Skocz do zawartości

Apple TV +


Sven Froost

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.07.2022 o 17:27, Paolo1986 napisał:

@Wiolku, @Elitesseteż z miałem z tym problem. Ściągnąłem na mojego PC aplikację ITunes, zalogowałem się przy pomocy Apple ID. Trzeba wprowadzić dane karty, aby apple mogło później ściągać opłaty z tytułu subskrypcji :hi:

Oczywiście pierwsze 6 miesięcy jest za darmo ;)

 

Ale jaja, nie mogę zainstalować aplikacji na moim komputerze z Windowsem 10. To jakaś kara za to, że nie przeszedłem na 11? Miałem zainstalować aplikację na komputerze z Windows 7 ale stwierdziłem, że jak mam podawać numer karty, to lepiej zrobić to na aktualnej, teoretycznie bezpiecznej i wspieranej przez M$ wersji systemu. Nie chciałbym aby mi ktoś konto wyczyścił ;) No i nie da rady. W MS store klikam zainstaluj i nic się nie dzieje... W podglądzie mam info, że posiadam już tą aplikację jednak nie mam jej na tym systemie. Ze strony też nie da się pobrać, bo odsyła do MS store... Wersji na linuxa nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza

Udało się. Dopiero na służbowym laptopie z windowsem 11 zainstalowałem aplikację i zadziałało. Co ciekawe na windows 10 był problem tylko z iTunes, bo inne rzeczy się instalują. W każdym razie zaskoczył mnie fakt, że nie ma polskiego dźwięku... Zobaczymy jak to wyjdzie. Zrobiłem sobie listę rzeczy, które chcę obejrzeć i teraz pewnie przez nadchodzące 3 miesiące nic nie obejrzę, ale jest za darmo od Sony więc się należy. Ciągle mam informacje o bezpłatnym okresie na 3 miesiące więc może potem będę mógł jeszcze skorzystać z tej opcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie skończyłem 2 sezon For All Mankind i cholera jasna, ależ genialny jest ten serial. Zaczął się niemrawo, pierwsze kilka odcinków bardzo wolne tempo, ale z każdym kolejnym jest coraz lepiej i już nie mogę się doczekać aż łykne S3. Naprawdę, jeśli ktoś odpuścił ten serial to niech od razu wraca. Dawno mnie nic tak nie trzymało w napięciu, a nienawiść do kacapów jeszcze dodaje emocji. Piotr Adamczyk również wypada bardzo dobrze, szkoda tylko że w roli sowiety, ale kreują go na tego dobrego, więc może coś z tego będzie.

Kwestie fabularne naprawdę są dobrze przemyślane, cały czas coś się dzieje, mamy wiele wątków, mniej lub bardziej ciekawych, jest sporo napięcia, a nawet wzruszających momentów. Nie sądziłem, że aż tak mnie wciągnie ten serial. Jeśli inne seriale Apple mają taki poziom, to bez wątpienia jest to obecnie najlepsze vod na rynku, bo HBO niestety odpuściło i to mocno.

Jedyne co mogło wywołać lekki grymas to ta czarna astronautka. Głównie przez to co mówi niekiedy i jak się zachowuje, czyli pretensje do nasa, że jest mało czarnych, a w dodatku żaden z nich nie kierował misją, a jej się wszystko należy bo się napracowała. No ludzie... Serio? To był jedyny moment, przy którym zgrzytałem zębami. Ta Meksykanka też trochę takie teenage drama i winienie wszystkich za swoje błędy, ale da się to przeżyć.

Wracając do plusów, te widoki w kosmosie w 4k, po prostu bajka. Na oledzie czerń kosmosu wbija mnie w fotelik, nie mogę się na patrzeć jak to ładnie wygląda. Oglądałem wcześniej Fundację i też było ładnie, no ale tam to już pełne fantasy sci fi, FAM przynajmniej trochę stara się zachować realność. Interesuje się mocno kosmosem, więc wszelkie smaczki związane z prawdziwymi misjami czy sprzętem dodają jeszcze więcej emocji.

Jak dla mnie serial perła, oby robili kolejne sezony.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Patricko napisał:

Jedyne co mogło wywołać lekki grymas to ta czarna astronautka. Głównie przez to co mówi niekiedy i jak się zachowuje, czyli pretensje do nasa, że jest mało czarnych, a w dodatku żaden z nich nie kierował misją, a jej się wszystko należy bo się napracowała. No ludzie... Serio? To był jedyny moment, przy którym zgrzytałem zębami. Ta Meksykanka też trochę takie teenage drama i winienie wszystkich za swoje błędy, ale da się to przeżyć.

 

Mi to nie wadziło ale poczekaj na sezon 3 i geja-murzyna lgbt xd Za to są też nużące watki jak np romans Karynki. 

 

No ale jak serial przechodzi do tego o czym jest głównie to jest bajka. Ja skończyłem ostatnio 3 i czekam na 4 sezon oczywiście. Black Bird też polecam, zajebisty. Ten grubasek powinien coś wygrać za swoją rolę. 

Odnośnik do komentarza

FAM to chyba najlepsze co jest na Apple+ wczoraj skończyłem trzeci sezon

Spoiler

rozjebał mnie ten koreaniec XD bardziej bym się spodziewał chin,

 

Adamczyk bardzo spoko i fajnie że kariera się rozwija za wielką wodą, w drugim sezonie sceny u ruskich po części były kręcone w Wawce, jedyne co mam do zarzucenia to że w trzecim sezonie netflixowa cringówa momentami wybija poza skalę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2022 o 11:26, Kymel napisał:

Ted Lasso kapitalny i to nawet dla ludzi nie lubiących piłki nożnej.

Skończyłem i polecam każdemu, bo całą ekipę ogląda się wyśmienicie, a moje zainteresowanie piłką skończyło się jakoś w okolicach premiery PESa 2008. Jedynie właśnie zakładałem, że będzie trochę więcej kopania, ale niestety nawet jak już mamy sceny z boiska to jest sporo przeskoków i szybko się kończą. Może w trzecim sezonie będzie tego więcej.

No i moja ulubiona scena którą odpalałem wielokrotnie pomiędzy odcinkami.

 

Odnośnik do komentarza

No ja też zacząłem to oglądać i potwierdzam, że serial świetny. J. Sudeikis wydaje się stworzony do swojej roli. Na razie został mi ostatni odcinek 1 sezonu, w weekend pewnie skończę oba ;)

W istocie sama piłka nożna jest tu takim tłem dla relacji bohaterów, mamy pewne starcie kultur, pokazane różnice językowe itp.

Trzeba też przyznać, że pod względem jakości obrazu i dźwięku  zawartość Apple'a bije na głowę choćby takie HBO ;)

Odnośnik do komentarza

zdecydowanie najlepsza jakość, ostatnio wypożyczałem kilka filmów i nawet te stare jak choćby Top Gun miały obraz żyletę

 

same seriale też świetne, jakiś czas temu zaliczyłem Rozdzielenie (mega) i Black Bird (klimacik podobny trochę do Mindhunters i True Detective). mało mają contentu ale jakościowo kilka klas wyżej niż taki netflix

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Severance - ależ świetny serial. Cały czas trzyma w napięciu, z odcinka na odcinek coraz mocniej trzymamy się fotela. Genialnie zagrane role, obok czołówki, na pochwały zasługuje szczególnie Patricia Arquette. Kiedy szczerze nie trawisz jakiejś postaci, wiesz że aktor robi dobrą robotę. No i ten klimat, połączenie starej technologii z nową, świetnie się to komponuje. Naprawdę ciężko się do czego przyczepić, może do nieco nudnego wprowadzenia, ale to tak naprawdę na siłę. Zakończenie to niestety potężny cliffhanger, a kolejny sezon raczej szybko się nie pojawi, bo jest dopiero w pre produkcji, a gdzie tam do zdjęć, a potem montażu. Myślę, że 2024 najwcześniej niestety. Ewentualnie końcówka 2023. Mimo wszystko, serial jest genialny i każdy musi go zobaczyć. Solidne 9/10 (dałbym 10, ale za to zakończenie trzeba odjąć).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Apple TV mocno dostarcza. o Black Bird widzialem, ze pisaliscie (polecam) no i Severance tez wypas.

 

ja polecam dodatkowo Pachinko. jakim cudem ten serial nie jest nominowany do Emmy to nie wiem. jak chcecie przy okazji zobaczyc dobrze i madrze wykorzystany spory budzet (wiekszy niz np. taka gra o tron) to tez warto.

 

aha, to dramat, wiec nie ma cliffhangerow i siedzenia na skraju fotela. ale jest piekna historia, wybitne momentami aktorstwo i zdjecia. i jedno z najfajnieszych intro.

Odnośnik do komentarza

Pachinko to coś pięknego, również polecam. Szkoda, że na kolejne sezony Pachinko i Severance przyjdzie nam pewnie czekać co najmniej do 2024, ale cóż - na dobre warto czekać. 

 

Akurat trzy, które wymieniłeś @Ölschmitz też obejrzałem w trakcie okresu próbnego (Black Bird jestem w 2/3 i jestem pod wrażeniem). Już wiem, że będzie warto subskrybować od czasu do czasu, bo to bodajże najbardziej jakościowa platforma ze wszystkich najpopularniejszych streamingów - a przynajmniej takie sprawia wrażenie posiadając dużo dobrze wyglądających seriali w stosunkowo jeszcze niewielkim katalogu.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...