Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim posiadaczom PS Classica,

być może któryś z Was będzie w stanie pomóc mi w problemie, którym sam wywołałem instalując BleemSynca w wersji 1.1

 

Otóż po jakimś czasie korzystania z Bleemsynca, chciałem go odinstalować. W tym celu wykonałem instrukcję zawarte na stronie głównej, czyli stworzyłem wskazany obraz na pendrivie. Niestety po podłączeniu i uruchomieniu konsoli okazało się, że ta nie zachowała się w spodziewany sposób - dioda zamiast z pomarańczowej zmienić się w zieloną i po chwili znowu w pomarańczową "zacięła" się na zielonej przez dobre 5 minut i dopiero po tym czasie zmieniła na pomarańczową. 

 

Po tej operacji konsola nie czyta pendrive z Bleemsync, ponowne wykonanie operacji odinstalowania skutkuje cały czas tym samym rezultatem co powyżej. Co gorsza, odpalenie konsole bez podłączonego pendrive skutkuje komunikatem jak na załączonym zdjęciu. https://zapodaj.net/c37223ea25e33.jpg.html

 

Może ktoś spotkał się z tym problemem i jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza

Chciałeś odinstalować bleemsynca z konsoli czy USB sticka? Nie ma potrzeby go odinstalowywać odradzam robienie tego jak widać.

Spróbuj ze stickami w porcie konsoli numer 1. Jak to nie zadziałą to spróbuj może wgrać autobleema na sticka i zobacz czy działa on nie ma nic wspólnego z bleemsynciem. Nic więcej nie pomogę.

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Ja mam BS na 2 stikach. Jeden w razie awari, drugi do bawienia sie. Po 100 wyciagam codziennie i nic sie nie dzieje. Raz mi wywalilo blad jak skasowalem gry z folderu. Wiec dogralem spowrotem co skasowalem i sie naprawilo. Bardzo prosta obsluga. 

 

Jedynie czego nie umiem na ten moment to wgrac Tekkena ntsc. Nie bootuje mi go do folderu z grami, tylko siedzi w transferze. Czyz bym  musial skasowac paloskiego? Czyli co, nie mozna miec 2 gier z roznych regionow ?

Odnośnik do komentarza

Jak siedzi w folderze transfer i nie chce się zainstalować to pewnie złe ISO. Można mieć ile się chce tekkenów 3, a tego pal można uruchamiać w trybie NTSC ale to chyba nie to samo co NTSC bo zegar pewnie chodzi szybciej. Tak jest przynajmniej w palowym gran turismo . Gra jest nienaturalnie szybka co widać po czasie okrążenia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

16 godzin temu, devilbot napisał:

Chciałeś odinstalować bleemsynca z konsoli czy USB sticka? Nie ma potrzeby go odinstalowywać odradzam robienie tego jak widać.

 

Chciałem odinstalować Bleemsynca z konsoli. Nigdzie nie jest napisane, że jest to odradzane. Wykonałem instrukcję tak jak na stronie głównej Bleemsynca, czyli:

BleemSync How to Uninstall BleemSync
  1. Download the uninstall image here: Uninstall Image
  2. Unzip the img file to your computer
  3. Burn the image to a USB using something like Etcher (Link can be found here: ) https://www.balena.io/etcher/
  4. Completely unplug everything from your console and insert the usb in PORT 2
  5. Plug in the power and press the power button (once the LED is ORANGE)
  6. This should only take a very short time and the LED should go out and back to orange when done.

Please Note: You can now uninstall BleemSync since 1.1 by creating an UNINSTALL file (USB:\bleemsync\flags\UNINSTALL) and plugging in the usb into the console. (You will need to remove power cord after shutting down console.)

 

 

Niestety nie stało się tak jak jest napisane powyżej a tak jak napisałem w swoim pierwszym poście. 

 

16 godzin temu, devilbot napisał:

Spróbuj ze stickami w porcie konsoli numer 1.

 

Brak rezultatu.

15 godzin temu, devilbot napisał:

Można też spróbować odinstalowac jeszcze raz ale innym stickiem

Tu też brak rezultatu.

 

Odnośnik do komentarza

@MEVEK Berion posiada ten złom, a okładki działają, o ile gry nazywają się wg. wzoru: "<katalogowy tytuł gry> (<GameID>)". RetroArch nazywa gry zgodnie z nomenklaturą ReDump, więc jeśli playlista była tworzona z automatu na podstawie tych baz to okładki nie będą się wyświetlać bo i nazwy zgadzać. Mam nowszą wersję, także z NTSC/U i kilka NTSC/J, ale jest kilka tam błędów. Tymczasowo można pobrać stąd: https://github.com/szpieg-z-krainy-deszczowcow/RetroRealistic

 

retroreal_qsnxpqx.jpg

 

Jestem na etapie własnego boota i własnego mod-a RetroArcha, który ze względu na oferowaną jakość i moją szczególną "sympatię" nazwę RetroParch. Jestem w stanie odszyfrować i zaszyfrować zarówno payload.tar.gz jak i gadata. Bez waszej pomocy (więc tamten temat możecie skasować jeśli tak bardzo was śmieszył...). Rozgryzienie tego zajęło mi cały jeden wieczór...

 

Z pozbywaniem się gier jest ten problem, że jeśli uszkodzisz bazę to masz semi-bricka lub jeśli nie masz wgranego payloadu bleemsynca to perm-bricka. Odratować można po SSH (bez HDMI), który jest w skryptach startowych (po protokole RNDIS czy jak to gówno MS się nazywało).

 

- - -

 

@KubaPP Jeśli korzystałeś z poradnika @devilbot to nie masz kopii systemu sprzed modyfikacji. ;) Gdybyś jednak miał to możesz nadpisać wszystkie partycje systemowe. z poziomu recovery bleemsynca. Zmień flagę w configu i sam zaczyta z backup/*.

 

- - -

 

Jakby ktoś był ciekawy: niemiecka firma, której Sony zleciło projekt tej konsoli zostawiła sobie furtkę do aktualizacji oprogramowania. Ich błędem było nieszyfrowanie partycji systemowych i szyfrowanie "update'ów" (są trzy rodzaje) zamiast dedykowaną aplikacją to GPG, którego i skrypt (usb_watch) i klucz leżą na golasa. Wystarczyło więc zrzucić eMMC do pliku, przejrzeć system np... 7-ZIPem i po ptakach. Konsola szuka przy starcie i odpala "/media/<update>|payload.tar.gz|start", gdzie start jest zwykłym skryptem bash. Wierzę, że taka była geneza lolhacka, ale że nikt się tym nie chwali to musiałem sam to wymyślić (na szczęście bez dumpu kości skoro są haki).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Berion napisał:

Jestem na etapie własnego boota i własnego mod-a RetroArcha, który ze względu na oferowaną jakość i moją szczególną "sympatię" nazwę RetroParch. Jestem w stanie odszyfrować i zaszyfrować zarówno payload.tar.gz jak i gadata. Bez waszej pomocy (więc tamten temat możecie skasować jeśli tak bardzo was śmieszył...). Rozgryzienie tego zajęło mi cały jeden wieczór...

I co będzie miał ten własny eboot? Czym się będzie różnił od domyślnego? Pytam poważnie, warte zachodu?

---

Całkiem niezła robota z tymi pudełkami:

https://github.com/szpieg-z-krainy-deszczowcow/RetroRealistic/tree/master/PSX/PAL

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mod BleemSynca to nic ciekawego dla end usera. Jeśli chodzi o RetroArch/RetroBoot to będzie skonfigurowany pode mnie (grafika, remapy, wybrane kilkanaście "rdzeni" bo reszta jest bezużyteczna z różnych powodów), ze zintegrowanym launcherem drastic i osobnym DraStic (również skonfigurowanym), z listą firmware które należy osobno pobrać, jak nazwać i gdzie wrzucić (z sumami kontrolnymi żeby nie było nieścisłości), z przekierowaniami śmieci do /var i /tmp, z uporządkowanymi folderami (tak że na pendraku są tylko cztery foldery: serwisowy, RetroParch i DraStic). Nie jest to nic czego byś sam nie zrobił, ale mnie dopieszczenie tego zajęło wiele godzin walki z filozofią libretro.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Aha i ważne: jak komuś nie działa gra PAL to prawdopodobnie ma błędne EDC lub brakuje sub kanałów (PCSXReARMed nie patchuje Libcrypt). Np. CTR się zawiesi na wczytywaniu poziomu (ponieważ w ogóle go nie będzie wczytywać, gra sprawdza CRC16 z Q i jak nie jest zgodny to odmawia współpracy ;]). Inny przykład to Spyro 3, który będzie psuł grę (np. pozwalał na to aby kryształy wpadały w przepaść, odejmował liczby, usuwał eventy NPC).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Berion napisał:

Aha i ważne: jak komuś nie działa gra PAL to prawdopodobnie ma błędne EDC lub brakuje sub kanałów (PCSXReARMed nie patchuje Libcrypt). Np. CTR się zawiesi na wczytywaniu poziomu (ponieważ w ogóle go nie będzie wczytywać, gra sprawdza CRC16 z Q i jak nie jest zgodny to odmawia współpracy ;]). Inny przykład to Spyro 3, który będzie psuł grę (np. pozwalał na to aby kryształy wpadały w przepaść, odejmował liczby, usuwał eventy NPC).

I wszystko jasne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...