Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kaczi napisał:

za pół roku będą jeszcze tańsze. A takie 3080 to nadal dobra karta

rok temu latem gdy też był dołek to ludzie też tak pisali, a potem na jesień znów wyjebało ceny. Rynek jest nieprzewidywalny i ciężko przewidzieć czy znowu coś się nie odjebie.

 

Ja sam zaryzykowałem i mimo iż przycisk kilka razy kręcił się na przycisku "kaufen" w niemieckim markecie na 3080 to jednak postanowiłem poczekać na rtx 4080 który ma wyjść jesienią, zobaczymy jak na tym wyjdę.

Odnośnik do komentarza

z tego co się plotkuje w necie wolumen wyprodukowanych na start RTXów 40XX ma byc nawet mniejszy niż jak startowała obecna seria.

 

Co do cen kart to po tych 4msc od kupna karty trochę mnie dupal szczypie, że chwilkę dłużej nie wytrzymałem bo teraz bym miał 3070ti w podobnej cenie.

No nic, jak mnie z roboty nie wyjebią bo handel idzie coraz gorzej to w przyszłym roku zrobi sie upgrade jakiś :shieeet:

Odnośnik do komentarza

ale widzisz że wkleiłeś rtx 3090, które jest jakieś 40% droższe niż seria 80?

 

RTX 4080 będzie celować w ten sam segment cenowy co 3080 a wcześniej 2080. Podobnie 2070->3070->4070. Jasne Nvidia może podwyższyć ceny o jakieś 50 czy 100 dolarów względem poprzedników, ale nie wypuści nagle RTXa 4080 za 10 tysięcy złoty, bo 10 kafli to drogo nawet jak na segment 4090.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RTX 3080 miał MSRP 700$, jeśli to ma być następca to będzie max 900$ (w Polsce pewnie koło 5k), no chyba że nVidia stwierdzi swoją pokrętną logiką że 4080 to następca 3080 Ti to trzasną i 1200$ (a u nas koło 6k). Oczywiście te ceny to są w wypadku w miarę normalnej dostępności bo na początku mogą być w sklepach o wiele wyższe tylko po to żeby 2 miesiące później obniżyć  (jak ostatnio RTXy 3050 i 6500XT).

Odnośnik do komentarza

No kupno karty w dzisiejszych czasach to trochę hazard. Nie wiadomo jak daleko od MSRP wystrzelą ceny nadchodzących kart i jak długo skalperzy je utrzymają przy niskich cenach krypto. Oby Tajwan też nie miał żadnych problemów. 
 

Aż mnie korci to 6900xt za pół ceny tak na wszelki wypadek, ale chyba zaryzykuję i poczekam na nową generację. Mam 5700xt i jeszcze jakoś daje radę nawet z Elden Ring, a to i tak moja najbardziej wymagająca gra. 
Prawdopodobnie będę szedł w Radeona. 

Odnośnik do komentarza

Ja będę czekał jednak to premiery nowych RTXów bądź Radeonów. Kupno w tej chwili 3080 raczej średnio opłacalne. Chyba ze właśnie po premierze spadnie ich cena to wtedy kupię. Generalnie to i tak średnio mnie stać ale chciałbym wrócić do PC, bo póki co nowa generacjia konsol jakoś mnie nie zaskoczyła. A ja lubię mieć i płynnie i ładnie dla oka 

Odnośnik do komentarza

Ceny schodzą ale nadal jest to kupowanie ponad cenę msrp 2 lata po premierze kart, zobaczymy czy bardziej opłacalne będzie kupienie nowej 4070 czy 3080 na przecenie. Tylko najpierw chyba wychodzą 4090 i 4080 latem a potem dopiero 70 i 60 

 

Radeony coraz lepsze cenowo i lepszy stosunek poboru prądu do wydajności

Odnośnik do komentarza

Moore’s law is dead już od jakiegoś czasu mówi, że teraz w magazynach dystrybutorzy mają ogromne zapasy aktualnych GPU.

Spory problem, bo za chwilę premiera nowych kart, a stare trzeba szybko sprzedać. Podobno NVIDIA chciała zmniejszyć zamówienie w TSMC, ale Tajwańczycy zgodzili się tylko na opóźnienia, bo kontrakt to kontrakt i NVIDIA musi kupić. 
 

Jeśli nie będzie niespodzianek, to nadchodząca generacja zapowiada się rewelacyjnie. :banderas:
 

 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Cholera, tylko ja mam takie FOMO z graniem na PC? Kupiłem w tym roku nowy komputer, z 3060Ti więc nie taką słabą kartą, a z premierą serii 4000 na ten rok (i 5000 na rok następny) czuję, że będę w ogonie. :rotfl:

Masz mocnego kompa. Więcej mocy od aktualnych konsol i więcej możliwości. Wszystkie gry powinne normalnie działać przez wiele lat i na spokojnie możesz przeskoczyć nadchodzącą generację i zrobić upgrade do np. 5070Ti za jakieś 4 lata. 
Ale przyznaję, że menadżerowanie swoimi emocjami to wada PC i warto to u siebie jakoś ogarnąć, bo może odebrać przyjemność z grania. 

Odnośnik do komentarza

Patrze se na obudowy, bo chciałbym chyba zmienić standardową, na jakąś świecącą RGB, ale... nie mogę nic znaleźć świecącego, żeby miało miejsce na kieszeń. Mam nagrywarkę bluray i szkoda się jej pozbywać (2 filmy nagrane od 2016 roku), no ale może kiedyś coś jeszcze nagram.  Gdzie szukać takich obudów? Wyszło w ogóle coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...