Skocz do zawartości

PES 2020


MYSZa7

Rekomendowane odpowiedzi

Gole nie sprawiały przyjemności? Dawno nie czułem takiej satysfakcji ze zdobycia gola, który wyglądał jak ten który widzę w telewizji, czyli jakaś dobitka, strzał z małego kąta, szczur sprzed pola karnego... kurde praktycznie wszystko widziałem w 2018 z takich bramek. Najlepszy PES ostatnich lat jeśli chodzi o satysfakcje ze zdobycia gola. Na dodatek AI na wyższych poziomach naprawdę dawało radę i pomimo szablonu z wrzutką grało się bardzo dobrze przeciwko kompowi.

Odnośnik do komentarza

Nie no jesli chodzi o strzaly to fakt w 2018 byly bardzo soczyste. 

Mimo ze po roznym i wybiciu obroncow przeciwnika na 20 metr  wiedzialem ze bramka z nabiegniecia na taka pilke wpada 1 na 30 prob i tak zawsze ladowalem te piekne bomby :dafuq: dla samej frajdy kopniecia takiej torpedy. W 2019 juz nie sadzilo sie takich torped. Ale przesadzone glowki i bramki z roznrgo skutecznie potrafily popsuc zabawe

Odnośnik do komentarza

W 18 dało się spokojnie ogarnąć i główki i rożne. To była wielka zaleta tej części, że przed każdą pesową patologią dało się skutecznie bronić bez wchodzenia na poziom nadgracza z dodatkowymi palcami. Jak trafiłeś na koksa, to wiadomo, że ci wsadzał jak chciał (:reggie:), ale mecze z randomami były mało... randomowe. Do tego najlepsi bramkarze ever, może nie bronili jak neuer w najlepszym czasie, ale pierwszy raz dało się o nich powiedzieć, że są solidni. 

Gra nastawiona na ofensywę bez popsutej defensywy? Taki pes może się już nie powtórzyć:(

Odnośnik do komentarza

Jeden z najlepszych /= najlepszy

 

Oczywiscie ze jest w top 3. Tylko dziwi mnie pisanie tego z taka pewnoscia jakby 19 byl w porownaniu do 18 regresem. Moim zdaniem konami jak to konami usprawnilo jeden element zeby zje,bac drugi.Dobra czas odpalic 20, fajne ofy juz sa wiec mozna zobaczyc co my tu mamy 

I tak najzabawniejsze sa aktualizacje. Pamietam jaki bylem zadowolony jak w 19 bramkarze wreszcie zaczeli wybijac pilke na boki nie tak jak w 18 jak idioci prosto pod nogi napastnikow. 

No i co? I mamy patcha ktory przywraca zachowanie bramkarzy z 18 :yao:

 

Konami <3

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

@areka


A jakie masz zdanie o 20stce?

Moim zdanie dobrze się gra, choć ja jestem laikiem i się nie znam. Jednie mam zastrzeżenia co do tempa, które wydaje mi się, że zostało pokręcone względem DEMO. W sumie, z tym jest różnie - czasem jest zbyt szybkie a czasem tempo jest podobne do wersji demonstacyjnej.

P.S.
Dziś wgrałem openfile v1. od pesuniverse i teraz w końcu brak licencji nie kuje w oczy

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pyklo w online division 10 meczy, 7 wygranych,2 remisy, 1 porazka. Zaczynam sie przestawiac powoli i lapac o co chodzi w nowym pesie ale jest mnostwo zmian w rozgrywce. Dochodza pilki do napastnikow ktore w 19 nie mialy prawa dojsc, przez co budowanie akcji jest latwiejsze. Duzo skuteczniejsze jest tez zastawianie pilki cialem co akurat jest spoko. Ogolnie i w defensywoe w tej czesci sila fizyczna i walka podczas biegu o pilke ma sporo wieksze znaczenie niz ostatnio. Wybijanie pilki w defensywie mam nadzieje ze poprawia w patchu bo wcisniecie kwadracika zamiast wyje,bac pilke na uwolnienie wybija pilke na 25 metr przed pole karne. Przyjmowanie pilki szczegolnie podczas deszczu to parodia. Zawodnikom niemiec czy francji pilka odskakuje jak w b klasie. Ogolnie jest duzo chaosu w defensywie, nielogiczne zmienianie sie zawodnikow albo przelatywanie obok nich pilki pare centymetrow. 

Na razie to tak srednio, sporo do poprawki. Fajnie ze jednak mozna wiecej rozgrywac srodkiem w ataku pozycyjnym ale stracone dwie bramki po ladze na griezmana z kontry jednak dalej irytyja delikatnie mowiac. 

Jak ktos gra z cpu to ilosc europejskich reprezentacji powala. Mozna ladna wczowke w eliminacje do euro zrobic. Gibraltar i san marino included

Aha strzaly bardzo nabraly mocy i strzelanie z dystansu jest duzo bardziej efektywne niz w 19

Odnośnik do komentarza

Ja chyba po dzisiaj sobie daruje. Totalny random. Jesli nic nie zmienia chyba najgorsza odslona od lat. Mozesz miec i 10 akcji 100% ale jak gra nie chce zebys wygral to nie wygrasz. Co sie dzieje w obronie to jest parodia pilki noznej, akcje typu ze obronca sie zablokuje na innym pilkarzu albo nie przejmuje pilki ktora jest centymetr od niego tylko stoi i sie patrzy to codziennosc. Odskakiwanie pilki w druzynach 5 gwiazdkowych przypomina gre 3 gwiazdkowymi w pes 19.Pressing kwadratem jest bezuzyteczny. Zastawianie sie przekoksowane. Napastnik potrafi przewrocic ostatniego obronce bez faulu xd Wygrywa sie te mecze ale co tu sie dzieje to jest kosmos. Jesli ktos kiedykolwiek ogladal na zywo lige okregowa to tak wlasnie to wyglada. Klejenie akcji nie ma sensu bo i tak bramki wpadaja w wiekszosci po odwaleniu cos zawodnika sterowanego przez cpu. Cisniecie typa tez bez sensu bo jak stracisz pilke jest kontra a napastnika juz nie dogonisz. Nawet jak takim Lewandowskim wyprzedzisz srodkowego obronce on cie juz nie dogoni wystarczy trzymac speed i lecisz sam na sam. Chyba nie musze mowic jak sytuacja wyglada w przypadku jak urwie ci sie taki Salah :reggie:

Dzisiaj stracilem w taki sposob pare razy decydujace bramki ze to jest zenujace. Gosc wyje.bal lage z kontry u mnie Neuer wybiegl z bramki automatycznie a w ostatniej chwili zmienil mi sie na niego znacznik i przebieglem sobie obok pileczki zamiast wykopac a gosc sobie ja przejal i spokojnie sobie wbiegl do bramki xd  W 92 minucie :dafuq:Pokombinowali tez cos z podaniami trojkatem gora. Nie wiem, jutro jeszcze pogram na spokojnie bo dzis to byl po prostu rage. 

Odnośnik do komentarza

Nie no moze nie tradycyjnie bo 17,18,19 przynajmniej na mnie robily pozytywne wrazenie. I gralem w nie caly bity rok czerpiac nawet przyjemnosc ;)

Powiem tak jak ktos narzekal na gre defensywy w poprzednich czesciach niech lepiej nie wlacza 20 Jedyna efektywna gra na dzien dzisiejszy to mozolny powoli budowany atak pozycyjny. Tak grajac wygrywalem, w meczu ja i przeciwnik po max 2 strzaly i ok. Probujac grac szybko z klepki i cisnac rywala nic nam sie nie uda a jedynie to ze w koncu rywal je,bnie lage na grizmanka i dostaniemy z kontry bramke i beda statsy jak wrzucil kosmos. Jak bylo takie cos i poprzednio (handicap) tak spokojnie dawalem rade odrobic to grajac lepiej od goscia, wiadomo czasem sie nie udalo. Tutaj w co drugim wczoraj meczu takie sytuacje sa nie do odrobienia bo grajac ofensywnie gwiazdy swiatowego formatu przyjmuja pilke jak ostatnio nasza kadra. Jak narazie gra nie ma nic wspolnego ze skillem tylko kto bedzie mial wiecej szczescia i u kogo sie mniej odje.bie. Wspolczuje gosciom ktorzy walcza o czolowki rankingow. Wczoraj przepchnalem Chieliniego Lewym jak dziecko mimo ze byl ostatnim obronca i pobieglem sobie sam na sam. Dwa razy xd 

Przyznam na plus mniej gwizdzenia w przypadku gry cialem ale czasem to troche poszlo w zla strone. Na plus tez napewno strzaly z dystansu. Ale ai obrony to jest wersja beta gry. Czekam na patcha bo narazie nie ma co sie denerwowac czyms na co nie mamy wplywu

Gierka moze i fajna na posiadowke w niedziele z kolega i zagranie 5 meczy ale na granie online to to sie nie nadaje na chwile obecna

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że lubię sobie pograć w master league. Mam nadzieję, że obędzie się bez wylewów. 

 

ps. 

Odpalam grę, a tam brak intra. Nie pamiętam, czy było tak we ostatnich odsłonach i może się czepiam, ale jak się odpalało się starsze edycje z PS2 to jednak magia była obecna. A tu zamiast fajnego filmu (kur.wa konami, tak ciężko)? otrzymałem z 10 komunikatów i updatów. 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Kosmos napisał:

Dobrze, że lubię sobie pograć w master league. Mam nadzieję, że obędzie się bez wylewów. 

 

ps. 

Odpalam grę, a tam brak intra. Nie pamiętam, czy było tak we ostatnich odsłonach i może się czepiam, ale jak się odpalało się starsze edycje z PS2 to jednak magia była obecna. A tu zamiast fajnego filmu (kur.wa konami, tak ciężko)? otrzymałem z 10 komunikatów i updatów. 

No jak jakis autocad a nie gierka

 

Pomyslec ze ci sami ludzie robili pesa2 w ktorym po zdobyciu master league lecialo we are the champions. To bylo cos pieknego

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kanabis napisał:

No jak jakis autocad a nie gierka

 

Pomyslec ze ci sami ludzie robili pesa2 w ktorym po zdobyciu master league lecialo we are the champions. To bylo cos pieknego

 

Na pewno główny producent czy osoba odpowiedzialna za produkcję gry już nie jest ta sama. Seabasa wywalili po edycji 2012, nowym został chyba Matsuda. Ktoś może powiedzieć, że PES-y do edycji 2012 były drewniane, może i były ale gameplay był dobry, nie było handicapu, albo nie był aż tak widoczny. Ostatni defensywny PES to 2011, który był bardzo dobry. Ten skośnooki tłuścioch robił dobrą grę. Od 2013, czyli czasu Matsudy wychodzą tylko coraz bardziej nastawione na show. Poza tym błędy gry ciągnące się od lat, szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza

Po zarwanej nocce wiele problemów, o których wspomniał kanabis było również u mnie. Przynajmniej w myclub, nie wiem, jak będzie w dywizjach. Jednak po poprawieniu zgrania przynajmniej na 90 poprawiło się trochę przyjęcie piłki i konstruowanie akcji. Mi osobiście (choć byłem sceptycznie nastawiony) da się grać i występuje syndrom jeszcze jednego meczu. 

 

Jednak najbardziej boli i wku*rwia, że napastnik rywala bardzo często wychodzi sam na sam. Może to ja robię coś źle? Trochę poczytałem, pooglądałem o taktykach i na ten problem nieco pomogło ustawienie "Swarm in the box". Natomiast na ping pong i wylewy, które czasem zdarzają się pod naszym polem karnym chyba nie ma lekarstwa. No kurde, przeciwnik wykonuje corner, główka, a mój bramkarz wybija pod nogi rywala, ten wali w słupek, od słupka znowu do napastnika i w ogromnym zamieszaniu brama xd

 

Jest trochę rzeczy do poprawki, ale ogólnie będę grał. Coś w tej grze tkwi, co mi naprawdę siada. Może tempo? 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj 5 meczy i 4 wygrane. Zmienilem styl gry i nawet mozna grac. Zmienilem sposob odbioru , powolny atak pozycyjny. Bardzo duze znaczenie w tej czesci ma umiejetne korzystanie i niekorzystanie ze sprintu. Duzy nacisk na powolne truchtanie z utrzymywaniem pilki. Gracze preferujacy ofensywny futbol raczej skazani na porazke bo wysoko postawiona linia obrony to proszenie sie o lage. A napastnikow nawet tych z 80 speed dogonic niesposob. Najwazniejsze to od razu trzymac wcisniety x i probowanie wytracic napastnika z rownowagi analogiem. 

 

No i strzaly z wolnych z 30 metrow to chyba zart. Co drugi wchodzi

Zaczyna nawet nawet sie podobac :) tylko mecze teraz sie koncza z max 5 strzalami. Klucz w tej czesci to trzymac napastnikow przeciwnika na dystansi duzo podan w stylu barcelony. Strata pilki rowna sie akcja przeciwnika. No i tutaj ciezko z asekuracja w obronie, w 19 jeden zje,bal to drugi mogl to naprawic. Tutaj nie ma na to czasu, zawodnicy duzo wiecej waza no i napastnicy duzo bardziej przykoksowanie w stosunku do obroncow jak to mialo w 19. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem to bardzo wiele zależy od wyboru managera. Być może to rozwiąże problemy z obroną. Każdy manager zupełnie inny styl gry i trzeba zwrócić uwagę, jak mają poustawiane suwaki. Jest ich kilka. Dotyczą ustawień piłkarzy i chyba również obrony. 

 

ps. Uderzacie z R2 czy sam kwadrat? 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wygnaniec napisał:

Wypuszczaja w tym roku darmowa wersje?

 

Ku.rwa, powie mi ktos czemu w PES do tej pory nie mozna zapisac skladu/ustawien do online? Ch.uj strzela i pieruny jasniste cierniste krew jasna zalewa jak trzeba to ustawiac przed KAZDYM JE.BANYM MECZEM.

No ale jak nie jak tak. W game planie ostatnia po prawej masz ikonke folderu i bierzesz save formation. Moze masz wlaczone w game planie simple settings czyli wersje uproszczona ustawien i tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...