Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czezare napisał:

Aż takim głupkiem nie jestem. Ducha mam na pasku szybkiego wyboru obok lampy i gwizdka wzywającego Płotkę. Rzecz w tym, że jest wyszarzony i nie mogę go użyć po najechaniu nań kwadratem. Co do jakiegoś dzwonka to nie mam go. Mogłem mieć, ale go pewnie sprzedałem, ponieważ nie wiedziałem, że będzie aż tak ważny. Co teras? Da się go gdzieś kupić/zdobyć?

Dzwonek daje Ci Renna w Kościele Elleha czy coś, po jakimś tam czasie, ale zaraz przy początku przygody jakoś +-. Można go kupić też przy Okrągłym Stole od tej skorupy dwóch babuni. Możesz użyć duchów jeżeli po lewej stronie ekranu pojawia się taki a'la niebieski nagrobek. Nie można wszędzie przyzywać duchów.

Edytowane przez cotek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, cotek napisał:

Z tym dzwonkiem to nie wiem o co Panu stoodio chodzi. Możesz użyć duchów jeżeli po lewej stronie ekranu pojawia się taki a'la niebieski nagrobek. Nie można wszędzie przyzywać duchów.

Jeśli nie masz dzwonka, którego dostajesz z wilkami, to nie możesz przyzywać żadnego summona. Możesz przejść całą grę bez tej możliwości mając niemal wszystkie summony w grze. 

Jak się przegapi czarodziejkę, to podobno stara baba nam może ten dzwonek sprzedać, ale nie sprawdzałem, bo to oznacza zablokowanie sobie najważniejszego questa w grze. 

Odnośnik do komentarza
48 minutes ago, Shen said:

Znalazłem druga katane w jakims mini dungeonie. Lepiej latac z jedna oburacz czy dwie w łapie? Jaka jest roznica?

 

Zalezy sa przeciwnicy od ktorych bedziesz sie odbijal r1 jak nie trzymasz broni 2H ale 2x katany to wiekszy damage i lepszy status buildup. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie dotarłem do stolicy, ale mam jeszcze jeden teren w ogóle nie zwiedzony -

Spoiler

chodzi o lokacje gdzie się znajduje Volcano Manor - mogę tylko wejść do jednego budynku gdzie dają zadania do zabijania czerwonych fantomów. Mogę na tym etapie jakość wejść głębiej do tej lokacji? Na mapie zajmuje to całkiem sporo miejsca. W dole, po lewej stronie jak się wyjdzie z tego dworku po lewej stronie też widać jakiś zameczek - mogę na tym etapie tam wejść i pozwiedzać?

 

Edytowane przez Jeez_PS
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, cotek napisał:

To jest taki designerski bossik, który ma Ci powiedzieć, że do wielu rzeczy kiedy Cię leją masz wracać jeszcze później po dogłębniejszej eksploracji jak nadal się nie daje rady.

Zjechalem mu 2/3 hp, moze gdybym sie skupil to bym go zajebal, ale chyba pojde zwiedzac zamiast sie meczyc w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, C1REX napisał:

Jeśli nie masz dzwonka, którego dostajesz z wilkami, to nie możesz przyzywać żadnego summona. Możesz przejść całą grę bez tej możliwości mając niemal wszystkie summony w grze. 

Jak się przegapi czarodziejkę, to podobno stara baba nam może ten dzwonek sprzedać, ale nie sprawdzałem, bo to oznacza zablokowanie sobie najważniejszego questa w grze. 

Summona wilków nie mam, czyli nie spotkałem się z tą czarodziejką w kościele Elleha. Skąd mogłem wiedzieć, że można ją spotkać tylko w nocy? Teraz już mi sie nie pojawia. Tak to jest, jak się gra bez poradnika w soulsy. Niby fajnie, ale dużo ważnych rzeczy się traci :( Teraz odnośnie tego dzwonka. Już teraz go mam, bo nabyłem od tej twin-staruchy w hubie. Pojawił mi się w zakładce Ekwipunek/przedmioty kluczowe. I teraz tak: czy będę mógł teraz przyzwać te duchy podczas walk z bossami? Dzwonka nie da się umieścić w Wyposażeniu w żadnym ze slotów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, mugen napisał:

Wturlaj się we wszystkie ściany w domku, jedna zniknie. Jak się czyta wiadomości graczy, to się znajduje takie rzeczy.

Czytam, wiadomix. Rzeczywiście była tam jedna wiadomość oceniona na 9999 o ukrytej ścianie, ale ze nie można  atakować na terenie domku to uznałem wiadomość za żarcik. Na to żeby się poturlać nie wpadłem. :rayos:

Edytowane przez Jeez_PS
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Czezare napisał:

Skąd mogłem wiedzieć, że można ją spotkać tylko w nocy? Teraz już mi sie nie pojawia. Tak to jest, jak się gra bez poradnika w soulsy. Niby fajnie, ale dużo ważnych rzeczy się traci :( 

Graj jak Ci się podoba. Nie ulegaj presji, że masz grać w określony sposób, bo Ci random w necie tak powiedział. 

Sam przegapiłem tą laskę, ale na szczęście szybko sprawdziłem jak się przyzywa summony i uratowałem sobie szansę na platynę. 

 

Jest jeszcze jedna sprawa odnośnie nocnych wydarzeń i bossów. Jeśli akurat w danym miejscu jest dzień, to trzeba najpierw zmienić na noc, a potem jeszcze raz odpocząć przy tym ognisku. Np. ukryty Boss obok/zamiast żółwia-papieża tak się pojawia. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, C1REX napisał:

Graj jak Ci się podoba. Nie ulegaj presji, że masz grać w określony sposób, bo Ci random w necie tak powiedział. 

Sam przegapiłem tą laskę, ale na szczęście szybko sprawdziłem jak się przyzywa summony i uratowałem sobie szansę na platynę. 

 

Jest jeszcze jedna sprawa odnośnie nocnych wydarzeń i bossów. Jeśli akurat w danym miejscu jest dzień, to trzeba najpierw zmienić na noc, a potem jeszcze raz odpocząć przy tym ognisku. Np. ukryty Boss obok/zamiast żółwia-papieża tak się pojawia. 

Tylko nie mów, że tego wszystkiego dowiedziałeś się bez poradnika:lapka:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czezare napisał:

I teraz tak: czy będę mógł teraz przyzwać te duchy podczas walk z bossami? Dzwonka nie da się umieścić w Wyposażeniu w żadnym ze slotów.

Radzę też zbierać wszystkie Nagrobne Konwalie w katakumbach i jaskiniach. Są potrzebne do ulepszania duchów, a to dość istotne. Ulepszony szkielet bandyta mega się przydaje - już tak szybko energii nie traci i podobnie jak szkielet przeciwnik, może się odrodzić. Zawsze gdy padnie szybko odciągam bossa od niego, by mógł się odrodzić.  Na tym etapie gry musiał byś już mieć je ulepszone.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czezare napisał:

Tylko nie mów, że tego wszystkiego dowiedziałeś się bez poradnika:lapka:

No przecież napisałem, że sprawdziłem w necie jak przyzywać summony, których już miałem kilka. Bez neta bym przegapił. O platynie też nie było mowy bez trophy guide. 

 

Teraz po przejściu gry jadę w 100% z video poradnikiem i Wiki.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Lukas_AT napisał:

Radzę też zbierać wszystkie Nagrobne Konwalie w katakumbach i jaskiniach. Są potrzebne do ulepszania duchów, a to dość istotne. Ulepszony szkielet bandyta mega się przydaje - już tak szybko energii nie traci i podobnie jak szkielet przeciwnik, może się odrodzić. Zawsze gdy padnie szybko odciągam bossa od niego, by mógł się odrodzić.

Właśnie pierwszy raz skorzystałem ze świńskiego duetu rycerzyków Godricka +2 walcząc z bossem broniącym wielkiego drzewa niedaleko wioski Albinauryków. Bez ich pomocy? Mission impossibru.

Odnośnik do komentarza

O nocnych bossach dowiedziałem się akurat z wiadomości graczy „tu przydałaby się noc”. Na pewno część rzeczy ominąłem, ale nie martwię się, bo po pierwsze liżę ściany, a po drugie dość dobrze mi idzie. Większość bossów pada za 2-4 razem. Na poważnie zaciąłem się na Margicie i Godricku. Czyli idzie mi o wiele lepiej niż w Demon’s Souls i Nioh (jedyne soulsy jakie ukończyłem). Niemniej przede mną jeszcze trochę gry. Zobaczymy jak pójdzie z Radhanem, do którego wlasnie dochodze.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...