Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

@ShagoUltralekki wejdzie ci do garażu na dwa samochody. Jednak lepiej postawić mały hangar, nie jest to duży koszt. Porównywalny do garażu na zamówienie z blachy. 

 

O panie ultralekkie to jest ogromny rynek. Wiecej możesz sobie zamówić projekt i samemu skadać go w domu :D ja mam taki plan. Obecnie nawet pojawiają się elektryczne ale to fanaberia obecnie. Ciekawą alternatywą są szybowce z możliwoscią samostartu albo wiatrakowce. 

 

Tutaj masz kilka propozycji ale jak mówiłem to jest ogromny rynek: https://skydream.pl/

 

Można też pójść bardzo ekonomicznie i kupić sobie np. JK-2 NANO polskiej produkcji za lekko ponad 100k, kiedyś były oferowane nawet na allegro. Tylko wiatrakowce to nie moja bajka. Wolę samoloty ultralekkie, zawsze to łatwiej wylądować po awarii silnika ;p. 

Teraz, balon napisał:

Samoloty trzyma się np w hangarach aeroklubów, lotniskach itp. Coś jak z łódką. Cumujemy sobie w jakiejś marince, a nie trzymasz w garażu. 

 

Ultralekki wiele osób trzyma w stodole po rodzicach, z tyłu mają klepisko z którego startują. 

Odnośnik do komentarza


Co do gierki to ona będzie sprawdzać internet, dawać np info że jest za słaby i np odpalać wersję offline?

3 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Ultralekki wiele osób trzyma w stodole po rodzicach, z tyłu mają klepisko z którego startują. 

A to ja może nie rozróżniam, a jak go transportują na jakiś pas startowy czy z pola buraków starują jak w Forza Horizon?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, balon napisał:

A to ja może nie rozróżniam, a jak go transportują na jakiś pas startowy czy z pola buraków starują jak w Forza Horizon?

 

W miarę równy kawałek ziemi koszony regularnie. Każdy samolot ma tam jakieś wymagania co do długości pasa, 400m jest już w miarę komfortowe i jest w czym wybierać na rynku. Są też ultralekkie którym wystarczy 100m do startu. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Ukukuki napisał:

 

W miarę równy kawałek ziemi koszony regularnie. Każdy samolot ma tam jakieś wymagania co do długości pasa, 400m jest już w miarę komfortowe i jest w czym wybierać na rynku. Są też ultralekkie którym wystarczy 100m do startu. 

No 400m a nawet 100m to mało kto ma do dyspozycji na działce. 
 

edit

doczytałem teraz o tej ojcowiźnie. łeee moi rodzice całe życie w bloku, to nie dla nie jednak :) 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Nie ma porównania nawet. Jak chcesz zobaczyć czy to dla ciebie zapłać te kilkaset złotych za lot widokowy z pilotem albo w areoklubie za grosze. Koszt samej licencji to grosze, utrzymanie licencji to tylko 15h rocznie więc też niewiele. Symulator to nawet nie jest lizanie cukierka przez szybę. 

 

Pytanie czy potrzebna ci jest licencja. Ja po swoich doświadczeniach i tak kupię jak się ustatkuję samolot ultralekki do którego nawet nie jest potrzebna turystyczna licencja tylko uprawnienia krajowe. Turystyczna przyda ci się jakbyś chciał latać czymś większym i po europie. W moim przypadku odpadnie mi koszt serwisowania bo mam licencję mechanika większości kategorii, zostanie tylko paliwo, ubezpieczenie i części oraz interwały producentów. Przy ultralekkich to tak naprawdę łopaty i silnik u dostawcy przy pracach na sekcji gorącej, resztę można samemu zrobić.

 

Czy możesz coś więcej powiedzieć o tych uprawnieniach? Jedyne co znalazałem, to licencja na ultralekkie UAP(L) której koszt to ok. 15k brutto za teoretyczne + praktyczne szkolenia.

Odnośnik do komentarza

Świadectwo kwalifikacji które niestety nie wszystkie kraje uznają więc może być problem z lataniem po Europie. Teoretyczne jest stosunkowo tanie ale przy praktycznym można sporo zaoszczędzić ceny będa na poziomie 10k-15k. Jednak należy pamiętać ,że godzina lotu to często 700-1000 zł. Można sporo zaoszczędzić jak uda się to zrobić na samolocie areoklubu gdzie godzina lotu jest dotowana. Jak byłem członkiem areoklubu to godzina czasem kosztowała 50 zł :) Obecnie niestety nie mam czasu na bycie klubowiczem dlatego chciałbym mieć coś swojego. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Wredny napisał:


Mnie zainteresowała lista achievmentów - w takiej grze, w której teoretycznie nie ma żadnego celu, lista osiągnięć jest jak zbawienie, bo właśnie ten cel daje.
Calak będzie czasochłonny (max level online), ale chętnie paru wyzwań się podejmę (zakładając, że będę umiał startować i lądować:kaz:).

 

Czasochłonny :shieeet: widziałeś osiągnięcie Wing Commander?  

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Il Brutto napisał:

A jak wyglada kwestia Chin? Mapa jest plaska? Ciekawi mnie bo jakis czas temu rzad praktycznie zdelegalizowal kazda usluge mapowa zachodnich serwisow i same mapy sa teraz bardzo niedokladne a o szczegolowych danych o budynkach czy adresach to nawet nie ma mowy.

Tak sobie własnie pomyślałem o locie nad Koreą Płn :obama:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Il Brutto napisał:

A jak wyglada kwestia Chin? Mapa jest plaska? Ciekawi mnie bo jakis czas temu rzad praktycznie zdelegalizowal kazda usluge mapowa zachodnich serwisow i same mapy sa teraz bardzo niedokladne a o szczegolowych danych o budynkach czy adresach to nawet nie ma mowy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Shago napisał:

Coś mi mówi, że ta gra przeżyje olbrzymi bum właśnie dzięki Xboxowi, nie PC. Wygląda to obłędnie na pudełku za 2k. A jeszcze można podpiąć odpowiednie kontrolery :obama:

No zobaczymy ilu zostanie fanow gry po pierwszym locie. xD

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, kislawa said:

Nie wiem jakim cudem ale zarowno Korea Północna jak i Chiny są zrobione dobrze, jasne że większość budynków to generaotr, ale podobno nie brakuje landmarków. 

Takie miejscowki jak centrum Pekinu moga byc dobrze odwzorowane ale im dalej sie oddalasz od centrum to jest gorzej i zapewne improwizuja. Jak sprzedawalismy kiedys system w ktorym byla mapa Chinczykom to byl problem z przedmiesciami Szanghaju, klient mial tam fabryke a butynku na mapie nie znajdziesz, do tego wspolrzedne wszystkiego sa przesuniete bo oni tam maja takie jakby szyfrowanie. Dla tego typu gierki to nic pewnie nie zmieni ale jak masz jakies realne obiekty i musisz miec dokladne polozenie to jest problem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...