Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ammo zawsze mam sporo, ten normal jest za prosty. A zginąłem z 10 razy, ale wyłącznie przez zagapienie się lub inny fakap :) Bo ja trzaskam screeny i badam tekstury :)

 

Kończę normal i sprawdzę co się odblokuje. Chcę mieć hardcore z taśmami, a nie jakieś autosejwy obs.rane :(

Odnośnik do komentarza

To mi przypomina jak zacząłem pierwszy raz RE2R na hardcorze i 5razy zginąłem Leonem na samym początku na stacji benzynowej. Ale koniec końców nie zmieniłem trudnosci do samego końca, choć byłem już na krawędzi. Wszystko przez przeciwników gąbki i niewiedzy, że trzeba strzelać po nogach na tym poziomie. W tej części zombiaki na najwyższym dostępnym też są gąbkami?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Plugawy napisał:

To mi przypomina jak zacząłem pierwszy raz RE2R na hardcorze i 5razy zginąłem Leonem na samym początku na stacji benzynowej. Ale koniec końców nie zmieniłem trudnosci do samego końca, choć byłem już na krawędzi. Wszystko przez przeciwników gąbki i niewiedzy, że trzeba strzelać po nogach na tym poziomie. W tej części zombiaki na najwyższym dostępnym też są gąbkami?

Ja na stacji zginąłem 3 razy i byłem przekonany, że to będzie męka. Ale potem wszystko było już w porządku jak człowiek w grze się trochę rozeznał.

 

W RE3 na poziomie Inferno są inki. Trzeba tylko go odblokować, bo po Hardcore odblokowuje się Nightmare, a po nim dopiero Inferno. Daaamn.

Odnośnik do komentarza

Nie grajcie na normalu! Jest za prosto i nie odblokujecie żadnego większego poziomu trudności!! Wkurzyłem się bo liczyłem że chociaż wpadnie Nightmare. Po przejściu na normalu odblokował mi się sklepik i chociaż jeden zaje.bisty strój dla Jill. Carlos nie dostał nic :( Przejście na normal zajęło mi równe 8 godzin. To jest mocno naciągany czas, ponieważ ja lubię się d e l e k t o w a ć gierką, badać lokacje, wracać się i robić screenshoty :) Zapłaciłem 249zł i nie będę leciał na pałkę żeby szybko opchnąć na PT. O nie! Lubię wpierw zapoznać grę i dopiero potem brać się za masterowanie. Platyna musi być, choć mam pewne obawy o najwyższy poziom na S. Będzie zabawa! :) W spojlerze konkrety odnośnie odblokowanych rzeczy.

 

Awv7Q5o.jpg

 

Spoiler

Odblokował się SKLEP w którym kupujemy przydatne fanty za punkty które zbieramy podczas gry. Np. zaliczenie jakiegoś etapu, ubicie 100 przeciwników shotgunem itp. W sklepie można kupić następujące rzeczy:

 

-nielimitowane bronie (wyrzutnia, nóż, broń energetyczna, pistolet, karabin)

-monety regeneracji, obrony i szturmu. Trzymane w ekwipunku zwiększają siłę ataku, obrony itd.

-pomocnik w wytwarzaniu ammo - zwiększa ilość pestek

-podręcznik walki Chrisa - ulepsza unik i inne czynności fizyczne

-torba na biodra - wiadomo, powiększa nasz plecak

-nożyce i wytrych - te same co dostajemy w grze, więc można grać szybciej, bez wracania się

-stroje dla postaci, na razie mam jeden zaje.bisty :obama:

 

E38EDz8.jpg

 

Okej. Idę robić speedrun na hardcorze. Co za tępe tłuki w tym Capcomie :) Gierkę oceniam bardzo pozytywnie, na 8+ lub 85/100 w skali Neo Plusa. RE2make był lepszy bo RE2 był lepszy, poza tym tutaj nie ma już tego efektu świeżości. Śmieje się z dzbanów co wystawili grze 5/10 albo 3/10. To jest po prostu kolejny Resident Evil w którego musisz zagrać. Tyle i aż tyle.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Skoro jest 5 poziomów to podejrzewam ze hardcore nie bedzie problemem.
Zresztą nie oszukujemy sie, przy czekpointach pewnie i najwyższy pęknie na mietko.
Inna kwestia to przejście na S.
Nie wiem skąd to przeświadczenie o wyższości re2 nad 3.
Ja zawsze wolałem 3, przeszedłem ją z 10 razy.
Miala replayability na niesamowitym poziomie, masę rzeczy do odblokowania.
Niestety w tym remaku kilku ważnych rzeczy dla mnie brakuje wiec w pojedynku remake pewnie 2 win.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, _D23 napisał:

Wy też macie okładkę w 3D?

No pewnie jest w wydaniach NIE PL. Mam taką w RE 2 R.

 

Swoją kopie RE3 kupiłem w EMPIK i pewnie kuzwa jutro nie przyjdzie tylko w poniedziałek (już drugi raz się naciałem ale troche muszę w tym empiku kupować) i pewnie będzie bez okładki 3D...

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Skoro jest 5 poziomów to podejrzewam ze hardcore nie bedzie problemem.
Zresztą nie oszukujemy sie, przy czekpointach pewnie i najwyższy pęknie na mietko.
Inna kwestia to przejście na S.
Nie wiem skąd to przeświadczenie o wyższości re2 nad 3.
Ja zawsze wolałem 3, przeszedłem ją z 10 razy.

 

Dokładnie, na hardcore już trzeba się pilnować i nie włazić na zombie, ale cały czas mamy autosejwy i maszyny. S z tego co pamiętam uzależniony jest tylko od czasu przejścia. Niech mnie kroś poprawi jeśli się mylę. Tutaj mamy S na normalu za 2:00:00 a na hardcore 1:45:00. Z gadżetami które kupujemy w sklepiku nawet Inferno nie wydaje się straszne.

 

Przeświadczenie o wyższości RE2 nad RE3? Całe życie o tym słyszę :) Na podstawie postów, rozmów z fanami i filmików z YT wnioskuję że:

-RE1 jest spoko i warto znać, ale dwójka lepsza

-RE2 najlepszy, cud, miód, malinka

-RE3 też super, ale gorszy od RE2

-RE Code Veronica takie sobie, długie, ciemne i dziwne

-RE4 - tutaj jest jazda bo większość kocha, ale reszta nienawidzi :)

-RE5 - średniak, krótkie ale ma fajny coop

-RE6 - dno, syf, upadek serii

-RE7 - odrodzenie serii, nowa jakość, świetny VR

 

Jak ktoś z Krakowa i chce wersję z okładką 3D to polecam Ultra Games na Dobrego Pasterza. Mają różne wydania do wyboru.

Edytowane przez aux
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Kozacki jest ten początek, znów całkowicie inny niż w oryginale, tak samo zresztą jak w przypadku dwójki. Jest dobrze, nie będę wkręcał się już na noc bo trzeba jeszcze wstać do pracy ale od jutra ostra jazda bez trzymanki. 

30 minut temu, ListuniO napisał:

No pewnie jest w wydaniach NIE PL. Mam taką w RE 2 R.

 

Wszystko jasne. W RE2 mam zwykłą stąd moje zdziwienie. 

Odnośnik do komentarza

Dobra zacząłem na Hardcore i to, że nie ma inków powoduje, że zapisałem grę już 10 razy. Ich brak powoduje, że ginę też więcej bo eksperymentuje i nie boję się tak nowych miejsc. Nie znaczy to jednak, że śmierć nie ma konsekwencji. Checkpointy są wtedy, kiedy rusza się fabułę więc jak zginąłem po eksploracji to straciłem niemal 30 minut grania. Na razie jestem za pierwszą lokacją Downtown (tą z dema), 1:41h grania za mną (total playtime pokazuje 2:28) i myślę, że w pełni ją oczyściłem. Jest kapitalnie a Nemesis jak na razie już napsuł mi więcej krwi niż Mr. X. Ten trochę rozleniwił, a Nemesis jest kvrewsko szybki i niebezpieczny. Kiedy pojawia się w otwartej przestrzeni to łazi za nami wszędzie i nie widziałem ani razu, żeby się tak teleportował jak w demie. Walcie w niego granatami jak macie bo wtedy wypadają z niego ulepszenia :)

 

Na razie wrażenie mam takie jak recenzenci - zapowiada się kapitalnie i w porównaniu do RE2 wypada o pół oczka niżej.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, aux napisał:

 

Dokładnie, na hardcore już trzeba się pilnować i nie włazić na zombie, ale cały czas mamy autosejwy i maszyny. S z tego co pamiętam uzależniony jest tylko od czasu przejścia. Niech mnie kroś poprawi jeśli się mylę. Tutaj mamy S na normalu za 2:00:00 a na hardcore 1:45:00. Z gadżetami które kupujemy w sklepiku nawet Inferno nie wydaje się straszne.

 

Przeświadczenie o wyższości RE2 nad RE3? Całe życie o tym słyszę :) Na podstawie postów, rozmów z fanami i filmików z YT wnioskuję że:

-RE1 jest spoko i warto znać, ale dwójka lepsza

-RE2 najlepszy, cud, miód, malinka

-RE3 też super, ale gorszy od RE2

-RE Code Veronica takie sobie, długie, ciemne i dziwne

-RE4 - tutaj jest jazda bo większość kocha, ale reszta nienawidzi :)

-RE5 - średniak, krótkie ale ma fajny coop

-RE6 - dno, syf, upadek serii

-RE7 - odrodzenie serii, nowa jakość, świetny VR

 

Jak ktoś z Krakowa i chce wersję z okładką 3D to polecam Ultra Games na Dobrego Pasterza. Mają różne wydania do wyboru.

Ja tam najlepiej z klasycznych wspominam Veronice.

Odnośnik do komentarza

Wyszedłem wczoraj ze ścieków i pierwsze wrażenia oczywiście bardzo dobre. Rozgrywka to czysty miód podobnie jak w dwójce, ale w oczy rzucają się co chwila uproszczenia względem poprzedniczki.

 

Poza tym uważam że z(pipi)ali z demem i sami zrobili sobie pod górkę, bo w pełnej grze ten fragment przebiega inaczej (lepiej) i najważniejsze nie ma już tych cyrków ze spider-Nemesisem.

Odnośnik do komentarza

Prośba do preorderowców - chętnie odkupię kod na klasyczne stroje i motyw (PS4).

 

57 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ja tam najlepiej z klasycznych wspominam Veronice.

 

I bardzo dobrze, szanuję każdą opinię. Spotkałem nawet wielkiego fana szóski :D

 

O mamo jakie można wyczyniać rzeczy za pomocą R1 :obama:Na mapce z dema gonił mnie Nemesis i zombiaki, a ja maszując R1 dotarłem bezpiecznie na stację.

No i cały czas jestem jestem pod wrażeniem silnika RE engine. Jak ta gra ślicznie wygląda. I nawet te zombie w oddali w 15 klatkach mi nie przeszkadzają :pawel:

 

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, aux napisał:

Prośba do preorderowców - chętnie odkupię kod na klasyczne stroje i motyw (PS4).

 

 

I bardzo dobrze, szanuję każdą opinię. Spotkałem nawet wielkiego fana szóski :D

 

O mamo jakie można wyczyniać rzeczy za pomocą R1 :obama:Na mapce z dema gonił mnie Nemesis i zombiaki, a ja maszując R1 dotarłem bezpiecznie na stację.

No i cały czas jestem jestem pod wrażeniem silnika RE engine. Jak ta gra ślicznie wygląda. I nawet te zombie w oddali w 15 klatkach mi nie przeszkadzają :pawel:

 

Ja bardzo sobie chwale ten unik pod R1, ale nie dało się tego nie wprowadzić przy tak agresywnym i szybkim Nemesisie. Serio, X to jest przy nim pierdoła. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...