Skocz do zawartości

Assassins Creed: Odyssey


Rekomendowane odpowiedzi

Odyseja jest dużo fajniejsza niż Origins, bo jest więcej skilli dzięki którym można grać w grę tak jak się chce. Poza tym rzuć ten superpower jak w walce najemników Kasandra podnosi włócznię do góry i odrzuca wrogów na wszystkie strony falą uderzeniową. Nie wiem jak w Valhalli to wygląda, ale wydaje mi się że niestety poszli w bardziej realne skille ;/

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.07.2022 o 12:51, flavio napisał:

Mówią, że gra powtarzalna, ale tak się złapałem na tym "jeszcze jeden magazyn, jeszcze jeden mit itd itd" , że wsiąkłem na tyle że codziennie po pracy chociaż na pół godzinki odpalałem. Piękna to była przygoda.

 

Dopiero odpadłem na atlantydzie, ale już miałem przesyt tego. Może kiedyś wrócę. :)

 

Po skończeniu dwóch DLC:

- Dziedzictwo pierwszego ostrza - można, ale nie trzeba. Fabularny kanon (mimo że ciekawy) łatwiej będzie po prostu doczytać, bo całość jest lekko nudnawa no i dzieje się w tych samych terenach co wątek główny, więc jak ktoś już wcześniej dane miejsca czyścił to będzie miał deja vu. 

- Atlantyda - tutaj widać więcej pracy: są całkowicie nowe lokacje poza główną mapą, trzy kompletnie różne rozdziały, każdy dziejący się gdzie indziej, teleporty, nowe typy wrogów i ciekawe urozmaicenia rozgrywki (przeciwnicy wysysający adrenalinę, teleporterzy, mini wyzwania z obniżoną ilością punktów zdrowia), nowe modyfikacje umiejętności. Zdecydowanie najlepszy jest drugi rozdział z Hadesem, jednym z najciekawszych bogów/antagonistów z całej gry. Do tego świetnie przedstawiony, brudny świat umarłych, Charon, i fabularnie podomykane wątki z postaciami z podstawki (Febe, Brazydas, Elpenor), niektóre naprawdę dojrzale i zaskakująco poważne. Rozdział pierwszy czyli Elizjum ciut słabiej, na samym końcu rozdział trzeci czyli właściwa Atlantyda, choć patent z poszerzaniem wiedzy zasługuje na uwagę. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajny ten asasyn. Odpaliłem przypadkowo w gp i mnie zassało. Póki co mam 17 lvl i biegam sobie po Atenach z A do B i zabijam, doręczam, kradnę, szukam. Czasem robię zadania poboczne, czasem pcham do przodu fabułę, albo po prostu zwiedzam. Na razie nawet pływanie statkiem nie męczy buły. Trochę przeraża ogrom świata, nie wiedziałem, że to będzie taka kobyła, ale uwielbiam greckie klimaty więc Odyseja idealnie do mnie trafia. Gram oczywiście Kassandrą :wub:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie pytanko, bo wszyscy tak tę Cassandrę zachwalają...
Jest tu jakaś właściwa droga, bardziej zgodna z lore? Zrozumiałe, że Cassandra fajniejsza do patrzenia przez te 200h do calaka, ale historycznie to chyba niekoniecznie babki tam brylowały?
Grał ktoś w ogóle Alexiosem? Spoko koleś, czy bez wyrazu?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Wredny napisał:

No właśnie pytanko, bo wszyscy tak tę Cassandrę zachwalają...
Jest tu jakaś właściwa droga, bardziej zgodna z lore? Zrozumiałe, że Cassandra fajniejsza do patrzenia przez te 200h do calaka, ale historycznie to chyba niekoniecznie babki tam brylowały?
Grał ktoś w ogóle Alexiosem? Spoko koleś, czy bez wyrazu?

 

Kassandra jest postacią kanoniczną, ale historycznie to się tam wszystko zbytnio nie spina. Kwestia tego czy przeszkadza Ci np. to, że bierze ona udział w Olimpiadzie przeznaczonej tylko i wyłącznie dla mężczyzn.

 

Grę przeszedłem właśnie jako Kassandra i nie żałuję, ale statystycznie większość graczy wybrała Alexiosa, chwaląc to w jaki sposób aktor oddał jego poczucie humoru i szersze spektrum wyrażanych emocji. 

 

Takie małe porównanie:

 

 

 

Generalnie powinieneś być zadowolony niezależnie od wyboru.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, a już byłem przekonany, że będzie Cassandra (po tylu godzinach patrzenia na Bayeka), ale faktycznie koleś jest w tej scenie zabawniejszy. Babka jest bardziej jędzowata/bezczelna.
W Valhalli to wiadomo, że będę grał jakimś brodaczem, bo to w końcu wikingowie, ale tu naprawdę byłem otwarty na babkę. No nic, jeszcze pomyślę i obejrzę jakieś porównania.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Wredny napisał:

Kurde, a już byłem przekonany, że będzie Cassandra (po tylu godzinach patrzenia na Bayeka), ale faktycznie koleś jest w tej scenie zabawniejszy. Babka jest bardziej jędzowata/bezczelna.
W Valhalli to wiadomo, że będę grał jakimś brodaczem, bo to w końcu wikingowie, ale tu naprawdę byłem otwarty na babkę. No nic, jeszcze pomyślę i obejrzę jakieś porównania.

 

W Valhalli znów kobieta jest kanonem, ale męski Eivor moim zdaniem bije ją na głowę i nawet nie ma się co zastanawiać.

Więc tu dla odmiany weź tę Kassandrę. ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja od kilku lat mając do wyboru męską i żeńską postać wybieram zazwyczaj żeńską. Totalnie znudziło mi się granie typowymi chłopami, zazwyczaj te postaci pisane są tak samo, czyli "zabawny twardziel". Kobita jak jest generyczna, to przynajmniej ma (najcześciej) ładniejszy model postaci.

A co do tego asasyna, to grałem jeszcze na ps4pro i było spoko tak na 50h, później już okrutnie zamula. Zdecydowana większość zadań to "idź i zabij". Szkoda, bo świat jest bardzo ładny i ogromny, aż się prosi, żeby go zwiedzać. Ale ile można napierdalać te tępe ludziki...

Odnośnik do komentarza

Wybór między generyczną męską postacią a uroczą babką z charakterem :dunno: Kassandra to najlepsza gierkowa kobieca postać od lat. Podoba mi się też to, że trochę ją dopakowali, widać, że jest rosła i te bicki ma, a nie kolejna angelina jolie rzucająca dwumetrowymi facetami, a przy tym zachowali jej lekko naiwny urok. Polecam też obadać aktorkę, która użyczyła jej głosu :wub: dobra, więcej nie piszę, bo mnie ktoś do 'spermiarzy' zacytuje.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

OK, jak jest "urocza" to biere, bo sprawiała wrażenie jędzy.
Po ch#j oni w ogóle dali opcję wyboru, zamiast odgórnie wrzucić babkę?
Jasne - lepszy wybór niż jego brak, ale czasem niekoniecznie.
Tak jak wkurzają mnie postacie z edytora tak też wybór postaci w tego typu gierkach uważam za zło, bo później, kiedy jakaś następna część będzie do tego nawiązywać to musi brać pod uwagę istnienie kilku możliwości i rzadko kiedy jest to tak dopracowane, jak w tytułach, które muszą skupić się tylko na jednej, dobrze napisanej postaci.
Tutaj wszystko (okładka, mimo że podwójna, art na instrukcji w pudełku, kafelek w menu, ikonka na liście trofeów) krzyczy "Alexios", więc tak trochę słabo, że to jego siostra jest niby tym lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Figaro napisał:

Jason Schreier: "The developers of Assassin's Creed Odyssey wanted Kassandra to be the only playable lead. "Woman dont sell was said by leadership"

Senkju pan Ficuś, odpowiednia reakcja przyznana :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...