Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, you_create_me napisał:

Panowie mam miały problem ze skończeniem questa u White Mask Varre. Mam zrobić 3 najazdy na innych graczy, a przy moim levelu 118 w ogóle nie chce żadnego odpalić. Powinienem się za to zabrać dużo wcześniej, ale już jest za późno. Jakieś sugestie co dalej?

Generalnie nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z pvp na tym levelu. Najwięcej graczy jest w Lurni i zaraz na początku gry przed tym mini bossem na koniu. 

 

Jeśli jednak masz problem z netem lub grasz offline, to można zrobić zlecenia z Volcano Manor i gra też zalicza je jako pvp do tego questu. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Szajka napisał:

Co przechodzi, a co nie do NG+? Co warto zrobić przed pójściem w NG+? Mordować NPCow? Zakończenie oszalałego płomienia będę miał :notbad:. A może jest coś co warto jeszcze zrobić?

Broń czary talizmany spirit ashe kamyki itp przechodzą. Mapy (na szczęście) tez. Wszystkie itemy fabularne itd trzeba zbierać na nowo. Oczywiście Tak samo każde ognisko od nowa trzeba rozpalić no i questy z npc od zera.

tutaj masz co lepiej zrobić przed ng+ 
https://eldenring.wiki.fextralife.com/New+Game+Plus

Edytowane przez mozi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, KT1978 napisał:

Siema dziś zaczynam przygodę jakieś porady na początek 

;)

Gra mocno troluje gracza. Na początku spotykasz NPC mówiącego gdzie masz iść i bossa na koniu na powitanie. To oznacza, że masz iść w przeciwnym kierunku i ominąć kolesia na koniu.

 

Moje rady na początek:

 

- inwestuj w VGR i celuj w 60. Życie sporo daje, gdy STR i DEX na początku gry z nie wymaksowaną bronią daje bardzo mało.

- gdy zdobędziesz konia polecam go ustawić jako jedyny przedmiot pod kwadratem. Czerwoną, niebieską i specjalną butelkę daj pod trójkąt. W ten sposób nigdy się nie pomylisz co wypić i jak szybko wezwać konia w czasie walki. 

- po zdobyciu konia wróć w nocy do kolesia przebranego za Świętego Mikołaja i pogadaj z czarodziejką. 

- skup się na odkrywaniu mapy, a nie na bossach. Można odkryć z 3/4 mapy przed pierwszym bossem fabularnym i nieźle się przypakować przed pierwszym dużym starciem. 

Odnośnik do komentarza

Kończę NG+ i jest śmieszne uczucie gdy regiony w których spędzałem po kilka ładnych godzin przy pierwszym przejściu teraz zajmuja mi kilkanaście minut.

 

Zmieniłem builda na bleed i kosi niesamowicie, szczególnie późniejszych bossów- widać różnicę. 

Dobrze, że jest dużo łez larwy to można kombinować z nowymi buildami.

 

Zostaje mi jeszcze przejscie 3 raz żeby zdobyć ostatnie zakończenie, bo nie robię mykow z sejwami.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, KT1978 napisał:

Siema dziś zaczynam przygodę jakieś porady na początek 

;)

Ja od siebie dodam kilka ciekawostek. Jeżeli sprawia ci problem jakiś napotkany Black Phantom to rozejrzyj się w najbliższej okolicy i poszukaj przepaści. Znajdź odpowiednie miejsce na krawędzi i czekaj na jego atak.

Przeważnie z rozpędu spadają sami w przepaść, lub z tobą. Zaliczyłem większość w ten sposób gdy miałem niski lv i zgarnąłem loot z górnej półki.

Jak chcesz mieć łatwo na początku i lubisz walkę w zwarciu to wybierz Samuraja. Posiada on Uchigatanę którą możesz ulepszać bez wrażenie że ładujesz w złą broń. Z tą kataną po przydzieleniu odpowiednich popiołów wojny możesz spokojnie biegać przez większość gry a nawet do końca. Poza tym dodatkowo dostajesz na starcie łuk.

Następna rada dotyczy tarczy. Jeżeli chcesz mieć średnią najlepszą tarczę to możesz ją zdobyć już na samym początku gry tłukąc napotkanych żołnierzy, drop jest rzadki ale wart wysiłku.

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Brass+Shield

No i nic więcej nie dodam żeby nie psuć ci zabawy ;)

 

 

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, anarom_pl napisał:

Następna rada dotyczy tarczy. Jeżeli chcesz mieć średnią najlepszą tarczę to możesz ją zdobyć już na samym początku gry tłukąc napotkanych żołnierzy, drop jest rzadki ale wart wysiłku.

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Brass+Shield

No i nic więcej nie dodam żeby nie psuć ci zabawy ;)

Tarcza kozak i chyba aż za dobra. Może to być nasza pierwsza tarcza i wszystkie inne średnie tarcze tracą całkowicie sens. 

Dopiero ciężkie tarcze mogą konkurować, ale to gdzieś tak od 30 STR się zaczynają. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj dokończyłem Farum Azula. Ten świetny, dynamiczny boss mnie zauroczył i wyobrażam sobie tych tanków z colossal swordami próbującymi go trafić, gdy on ciągle spierdala spod gilotyny. Na szczęście ja ze swoim zwykłym mieczykiem mogłem go kroić dość szybko, więc irytacji nie było. A potem z rozpędu pognałem w sumie do końca gry. Nie wiem co Wy chcecie od tych końcowych bossów. Godfrey zajebisty i klimatyczny, pierwsza połowa final bossa też uczciwa i pełna atmosfery. Ok, końcowa "Galareta" ździebko rozczarowująca, ale już trudno. W sumie 2/3 to i tak dobry wynik.

 

Asekuracyjnie zrobiłem zrzut sejwa, bo pewnie będę miał ochotę zrobić platynkę, choć niekoniecznie przechodzić grę trzy razy. Teraz w sumie została mi jeszcze droga do legendarnej Malenii (zobaczymy czy się obejdzie bez respeca) i z tego co widzę Mohg, a potem pozbieranie brakujących gratów. 

 

Nie jestem pewien czy chcę kończyć tę grę. 

Będzie kac.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kmiot napisał:

Ja dzisiaj dokończyłem Farum Azula. Ten świetny, dynamiczny boss mnie zauroczył i wyobrażam sobie tych tanków z colossal swordami próbującymi go trafić, gdy on ciągle spierdala spod gilotyny. Na szczęście ja ze swoim zwykłym mieczykiem mogłem go kroić dość szybko, więc irytacji nie było. A potem z rozpędu pognałem w sumie do końca gry. Nie wiem co Wy chcecie od tych końcowych bossów. Godfrey zajebisty i klimatyczny, pierwsza połowa final bossa też uczciwa i pełna atmosfery. Ok, końcowa "Galareta" ździebko rozczarowująca, ale już trudno. W sumie 2/3 to i tak dobry wynik.

 

Asekuracyjnie zrobiłem zrzut sejwa, bo pewnie będę miał ochotę zrobić platynkę, choć niekoniecznie przechodzić grę trzy razy. Teraz w sumie została mi jeszcze droga do legendarnej Malenii (zobaczymy czy się obejdzie bez respeca) i z tego co widzę Mohg, a potem pozbieranie brakujących gratów. 

 

Nie jestem pewien czy chcę kończyć tę grę. 

Będzie kac.

Też się zastanawiałem czy robić te sejwy bo przechodzić to samo 3x. Ale postanowiłem, że nie i nie żałuje. U mnie pierwsze przejscie 130h. Drugie około 10-15h. A tak naprawde na trzecie mi zostało najprostsze zakończenie czyli myślę ze 5h styknie. To co chciałem zrobić, questy, opcjonale dungeony, bossowie zrobiłem za 1 razem a teraz to lecę tylko main story i czuje się jak speedruner;) 

 

Co do tego bossa co piszesz dla mnie jeden z trudniejszych ma dobry moveset w 2 fazie. Jednak dużym u niego minusem jest to, że ma bardzo mało HP więc pasek mu schodzi szybciutko.

Odnośnik do komentarza

Ty rozumiesz ze majac build na Int nie musisz w ogole castowac przez cala gre? Pozatym opuchlak mial tez Moonvaila ktory jest katana dajaca Bleed nie pamietam tylko czy przed patchem ktory sadzal ja na dupie po 2/3 L2 czy po patchu gdzie trzeba pomachac wiecej. Kolejna sprawa jest taka ze "caster" zabija kazdego Bossa zanim ten wyciagnie palec z dupy i sie ruszy xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...