Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koleś88 napisał:


Ale to co, myślisz, że ceny gier na pieca nie wzrosną?

Zapewnie wzrosną ale jak na razie na PC taki CoD: Cold War w preorderze jest za 260 PLN a nie 360. Trzeba poczekać aż DS czy Final wskoczy na Steama, wtedy czuję że wskoczy full price z konsol.

 

Co do samego tematu to dla mnie wybór jest prosty, nie mam po co kupować konsoli. Zamierzam zrobić jak z PS4 czyli kupie nową konsolę około 5 lat po jej starcie żeby ograć te kilka exów. Wstrzymuje się z kupnem nowej karty do listopada, wraz z nią 3 monitor, tym razem 4k i można się bawić przez całą generację.

W tej chwili jak ktoś ma miejsce i hajs na PCtowy setup to nie ma powodu aby patrzeć w stronę tych nowych konsol. Jeśli nie ma warunków na PCta to Xbox jest super opcją. Nie rozumiem natomiast logiki idącej za kupnem PS5 na start. Jedynym ewentualnym argumentem tej konsoli są chyba koledzy na PSN którzy nie przejdą na inny system.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Figuś napisał:

Swoja drogą $ony zaczęła palma obijać po przejęciu pałeczki w SCE po Housie i Laydenie przez Ryana z europejskiego oddziału, Yoshida też jakby odsunięty, dawno go publicznie nie widziałem poza tą "konfą" Devolvera.

masz racje, Yoshida został zdegradowany i ma teraz niższe stanowisko. Jakiś czas temu przestał być prezydentem SIE (zastąpił go Herman Hulst), teraz odpowiada za współpracę ze studiami niezależnymi i dostarczanie indyków na Playstation

Odnośnik do komentarza

Mój plan to zakup Xbox One S jakoś w tym roku i ograć parę sztosów typu Horizon i Sunset, dokańczając przy tym bibliotekę PS4. Potem w 2021 Switch (oby już Pro) i ogranie tych paru mastepieców. I wtedy, pod koniec 2022 zapewne PS5, bo niestety na tym szrocie będą pojawiać się japońskie sztosy i gry nie opierające się tylko na bezmózgim strzelaniu.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Figaro napisał:

Mój plan to zakup Xbox One S jakoś w tym roku i ograć parę sztosów typu Horizon i Sunset, dokańczając przy tym bibliotekę PS4. Potem w 2021 Switch (oby już Pro) i ogranie tych paru mastepieców. I wtedy, pod koniec 2022 zapewne PS5, bo niestety na tym szrocie będą pojawiać się japońskie sztosy i gry nie opierające się tylko na bezmózgim strzelaniu.

Lepiej kup Xboxa series S. Dorzuć Game Pass na 2 lata i ciesz się tymi wszystkimi grami w abonamecie. Japonii i indyków na pewno Ci nie zabraknie, do tego CoDzik z Mazzeo xD 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

W najbliższym czasie kupuję...PC. Zanim zadzwonicie po policję lub pielęgniarzy z noszami i kaftanem bezpieczeństwa spieszę wyjaśnić, że nie o smoka do gier mi chodzi. Muszę po prostu wymienić swojego poleasingowego szrota Pentium 4, który ma już bodaj 12 lat na coś nowszego, ponieważ po pierwsze Win7 nie jest już wspierany, a i filmiki instruktażowe o tym jak grać na gitarze tną się niemiłosiernie. Zamierzam na blachę przeznaczyć 600-800 zł góra.

Tak jak już wcześniej pisałem zająłem się innym hobby rezygnując z konsol i nie zamierzam ich w dającej się ogarnąć przyszłości kupować.

To że M$ mnie wcześniej  rozczarował już pisałem, natomiast po ostatnim revealu $ony sam sobie biłem brawo, że decyzja o porzuceniu grania była ze wszech miar słuszna, godna i zbawienna.Czy będzie to permanentna rezygnacja? Czas pokaże...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Też mi coś takiego chodzi po głowie, tym bardziej, że jestem w podobnej sytuacji: komp bez większej modernizacji od 10+ lat, niby do neta i starszych gierek styknie, ale jak pokombinuję z częściami po taniości, to wydając poniżej tysiaka zrobię maszynkę, na której ponadrabiam jakieś starsze multiplatformy i gierki których nie było na PS4, będzie mi dalej służył do "pracy", a za 2 lata PS5 z poprawkami po beta testach pre-orderowców.


Co do Cyberpunka, to brakuje odpowiedzi: zagram na current genach, ale nie biorę na premierę. Powychodzą patche, dokończę swoje zaległości i jestem gotów na pierwszą naprawdę mocno interesującą mnie grę od Redów.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, kotlet_schabowy said:

Też mi coś takiego chodzi po głowie, tym bardziej, że jestem w podobnej sytuacji: komp bez większej modernizacji od 10+ lat, niby do neta i starszych gierek styknie, ale jak pokombinuję z częściami po taniości, to wydając poniżej tysiaka zrobię maszynkę, na której ponadrabiam jakieś starsze multiplatformy i gierki których nie było na PS4, będzie mi dalej służył do "pracy", a za 2 lata PS5 z poprawkami po beta testach pre-orderowców.


Co do Cyberpunka, to brakuje odpowiedzi: zagram na current genach, ale nie biorę na premierę. Powychodzą patche, dokończę swoje zaległości i jestem gotów na pierwszą naprawdę mocno interesującą mnie grę od Redów.

I po tylu lat giercowania jak stawiasz w temacie gier pc i konsole?

Odnośnik do komentarza

Ostatni raz bylem na bieżąco z PCtami chyba w liceum i śmiałem się z typa, który nie wiedział ile ma RAMu.

 

Dziś mam po prostu laptopa, w nim chyba jakis i5 ileś, 8GB ramu jakiegoś, dysk SSD nawet nie wiem ile. Fajnie być ignorantem i po prostu używać, a nie rozkminiac cyferki <3

 

BTW chyba za duzo tematow o nowej generacji. Ten + po dwa na każdą konsolę. Wystarczy wejść w nową zawartość i juz czlowiek nie pamięta o czym pisał.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Ja tak samo z pc, wtedy jeszcze potrafiłem poskładać wszystko i byłem na bieżąco a teraz to bym nie wiedział nawet co za części kupić. A P4 1,8 to kojarzę miałem jakoś jak wyszedł Ił2 szturmowik i wszystko zapierdalało na najwyższych to chyba z 20lat temu a nie 12.

Edytowane przez messer88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Czezare napisał:

W najbliższym czasie kupuję...PC. Zanim zadzwonicie po policję lub pielęgniarzy z noszami i kaftanem bezpieczeństwa spieszę wyjaśnić, że nie o smoka do gier mi chodzi. Muszę po prostu wymienić swojego poleasingowego szrota Pentium 4, który ma już bodaj 12 lat na coś nowszego, ponieważ po pierwsze Win7 nie jest już wspierany, a i filmiki instruktażowe o tym jak grać na gitarze tną się niemiłosiernie. Zamierzam na blachę przeznaczyć 600-800 zł góra.

Tak jak już wcześniej pisałem zająłem się innym hobby rezygnując z konsol i nie zamierzam ich w dającej się ogarnąć przyszłości kupować.

To że M$ mnie wcześniej  rozczarował już pisałem, natomiast po ostatnim revealu $ony sam sobie biłem brawo, że decyzja o porzuceniu grania była ze wszech miar słuszna, godna i zbawienna.Czy będzie to permanentna rezygnacja? Czas pokaże...

Jak ma służyć tyko do neta to kup sobie coś takiego, zaoszczędzisz kapuchę a będziesz zadowolony

https://allegro.pl/oferta/biurowy-komputer-lenovo-usb-3-0-win10-8-500gb-9096188415

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SlimShady napisał:

Pentium 4, to ja miałem w 2001 roku. Czarek chyba coś kręci z tymi 12 latami.

Mysle, ze cos mu sie yeblo.

 

2 godziny temu, _Red_ napisał:

Ostatni raz bylem na bieżąco z PCtami chyba w liceum i śmiałem się z typa, który nie wiedział ile ma RAMu.

 

Dziś mam po prostu laptopa, w nim chyba jakis i5 ileś, 8GB ramu jakiegoś, dysk SSD nawet nie wiem ile. Fajnie być ignorantem i po prostu używać, a nie rozkminiac cyferki <3

Problem jest taki, ze kiedys cyferki byly proste. Numer pentiuma i numer herzow. Dzisiaj wez rozszyfruj cos takiego i5 9300 MHGF xD. Nawe jesli wiadomo, ze 9 to generacja to ten podzial na segmenty rynku (iX) jest zje.bany, nie mowiac o liczbie po nr generacji. i5 8900 czy i5 9300? Konsole tez juz ida w tym kierunku. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SlimShady napisał:

Pentium 4, to ja miałem w 2001 roku. Czarek chyba coś kręci z tymi 12 latami.

Niekoniecznie. Ostatnie, najnowsze Pentium 4 wyszły w 2006 roku, jakby kupił kompa z takim prockiem w 2008 roku to 12 lat miałby jego kompa. Tylko, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś móglby pracować przez tyle lat na tak gównianym sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...