Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Rozi napisał:

Jaki będzie Wasz pierwszy lot? Ja startuję z Katowickiego Muchowca, robię przelot nad Katowicami i Parkiem Śląskim, a potem w stronę Zawiercia, Ogrodzieńca i mojej wioski :banderas:

Ja tak samo, jako że jestem z Chorzowa nie omieszkam polatać sobie po okolicach Batorego, przy okazji również pozwiedzam miasta ościenne. Kto wie, może dolecę potem do Balic i tam wyląduje :)

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, teamdox napisał:

nie omieszkam polatać sobie po okolicach Batorego

 

5 minut temu, Czoperrr napisał:

lecę na Opole

 

44 minuty temu, teamdox napisał:

Muchowca, robię przelot nad Katowicami i Parkiem Śląskim

 

Oj, żeby te miejscówki nie wystraszyły was odwzorowaniem w grze, panowie.

Włączta se przelot nad niujorkiem, sidney, czy inną okinawą, a nie będzie gorzkich łez.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, iluck85 napisał:

 

PPL Ci się marzy. Licz 30k, a nawet przekroczysz ten próg. Badania, egzamin, swoje słuchawki, mapnik i tak się uzbiera sumka.

Latasz w ładny dzień, mała moc, dobra widoczność, stałe podwozie. Nie możesz odbywać kursów zarobkowych- to dopiero od CPL.

Jeszcze zobacz ile kosztuję lot na wypożyczonym sprzęcie, bo swojego nie kupisz. Do tego licz paliwo lotnicze. I teraz pomyśl, czy chcesz wydać 30k żeby polecieć raz na rok. 

Wtedy się robi CPL- zanim wylatasz godziny, możesz zrobić kurs na nawigację, pogodę, nocne loty i lądowanie na przyrządach. Coś koło 150-200h trzeba mieć wylatane. Ale ogarniasz resztę w trakcie wylatywania godzin. 

Potem już pasażer zostaje- ATPL. To można zrobić w formie frozen ATPL. Coś zdajesz, coś zaliczasz, ale nie możesz latać, bo musisz nalot zrobić. Całkowity koszt 2 ostatnich szkoleń to 150-200k. 

Ale idziesz potem to Arabskiej lini lotniczej, 4 pensje i spłacasz kredyt zaciągnięty na szkolenie.

CPL jeszcze ok, bo można coś zarobić. Mam kumpla, bo mają w firmie samolot. Jak zrobimy ściepę na paliwo, to się możemy przelecieć z nim. Najczęściej ludzie robią nalot na małych do ATPL np przeprowadzając samoloty z USA do kraju albo gdzieś w EU. 

Średni czas z PPL do ATPL to 7-10 lat. Są ludzie co robią znacznie szybciej- ale mają kasę i czas żeby nalot zrobić, bo nalot najwięcej zajmuję. 
 

Ja byłem na symulatorze 737 

 

 

No ale po co ja mam robić PPL do niedzielnego polatania nad miastem w celach rekreacyjnych? Ja nie chcę na tym zarabiać. Już nie mówię o licencji na samoloty rejsowe. Przecież to jest niezły overkill dla mnie... Mam 33 lata, już trochę za późno, żeby się w to bawić, bo kariera skręciła kompletnie w inną stronę. Swoją drogą, że bym nie chciał, bo mam już ustabilizowaną ścieżkę kariery, życie prywatne, a bycie pilotem wywraca do góry nogami.

Więc fajny post, ale nie do mnie to. Licencja LAPL w zupełności by mi wystarczyła. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Boomcio napisał:

 

 

 

Oj, żeby te miejscówki nie wystraszyły was odwzorowaniem w grze, panowie.

Włączta se przelot nad niujorkiem, sidney, czy inną okinawą, a nie będzie gorzkich łez.

Nie muszą być odwzorowane 1 do1. Zrobię to z czystej ciekawości i dla satysfakcji. A potem wiadomo, że wybiorę te najlepsze do latania :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figuś napisał:

ja obstawiam że chuja dzisiaj polatam nad swoją wiochą, bo wywali jakiś day one patch z 50GB.

 

Ciekaw jestem czy obiekty wojskowe są normalnie na mapie, bo chcę wylądować u mnie w 32BLT i polatać F16

obraz.png.c8246e9717ffcb3e1b8fe444d6a5dd26.png

 

Oczywiście ,że są i to odwzorowane bardzo dobrze. Często robię sobie wycieczkę do bazy wojskowej w Powidzu, ma chyba najdłuższy w Polsce pas startowy o ile się nie myle. Stacjonują tam m.in. amerykańskie AWACSY.

 

F16 bez modów nie polatasz. W oficjalnym markecie w symulatorze możesz kupić f15, spitfire lub F4. Każdy koło 130zl :(

Edytowane przez hipcio
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał:

Dodatkowe samolociki są w Deluxe i Premium Deluxe w formie DLC, więc jakby z automatu masz odpowiedź na swoje pytanie.

 

 

Możesz kupić w pakiecie lub osobno. Ja kupiłem premium deluxe za 500zl bo wyszło taniej niż każdy osobno. Problem z marketplace jest taki że są to mody firm 3cich a nie fanów więc wszystko kosztuje nie mało. Paczki textur po 80dych, samoloty po 1xx zl. W PC można instalować mody fanowskie za friko a tam masz wszystko A-10, raptory co dusza zapragnie.... 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, hipcio napisał:

Oczywiście ,że są i to odwzorowane bardzo dobrze. Często robię sobie wycieczkę do bazy wojskowej w Powidzu,

 

Można tam wylądować, a później wystartować?

Mam kumpla w trzydziestce trójce, więc przy piwie zagiął bym go "fotami" ;)

 

1 godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Jeden samolocik za 130zł :obama:

 

To już lepiej dozbierać do prawdziwego :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...