Skocz do zawartości

Assassins Creed: Odyssey


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2022 o 07:50, ASX napisał:

potwierdzam tylko Kassandra. Alexios ma głos jak jakiś dres spod klatki, nie mogłem się do niego w ogóle przyzwyczaić.

Alexios odpadł od razu przy wyborze po tym jak usłyszałem jego głos. W ogóle mam problem z nagminnym wykorzystywaniem "łamanej angielszczyzny" w tej grze. Uszy bolą od tego. Jak już zatrudniają córy i synów Zeusa to niech pozwolą im używać greckiego.

 

A tak poza tym Odyseja jest chyba najlepszym assassynem od czasów dwójki bo... odeszła od mechaniki poprzednich gier. Podział na archer/warrior/assassyn sprawdza się dobrze choć jest zbyt dużo złomu do przebierania. Zabawa zaczyna się gdy wpadną sety legendarne, wejdzie wkuwanie statusów w oręż/zbroje i ładowanie odpowiednich perków. Wtedy można kosić nawet najemników niczym młody Achilles :gachigasm:

Mocno poprawili też side questy. Niemal każdy posiada jakiś zalążek fabuły choć większość to i tak klasyczne: idź, zabij, znajdź, przynieś.

 

Ale Ubi to Ubi i gra wciąż jest obesraną mapą ze znacznikami do porzygu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem czy moja żeńska postać chciała facetom dorównać w tym męskim świecie. Po jej wyborze jakoś się nie zastanawiałem więcej nad tym jaka jest płeć postaci ale faktycznie do Wikingów bardziej pasuje facet, to męski świat. Teraz czekam aż tak bardzo tak hop do przodu Ubi zaoferuje w któreś z następnych produkcji możliwość zagrania postacią niebinarną i nieokreśloną płciowo :D Albo pozwolą zmieniać w zależności od nastroju kim dziś jest bochater/ka/ko. Już widzę tą akcję promocyjną, w której będą się chwalić nagraniem kilkuset dodatkowych linii dialogowych dla postaci niebinarnej ;)

 

Odysei nie ukończyłem nawet raz ale w taką Valhalę chętnie zagram drugi raz, tym razem gościem.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co pamiętam to przy wyborze Kassandry potem w pierwszym DLC były jakieś zgrzyty, bo te wyraźnie były pisane pod Alexiosa. Nie będę zdradzał, aby nie spoilować, ale jak już @Wredny dojdziesz do tego momentu to się po głowie podrapiesz. :CoolStoryBro: 

 

Ja całe Odyssey przeszedłem Alexiosem i nie żałuję ani chwili. Świetna postać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Na PS Store aktualnie jest promocja na te trzyodcinkowe pakiety dodatków (First Blade i Fate of Atlantis) - po 52zł za pakiet, czyli 104 za wszystkie DLC, które dają trofea (tylko to mnie obchodzi). Season pas za 169zł, bo w pakiecie jeszcze remastery ACIII i ACIII iberation.
Zacząłem, wyczyściłem Kefalonię, ale chyba zacznę od nowa Alexiosem mimo wszystko.
Ja wiem, że to fantasy itd, ale jakoś nie mogę zdzierżyć kobiecej wojowniczki w czasach, gdy baby prały facetom gacie w rzece, no i jeszcze w obozach jest pełno kobiet w zbrojach - ciekawe, czy będą również, jak się gra Alexiosem.
No i ogólnie te zbroje na niej wyglądają jakoś tak śmiesznie, nie mogę się przekonać.
Tyle się naczytałem, że ona jest "kanoniczna" (podobnie jak żeńska Eivor w Valhalli), ale to tylko bełkot bez pokrycia.
Mam tu taki dysonans jak z Denzellem w remake'u "Siedmiu Wspaniałych", gdzie cała biała populacja jakiejś zapadłej dziury, bez zająknięcia wykonywała jego polecenia i bezgranicznie mu ufała, zupełnie odrealniając ten setting i czasy, w jakich działa się akcja filmu.
Tam powinno być jak w Django:
2116116237_niggaonahorse.gif.f1b8599f863ae7c0f6b1e8e16e9eb877.gif

Jakby zbudowali wokół Kassandry tego typu narrację i ludzkie reakcje typu "a ta baba czemu nie w kuchni" to dużo lepiej bym przyjął tę postać, a tak za cholerę mi nie pasuje, że nikomu w tym świecie to nie przeszkadza.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, Paolo1986 napisał:

Sprawdziłem, oba dodatki są po 104 zł każdy, więc się opłaca ten season pass :) Do tego ACIII Remastered i AC Liberation.

 

 

Ja teraz kupiłem właśnie ze względu na AC III w cyfrze. No i kupiłem ten seasson pass już drugi raz, bo za pierwszym razem na PS4. Z tym, że teraz w promocji, a wtedy płaciłem pełną cenę. Może przy kolejnym podejściu (tym razem na XSX) uda mi się przejść całość.

Odnośnik do komentarza

Mam 49 lvl i jestem blisko końca wątku fabularnego, ale jadę już trochę na oparach. Może trochę na własne życzenie, bo postanowiłem, że chociaż na wyspach odhaczę znaczniki, ale ta powtarzalność jednak zabija przyjemność z gry. Większość scenek już przewijam, mimo, że kocham Kasandrę i uważam, że to jedna z najlepszych kobiecych postaci w grach ever. Zaspoilerowalem sobie końcówkę i to standardowe asasynowe fikołki także chyba będę zamykał grę na dniach. Niektórych wątków kompletnie nie tknąłem nawet, cała zakładka ze statkiem i bitwami morskimi jest nieruszona, bo mnie to kompletnie nie rusza, używalem statku żeby dostać się z A do B i po drodze omijałem wrogie jednostki. Na plus system skilli, czciciele i świat przedstawiony, piękne są te miejscówki i wielokrotnie się zatrzymywalem żeby popatrzeć na widoki. O Kasandrze juz pisałem, jest cudowna i gdybym miał grać Alexiosem to rzuciłbym to w cholerę dużo szybciej. Ogólnie miło spędzone 60 godzin, sam się zdziwiłem, że mi się chciało grać, bo zasadniczo nie lubię takich kobył.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

113 godzin :notlikethis: Mam 65 i skończony wątek Deimosa i Atlantydy, zostali mi czciciele do wybicia i jeszcze trochę mapy do odkrycia, ale nie widzę sensu w nabijaniu kolejnych leveli czy odkrywaniu nowego wyposażenia skoro ukończyłem wątek fabularny, tu chyba nawet nie ma konkretnego endgame, można się błąkać bez celu jeszcze godzinami. Odyseję zostawię jednak na dysku dla widoków i tego klimatu słonecznej Grecji :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Warto brac te DLC? Nie jest to jakos przegięte z pizomem trudnosci zeby nie trzeba było gridnowac ekwipunku i lvl z kilak godzin?

 

Można, ale nie trzeba. Pierwsze rozwija fabularnie podstawkę, ale generalnie w tym samym klimacie tylko ubijasz inaczej nazwanych kultystów. Drugie już przenosi zupełnie w inny świat i pogłębia lore, fajnie weszło zaraz po podstawce, ale z perspektywy to mogłoby go nie być. Drugie jest nieco trudniejsze, ale to żadne wyzwanie raczej. Największy plus DLC to poszerzony katalog perków i niektóre bronie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...