Skocz do zawartości

The Lord of the Rings - 2022 - Amazon Prime


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Homelander napisał:

 

Mam. A Ty masz coś konstruktywnego do powiedzenia?

Hm... Pierdolenie o równości i wrzucanie na siłę wątków lpgagd do popularnych marek tylko je niszczy. Jakoś w starych alienach i terminatorach główne role grały kobiety i były to zajebiste postacie, a całe spektrum organizacji feministycznych o nich zapomina żądając zmiany Bonda na kobiecą postać:pawel: 

Odnośnik do komentarza
41 minutes ago, McDrive said:

Hm... Pierdolenie o równości i wrzucanie na siłę wątków lpgagd do popularnych marek tylko je niszczy. Jakoś w starych alienach i terminatorach główne role grały kobiety i były to zajebiste postacie, a całe spektrum organizacji feministycznych o nich zapomina żądając zmiany Bonda na kobiecą postać:pawel: 

 

I tu jest właśnie sedno sprawy. Uważam, że to nie wątki lgbt czy hasła równości niszczą marki. Uważam, że te niszczone marki mają o wiele większe problemy. Przykład? Niech będzie Wiedźmin. Wątki lbgt i równości są wpisane w to universium. I chyba jakoś nikt nie uważa, że książkowy, czy growy Wiedźmin jest zepsuty? I to nie przeniesienie tego do serialu sprawia, że serial jest gówniany. Drugi przykład trylogia LOTR Jacksona. Czy rozbudowa postaci Arweny, a nawet zastąpienie przez nią wątku Glorfindera sprawiło, że film był gorszy? Reasumując: jeżeli twórcy wprowadzają na siłę te rzeczy tylko po to, żeby było nowocześnie, jeżeli w ogóle o tym myślą to znaczy, że problemy twórców sięgają o wiele wiele dalej. A uleganie jakimś idiotycznym poprawnosciom politycznym, które kompletnie w dupie ma prawie 100% społeczeństwa to tylko jeden z symptomów tych problemów

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Moldar napisał:

Właśnie najgorzej, że to trochę wygląda jakby twórcy wzorowali się na hobbicie, podobne akcje, te stroje jakby hmm za czyste, wszystko błyszczy i wypolerowane. Ogólnie same te prawa to mają nijakie, na początku myślałem, że mają silmarillion, a nawet tego nie mają. No nic, premiera tuż tuż, oceni się.

to za co oni zapłacili tyle miliardów? :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Robią serial o drugiej erze opartej głównie na Silmalirionie, a nie mają do niej praw, więc muszą sami większość wymyślać... Ja nie wiem czy to było od początku zaplanowane czy ktoś coś zjebał, ale i tak czy siak od początku to dobrze nie wróży. Ostatnio nawet wielki Bezoz robił damage control, więc chyba już sami widzą, że zabrnęło to w złym kierunku. 

I serio porównywanie Toma Crusa do tych nastoletnich gwiazdeczek? :reggie:

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że przejęły się tym, że będzie  pierwszą/pierwszym kobieta/gejem/czarnym. Bo na razie jedyne na czym się skupili to różnorodność... Jakbyśmy jej mało mieli na co dzień to jeszcze wyimaginowany świat fantasy musi taki być. 

Kurczę Władca Pierścieni tak się spodobał mojej narzeczonej, która nie cierpi fantasy, smoków i tak dalej, że na halloween chce się za Aeorwene przebrać, a tutaj kręciła bekę z Galadriel. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Sedrak said:

Szkoda, że przejęły się tym, że będzie  pierwszą/pierwszym kobieta/gejem/czarnym. Bo na razie jedyne na czym się skupili to różnorodność... Jakbyśmy jej mało mieli na co dzień to jeszcze wyimaginowany świat fantasy musi taki być.

to jest hit, jaki subtelny rasizm, homofobia i szowinizm :D

 

malo jest czarnych na swiecie to jeszcze musze ich w tv ogladac, co za lipa.

 

moze warto sie przerzucic na hokej - praktycznie sami biali faceci. albo zuzel, chyba jeden czarny tylko byl kiedys.

Odnośnik do komentarza

w żużlu czarny to jest chyba tylko żużel. 

 

 

jak mówiłem, lewackie ideologie to najmniejszy problem tej produkcji. A nawet kurwa nie ma tam żadnych lewackich ideologii, po prostu jest kilku aktorów innego koloru niż biały xD

 

 

Jak to wyszło w praktyce to zobaczymy niedługo i wtedy będę oceniał.

 

 

edit: ale lipa, nie scaliło mi postów:(

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Sedrak napisał:

Szkoda, że przejęły się tym, że będzie  pierwszą/pierwszym kobieta/gejem/czarnym. Bo na razie jedyne na czym się skupili to różnorodność... Jakbyśmy jej mało mieli na co dzień to jeszcze wyimaginowany świat fantasy musi taki być. 

Kurczę Władca Pierścieni tak się spodobał mojej narzeczonej, która nie cierpi fantasy, smoków i tak dalej, że na halloween chce się za Aeorwene przebrać, a tutaj kręciła bekę z Galadriel. 

Była kiedyś taka dramcia z jakimś jutuberem od gierek, co to był tolerancyjny jak może a potem do filmu zaprosił swoją narzeczona, którą mówiła, że brzydzi się gejami i są tfu tfu xD

 

nie idźcie tą drogą xd

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gekon napisał:

A nawet kurwa nie ma tam żadnych lewackich ideologii, po prostu jest kilku aktorów innego koloru niż biały xD

giphy.webp?cid=6c09b9520e606011374a5db04

 

Nie ma czegoś takiego jak wciskanie na siłę aktorów wszelkich ras, żeby wypełnić specjalne kryteria i agendy, powtarzam nie ma! Nie ma!

 

Lewackie ideologie, brak szacunku do materiału źródłowego (oni nawet nie mają praw do książki na której podstawie umieszczona jest akcja ich serialu, lel kurwa), drętwe dialogi, no jest trochę problemów tego serialu.

 

Ale dobieranie aktorów pod względem koloru skóry, a nie do postaci, w któryc się wcielą, to w ogóle nie jest lewacka ideologia, nie jest, nie jest!

Odnośnik do komentarza

Ile lat jeszcze musi minąć, żeby producenci zorientowali się, że nachalne upychanie diversity zniechęca potencjalnych odbiorców i w rezultacie generuje mniejsze wpływy? Kiedyś kolorowi w dużych produkcjach byli dobierani wg klucza ekonomicznego, tzn. czarny, latynoski albo azjatycki bohater miał za zadanie generować większe zainteresowanie filmem u odbiorców danej rasy, więc po prostu takie postacie się umieszczało w scenariuszu i nikt nie miał z tym problemu. 
Teraz te wszystkie korporacje dające hajs na tęczowe retardfesty, których jedynym założeniem i pomysłem na siebie jest to, że są tęczowe, chyba faktycznie robią to dla idei :nosacz3:

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, gekon napisał:

A nawet kurwa nie ma tam żadnych lewackich ideologii, po prostu jest kilku aktorów innego koloru niż biały xD

W 2016 jeszcze bym zrozumial bo nie do kazdego od razu docieraja oczywiste sygnaly. Ale w 2022 nie zauwazac jak sa pisane filmy oparte na znanych markach, jak sa tworzeni bohaterowie, jak formowana jest fabula, gdzie stawiane sa akcenty, to trzeba albo nie umiec ogladac filmow, albo nie miec absolutnie zadnych wymagan co do nich poza takim, zeby ktos w nich cos mowil i leciala czasem muzyka.

 

9 minut temu, Tokar napisał:

Ile lat jeszcze musi minąć, żeby producenci zorientowali się, że nachalne upychanie diversity zniechęca potencjalnych odbiorców i w rezultacie generuje mniejsze wpływy?

No jak widac w wpisach Stasia i forumowiczow konsumujacych 4 faze Marvela to jeszcze troche to potrwa.

Odnośnik do komentarza

no ależ oczywiście dogi Mejmie, Tokarze i reszto formowiczów poza Figarem

 

upychanie diversity to jakiś problem, ale nie dlatego, że jest, a dlatego, że jest robiony chujowo. Korporacje takie jak Netflix robią to dla zysku i nie patrzą na zasadność swoich decyzji. Ostatecznie to  diversity wychodzi nawet na szkodę mniejszości. Wy się czepiajcie tego, że są tam czarni i to jest chuj niedojrzałe i idiotyczne (zwłaszcza będąc Polakami i zapewne nigdy na oczy nie widząc Afroamerykanina xD). Sam nie chcę oceniać faktu, że grają tam czarnoskórzy aktorzy. Ocenię po seansie, czy to miało sens, tak jak nie mało seansu w wielu innych produkcjach.  

 

No i tyle. 

 

@Rozi, nie czytałem nigdy Tolkiena, jeśli w przedmowie jest napisane, że to książka tylko dla białej rasy to zwracam honor 

 

Jeszcze raz podkreślę. Ja wiem, że to będzie sraka a nie serial, a tym bardziej nie coś związanego z Władcą Pierścieni, ale akurat wywiązała się tu dyskusja o diversity. Osobiście nie mam problemu z tym zjawiskiem jeśli jest zrobiony zasadnie. Wszelkie zabiegi w stylu - genetyczne bliźniaki z czego jedna biała blondyna a drugi czarnoskóry paker jak w nieszczęsnej Fantastycznej Czwórce Tranka to trochę chujnia. Tak samo może by z Władcą, ale powtarzam, nie jestem znawcą Tolkiena. Jeśli pisał, że wszystkie postacie są białymi amerykańskimi samcami hetaro to też słabo ze strony Amazona, że tego nie szanują.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Figaro napisał:

Maher to naczelny lewak USA? Ani naczelny, ani lewak. Typowy prawak w przebraniu centrysty, dlatego raczej spodoba się dla typowego forumowicza.

Nowe hasło lewaków w 2022 roku:

 

TO NIE JEST PRAWDZIWY LEWAK

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gekon napisał:

 

@Rozi, nie czytałem nigdy Tolkiena, jeśli w przedmowie jest napisane, że to książka tylko dla białej rasy to zwracam honor 

W książce są inne rasy, ale są umieszczone w świecie, tak jak być powinny. Ani nie było czarnych hobbitów i harfootów, nie było czarnych elfów, a krasnoludy żyjące pod ziemią w kopalniach i górach, trochę trudno łapały czarny pigment. No a teraz masz Księżniczkę Dindu, pierwszą kobietę krasnoluda, czarną. Jak chcesz zachować wierność adaptacji, to nie odpierdalasz takich fikolasów. A nowoczesna inżynieria społeczna zakłada udział people of color w każdym kurwa nowym filmie, serialu. Bez ładu i składu, NA SIŁĘ.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...