Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór między PS5 i Xboxem to trochę wybór między dobra konsolą na teraz, która  będzie kontynuować udany kurs ps4. A potencjałem, bo co jak co ale pomimo ubogiego startu pod względem gier startowych, to nowe xboxy mają potencjal (sprzętowy i gierkowy) by stać się jednymi z najlepszych konsol w historii.

 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, C1REX napisał:

PS now inaczej działa, bo jest większa rotacja, a w GamePass gry od M$ zostają.

Jednak jeśli ktoś jest ogarnięty, to sobie może ograć first party Spidermana, czy God of War w tym trzymiesięcznym okienku. Czasu spokojnie starcza na platynę. 


Wadą obu subskrypcji jest to, że gry prawie zawsze są w podstawowej wersji bez DLC. Takie Resident Evil 7 DLC kosztuje podobnie do samej gry. Pudełkową wersję gold można czasem taniej dorwać od samego DLC.

Większość tych dlc jest gówno warte. Co kupuje jakieś dlc to żałuję. RE7 kupiłem wersje goty z dlc. Dlc nawet nie ograłem odpadłem za to podstawka wyborna. DLC do AC Odyssey miało być fajne a mnie znudziło. Na palcach jednej ręki mogę wymienić dodatki które warto było kupić na ostatniej generacji.

 

Co do rotacji to poza grami rockstar w game pass masz zawsze przynajmniej pół roku a większość gier rok siedzi. Wychodzę z założenia że jak coś wpadnie do game pass i jestem tym zainteresowany to to od razu przechodzę  (spiritfarer , slay the spire, tell me why, metro exodus czy life is strange 2) a gry ms są tam na stałe więc spokojnie mogę wrócić do multi gears 5 czy forzy kiedy chce. Chociaż nawet gry ms jak wpadają do game pass staram się od razu ograć bo po prostu mam na nie hype (gears tactics czy ori 2 w tym roku).

 

@Rozi grałeś w gears tactics? Bo rozumiem że gears 5 się nie podobało ale grałeś w to drugie? 

Odnośnik do komentarza

Patrząc na lineup to PS5 zdecydowanie błyszczy jeśli chodzi o końcówkę tego roku i następny. Za to w 2022 role mogą się odwrócić, bo M$ zacznie w końcu zbierać owoce z tych wszystkich nakupowanych studiów, a $ony zostanie poczekać na kolejny projekt od ND czy SP (ale to pewnie 2023), bo reszta ich devów będzie dopiero co po premierze swoich gier.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, easye napisał:

No chyba że ktoś ma choćby 3-4 letni PC, to Xboxa od razu może skreślić.

Nie raz i nie dwa ludzie mi tutaj mówią że go forum konsolowe. Temat jest o konsolach dlatego tak napisałem. Masz rację jak ktoś ma mocnego pc to Xbox nie potrzebny bo i tak żyjesz w świecie ms;)

 

 

Ja tam lubię grać na konsoli i mimo kupowania pc to lubię ten feeling. Dodatkowo takie rzeczy jak quick resume i auto hdr na razie na pc chyba nie ma. Ja mam pod tv konsole a monitor i pc do innych gier. 

Odnośnik do komentarza

Tasowanko do PC na forum mnie trochę przekonało i rok temu wydałem te kilka tysięcy na pc, monitor i peryferia. Ale nie oszukujemy się to nie jest tania alternatywa dla konsol. Jeszcze 3 lata temu nie było mnie stać na PC do gierek. No chyba ,że na kredyt. Droga zabawa i tyle.

 

Przecież wiele osób dalej gra na X360 czy PS3. Do nie dawna połowa dochodu u kumpla co ma sklep z grami to był przychód ze sprzedaży i wymiany gierek na PS3 i X360. Takie są polskie realia. Zresztą nie tylko polskie, te konsole dalej mają utrzymywaną infrastrukturę sieciową a do nie dawna były jeszcze produkowane. 

 

Ja celuje w PS5 chyba ,że też zaczną udostępniać swoje gry na PC regularnie wtedy tylko Nintendo mi zostaje z konsol. Gierki warte uwagi od MS ogram na PC a resztę eksow od konkurencji na konsolach bo wyboru w tym temacie nie mam. Chociaż jakby PS5 było normalnie dostępne to bym kupił na premierę. 

Odnośnik do komentarza

Ja w następnej następnej generacji pełen ekosystem Xboxa czyli: Xbox Gamepass Ultimate + Series X + PC i musze tylko wymienić telefon na coś obsługujące 5ghz wifi i jesteśmy w domu. 

 

Podoba mi się wizja tego że na wszystkich tych sprzętach będę miał wspólną bibliotekę, z migracją sejvów i możliwością ogrywania wygodnie gier zarówno na 4k tv, ultraszerokim monitorze jak i przenośnie.

 

Nauczony doświadczeniem PS5 lub kolejnego Switcha kupie gdy uzbiera się trochę tych gier ekskluzywnych i zarówno ceny konsol jak i gier spadną do jakiś akceptowalnych poziomów. Czyli jakoś pod koniec generacji. 

Odnośnik do komentarza

Ja mojego switcha nr 2 trzymam i nie sprzedam już raczej. Wiem że jak tylko go sprzedam bo od kilku miesięcy się kurzy od razu wyjdzie zelda albo jakiś jrpg i znowu kupie :D

 

 

Ja też dziwny jestem pod tym względem bo kupiłem tv i xsx. Zaraz pewnie kupie w następnym roku ps5 a i na 100% kupuje w przyszłym roku mocarny pc i ultrapanoramą (niech już wszystko od amd wyjdzie i sobie porównam co lepsze). Także plan do końca wakacji 2021 jak mnie covid nie jebnie to mieć WSZYSTKO do grania od konsol po PC. Po co mi xsx przy pc? Chuj nie wiem szczerze po prostu lubię xboxa i wolę grać na nim na tv bo wygodniej.  Są gry w które lubię grać na pc (lub tylko tam wychodzą jak rts) i nie wyobrażam sobie grania na konsoli ale są asasyny , ori i inne takie które wolę na padzie na tv. Niby mogę podłączyć kompa do tv ale to za dużo zachodu jak kompa mam obecnie na innym piętrze niż telewizor z konsolami.

Odnośnik do komentarza

Wychodzą te nowe konsole i mam hype na obie. Xbox we wtorek wpada, serduszko chciałoby też ps5 (jeżeli w ogóle będzie możliwość kupić), ale rozum podpowiada aby poczekać aż wyjdzie trochę tych exów. Tak samo czekam na botw2 aby znowu kupić switcha. Nie ma zmiłuj, jak ktoś kocha grać to chociaż na chwilę trzeba mieć każdy sprzęt.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mój plan na tę generację w tym momencie wygląda następująco:

 

- Switch od premiery jest używany (leżą mi produkcje Nintendo): czekam na SM 3D World, sequel BOTW, nowy projekt Monolith Soft i Pikmin 4

 

- Xbox Series X na premierę (mam nadzieję, że odbiorę we wtorek swój egzemplarz) pod Forzy (w tym momencie DLC do Horizon 4, a w przyszłości Motorsport i Horizon 5), Ori, multiplatformy i jako odtwarzacz filmów Blu Ray 4K

 

- będę mocno korzystać z gamepassa, żeby mniej wydawać na gierki

 

- PS5 albo kupię albo wymienię się na jakiś czas, z którymś z kumpli. W tym momencie stawiam na to drugie, bo z zapowiedzi chcę zagrać tylko w dwie, może trzy produkcje Sony: Horizon Forbidden West, GT 7, ewentualnie też Sackboy A Big Adventure, ale czekam na recenzje

 

- za dwa lata chciałbym kupić oleda 77 cali lub więcej, żeby grać w jeszcze lepszej jakości, a obecny oled 55 cali został by nadal do Switcha, chyba że pojawi się jego wersja 4K lub nowa konsola Big N

 

 

 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ASX napisał:

Wybór między PS5 i Xboxem to trochę wybór między dobra konsolą na teraz, która  będzie kontynuować udany kurs ps4. A potencjałem, bo co jak co ale pomimo ubogiego startu pod względem gier startowych, to nowe xboxy mają potencjal (sprzętowy i gierkowy) by stać się jednymi z najlepszych konsol w historii.

 

 


Właśnie wyjaśniłeś jak prosty jest to wybór. Kupujesz PS5 i masz fajne granie od razu. Jak ci coś jeszcze zostało z PS4 do ogrania to bajka.
Jaki jest sens płacić pełną cenę za potencjał. który charakteryzuje się tym, że może zostać zarówno wykorzystany jak i zmarnowany ?
Xbox fajnie, ale może kiedyś i taniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no jeśli uważasz że warto poczekać z kupnem xboxa to nie zamierzam cie przekonywać bo jest to jak najbardziej racjonalne podejście. 

 

Series X i S ewidetnie brakuje jakieś killer appa w stylu tego czym miało być Halo Infinite i póki taka gra nie wyjdzie to Xbox Series SIX zawsze będą miały niewykorzystany potencjał. 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, blantman napisał:

Dlatego warto mieć zawsze wszystkie konsole 

I tego planu trzymam się już od kilku generacji :lapka:

 

2 godziny temu, Dud.ek napisał:

Są zapowiedziane jakieś gry z serii Lego na nowe platformy?

Z tego co kojarzę to kolekcja SW (1-9) co ma wyjść bodajże na wiosnę.

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie powinno się nikogo czepiać, a tym bardziej podjazdów robić i prywat (a tego tutaj mamy co nie miara). To tylko plastikowe skrzynki przeznaczone do rozrywki. Like połowa wiernych wojowników obu obozów regularnie toczy bekę w Polactwie, jednocześnie robiąc to samo z czego drwią xDDD

Co do ankietowego pytania:

Na start PS5 (utrzymanie biblioteki z tej generacji, plus najwięcej interesujących mnie tytułów), przyszły rok to albo RTX3080 albo Xbox Series X, przy czym ostateczna decyzja pewnie będzie się wielokrotnie zmieniała, nawet z tak prozaicznych powodów, że Xbox lepiej odnalazłby się w wystroju mieszkania niż standardowa skrzynka + monitor, z drugiej strony paru przyjaciół gra tylko na PC, a i bibliotekę mam sporą, Xbox służyłby tylko do GP.

I tak jak od dawna powtarzam, w tej generacji warto mieć obie konsole (in fact: zawsze tak było, może z wyjątkiem tej - gdzie MS poniósł porażkę i przechodził gigantyczne zmiany, zmiany na plus oczywiście)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wybrałem Xbox Series X z prostego powodu. Mam ogromny backlog z ONE, poza tym, gdy uzbierałem fundusze to PS5 już jest nie do dostania. Docelowo będą obie konsole, bo każda ma w sobie coś zajebistego. Nie mogę się już doczekać aż ogram starsze gry w nowej jakości, czekam na Valhalle, quick resume, szybkie loadingi, cudo. Mam sporo hitów to ogrania z org. Xbox, kilka z 360. To będzie piękna generacja 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, MBeniek napisał:

I tego planu trzymam się już od kilku generacji :lapka:

 

Z tego co kojarzę to kolekcja SW (1-9) co ma wyjść bodajże na wiosnę.

 

Właściwie tylko to znalazlem na yt. Czekam na kolejną część city undercover, bo gta dla dzieci sprawiało mi dużą frajde przy wspólnym przechodzeniu i szukaniu sekretów. Tych gier jest tyle, że nie jesteśmy w stanie obecnej generacji ograć ale next genowa oprawa rozpala wyobraźnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze rok temu nie pomyślałbym, że wybiorę XSX ale teraz uważam go za jedyny słuszny wybór. Uwielbiam wszystkie konsole, zazwyczaj nabywałem konsole wszystkich producentów. Obecną generację przesiedziałem wyłącznie na PS4 (fat) bo po prostu wydał się być najlepszą opcją. Przez te 5 lat ograłem masę gier, kilka świetnych exclusivów i mnóstwo dobrych multiplatform. Trochę jednak dawało się już odczuć brak mocy w takim np. Metro Exodus. Naturalnym byłoby przejść na PS5 ale na tą chwilę nie widzę sensu. Na premierę nie ma żadnej gry, która by mnie interesowała. Soulsy? Spoko, ale wymęczyłem na PS3 platynę i nie mam siły znów w to grać kiedy zmian nie ma zbyt wiele. Podjarałem się Xboxem, bo MS zdaje się odrobić lekcje i wydaje naprawdę dopracowany sprzęt. Ostatnim Xboxem jakiego mam jest 360 więc grania na start mam naprawdę wiele, mając GamePassa nadrobię zaległości z Xbox One i multiplatformy, na które czasu nie starczyło. Uwielbiam też gry id Software, więc gwarancja gier Bethesdy jest dla mnie również świetną wiadomością. PlayStation 5 z pewnością kupię za kilka lat jak generacja się rozwinie i pojawią się gry warte uwagi. Liczę też, że Sony wyskoczy z własną propozycją na miarę GamePassa bo nie ukrywam, że wydatek 349zł na grę jest nieakceptowalny.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 hours ago, Ukukuki said:

Nie ma też co się czepiać jednoplatformowcow. Niektórzy choćby chcieli nie mają czasu grać we wszystko co ich interesuje. 

Nikt się nie czepia, ja sam mam strasznie ograniczony czas na granie, ale nie zagrać w największe hity z MS, Sony czy Nintendo to trochę słabo imo i rozumiem ze nie każdy ma pieniądze na wszystkie konsole, dlatego uważam ze teraz jako gracze mamy strasznie to wszystko ułatwione 

 

Odnośnik do komentarza

W przypadku Sony, to bym polemizował, czy jest ułatwione, no nie wiem, czy gierki za 360 zł, to raczej nie zachęcają do kupna (exy rzecz jasna), bo multiplatformowe to może być różnie. Ale tak, to prawda, w porównaniu do MS, to mają bardzo elastyczne podejście do klientów, ze względu na all access i tanią konsolę w postaci XSS. Nintendo ze swoją konsolą, też do drogich rzeczy nie należy, Lite idzie już wyciągnąć do 900 zł, a w promocjach nawet o 800 można się uprzec, tak samo jego starszy brat do 1300 zł, to są akurat atrakcyjne ceny. Tutaj Sony to już musi kombinować niestety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...