Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że obecne gierki nie wykorzystują możliwości 3080 Ti czy 3090, więc nie wiem po co nowa generacja.

 

Tzn. do kopania, renderowania - spoko. Ale do gierek?

 

Słyszałem jakieś plotki, że nowe GPU mają mieć sloty NVMIe i to ma symulować ten szybki data flow jaki mają nowe konsole. Nie wiem na ile to prawda.

Odnośnik do komentarza

Nowa generacja jest po to, by ogarnąć Ray Tracing i wykorzystać nowe TV/monitory do wyświetlania gier w 4K/120fps lub 144fps. 

Poza tym gry nie stoją w miejscu. Będą gry, które będą wymagać mocnego sprzętu, a na konsolach będzie "lower than low" w 30fps. 

Cyberpunk chyba do dziś nie pójdzie w 4K z ray tracing i wszystkim na maksa. 

 

 

Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Patrze se na obudowy, bo chciałbym chyba zmienić standardową, na jakąś świecącą RGB, ale... nie mogę nic znaleźć świecącego, żeby miało miejsce na kieszeń. Mam nagrywarkę bluray i szkoda się jej pozbywać (2 filmy nagrane od 2016 roku), no ale może kiedyś coś jeszcze nagram.  Gdzie szukać takich obudów? Wyszło w ogóle coś takiego?

Ale co chcesz mieć RGB? Obudowy same w sobie raczej nie świecą. Świecą wiatraki, GPU i RAM głównie. Te można samemu sobie dobrać. Chyba, że koniecznie chcesz obudowę już z RGB wiatrakami w zestawie, wtedy masz bardziej ograniczony wybór. Samo światełko RGB też można dokupić i podoklejać do obudowy. 

Tylko po co to komu, skoro Pride Month minął?  :nosacz:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

faktycznie... 

https://allegro.pl/oferta/obudowa-gamer-elite-bpg1-hartowane-szklo-usb-3-0-11695638534?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:category&bi_c=ZTg1OTFjZmYtNGU3NC00MTM4LWJmNjgtOWUyYzc5M2RkMDUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5a6cdfff-c3c2-4ca3-aeba-14ff1743785b Czyli styknie przezroczysta z jedną kieszenią :)

Jeszcze co do oświetlenia (jak ktoś ma takie zboczenia)

320x0x1.jpg

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/logitech-g560-podswietlane-glosniki-2-1-z-systemem-lightsync.html

głośniki z funkcją świecenia :) ktoś tu pytał o pada z PS4, czy w GTA V na PC jest podświetlenie w padzie niebiesko-czerwone. Ja myślę że ten zestaw jest dla niego :)

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, grzybiarz napisał:

faktycznie... 

https://allegro.pl/oferta/obudowa-gamer-elite-bpg1-hartowane-szklo-usb-3-0-11695638534?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:category&bi_c=ZTg1OTFjZmYtNGU3NC00MTM4LWJmNjgtOWUyYzc5M2RkMDUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5a6cdfff-c3c2-4ca3-aeba-14ff1743785b Czyli styknie przezroczysta z jedną kieszenią :)

Jeszcze co do oświetlenia (jak ktoś ma takie zboczenia)

320x0x1.jpg

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/logitech-g560-podswietlane-glosniki-2-1-z-systemem-lightsync.html

głośniki z funkcją świecenia :) ktoś tu pytał o pada z PS4, czy w GTA V na PC jest podświetlenie w padzie niebiesko-czerwone. Ja myślę że ten zestaw jest dla niego :)

Mam te głośniki, klawiaturkę i myszkę od Logitecha - wszystko ładnie zsynchronizowanie światełkowo. Fajnie to wygląda, ale przede wszystkim te głośniki dobrze grają. W zestawie jest jeszcze subwoofer.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Michał102 napisał:

Panowie, a co myślicie o RX 6600xt w połączeniu z prockiem Ryzen 5600g? Da radę na tym pograć w 1440p i 60 klatkach, czy raczej będzie ciężko? 

Da się, ale czy warto kupić, to zależy od ceny. 

Jeśli 3060Ti jest w tej samej cenie, to lepiej GeForce wybrać. 

W UK jednak ten 6600xt cenowo jest bliżej 3050 i w takim wypadku sam bym wolał kartę od AMD. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak Paolo pisze i na twoim miejscu wziąłbym pod uwagę RX 6700 XT bo to bardzo dobra karta pod 1440p. Pod względem wydajności zbliżona do droższego RTX 3070. Jej wady to oczywiście ułomny raytracing i brak DLSS, ale z tym niestety trzeba się liczyć gdy wybierasz karty AMD. Więc coś za coś.

Na jej plus także całkiem spory zapas pamięci, który sprawia, że karta ta prawdopodobnie będzie się starzeć znacznie godniej niż konkurencyjny 3070

Odnośnik do komentarza

Jakimś wyjściem jest RTX3060 jak budżet nie pozwala, ja mam w połączeniu z Ryzenem 3600 i spokojnie można grać 1440p 60FPS często też w 120FPS, indyki 4k60, w AAA dzięki DLSS 1440p na wysokich często ultra w 60FPS można pograć, jedynie potworki optymalizacyjne mogą mieć problemy jak Control czy CP2077 choć i tak będą lepiej wyglądać  jak na konsolach. No i RT lepszy niż na radeonach czy konsolach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam, z moim z pcetem stało się coś dziwnego, po prostu pewnego razu się zawiesił. Ale tak że po resecie system już nie zastartowal. Zrobiłem format. Po formacie działa normalnie około 30 minut i znów to samo w tym pcecie mam dwa dyski HDD, instalowałem system zarówno na jednym jak i na drugim i cały czas to samo. Według mnie płyta główna jest dość leciwa Asus P5q Turbo razem z Ramami DDR2 Kingston Hyperx oraz Intel core 2 quad.  Nie wiem czy opłaca się szukać na złomie płyty głównej czy lepiej zostawić obudowę, dyski, napęd i grafikę (HD 7850). A na allegro poszukać jakiegoś kilkuletniego Intel core i5 z płytą główną i ramami DDR3. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Dragon13 napisał:

Witam, z moim z pcetem stało się coś dziwnego, po prostu pewnego razu się zawiesił. Ale tak że po resecie system już nie zastartowal. Zrobiłem format. Po formacie działa normalnie około 30 minut i znów to samo w tym pcecie mam dwa dyski HDD, instalowałem system zarówno na jednym jak i na drugim i cały czas to samo. Według mnie płyta główna jest dość leciwa Asus P5q Turbo razem z Ramami DDR2 Kingston Hyperx oraz Intel core 2 quad.  Nie wiem czy opłaca się szukać na złomie płyty głównej czy lepiej zostawić obudowę, dyski, napęd i grafikę (HD 7850). A na allegro poszukać jakiegoś kilkuletniego Intel core i5 z płytą główną i ramami DDR3. 

Po twoim opisie i własnym doświadczeniu stawiam, że padła płyta główna.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, C1REX napisał:

Jeśli po formacie działał, to brzmi jak padnięty HDD. Ja bym zrobił testy na bad sectory dysków, zanim się zacznie transplantacje płyty głównej. 

Mam dwa HDD zarówno jak odepne jeden i zainstaluje na drugim to dzieje się podobnie, komp dostaje takiego muła że muszę go zresetować a system już nie wstanie

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2022 o 15:47, Michał102 napisał:

Panowie, a co myślicie o RX 6600xt w połączeniu z prockiem Ryzen 5600g? Da radę na tym pograć w 1440p i 60 klatkach, czy raczej będzie ciężko? 

do 1440p najlepiej 6700 xt, 6600xt też pociągnie ale nie wszystkie gry, jak dopiero kupujesz cpu to bierz 5600 albo 5600x zamiast tego g

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Chewie napisał:

do 1440p najlepiej 6700 xt, 6600xt też pociągnie ale nie wszystkie gry, jak dopiero kupujesz cpu to bierz 5600 albo 5600x zamiast tego g

 

Jak kolega chce iść w wyższą rozdzielczość niż FHD to ten procek wystarczy, porównywalny jest do i5-12400F.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Chewie napisał:

do 1440p najlepiej 6700 xt, 6600xt też pociągnie ale nie wszystkie gry, jak dopiero kupujesz cpu to bierz 5600 albo 5600x zamiast tego g

 

Mam już g, bo poskładałem całego kompa bez karty graficznej. Ogólnie pierwotnie miało to być tylko do neta, no ale jednak kusi dorzucić jeszcze jakieś GPU. 

Na 1440p się uparłem, bo u mnie komp jest podłączony pod TV 4k i wszystko co jest w 1080p wygląda po prostu strasznie na takim ekranie. 

Odnośnik do komentarza

Kurde ale ceny kart poleciały , obecnie idzie dostać nową zafoliowaną 3090ti nawet za 1250e w wersji msi trio. Nawet się człowiek zastanawiał czy z 3080 aby nie przeskoczyć ale jak patrze na różnice w wydajności 1440p to jest to tak mały skok że szkoda mi się z tym bawić. Ale fajnie karty już tak poleciały bo może 4090ti na premiere będzie znośny. Zresztą obecny problem kart to raczej kultura pracy a nie wydajność , to niesamowite jak PS5/XSX cichutko działają w porównaniu do obciążonego 3080.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...