Skocz do zawartości

Assassins Creed: Odyssey


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jednak Kassandra :sweat:

185de794e1d12-screenshotUrl.thumb.png.c5dead3ffe9052c9f5b0f5ed739d3aa3.png

Trzeci raz zaczynam Odyseję, bo nie mogłem zdecydować się, którą postacią mam grać. Zacząłem od dziuni, ale mi nie pasowała do historycznych realiów, więc zmieniłem na Alexiosa, ale nie przekonałem się do niego, więc jednak wolę patrzeć na mokre, damskie nóżki, gdy wychodzę na brzeg :wub:

185de79891f69-screenshotUrl.thumb.png.f3ba5663f429d3758bbe793f0dd7a09a.png

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:

Ja na początku wolałem biegać w tych defaultowych ciuszkach, mimo gorszych statów, bo tamte bonusowe zwyczajnie klimat mi zabijały.

Przecież masz transmoga w tej grze, możesz nosić co chcesz i nadać temu wygląd dowolnego innego wdzianka które już znalazłeś i miałeś w ekwipunku.

Odnośnik do komentarza

A dla mnie fajny ten zestaw, nieco lepsze statsy na starcie, niż defaultowe ciuszki, to ubrałem tak Kassie :wub:

Z czasem ciuszki podmieniam, zastanawiam się tylko gdzie i kiedy znajdę te ubranka, kóre zaprezentował kolega @Butt:spicy:

Spoiler

:nosacz3:

Anyway, mam bardzo fajne odczucia do tej gry, podobnie jak w Origins tak tutaj podoba mi się bardzo ten klimat Starożytnej Grecji. Zauważalnie gra się trudniej przez to skalowanie poziomów. No i wqurwa miałem przez tego najemnika, co pojawiał się ciągle w okolicy, gdzie akurat byłem. No ale już spadł z dachu, więc problem z głowy :drakeyeah:

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza

@Paolo1986 można kupić u kowala, ale jest dość rzadki. Kowal ma kilka unikalnych rzeczy, które się pojawiają losowo. Ciekawą bronią którą można kupić jest miecz Blade of Yumminess, który dodaje 250% do obrażeń, ale jest haczyk, że nie można używać umiejętności. Fajna broń jak ktoś chce sobie pograć bardziej realistycznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawą bronią jest też łuk z koziego rogu (Bighorn Bow), który można kupić w sklepie Ubi za punkty Helix. Jest to jeden z najlepszych łuków w całej grze bo ma pewien glitch, że mnoży obrażenia wojownika lewej broni przez 1,6, co widać w statsach, ale zamienia też punkty łowcy na owe punkty wojownika (czyli łuk jest tak samo silny jak lewa broń), czego akurat nie widać w statsach.

Odnośnik do komentarza

Póki co Odyssey podoba mi się bardziej niż Origins. Już pal sześć sporo zmian gameplayowych (system walki nie jest takim gównem, jak u Bayeka), ale sam świat też bardziej do mnie przemawia - ja wiem, że tam był Egipt, więc ciężko było z lasami itp, ale chyba mocno mi ich brakowało, bo tu je uwielbiam - plus deszcz, który jak wczoraj mi spadł podczas czyszczenia obozu to witałem jakbym był rolnikiem w letnie upały :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, mam problem z ubiciem tego przerośniętego dzika kalidońskiego. Niby mam 14 level, zwierz 13, ale jest na tyle szybki i wytrzymały, że nie daję rady. Największy problem z tym, że nie mogę się oddalić z tej "areny", bo skubaniec zaczyna się regenerować i do tego przywołuje mniejsze osobniki.

Zastanawiam się, czy nie lepiej poczekać i wrócić później, mając lepsze statystyki i broń, nawet jeśli on też będzie miał wyższy poziom :dunno:

Odnośnik do komentarza

Ten co pierdzi trującymi bąkami i narzuca status zatrucia? Tak, też poszło mi kilka prób na niego i to na wyższym levelu. Udało mi się dopiero gdy złożyłem w miarę sensowny skillowo build dla łowcy. Miałem jakiś łuk i perki do ognia i zaciukałem go z dystansu. Spróbuj dobić chociaż do 20lvl odblokowując przydatne skille to pójdzie łatwiej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Znaczy on żadnego statusu zatrucia nie nakłada. Po prostu szarżuje na ciebie, przyzywa mniejsze osobniki, które mocno przeszkadzają. A najgorsze, że nie można uciec za daleko, bo zaczyna regenerować zdrowie. Więc trzeba walczyć na krótkim/średnim dystansie. Chciałem go ostrzeliwać z łuku i robić uniki, jak zaczynał szarżę. I do tego momentu idzie całkiem sprawnie. No ale potem zaczynają się schody, jak dochodzi dodatkowe towarzystwo. 

Na razie to chyba odpuszczę, rozwinę jeszcze postać i zobaczę, jakie perki będzie można wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

 

35 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Ten co pierdzi trującymi bąkami i narzuca status zatrucia? Tak, też poszło mi kilka prób na niego i to na wyższym levelu. Udało mi się dopiero gdy złożyłem w miarę sensowny skillowo build dla łowcy. Miałem jakiś łuk i perki do ognia i zaciukałem go z dystansu. Spróbuj dobić chociaż do 20lvl odblokowując przydatne skille to pójdzie łatwiej. 

Ten od bąków to dzik erymantejski. On jest faktycznie przejebany. Kalidoński imo jest dość łatwy, chyba za trzecim razem go pokonałem. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No właśnie, dzięki. Dziki bossowie mi się pojebali haha. Ogólnie jako przeciwnicy są dość upierdliwe ale można je fajnje wmanewrować aby atakowały obozy bandytów lub kultystów, miałem tu na myśli zwykłe dziki mobki oczywiście.

Edytowane przez SebaSan1981
Odnośnik do komentarza

W końcu udało mi się ubić tego dzika kalidońskiego :shotgun:

Wydaje mi się jednak, że mogłem wykorzystać przy tym jakiegoś glitcha. Otóż uciekając przed nim, wbiegłem do jego jamy i złapałem się krawędzi ściany. I tak się przesuwałem po tej ścianie myśląc, że zabawię się z nim w kotka i myszkę: zeskoczę na ziemię, strzał z łuku i z powrotem na ścianę. Po czym wdrapałem się na jakąś półkę, skąd mogłem bezkarnie strzelać do niego z łuku. Aż padł on i jego koledzy :shotgun:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.11.2022 o 16:00, Wredny napisał:

Na PS Store aktualnie jest promocja na te trzyodcinkowe pakiety dodatków (First Blade i Fate of Atlantis) - po 52zł za pakiet, czyli 104 za wszystkie DLC, które dają trofea (tylko to mnie obchodzi). Season pas za 169zł, bo w pakiecie jeszcze remastery ACIII i ACIII iberation.
Zacząłem, wyczyściłem Kefalonię, ale chyba zacznę od nowa Alexiosem mimo wszystko.
Ja wiem, że to fantasy itd, ale jakoś nie mogę zdzierżyć kobiecej wojowniczki w czasach, gdy baby prały facetom gacie w rzece, no i jeszcze w obozach jest pełno kobiet w zbrojach - ciekawe, czy będą również, jak się gra Alexiosem.
No i ogólnie te zbroje na niej wyglądają jakoś tak śmiesznie, nie mogę się przekonać.
Tyle się naczytałem, że ona jest "kanoniczna" (podobnie jak żeńska Eivor w Valhalli), ale to tylko bełkot bez pokrycia.
Mam tu taki dysonans jak z Denzellem w remake'u "Siedmiu Wspaniałych", gdzie cała biała populacja jakiejś zapadłej dziury, bez zająknięcia wykonywała jego polecenia i bezgranicznie mu ufała, zupełnie odrealniając ten setting i czasy, w jakich działa się akcja filmu.
Tam powinno być jak w Django:
2116116237_niggaonahorse.gif.f1b8599f863ae7c0f6b1e8e16e9eb877.gif

Jakby zbudowali wokół Kassandry tego typu narrację i ludzkie reakcje typu "a ta baba czemu nie w kuchni" to dużo lepiej bym przyjął tę postać, a tak za cholerę mi nie pasuje, że nikomu w tym świecie to nie przeszkadza.

Dla mnie Kassandra to chłop z charakteru w kobiecym ciele :) W sumie tak na dobrą sprawę nikt nie traktuje jej jak kobiety. Szkoda, że nie zrobili z niej kobiety "z krwi i kości". Nie mam na myśli "cycków i dupska", a charakter itp/itd. 

 

No i te kobiece King Kongi :D Zresztą ostatnio w Street Fighter 6 taki się pojawił :P

 

 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...