Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W tych 16GB może też być rolling cache. W skrócie, na PC przydzielamy sobie ręcznie, ile miejsca mają zajmować dane zaciągane z chmury. Jeśli grając przekroczymy ten limit to najstarsze dane zostają nadpisane przez najnowsze, żeby nie rozlać się po całym dysku. Pamiętam też, że na kąkuterku jest opcja pobrania dowolnego wycinka świata tak, by nie streamować ciągle danych z sieci. Jeśli w tym momencie odezwała się w Was polska cwaniaczkowatość i pomyśleliście "no to zajebiście, ściągnę sobie cały świat na dysk i będę grać bez użycia sieci" to spieszę z informacją, że dane z całego globu zajmują kilkadziesiąt petabajtów, więc chyba nic z tego ;)

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Bzduras napisał:

A teraz ręka w górę wszyscy forumowicze, którzy głównie ze względu na wyżej wymienione rzeczy odpalą MFS na Xboxie.
około 95% ludu tutaj włączy tę grę po to, żeby ich rozjebało na atomy graficzką, a nie po to, żeby wczuwać się w rolę profesjonalnego pilota.


Mnie zainteresowała lista achievmentów - w takiej grze, w której teoretycznie nie ma żadnego celu, lista osiągnięć jest jak zbawienie, bo właśnie ten cel daje.
Calak będzie czasochłonny (max level online), ale chętnie paru wyzwań się podejmę (zakładając, że będę umiał startować i lądować:kaz:).

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Bzduras napisał:

Wiadomo przecież, że samoloty to benchmark graficzny i stawiam pięć zeta, że około 95% ludu tutaj włączy tę grę po to, żeby ich rozjebało na atomy graficzką, a nie po to, żeby wczuwać się w rolę profesjonalnego pilota. W tym i ja :potter:

 

Marzy mi się kurs pilota na samoloty typu Cessna (takie marzenie z dzieciństwa: zostać pilotem), korzystałem już z prawdziwych symulatorów i było super. MFS zamierzam potraktować jako takie upewnienie się, czy warto odkładać 20k na zrobienie licencji :potter:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rozi napisał:

Gdzie Wy mieszkacie :/

 

Ja nawet na mojej wsi (lekko ponad 200 mieszkańców) mam światłowód do 100 mega.

światłowód już jest na mej ulicy, ale na ostatniej krzyżówce przed moim numerem skręcili z nim w inna ulicę. Podobno coś się dzieje w tym temacie, ale uwierzę jak zobaczę monterów jak ciągną swiatełko

2 minuty temu, pawelgr5 napisał:

No powiem Ci Figuś, że jak zrobisz hotspot z telefonu to powinienes osiągnąć odpowiednią prędkość.

LTE u mnie wymagane prędkości osiąga tylko w godzinach późnonocnych :yao:

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Czoperrr said:

Różnie bywa, ja mieszkam w Opolu (co prawda nie ścisłe centrum) i mam 50MB od jakiegoś lokalnego dostawcy bo nic innego tutaj nie dochodzi :dunno:

 

Jak ściśle? do centrum Opola mam z 5km (kolo Malinki) i tutaj chodzi Orange spokojnie 300mbps 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Shago napisał:

MFS zamierzam potraktować jako takie upewnienie się, czy warto odkładać 20k na zrobienie licencji :potter:

 

Nie ma porównania nawet. Jak chcesz zobaczyć czy to dla ciebie zapłać te kilkaset złotych za lot widokowy z pilotem albo w areoklubie za grosze. Koszt samej licencji to grosze, utrzymanie licencji to tylko 15h rocznie więc też niewiele. Symulator to nawet nie jest lizanie cukierka przez szybę. 

 

Pytanie czy potrzebna ci jest licencja. Ja po swoich doświadczeniach i tak kupię jak się ustatkuję samolot ultralekki do którego nawet nie jest potrzebna turystyczna licencja tylko uprawnienia krajowe. Turystyczna przyda ci się jakbyś chciał latać czymś większym i po europie. W moim przypadku odpadnie mi koszt serwisowania bo mam licencję mechanika większości kategorii, zostanie tylko paliwo, ubezpieczenie i części oraz interwały producentów. Przy ultralekkich to tak naprawdę łopaty i silnik u dostawcy przy pracach na sekcji gorącej, resztę można samemu zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...