Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, MarJanOS napisał:

Napisałem, że producent gry powinien się przyłożyć. Tu nie chodzi o to czy ktoś ma Oleda(choć takowy marzy mi się) czy Tv z matrycą Va bądź IPS. Podobnie kwestia z monitorem.

Temat był i jest znany nie od dziś. Na Youtube jest ewidentnie pokazane, że hdr jest skopany. A po drugie gdyby czerń fabrycznie była tak idealna to jaki sens byłoby wydawać moda Reshade ?. Odsyłam po szczegóły --> https://www.nexusmods.com/residentevil22019/mods/14 Skoro płacimy za dany produkt oczekujemy, że będzie wszystko dopięte na ostatni guzik. 

 

W RE2 grając na OLED miałem takie rozwiązanie że w grze wyłączyłem HDR ale sprzętowo w ustawieniach TV "wymusiłem" HDR10. Domyślnie było troche za jaskrawie ale po zmianie nasycenia i kilku innych suwaków czerń była smolista a reszta właściwa. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć jak mogli tak to zrypać i w RE 3 również... 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ListuniO napisał:

W RE2 grając na OLED miałem takie rozwiązanie że w grze wyłączyłem HDR ale sprzętowo w ustawieniach TV "wymusiłem" HDR10. Domyślnie było troche za jaskrawie ale po zmianie nasycenia i kilku innych suwaków czerń była smolista a reszta właściwa. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć jak mogli tak to zrypać i w RE 3 również... 

 

Grałeś na palecie SRGB czy Rec ?. Też widziałem o tym rozwiazaniu z wylaczeniem Hdr i regulacją suwaków. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, MarJanOS napisał:

 

Grałeś na palecie SRGB czy Rec ?. Też widziałem o tym rozwiazaniu z wylaczeniem Hdr i regulacją suwaków. 

 

W informacji o wyjściu pokazuje RGB. Inna sprawa że dzisiaj z nudów wyczaiłem coś innego na YT. Włączyłem HDR w RE2 ale w ustawieniach HDR w grze dałem inaczej niż zalecają z naciskiem na ciemno i kurde teraz z HDR włączonym jest super. Czarny to czarny a reszta ładnie reflektuje. W RE3 też tak ustawiłem i jest za(pipi)iście

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei dziś znów bawię się demkiem. Hdr wylaczony bo i mój monitor go nie posiada. Trochę skalibrowałem ustawienia jasnosci/ciemnosci a i sam monitor rowniez pozmieniałem w palecie RGB. W samej grze zaś paleta Rec709. No i muszę przyznać, że wygląda to całkiem przyzwoicie.

Natomiast co do demka jeszcze. Gdy udamy się w rejon gdzie zombie próbują obalić siatkę to mimo, że wybiłem ich wcześniej zanim poszedłem dalej i jest cutscenka gdy Jill nawiązuje kontakt z Carlosem to wracając te zombie odrodziły się na nowo :D. Chamski skrypt troszeczkę :D 

Odnośnik do komentarza

Reviewy niestety studza hype. 

 

PCgamer 58/100

Gamingbolt 7/10

Gamespot 6/10

Easyallies 8,5/10

 

 

Metaritic 80

 

W wiekszosci te same zarzuty, krotka rozgrywka, obciete gore, Nemesis duzo mniej straszny niz Mr X, masa skryptow... :/

 

No nic, i tak kupie na premiere, ale cytujac klasyka "a ja wiedzialem ze tak bedzie".

Edytowane przez smoo
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Z tą długością kampanii... Ja słyszałem, że scenariusz Leona zajmuje 6 godzin i Claire tyle samo. Moje pierwsze przejście na Hardcore zajęło mi 11,5 godziny wg. statystyk, a gra nie liczy ponownego wczytywania sejwów, więc doliczyłbym spokojnie 2 godziny. Teraz grając Claire to samo, choć tutaj scenariusz B jest na pewno krótszy i pewnie zajmie mi te 6-7 godzin.

 

Nie przejmowałbym się za bardzo długością, bo wiadomo, że w RE3 będzie się grało liżąc ściany i szukając wszystkich ulepszeń.

 

A inne rzeczy, które powtarzają się w recenzjach były już wyraźnie zasugerowane przez demo - więcej akcji i szybszego gameplayu. Jedyne czego tak na prawdę nie wiedzieliśmy to czy Nemesis będzie teleportował się jak w demie i czy to było tylko w nim tak zrobione specjalnie, żeby odpalił się skrypt przy furtce.

Odnośnik do komentarza

Myśle, że najlepiej porównywać oceny tych samych recenzentów.

 

Easy Allies

 

RE2 - 9.0

RE3 - 8.5

 

ACG

 

RE2 - Buy

RE3 - Wait for sale

 

Skill Up

 

RE2 - Buy the game

RE3 - Should be DLC (narzeka na Nemesisa bo nie poluje na nas jak Mr. X i to, że zawartość gry bardziej pasuje do dużego DLC)

 

GameInformer 

 

RE2 - 9.5

RE3 - 9.0

 

Na pewno jest dobrze, choć wiele obaw się sprawdziło.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...