Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Faka napisał:

W przypadku Sony, to bym polemizował, czy jest ułatwione, no nie wiem, czy gierki za 360 zł, to raczej nie zachęcają do kupna 

 

Nie chcę wyjść na adwokata diabła bo tez mi się te ceny nie podobają, ale kto wam każe na premierę kupować te gry? Sam większość exów na PS4 kupiłem używanych bo nie jarałem się nimi tak żeby za nie wybecelować 250zł na premierę, czekałem grzecznie aż używka spadnie do akceptowalnej ceny za daną produkcję i wtedy kupowałem. Tak, będą tytuły przy których pewnie pęknę i zapłacę regularna cene ale będzię to rzadsze niż przy mijającej właśnie generacji. A o to czy będe miał w co grać się nie martwię bo obok będzie stał XSX z Gamepassem :xboss:

Odnośnik do komentarza

Nie chce nic mówić ale większość ludzi grę puszcza dalej w obieg. Sprzedajesz/wymieniasz ze stratą 50 zł nówkę grę i lecisz z następnym tytułem. Wyjątek fifa itp. Każdy osiedlowy sklep z grami handluje używkami do tego olx i allegro. Używki jedynie nie istnieją na PC. A w naszym kraju używki to jest główny rynek. 

 

Sam jak mi się nazbiera kilka gier to idę i to sprzedaję, rzadziej wymieniam. Do handlu przez allegro/olx nie mam zdrowia. Nie podarło mnie jeszcze żeby grę za 250 zł trzymać na półce aż zleci do 50 zł ;d Wyjątek Nintendo, tutaj gierki sobie zostawiam no ale prawa rynku inne. Mario Kart 8 kupiłem nówkę w MM za 160 zł a teraz najtańsza nówka to 210 zł :kaz:

Odnośnik do komentarza

Xbox Series X oczywiście. Co do PS5 nie mam zamiaru kupować jej w obecnej formie o ile w ogóle- uważam że to konsola równie niedopracowana względem konkurenta co Xbox One fat względem PS4. Rozważę jeśli wyjdzie jakaś mniejsza wersja i bardziej dopracowana, chociaż to zależy w zasadzie od tego czy będą interesujące gry a co do tego mam wątpliwości - moim zdaniem gry Sony są w dużej mierze przereklamowane i przehajpowane, a te tytuły które lubiłem za czasów PS3 jak God of War czy TLOU przeobraziły się w coś co mi nie pasuje. Jeśli wyjdzie coś pokroju Uncharted 4 to owszem mógłbym sięgnąć, ale na ten moment bardziej mnie interesuje portfolio Bethesdy niż cokolwiek co tworzy Sony.

 

Inna też sprawa że moje podejście do gier zmieniło się przez tę generację i nie mam ochoty już kolekcjonować pudełka. Wole mieć to wszystko w abonamencie albo cyfrowej wersji na dysku. Z biegiem czasu stwierdziłem też że mimo że zarabiam sporo więcej niż kiedyś to wcale nie oznacza że chce więcej wydawać pieniędzy na te hobby a wręcz przeciwnie. Kupując Playstation musiałbym się zgodzić na fakt że za gierki zapłacę oddzielnie i to jeszcze więcej niż do tej pory, za abonament do online oddzielnie, za EA Play oddzielnie - czuj się po prostu dymany w porównaniu do tego do kosztów jakie ponoszę na Xboxie. Nie mam też ochoty i czasu na kupowanie i odsprzedawanie pudełek, robiłem to za czasów 360tki i nie chcę do tego wracać. Wizja i potencjał Microsoftu sporo bardziej mi odpowiada, niż to co ma i będzie mieć Sony.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Ja miałem wziąć Xa, bo podobnie jak Mazzeo podoba mi sie ich podejście do klienta, wolę ich usługi, dodatkowo i tak opłacam GP na PC, wiec byłoby znacznie wygodniej, ale przez fakt, że swoja przygodę z PS4 zakończyłem dość dawno i na mojej liście znalazło się parę gierek do nadrobienia (Ghost Of Thusima, Nioh 2, TLOU 2, Days Gone, FF Remake i pewnie coś tam by się jeszcze znalazło), a dodatkowo we wstecznej sporo exów dostało/dostanie niezłego kopa, to wybór padł jednak na Playstation. Jak dla mnie znacznie gorsza konsola i brzydsza, no ale ma gry, w które nigdzie indziej nie zagram... :dunno:

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że za kolejne 6-7 lat granie mi się już znudzi, więc zamówiłem obie konsole. Początkowo miał być tylko xbox, bo mam gamepassa aktywnego jeszcze przez długi czas, ale jednak ps5 bardziej mi robi na wyobraźnię, pachnie nowością po prostu. Dwa tygodnie i oby żaden sklep nie dał ciała.

Odnośnik do komentarza

U mnie wjezdza XSX na premiere o ile xkom nie da du.py. Bardziej do mnie przemawia wizja tej konsoli. 

Wydaje sie lepiej przemyslana, bardziej mi podchodzi wizualnie, prosta bryla bez udziwnien, normalny pad, ktory dlugo trzyma na bateriach, wieksza moc, wiec wieksze szanse na stale 60 fps'ow + gamepass wykupiony do polowy 2023 roku. Do ukonczenia mam Ace Combat 7 (ostatnie 4-5 misji), Forza Horizon 4, Wasteland 3, Gears Tactics, Doom Eternal + wypadaloby ukonczyc jakis dobry drob pokroju Hollow Knight, czy Dead Cells. PS5 za duze dla mnie, zbyt przekombinowany pad trzymajacy 4-8h, drogie gry. Poczekam spokojnie na wersje slim. Posiadam jeszcze PS4 Pro z rozgrzebsnym Sekiro, Niohem 2 oraz Days Gone. Na liscie do sprawdzenia jeszcze Death Stranding + moge ograc dlc Spidera, jak cena spadnie i pojawi sie na rynku wtornym. Ogolnie mam od cholery grania, tylko czasu brak. W przyszlosci jeszcze do kupienia Switch, gdy pojawi sie Metroid 4, oraz kontynuacja Zelduni. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

PS5, generalnie od zawsze wiedziałem że będzie to PS5, bo gram na tej konsoli od dzieciaka.

Jednak kupowianie konsoli Sony to gorszy wybór, gorsze bebechy, brak VRR czy natywnego wsparcia 1440p oraz nawet takie pierdoły jak brak możliwości skopiowania gier z SSD na dysk zewnętrzny.

Powinienem wziąć XSX, ale MS dało ciała w jednym temacie, nowe gry, mnie granie w starocie nie interesuje więc gamepass to usługa nie dla mnie, no i Sony ma konkretny lineup 2021.

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza

Naparzanie się w CW, przerzucanie fpsami, rozdzialką czy czasami ładowania jest ok, ale koniec końców ciężko oczekiwać że ktoś nagle zmieni front. Ba, na tą chwilę wogóle nie trzeba zmieniać sprzętu jak ktoś nie ma szmalu lub zwyczajnie nie chce, a i tak bedzie w co grać. Każdy jest tu wygranym, takie płynne crossgenowe przejscie jest bardzo wporzadku wobec całej bazy użytkowników którzy PS5/XSX nabędą ale w pozniejszym czasie. 

 

Sam biorę na początek XSX, bo mi po prostu leży ten cały ekosystem. 

Co do PS5, to oprócz kontynuowania serii które znamy, myślę ze będą i nowe IP i kolejne wskrzeszenia z czasów psxa (Syphon Filter, proszę). Oni swoje zrobią jeśli chodzi o gry. Mam nadzieję że Sony zrobi jakąś pomniejszona wersję, bo nastawiam sie ze w ciągu generacji nabędę obie konsole :)

 

Odnośnik do komentarza

Wychowałem się na PSX-ie, PS2 to najelpszy okres w moim życiu, PS3 było dla mnie za drogie więc sięgnąłem po X360 który był świetny, coś jednak nie pykło, Microsoft odpuścił pod koniec X360 i to był początek złej historii w jaką popadł Microsoft ze swoim Xboxem, kupiłem więc PS3 końcem generacji i wróciły czasy jakie miałem przy PS2, bardzo fajne, świeże gry, ciekawsze rozwiązania techniczne względem X360, no po prostu nowocześniejsza konsola z lepszymi w moim odczuciu grami no i nagle pojawiła się premiera PS4, rycerz na białym koniu, wybawiciel branży, dominator, piękne chwile, piękne gry, nowy poziom zabawy, niestety, z końcem generacji gry zrobiły się zbyt monotematyczne, pomimo różnych historii miałem wrażenie że oglądam kolejny nudny serial z zakończeniem które znam, nie mogłem poczuć więzi z postaciami w przedstawionych grach bo polegało to tylko na przechodzeniu gry od checkpointu do checkpointu, za wkładanie polityki w gry również należy się karny k.u.tas a kompletnym odrzuceniem mnie od Sony był fakt pogrzebania jednego i najważniejszego dla mnie gatunku, po części dzieki któremu Playstation jest w tym miejscu wtórym jest - wyścigówki, pogrzebanie DriveCluba, czy niedopracowane Gran Turismo tylko dolało paliwa do ognia.

Doprowadziło mnie to do pewnej refleksji, czy mając 35 lat na karku jest sens ładować pieniądze w kolejne pudełka którym Sony w każdej chwili może odłączyć serwery? Czy faktycznie wrócę do gier które mam na pudełkach? Może to tylko sentyment i taki mój comfort zone z którego czas najwyższy wyjść.

To wszystko doprowadziło mnie do rozmyślania nad usługą Game Pass, w pewnym sensie może tylko się nakręcam ale czuję w tym powiew świeżości, do tej pory kupowałem gry po przeczytaniu recenzji, przestudiowaniu for dyskusyjnych, był hype a później reality check i często kończyło się zawodem przez który nie miałem ochoty włączać konsoli, Game Pass pozwoli mi na poznanie nowych gatunków, pozwoli spróbować pograć w coś czego normalnie bym nie kupił, da mi dostęp do tej najważniejszej wisienki na torcie czyli gier na wyłączność w dniu premiery, do ściągnięcia, bez wstawania z kanapy, jako że miałem dwie konsole w domu to 90% czasu i tak spędzałem na PS4/Pro, powiedziałem sobie czas na zmiane, inwestycja w hobby, inwestycja w zaufanie, czas na Xboxa, czas wrócić do czasów Xboxa 360, czas znowu grać w gry wyścigowe o których Microsoft nie zapomniał, czas spróbować pograć w gry których nigdy bym nie kupił, jaram się strasznie na nową generację, uważam ze to będzie w pewnym sensie przełomowa generacja, zakup konsoli nowej generacji jest dla mnie porównywalny z przeskokiem porównywalnym z PS2 na PS3, nie chodzi nawet o grafikę a o świeże spojrzenie na rynek i dostępność dla każdego, konsole są tańsze od nowych telefonów i przewyższają mocą komputery które są droższe od nowych telefonów, życzę każdemu takiego hypa jaki mam teraz i nie mogę się doczekać Xboxa Series X.

PS5 kupię dopiero gdy pojawi się jakaś mniejsza wersja, bardziej dopracowana.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku zakup xboxa zamiast ps5 zakrawa wręcz o szaleństwo. Mam mnóstwo gier na płycie i w cyfrę na ps4, dziele konto z kolegą, reszta znajomych też typu "co sonka to sonka" ale każdy news na przestrzeni ostatnich miesięcy o ps5 mnie tak zniesmaczył do tej konsoli że kompletnie straciłem zainteresowanie tym sprzętem. To że ich exy na jednym schemacie mnie zmęczyły już często wspominałem i myślę że przesiadka na xboxa z którym nigdy nie miałem do czynienia oprócz przejścia pierwszych girsów z kuzynem na wakacjach 2009 dobrze zrobi na moje growe hobby. Szkoda że koroniak rozyebał mi cały budżet więc o potężnym sexiku mogę zapomnieć w najbliższym czasie 

Odnośnik do komentarza

Też tak miałem z PS5, ale czym bliżej premiery, tym bardziej chcę ją mieć. Pad, kultura pracy, Pajonk i Soulsy, no kurde kusi i pewnie jeśli konsola będzie dostępna, to zakupię ją już w grudniu. Początkowo byłem nastawiony w stronę Xboksa, ale Series S okazało się porażką, a we wszystko inne zagram na moim One S.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Po jednej generacji z obiema konsolami stawiam na Xboxa. Całościowo ten sprzęt mówi do mnie bardziej niż konsole od Sony, przyszłościowo ten proponowany model rozwoju segmentu konsolowego również podoba mi się bardziej w wykonaniu zielonych. Wybór XSX jako sprzętu pierwszego i mainowanego nie był zbyt trudny. PS5 oczywiście też wleci, ale już w wersji Slim i z kilkoma petardami na start, gdy te ujrzą światło dzienne (a to, że w końcu pokaże się kilka kosiorów od Sony jest bardziej niż pewne, kwestia raczej kiedy i jakie tytuły to będą).

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie kupił XSX bo to genialny sprzęt. Do tego jako pudełkowiec miałbym śmiesznie tanie gry. Na Xboxa dużo szybciej tanieją niż na PS, między innymi dzięki GP. Jednak w mojej sytuacji jest to zakup nielogiczny. Brałbym PS5 ale jest niedostępne więc pewnie ochłonę i zostanę przy PC+Switch a jak Sonia dorobi się większej biblioteki to też wleci do kolekcji. 

 

Po testach w necie oba sprzęty są chwalone więc tutaj nie ma przegranych. 

Odnośnik do komentarza

U mnie wlatuje PS5 ze względu na backlog gierek (w tym także kupione cyfrówki i nie ruszone z różnych powodów) + generalnie ciągle dobrze się bawię przy ich ekskluzywnych grach. A 2020 rok to już w ogóle niezła jazda pod tym względem - Dream, Nioh 2, FF VII Remake, Last of Us 2, Ghost of Tsushima, Miles Morales, Sackboy, Deamons Souls Remake, Astrobot). W 2021 też szykuje się sporo granka.

 

Także pod względem gier Sony nie zawodzi mnie już od generacji PS3, więc dlatego PS5 wpada na chatę w pierwszej kolejności. Ale podobnie jak w poprzedniej generacji dojdzie jeszcze konsola Microsoftu. Tym razem pewnie zostanie na dłużej, bo ONE pogoniłem już jakiś czas temu, ponieważ poza gamepassem to Microsoft znowu odpuścił końcówkę generacji (jak przy 360-tce). A w przypadku Series X szykuje się fajna kolekcja gier gdzieś na lata 2022-2024 i lepsze wsparcie bliżej końca.

 

No i jeszcze może Switch do indyków. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie najlepsza opcja byloby ps5. Nie ze wzgledu na Demonsy, ktore kocham i ktore sa dla mnie najlepszymi soulsami (nie sadze zeby BB to zmienil) ale ze wzgledu na ps+ collection bo to pozwoliloby mi malym kosztem nadrobic w pewnej czesci obecna generacje.

 

Problemy sa jednak dwa. Po pierwsze nie jestem early adopterem i nie kupie juz raczej zadnej konsoli day one. To juz nie jest plyta glowna z czynikiem plyt tylko bardzo skomplikowane sprzety i je.bnac moze wszystko, nawet cos co nie zostalo wziete pod uwage przez outsorceowany z Indii QA.  A po drugie to ps5 jest tak ku.rewsko paskudne, ze oczy mi sie zrzygaly. Wole poczekac do wersji 2.0, co jest kolejnym w sumie powodem 'na nie' dla obecnej ps5. A jak dobrze wiemy wersja pro wyjdzie Co w sumie samo w sobie jest rakiem bo juz skonczyly sie czasy, ze kupujac sprzet raz jestes pewien, ze przebujasz sie z nim przez generacje i nie bedzie on impaktowal na wydajnosc w gierkach.

 

Xbox oferuje mnogosc tytulow ale mnie wlasciwie z niego interesuja tylko flagowce. Ogralbym do konca Girsy, sprawdzil Halo, Ori i tyle. Ale placic 2300zl? No nie wydaje mnie sie. Dla grafiki w corssplatformach? Gdyby mi zalezalo na grafice to nie gralbym na konsolach tylko na pc. A teraz kiedy instytucja exclusiva wymiera spogladam czesciej w strone blachy.

 

Wezme pewnie ps4, pociupie w te 15 tytulow i moze skoncze do konca przyszlej nastepnej generacji. Nie spieszy mi sie. Tylko, ze pierwsze jaskolki w postaci refubrishow z francji za 800zl nie zwiastuja jakiejs znacznej obnizki czworek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

XSX, bo lubię to, co mam na pececie, ale wolę wszystko kontrolować padem, mieć wszystko w 4K (nie interesuje mnie, czy skalowane - liczy się efekt finalny, który zobaczę na tv i jeśli będzie ładnie i wyraźnie, to po prostu będzie ładnie, bez drążenia szczegółów czy jest antyaliansing czy nie), chcę wydłużać sobie obcowanie z grami zdobywając osiągnięcia (na które nie mam parcia, że muszę mieć wszystkie - będe wyciskał tyle, na ile będę miał ochotę, żadnych grindów), chcę grać przez sieć bez cziterów (dla samej świadomości, że ich nie ma, a nie, że na pc zauważam jakąś plagę), na równych warunkach, a nie z typami, którzy ustawiają grafikę na minimum, bo więcej zobaczą - ja nie zamierzam sobie kastrować wizualiów. Lubiłem eksy Sony na PS3, te z PS4 już mnie nie przyciągają, a XSX to po prostu lepszy sprzęt od PS5. No i wsteczna sięgająca dalej niż miniona generacja. Do wielu chciałbym wrócić i wielu z nich na konsoli nie ograłem. Brak problemów z wolnym pobieraniem, jak w przypadku PSN, po prostu stabilniejsze serwery. Forza i Gearsy na konsoli to też argument.

Odnośnik do komentarza

U mnie Xbox. Posiadam Prosiaka więc co będę chciał to ogram (choć pewnie nie będę tego robił bo będę wolał zaczekać na ps5) xD

Ba...nawet wybrałem 3 gry których nie udało mi się skończyć na x360/ps3 a dzięki wstecznej będę miał taką możliwość. A zapoznanie się z biblioteka Xone też mi troszkę zajmie. Będzie w co grac :)

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę, gdyby nie wpadka z XO i próba nadganiania PS4, której wypadkową był pomysł na dodawanie kolejnych gier z Xbox Origina i X360 (mamy słabszą konsolę, ale za to mamy większą bibliotekę waszych ulubionych gier), możliwe, że dzisiaj nie mielibyśmy wstecznej na żadnej konsoli. MS nie mógł się teraz wycofać, a Sony nie mogło sobie pozwolić na brak wstecznej z minimum PS4.

Odnośnik do komentarza

Miałem zacząć od XSS i oograć szlagiery, ale odrzuca mnie mniejsza moc sprzętu. Jak wchodzić w next gena to na pełnej. Series X to jednak dla mnie za duży wydatek jak na tak małą liczbę gier, która mnie interesuje, a o kolejnych megatonach cisza póki co. Gdzie te czasy, w których patrzyłem na ekskluzywnego dla 360-tki Bioshocka, jak na Boga.

 

Padnie więc na PS5, ale chyba jednak za kilka miesięcy, chociaż kusi mnie - oprócz nowego DS, który mnie zachwycił na materiałach - ukończenie backlogu (m.in. Days Gone, Czucima) w tak komfortowych warunkach. Kończę obecnie Vampyra i mam już (pipi)a dość tych loadingów :frog: Trochę mnie już mdli stara generacja i jej ułomności. Tak więc myślę, że jak się trafi szybciej okazja zakupu sprzętu od Sony to konsola szybciej u mnie zawita. Mam nadzieję, że to info o marcu jest jednak wyssane z palca. 

Odnośnik do komentarza

Niestety już byłem świadkiem tego chuyowego trendu rosnących cen gier. Kilka dni temu kupiłem AC Valhalla na PS4 za 238 zł a już wczoraj ta sama gra u tego samego sprzedawcy za 299 zł. Ta sama wersja, nie żadne GOTY czy Premium Edition. 

 

W moim przypadku nowa generacja może okazać się generacją tylko gier najbardziej za(pipi)istych, co do tej pory było nie do pomyślenia, bo do kolekcji trafiały również średniaki, które mnie urzekły. Na PS5 może być zgoła odmiennie i czuję, że wrócą czasy X360, gdzie lwia część mojej kolekcji składała się z używek. 

 

Wciąż nie mogę pojąć powodu wzrostu cen poza tym, że wydawcy dostrzegli szansę na jeszcze większe dojenie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...