Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory nie byłem jakimś wielkim fanem serii, grałem trochę w szóstą część na X360, coś tam z kumplem w coopie w 5'tke, na PS4 grałem w 7 i remake 2. Każda z tych odsłon bardzo mi się podobała, ale nie uważałem się nigdy za jakiegoś fana. Od kilku miesięcy trochę się wkręcałem, oglądałem gameplaye, materiały, uwielbiam horrory i gry typu Evil Within czy Dead Space. Słuchałem soundtracków, zwłaszcza Serenity z czwórki które po prostu jest genialne i mam na playliście godzinną wersję. W klasyczne odsłony i wychwalaną czwórkę nie grałem w ogóle. 

 

Zakupiłem całą kolekcję na promocji która jest teraz na MS Store, łącznie z Revelations i Village. Zacząłem przygodę od Remaku trójki. Ale to jest dobra gra. Wiele czytałem opinii, zwłaszcza tu na forum że gra wiele ucina względem oryginału, i szanuję opinię hardkorowch fanów serii, ale dla mnie jest to na prawdę bardzo dobra gra i dawno tak dobrze się nie bawiłem przy grze singlowej. :obama:

 

Na normalnym poziomie z lizaniem ścian gra pękła w 6h, czy to krótko ? Dla mnie chyba idealnie, ale lekki niedosyt jest bo jeszcze bym pograł. Może się pokuszę kiedyś przejść na najtrudniejszym poziomie po hardkorze jak najdzie mnie wena, ale raczej nie chcę teraz jej wymaksować. Obawiałem się Nemesisa że będzie takim prześladowcą jak Mr X, ale tak na prawdę prześladuje nas tylko na początku gry gdy biegamy po Racoon, później pojawia się w oskryptowanych lokacjach. Żałuję że nie kupiłem gry na premierę, na pewno bym nie żałował, ale lepiej późno niż wcale :) amunicji było tak na styk, na arenie skubaniec zabił mnie 3 razy ale to przez to że bezsensownie wypsztykalem się z wszystkiego w laboratorium, zamiast omijać zombiaków. Dla mnie na prawdę bardzo dobra gra, nie ma takiego replaybility jak dwójka która ma dwie postacie, ale na pewno do remaku dwójki jeszcze wrócę przy jakiejś okazji, teraz czas na czwórkę której jestem niesamowicie ciekaw, potem Village, Revelation 1 i 2 a na koniec 5 i 6 odsłona. Chyba mam szczęście że ten cały miód jeszcze przede mną :)

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, teamdox napisał:

Dla mnie na prawdę bardzo dobra gra, nie ma takiego replaybility jak dwójka która ma dwie postacie, ale na pewno do remaku dwójki jeszcze wrócę przy jakiejś okazji, teraz czas na czwórkę której jestem niesamowicie ciekaw, potem Village, Revelation 1 i 2 a na koniec 5 i 6 odsłona. Chyba mam szczęście że ten cały miód jeszcze przede mną :)

Na tej liście brakuje RE1 Remake które jest często do wyrwania za jakieś śmieszne pieniądze, koniecznie ograj z klasycznym sterowaniem. A RE3 Remake jest bardzo dobry i mega grywalny ale bardzo się różni od oryginału (bardziej niż RE2-RE2 Remake) i nie zawsze to wyszło na plus.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, XM. napisał:

W tydzień przeszedłem 6 razy i jutro pacne siódmy na najtrudniejszym. Ależ mi sie dobrze w to gra mimo że ogólnie to słaby remake.

Grałem już przy okazji premiery i tak średnio bym powiedział, a teraz świetnie się gra.

Jak w porównaniu do dwójki? Bo przy dwójce miałem dokładnie tak samo, przeszedłem te grę przez miesiąc yebane 5 razy i wciąż mi było mało xD pierwszy raz w dorosłym życiu tak miałem z grą wideo

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Czy całość jest nieco bardziej nastawiona na akcję niż REmake2? Z niego ograłem tylko demko, ale pamiętam z niego głównie braki w amunicji i próby wymijania przeciwników aniżeli faktycznej konfrontacji.

Dużo bardziej. Tak jak w oryginałach, RE2 mial w sobie sporo horroru, ale trochę też strzelanka, a trójka ma trochę też horroru i sporo strzelanka. Pragnę nadmienić, że R3make podobał mi się od początku.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Czy całość jest nieco bardziej nastawiona na akcję niż REmake2? Z niego ograłem tylko demko, ale pamiętam z niego głównie braki w amunicji i próby wymijania przeciwników aniżeli faktycznej konfrontacji.

Tak, jak RE2 to bardziej zabawa w kotka i myszkę w horrorowym stylu tak trójeczka to taki film akcji w zasadzie. 

Odnośnik do komentarza

Ko,rwa to macie nerwy ze stali, bo ja po tym jak zobaczyłem Nemesisa w wieku lat jedenastu przez długi czas miałem mocną traumę (autentycznie), a widże, że dla Was to był raczej horroro-akcyjniak. :pawel: No ale dzięki mordzie, remake'i wciąż na liście, będą grane jeszcze tej zimy. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Nemesis to jest pizda przy Mr X. Jak ten drugi się pojawiał to miałem kupe w majtach (potem już troszke mniej jak nauczyłem się robić go w chuja), ale Nemesis to raczej wkurwial tym swoim skakaniem jak małpa. Trzeba chyba sobie odświeżyć dwójeczkę. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Pupcio napisał:

Jak w porównaniu do dwójki? Bo przy dwójce miałem dokładnie tak samo, przeszedłem te grę przez miesiąc yebane 5 razy i wciąż mi było mało xD pierwszy raz w dorosłym życiu tak miałem z grą wideo

Dwójkę przeszedłem dwa razy i to wiadomix ze kosa jakich mało.  Wrócę do niej, tylko jeszcze dogwałce trojke

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Ko,rwa to macie nerwy ze stali, bo ja po tym jak zobaczyłem Nemesisa w wieku lat jedenastu przez długi czas miałem mocną traumę (autentycznie), a widże, że dla Was to był raczej horroro-akcyjniak. :pawel: No ale dzięki mordzie, remake'i wciąż na liście, będą grane jeszcze tej zimy. :lapka: 

Oryginalny RE3 miał mocny klimat a Nemesis wskakujący przez okno w komisariacie dostarczył mi traumy na parę miesięcy i musiałem trenować psychę grając w Silent Hilla i RE2 zanim ponownie zagrałem. Nemesis z RE3 REMAKE to całkiem inny typ, moim zdaniem o wiele słabszy (ale walki 'bossowe' z nim są eleganckie). Tak to u mnie wygląda pod względem impaktu i stresu jaki dziady wywoływali:

Nemesis (RE3) (bo grałem jak miałem te 12 lat) > Mr. X (RE2 Remake) >>> Mr. X (RE2)=Nemesis (RE3 Remake)

Odnośnik do komentarza

Jestem totalnym laikiem Residentowym (od zawsze #TeamSilentHill) i jak grałem w dwójkę na PC (na izi przyznaję :pawel: ) to nie pamiętam w ogóle tego Mr. X tylko Birkina i że on był głównym antagonistą dwójki. Co mi umknęło? To przez poziom trudności?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Zwyrodnialec napisał:

Mi bardziej było żal parku, cmentarzyka i walki z robalem niżsamej wieży. 

Dokladnie tak. Ale ogolnie - jak mozna zrobic remake i wyciac jakakolwiek wazna lokacje?

 

Jak mozna tez przerobic tak experience, ze taki szpital moze i jest, ale na tym jednym slowie podobienstwa sie koncza, bo wygladaja zupelnie inaczej, gra sie tam kims innym i klimat jest inny?

 

RE3 to gra 8/10, ale remake 3/10. To nie RE2, gdzie podeszli do prawie wszystkiego z mega szacunkiem, wyczuciem i serduchem.

 

Ogolnie z tych wszystkich Residentow ostatnich, to wybitny moim zdaniem jest tylko RE2. RE7, RE8 i RE3 sa dobre, ale not even close. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Nyu napisał:

 

 

Jak mozna tez przerobic tak experience, ze taki szpital moze i jest, ale na tym jednym slowie podobienstwa sie koncza, bo wygladaja zupelnie inaczej, gra sie tam kims innym i klimat jest inny?

 

W oryginale w szpitalu grało się ta samą postacią co w remake. Wg mnie szpital im się bardzo udał i dobrze mi się po nim latało. 

 

Najgorzej dla mnie wypadły te ścieki jeszcze jak w mieście jesteśmy. Samo miasto, szpital czy labo - super. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Ja tej gry nie nazwał bym remakiem, to bardziej reimagination bo oprócz jakiś podstawowych założeń fabularnych praktycznie wszystko zostało zmienione. A najbardziej żal tego że nie ma większego wycinka miasta albo dodatkowej dzielnicy i ukazania tego co się dzieje po czasie, w oryginale o wiele lepiej to zrobili (powrót do Dario i 'spotkanie' dziewczyny w różowej koszuli...). No i wszystkie akcje z pierwszych 30 minut gry powinny być bardziej rozciągnięte w czasie, za dużo tego dali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...