Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

No i EMPIK dał d.... Zmienili mi termin na 8-9 kwietnia (powaliło icch). Nie kupujcie więcej tam - nie polecam. Mogę anulowac i kupić cyfrówke (przez koronaparty nigdzie już dziś nie kupie) ale mam problem z cyfrówką. RE2R mam w pudle i kilka pudełek też stoi na półce ale cyfrówki wygodniejsze więc mam dylemat jak cholera - wiem, problemy współczesnego świata. 

Odnośnik do komentarza

Ja wrócę jeszcze ponownie do kwestii czerni w grze. Pojawił się już mod poprawiający tę bolączkę https://www.nexusmods.com/residentevil32020/mods/13 Panowie z Capcom kolejny raz się nie popisali jeżeli chodzi o platformę PC. Nie wiem jak to wygląda z poziomu konsoli choć i tam mam demo i musiałbym porównać. 

 

Mała aktualizacja:

Pomyliłem się z linkiem. Nie był to link do tego moda co trzeba. Ten co podałem teraz bazuje na poprzedniej wersji do Re2. Różnica jest na prawdę konkretna :)

 

Edytowane przez MarJanOS
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hardcore z początku wydaje się dużo prostszy niż w RE2. No, tak mi się przynajmniej wydawało, dopóki nie doszedłem do

 

bosfajtu z Nemesisem na dachu. Jak już uda mi się mu rozwalić zbiornik z paliwem, to z reguły mam już resztki amunicji i po paru minutach biegania w kółko z reguły jest game over

:yao:

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.04.2020 o 17:10, aux napisał:

Nie grajcie na normalu! Jest za prosto i nie odblokujecie żadnego większego poziomu trudności!! Wkurzyłem się bo liczyłem że chociaż wpadnie Nightmare. Po przejściu na normalu odblokował mi się sklepik i chociaż jeden zaje.bisty strój dla Jill. Carlos nie dostał nic :( Przejście na normal zajęło mi równe 8 godzin. To jest mocno naciągany czas, ponieważ ja lubię się d e l e k t o w a ć gierką, badać lokacje, wracać się i robić screenshoty :) Zapłaciłem 249zł i nie będę leciał na pałkę żeby szybko opchnąć na PT. O nie! Lubię wpierw zapoznać grę i dopiero potem brać się za masterowanie. Platyna musi być, choć mam pewne obawy o najwyższy poziom na S. Będzie zabawa! :) W spojlerze konkrety odnośnie odblokowanych rzeczy.

 

Awv7Q5o.jpg

 

  Ukryj zawartość

Odblokował się SKLEP w którym kupujemy przydatne fanty za punkty które zbieramy podczas gry. Np. zaliczenie jakiegoś etapu, ubicie 100 przeciwników shotgunem itp. W sklepie można kupić następujące rzeczy:

 

-nielimitowane bronie (wyrzutnia, nóż, broń energetyczna, pistolet, karabin)

-monety regeneracji, obrony i szturmu. Trzymane w ekwipunku zwiększają siłę ataku, obrony itd.

-pomocnik w wytwarzaniu ammo - zwiększa ilość pestek

-podręcznik walki Chrisa - ulepsza unik i inne czynności fizyczne

-torba na biodra - wiadomo, powiększa nasz plecak

-nożyce i wytrych - te same co dostajemy w grze, więc można grać szybciej, bez wracania się

-stroje dla postaci, na razie mam jeden zaje.bisty :obama:

 

E38EDz8.jpg

 

Okej. Idę robić speedrun na hardcorze. Co za tępe tłuki w tym Capcomie :) Gierkę oceniam bardzo pozytywnie, na 8+ lub 85/100 w skali Neo Plusa. RE2make był lepszy bo RE2 był lepszy, poza tym tutaj nie ma już tego efektu świeżości. Śmieje się z dzbanów co wystawili grze 5/10 albo 3/10. To jest po prostu kolejny Resident Evil w którego musisz zagrać. Tyle i aż tyle.


Ty mi powiedz kolego

w którym miejscu znaleźć można magnuma? Bo miałem i amunicję, i ulepszenie z długą lufą, a nie znalazłem i skończyłem gre bez



Co do gry
W sumie całkowity czas I przejścia na Hardcore to było ponad 11 godzin, trochę szukania i trochę powtarzania pewnych fragmentów. W oryginał nie grałem ale aktualnie Remake 3 mi się bardziej podoba niż Remake 2 :D 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, blakuś napisał:


Ty mi powiedz kolego

  Ukryj zawartość

w którym miejscu znaleźć można magnuma? Bo miałem i amunicję, i ulepszenie z długą lufą, a nie znalazłem i skończyłem gre bez

 

 

Już mówię.

 

Spoiler

Szpital Spencera, a dokładnie to patio, zieleniec w środku budynku co można tam zeskoczyć z pierwszego piętra. Carlos nie będzie chciał tam iść, w ten rejon z magnum bo musiałby przeciskać się przez barykadę na pierwszym piętrze. Dopiero jak będziesz grał Jill można zabrać Magnuma. Po prostu idź nią na pierwsze piętro (tylko uważaj na nowe Huntery), przejdź ten dach z jednym zombiakiem i potem tak:

-cały czas prosto w kierunku tej dużej rejestracji co jest sejf

-skręć w lewo na barykadę

-Jill przejdzie pod nią

-Skok na dół i odbiór najlepszej broni w serii :)

 

No proszę, 11 godzin, super! Kto da więcej :)

 

Kończę hardcore i jest zaje.biście, jest wyzwanie, jest zabawa. Bardzo przydają się akcje pod R1, Carlos ostro okłada przeciwników :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, aux napisał:

 

Już mówię.

 

  Ukryj zawartość

Szpital Spencera, a dokładnie to patio, zieleniec w środku budynku co można tam zeskoczyć z pierwszego piętra. Carlos nie będzie chciał tam iść, w ten rejon z magnum bo musiałby przeciskać się przez barykadę na pierwszym piętrze. Dopiero jak będziesz grał Jill można zabrać Magnuma. Po prostu idź nią na pierwsze piętro (tylko uważaj na nowe Huntery), przejdź ten dach z jednym zombiakiem i potem tak:

-cały czas prosto w kierunku tej dużej rejestracji co jest sejf

-skręć w lewo na barykadę

-Jill przejdzie pod nią

-Skok na dół i odbiór najlepszej broni w serii :)

 

No proszę, 11 godzin, super! Kto da więcej :)

 

Kończę hardcore i jest zaje.biście, jest wyzwanie, jest zabawa. Bardzo przydają się akcje pod R1, Carlos ostro okłada przeciwników :)


Dzięki, jak zacznę zaraz ponownie to tym razem nie pominę. 
A znasz może 

Gdzie można znaleźć wskazówkę co do sejfu też w szpitalu? Tylko jego nie otworzyłem podczas gry

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Trochę chaotycznie kilka słów od mnie . Jestem fanem tej serii od małego dziecka , posiadam platyny we wszystkich częściach jakie są ale to co CRAPcom od(pipi)ał z tym oryginalnym arcydziełem to kryminał powinien za to być . Te wszystkie ochy i achy jaka to jest wspaniała gra to chyba opłacone recenzje albo pisane przez nastolatków którzy nie mieli do czynienia z oryginałem . Gra jest bardzo średnia w mojej ocenie takie 6,5/10 . Ludzie przecież oni 3/4 gry wycieli ! Tak na prawdę okazuję się że miasto z demka to 1/2 gry .Inni wcześniej tu zachwalali jakie to bardzo rozbudowane są ulice , można tam wejść , tam wejść .. (pipi) prawda 3 sklepy na krzyż . Gra jest mega krótka dostajemy raptem kilka lokalizacji (miasto z demka , kanały , kawałek ratusza z re 2 ,szpital no i laboratorium na końcu co jest standardem dla tej serii że przeważnie finał gry znajduję swój koniec w podziemnym laboratorium . Co do Nemesisa to w swojej  normalnej formie pojawia się dwa razy na początku gry i to by było na tyle . Reszta gry to jego zmutowana wersja przypominająca wilkołaka i kojarząca mi się z " dinosaurem z re 6 " Ojj widać że panowie z re 6 mieli swój udział przy tym rimejku . Nawiązań do oryginału raptem kilka , zagadek prawie w ogóle a jak są to mój 8 letni siostrzeniec z zamkniętymi oczyma w 2 minuty by to rozwiązał . Panowie z Capcomu chyba sami doszli do wniosku że tak krótkiej gry nie wypada sprzedawać po 249zl tudzież 60 dolarów i w pakiecie dorzucili nam resistance którego jeszcze nie miałem przyjemności sprawdzić . Aaa i ostatnia rzecz :) za punkty zdobyte w grze możemy sobie zrobić prawie nieśmiertelną postać kupując jakieś perki które automatycznie nas leczą itd , infinite rocket launcher co czyni przejście najwyższych poziomów trudności bajecznie prostymi . Niebawem pewnie wrzucą te perki w full pakiecie na psstore za 21zł :facepalm: Podsumowując rimejk wypadł mega średnio , jest krótki i świetnie nadawał by się jako uzupełnienie historii do re 2 jako dlc a nie pełnoprawny tytuł za 249zł . Jak ktoś waha się czy kupić czy nie to polecam wstrzymać się z zakupem niebawem używki pewnie po 120zł będą.

 

Edytowane przez flahu
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Cytat

za punkty zdobyte w grze możemy sobie zrobić prawie nieśmiertelną postać kupując jakieś perki które automatycznie nas leczą itd , infinite rocket launcher co czyni przejście najwyższych poziomów trudności bajecznie prostymi

 

To samo bylo w Re6 wiec teoria że gre robil team od Re6  nie jest taka wcale glupia. I te uniki stylizowane tez na Re6. Niepotrzebne arcadowe elementy.

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za spoilery dotyczące lokacji czy głównego antagonisty panie wielce rozczarowany, przedstawiłeś swoją opinię, super, ale mogłeś pewne informacje wrzucić w spoiler. 
Mi gierka wrzuca regularne ciareczki na plecy i jest miodzik ale jestem w stanie zrozumieć niezadowolenie fanów. Sam jestem w obozie RE 3 > RE 2, bo właśnie z trójką miałem styczność jako pierwszą i z nią wiąże mnie największy sentyment ale mi się podoba to co tu zrobili. Tak jak pisałem przed premierą, nie liczyłem na remake 1:1, dostałem trochę nostalgii, trochę nowości i jestem content.

Edytowane przez _D23
Poprawa sensu zdania
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Bzduras napisał:

 

Gdyby kogoś interesowała recenzja Arhona.

Świetna recka :) chyba nikt przed premiera nie spodziewal sie takiego obrotu spraw . Mysle ze jak re 2 przez wielu bylo nominowane do goty 2019 a nawet chyba wygralo w kilku plebiscytach tak tutaj re 3 smialo moze byc nominowane w kategorii najwieksze rozczarowanie 2020

Odnośnik do komentarza

Gra mogłaby być dłuższa, fakt, ale argumenty, że wycieli połowę gry czy nawet 3/4 to :dynia: 

 

Spoiler

Wycieli w zasadzie tylko dwie lokacje gdzie w jednej trzeba rozwiązać dwie (trzy?) zagadki, a w drugiej rozwalić robala. Dostaliśmy natomiast za(pipi)iste ścieki i rozbudowany szpital razem z NEST 2. Do tego dochodzi rozwinięcie wątków i postaci jak Nicholai czy Carlos, a także dochodzi kilka nowych. No olaboga jaki zły Capcom xd

 

Mi natomiast słabo się podobało podejście do poziomów trudności, bo hardcore to jest ogólnie beka w porównaniu do tego z RE2, a kolejne wcale tak straszne nie są. A to, że nie ma w ogóle Ink Ribbonów to jak naplucie w mordę. Może w weekend skrobnę coś więcej, ale jestem ogólnie zadowolony.

Edytowane przez Bartolinsky
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...