Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, pawelgr5 napisał:

Tak z ciekawosci wlazłem na stronę zobaczyc jak inne i tylko CoD tak ceno źle wyglada. AC valhala po 240zł, Watchdogs też, NBA po 290. Activision testuje golenie frajerów. Problem to będzie jak im się to opłaci.

Wątpisz? Jak co roku cody w rankingach najlepiej sprzedających się gierek lądują. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Faka napisał:

Jakby nie patrzeć, takie śmieciowe gry jak cod, fifa czy nba zawsze lądują w pierwszej piątce, które są najczęściej kupowane. Takie masówki robione na jedno kopyto.

Z tą "śmieciowością" CoD-a to się panie kolego trochę zagalopowałeś. Jest to gra, która jest robiona owszem - taśmowo co roku, ale nikt nie może jej odmówić tego, że mniej lub więcej prezentuje sobą bardzo wysoką jakość. Skoro są gigantyczne koszty produkcji (podejrzewam, że c/a 2000 ludków w pocie czoła nad nią pracuje ), zatrudnienie Roberta Redforda z całą niepewnością kosztowało krocie, podobnie jak wykorzystanie wizerunku ś.p. Ronalda Reagana, więc efekt jest taki a nie inny. Przypominam też, że gra robi szpagat przez obie generacje, a opanowanie nowych devkitów też swoje kosztowało.

Pytanie czy te nowe ceny utrzymają się przez całą przyszłą generację konsol.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok, w końcu poznaliśmy ceny, daty i gry na start następnej generacji, to myślę, że warto zobaczyć, który producent najbardziej zachęcił nas do kupna jego sprzętu. Co prawda po odpowiednich tematach i statusach można się domyślić, no ale niech będzie "czarno na białym" ;) Dodatkowo dorzuciłem pytanie o największą grę tego roku, mam nadzieję, że się nie pogniewacie. :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Żadnego Day One. Na chillu odczekam sobie parę miesięcy i zobaczę jak wtedy sprawy stoją.

Mam w co grać w gry z obecnej generacji, więc nowa nie jest mi jeszcze do tego potrzebna.

 

Cyberpunk niespecjalnie mnie grzeje, więc również bez większego bólu odczekam, aż ją solidnie załatają, bo na start to podejrzewam, że będzie jakiś żart wydajnościowy xd

Odnośnik do komentarza

Ja od czasów 360 (wtedy jeszcze z w opasce na oku i papugą na ramieniu) pozostaję w obozie xboxa i ta trochę nieudana generacja mnie nie zniechęciła, więc wjedzie xsx, no chyba, że faktycznie będzie problem z zakupem to wtedy zostanę z xox. 

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie jeszcze nie wiem. Najbardziej ciągnie mnie teraz do VR, a do tego przydałby się nowy PC. Tym bardziej, że $ony też coraz chętniej patrzy w stronę pcmr. Dodatkowo na pececie jest więcej usług typu microsoftowy gamepass  - póki co jeszcze od ubi i ea, ale pewnie będzie ich przybywać. Zawsze to spoko ograć premierowe tytuły za 60zł niż dawać za jedną grę ~300zł. :lapka:

 

Swoją drogą czy sądzicie, że "sesion passy" od innych wydawców pojawią się też na konsolach? W końcu takie uplay+ czy ea play pro (nie chodzi mi o wersję basic) są już od jakiegoś czasu na pc i nie słychać nawet plotek, żeby zmierzały na inne platformy.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MBeniek napisał:

Swoją drogą czy sądzicie, że "sesion passy" od innych wydawców pojawią się też na konsolach? W końcu takie uplay+ czy ea play pro (nie chodzi mi o wersję basic) są już od jakiegoś czasu na pc i nie słychać nawet plotek, żeby zmierzały na inne platformy.

Po tym

EiHBhsUWkAA3lZR?format=png&name=small

 

U $ony raczej odpada, bo mniejsza kasa z prowizji od sprzedanej kopii i wystarczy sobie przypomnieć jak długo czekaliśmy na pojawienie się EA ACCESS na PS

 

Co do konsol, ja imo na start biorę PS5, jakbym się nie pozbył prosiaka to bym nie kupował :rayos:

 

Zastanawiam się tylko co robić z konsolą u zielonych, czy zostać jeszcze jakiś czas na KOXie czy próbować opchnąć i wchodzić w XSX w All Access jak już ujawnią koszt. W ogólnym rozrachunku plebejka5 będzie do "exów" a XSX do reszty. Przez chwilę przeszło mi przez myśl złożenie PCta, ale skończyło by się tak jak w 2012 gdy złożyłem PieCa i po trochę ponad pół roku wróciłem na łono konsol :dunno:

Odnośnik do komentarza

Ja tam mam zawsze bekę jak czytam o masowym exodusie graczy konsolowych na PC, bo jakaś gram konsolowa pojawiła się na blaszce. :pawel:

 

Będziecie siedzieć na tych konsolach dopóki będą fizycznym sprzętem, gwarantuję to Wam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wzrost cen to najlepsza reklama dla gamepassa.

 

Co do następnej generacji to  już teraz widać że będzie ciekawsza niż ostatnia.

 

Sony startuje z pozycji hegemona i lidera, i jestem pewny że mimo pewnych turbulencji bez problemu utrzymają te pozycję. Mają dobry sprzęt, super pozycję na rynku i wyjątkowo udana generację w której dostarczyli więcej hitów niż kiedykolwiek w swojej historii. Z drugiej strony jestem ciekawy jak japońska korpopracja zaadaptuje się do przemian na rynku, jaką przyjmą strategie odnośnie wydawania gier na pc (chyba nikt nie wierzy że skończy się na Horizonie?) jak ograją temat abonamentow i grania w chmurze? Będzie ciekawie, na pewno stoi przed nimi duże wyzwanie

 

Z drugiej strony jest Microsoft że swoimi dwoma nextgenami, który wyraźnie odrobił pracę domową po bolesnej i wyjątkowo wyboistej dla nich ósmej generacji, z której wyszli chyba silniejsi. Amerykańska korpopracja zdaje się mieć konkretny plan, który od dłuższego czasu konsekwentnie realizuje i jak na razie chyba wszystko idzie po ich myśli. Mają najtańszego i najmocniejszego nextgena, odnoszą sukcesy na rynku pecetowym a niedawno wystartowali z aplikacją do grania w chmurze, wszystkie te elementy spaja serce całego ekosystemu czyli gamepass. Największym wyzwaniem stojącym teraz przed nimi będzie dostarczenie stabilnego lineupu wysokiej jakości gier czyli cos co osiągnęło Sony i Nintendo. Z czym mogą mieć problemy bo ostatnio zakupili mnóstwo nowych studiów, założyli nowe co na pewno jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym dla całej dywizji, a trzeba pamietac że z organizacją mieli juz duże problemy w przeszłości, wystarczy wspomnieć o pracach nad Crackdownem, Fable czy Scaleboundem. Ciekaw jestem jak sobie poradzą.

 

Gdzieś z boku tego wszystkiego jest też Nintendo, prawdziwy fenomen branży gier, idący swoją własną zupełnie inną ścieżką, nie biorący udziału w wyścigu technologicznym, nie wymyślający jakiś dziwnych abonentów. Ale nawet oni nie żyją w całkowitej próżni dlatego w przyszłym roku ma się pojawić nową wersją Switcha w stylu PS4 Pro i XOX przystosowana do odpalania gier w 4k, spodziewam się że nie podbije ona raczej świata, i głównym motorem pozostanie zwykły Switcha ale będzie to na pewno fajna ciekawostka.

 

Gdzieś daleko w tyle za wielką trójką jest Google Stadia, które chyba całkowicie straciło pomysł jak podbic rynek i samo google już nie wierzy w ten projekt. A następne w kolejce czekają platformy streamingowe Amazonu i tej chińskiej firmy czyli chyba Tencent.

 

 

Odnośnik do komentarza

Rok temu złożyłem PC do grania i na nim zostaję. Zmienię tylko kartę graficzną pod obecną generację. Jest wygodnie, cicho i tanie gierki. Do tego mam gry od MS i jakieś ochłapy od Sony. Jednak wydaje mi się ,że w tej generacji Sony będzie chętniej wydawało swoje gry na PC gdy zobaczy jakie korzyści przynosi ta polityka MS. 

 

Exy są ważne ale nie aż tak żeby przeciętny gracz wydawał na sprzęt równowartość ~4 konsol. Więc wcale nie będzie odwrotu graczy od konsol gdy wszystkie exy Sony będą dostępne na PC. Wiadomo ,że margines przez to nie kupi konsoli jedna te straty pokryje z nawiązką rynek PC. Zresztą widać to nawet po tym forum, jak gierka jest na PC i PS4 to głównym argumentem jest konsolowa ekskluzywność. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ma_niek napisał:

Czytając artykuły na stronach o gierkach,komentarze graczy na Twitterze FB zapowiada się spory przewrót. Nawet zatwardziały beton postanawia zmienić obóz na Xboxa. Jednak są pewne granice ruchania ludzi na hajs.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Tak było, jest i będzie i żadnego przewrotu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Rok temu złożyłem PC do grania i na nim zostaję. Zmienię tylko kartę graficzną pod obecną generację. Jest wygodnie, cicho i tanie gierki. Do tego mam gry od MS i jakieś ochłapy od Sony. Jednak wydaje mi się ,że w tej generacji Sony będzie chętniej wydawało swoje gry na PC gdy zobaczy jakie korzyści przynosi ta polityka MS. 
 
Exy są ważne ale nie aż tak żeby przeciętny gracz wydawał na sprzęt równowartość ~4 konsol. Więc wcale nie będzie odwrotu graczy od konsol gdy wszystkie exy Sony będą dostępne na PC. Wiadomo ,że margines przez to nie kupi konsoli jedna te straty pokryje z nawiązką rynek PC. Zresztą widać to nawet po tym forum, jak gierka jest na PC i PS4 to głównym argumentem jest konsolowa ekskluzywność. 

Ale to co, myślisz, że ceny gier na pieca nie wzrosną?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...