Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Czoperrr napisał:

Czy będzie można spauzować grę w trakcie lotu i wrócić kiedy indziej? Chciałbym polatać trochę dalej, odwzorować moje realne podróże no ale nie mam czasu by lecieć non stop 8 godzin :)

Jaki bait, przecież po godzinie gra wyświetla komunikat, że nie ma co w niej robić i usuwa się z dysku :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Świetnie jest ro rozwiązane wszystko, nie trzeba nawet z Google maps siedzieć i szukać fajnych miejscówek, gra ma wbudowana wszystkie fajne miejsce do zwiedzania, od cudów natury po latarnie morskie.

W dodatku chodzi w 4K i odblokowany framerate który średnio jest powyżej 30fps.

Cos czuje ze duzo czasu spędzę w tej grze.

Odnośnik do komentarza

Ja kupię Xboksa dla tej gry (i tak bym kupił, dobrze mieć dwa next-geny), ale nie dlatego, że jestem fanem symulatorów, ale uwielbiam eksplorację. Tu można sobie polecieć nad Amazonkę, zobaczyć niektóre miasta czy bezludne wyspy. Mnie to jara. To będzie dobra gierka na relaks i wyciszenie po ciężkim dniu.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2021 o 11:38, Shago napisał:

 

Marzy mi się kurs pilota na samoloty typu Cessna (takie marzenie z dzieciństwa: zostać pilotem), korzystałem już z prawdziwych symulatorów i było super. MFS zamierzam potraktować jako takie upewnienie się, czy warto odkładać 20k na zrobienie licencji :potter:

 

PPL Ci się marzy. Licz 30k, a nawet przekroczysz ten próg. Badania, egzamin, swoje słuchawki, mapnik i tak się uzbiera sumka.

Latasz w ładny dzień, mała moc, dobra widoczność, stałe podwozie. Nie możesz odbywać kursów zarobkowych- to dopiero od CPL.

Jeszcze zobacz ile kosztuję lot na wypożyczonym sprzęcie, bo swojego nie kupisz. Do tego licz paliwo lotnicze. I teraz pomyśl, czy chcesz wydać 30k żeby polecieć raz na rok. 

Wtedy się robi CPL- zanim wylatasz godziny, możesz zrobić kurs na nawigację, pogodę, nocne loty i lądowanie na przyrządach. Coś koło 150-200h trzeba mieć wylatane. Ale ogarniasz resztę w trakcie wylatywania godzin. 

Potem już pasażer zostaje- ATPL. To można zrobić w formie frozen ATPL. Coś zdajesz, coś zaliczasz, ale nie możesz latać, bo musisz nalot zrobić. Całkowity koszt 2 ostatnich szkoleń to 150-200k. 

Ale idziesz potem to Arabskiej lini lotniczej, 4 pensje i spłacasz kredyt zaciągnięty na szkolenie.

CPL jeszcze ok, bo można coś zarobić. Mam kumpla, bo mają w firmie samolot. Jak zrobimy ściepę na paliwo, to się możemy przelecieć z nim. Najczęściej ludzie robią nalot na małych do ATPL np przeprowadzając samoloty z USA do kraju albo gdzieś w EU. 

Średni czas z PPL do ATPL to 7-10 lat. Są ludzie co robią znacznie szybciej- ale mają kasę i czas żeby nalot zrobić, bo nalot najwięcej zajmuję. 
 

Ja byłem na symulatorze 737 

 

 

 

732D8B8F-70D3-4022-B76D-081538CF3518.jpeg

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

To prawda, mam w pracy kumpla polaka, który ma licencję pilota i opowiadał mi jakie to są koszty i ile to wymaga nauki i poświęconego czasu. Jako że byłem ciekawy, to dał mi na pendrivie książki o nawigacji w pdf i materiały do meteorologii. Bardzo ciekawa techniczna lektura. Dlatego jestem pod wrażeniem tych, którzy kochają latanie i realizują się w tym.

 

Lotnictwo samo w sobie uwielbiam, poza figurkami lasek i postaci anime mam też sporo modeli samolotów. W jakieś stare symulatory grałem lata temu na pc. Dlatego nie wykluczam że dla dobrego symulatora mógłbym kupić nową platformę.

 

Odnośnik do komentarza

Ale nie na konsoli. Do tego jest potrzebny PC, wolant i się można jakoś bawić. Nie mówię o budowaniu kabiny samolotu, bo tu można ładne auto zastawić w pokoju. 

Tutaj większość się odbiję. Będzie za wolno, ślamazarnie. Tryb easy, analogiem w górę, popatrzeć na widoki i koniec grania. 

Nikt nie będzie siedział z padem w ręku i robił checklisty ;) 

 

Można trochę drogę skrócić i sporo zaoszczędzić. Trudna droga-Dęblin. Ciut łatwiej- Politechnika chyba Rzeszowska.. Nie pamiętam już. 

Ale Dęblin, to już elita z elit. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...