują rozwój gier. 


A to nie przypadkiem konsole napędzają rynek gier? PC gonią i wyprzedzają? 
Syt się nie zmieni dopóki ludzie beda płacić 8-10k za kartę. 
Ja nie dam 8k za 3070 albo 12 za 3080. 
Miałem zamówiona 3060, ale różnica na poziomie 5fps nie była warta wymiany z 2060super. 
Czekam dalej, ale czuje ze za jakis czas postawie wszystko na nowo.  A jak nie będzie normalnych cen, to olewam PC :) 
 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, ASX said:

mam pytanie natury filozoficznej panowie

 

montuje sobie dodatkowe wentylatory w obudowie i mam wątpliwości co do kierunku (a mówiąc poprawniej wektora) w którym powinny być zwrócone wentylatory 1 i 2.

 

na razie zrobiłem to tak, wydaje mi się logiczne że wentylatory 1 i 2 optymalnie powinny wydmuchiwać z komputera gorące powietrze ze środka unoszące się ku górze, ale gdzieś czytałem że lepszy obieg jest tzw. obieg pozytywny kiedy więcej powietrza wpada do obudowy niż z niego wychodzi, poza tym nie wiem czy międy wentylatorami 6, 2 i 3 nie stworzy się coś w rodzaju martwej strefy. Jak myślicie? 

1223.thumb.jpg.b2a6eabf722b947333c6f2cc30e65d0a.jpge

Ja mam prawie tak samo, minus numer 2 bo nie mam miejsca tam. Wg mnie powinno byc okay. Teoretycznie moglbys numer 2 obrocic, ale wtedy przeplyw powietrza bylby zaburzony. Idealnie bylo by miec dwojke pod karta, ale u ciebie sie nie da. Zeby uzyskac lekko pozytywny obieg, mozesz w biosie zmienic predkosci lekko i ustawic filtry z przodu, by dzialaly szybciej, a te ktore oddaja powietrze, wolniej. W ten sposob, zwiekszysz cisnienie wewnatrz obudowy. 

 

Ja bym zostawil tak jak masz, zmienil te predkosci lekko i obserwowal. Jesli dbasz o PC, i czyscisz go w miare regularnie, powinno smigac bez wiekszych problemow.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

3 godziny temu, Masorz napisał:

Mój tate chce kupić kompa nowego.

Nie gra w gry, tylko siedzi na onecie i allegro.

Czy w takim razie I5, 8gb ramu i jakaś biedakarta graficzna wystarczą?

Albo podajcie jakaś konfigurację dla starych ludzi, dzięki :cool:

Ile chce przeznaczyć?

może jakiś gotowiec od Della np.

https://www.x-kom.pl/p/596121-desktop-dell-vostro-3888-mt-i5-10400-8gb-2401tb-win10p.html

 

A tu gotowce do 3k

https://www.x-kom.pl/g-2/c/1708-desktopy.html?sort_by=price_asc&f[price][to]=3000

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czołem Pany,

 

Chyba zaczął mi powoli umierać obecny PC, niestety w gierkach coraz częściej się "zatyka", wiesza się dźwięk, strasznie długie czasy ładowania i ogólnie tak jakby już nie miał tej mocy. W grach, które śmigały mi normalnie na high, teraz muszę grać na low i nagle po 20 min gry zaczynają się lagi, dźwięk wpada w pętle, minimalizowanie i powrót do windowsa zawiesza kompa na jakieś 2 min.

 

Mój obecny złom, to I5-4460, 8 gb ram i GTX 970.

 

Da się złożyć samą budę do gierek od podstaw tak, żeby było to 4k/60 lub 1080p/120 do około 6k? Niestety wypadłem z całego obiegu, poza tym, że teraz za cenę topowej karty graficznej, to mogę kupić samochód :reggie:

Celuję w gierczenie m.in w Total War Warhammer 3, Company of Heroes 3 i w sumie co tam będzie na pc "fajnego"

Edytowane przez Metoda
Odnośnik do komentarza

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,7

 

Lekko ponad 6K, do tego musisz obudowę doliczyć.

 

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,6

 

Tutaj taniej, ale też trzeba doliczyć obudowę, do każdego podzespołu masz dopisaną alternatywę.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...