Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, eX4cT_PL napisał:

To nie xCloud tylko gra w obrębie własnej sieci wifi.

Ale testowałem kiedyś to na PlayStation i nie dało się nawet w Diablo z tym grać, co chwile tez zrywało połączenie, wczoraj z ciekawości odpaliłem to na Xboxie z poziomu apki Xbox i jestem po prostu zachwycony, lag prawie nie występował, dało się e fpsy grać a platformówką czy strategia to po prostu brak różnicy.

Jak to włączyć? Mam miesiąc passa ultimate

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mija 5 dni od zakupu mojego XSX - mimo, że każdą wcześniejszą generację rozpoczynałem z konsolami Sony (PS2 gdy była normalnie dostępna w Polsce, PS3 i PS4 na premierę) to tym razem postanowiłem zacząć od Xboxa. Nie żałuję ani trochę. 

 

Wszystko już zostało powiedziane o tym sprzęcie - jest świetny, cichutki, kompaktowy i działa jak złoto. Odtwarza płyty CD, czego mi szalenie brakowało w PS4 (mam sporo płyt i słucham tego dość często). Mega pasuje mi kontroler, który uważam za sporo wygodniejszy od DS4 i jeszcze poprawiony względem padów od Xboxa One. Mam poczucie, że lepiej na nim gram, mam lepszego cela w strzelankach, łatwiej mi przejąć kontrolę nad postacią - ogólnie pad jest znakomity. 

 

To co jednak najbardziej mnie urzeka to szybkość działania systemu i samej konsoli. Do tej pory korzystałem z dobrych PC z bardzo szybkimi dyskami SSD na M.2. Brakowało mi tego w konsolach, dostawałem białej gorączki jak WD: Legion na PS4 Pro ładowało się czasem i dwie minuty. A tutaj? Kilka sekund i gotowe. Mam telewizor wyposażony w złącze HDMI 2.1 (QLED Q80T) ze wsparciem dla VRR i to zmienia moje podejście do konsol. Działa niczym G-Sync na PC - kompletnie eliminuje jakiekolwiek szarpanie obrazu, upłynniając go tak, jak to tylko możliwe. Granie w cokolwiek stało się zupełnie nowym, dużo lepszym doświadczeniem. 

 

CoD: Warzone w 120 klatkach z VRR i tak niesamowitą responsywnością pada dostarcza kompletnie innych wrażeń. Gearsy 5 w multi w 120 klatkach to też coś, co trzeba zobaczyć. Ori w 120 klatkach? Wspaniałe i cholernie dobrze wyglądające. Za chwilę kolekcja Halo w 120 klatkach i też będzie to zupełnie coś innego. Ale nawet gierki w 60 klatkach, jak AC: Valhalla działają bosko i superpłynnie. Dzięki VRR nie mam żadnego tearingu i gra mi się w to świetnie. Dodatkowo nawet jeśli występują spadki klatek, to tego po prostu nie widać, nie czuć - każdemu polecam inwestycje w telewizor ze wsparciem HDMI 2.1, to zmienia odbiór zabawy na konsoli. 

 

Dyski SSD i czasy wczytywania to jest jak dla mnie największy atut nowych konsol. Zmiana samochodu w Horizon 4, która trwa góra 2 sekundy to coś pięknego. WD: Legion wczytuje teraz kolejne lokacje w góra 10-12 sekund. Nie wiem ile dokładnie, ale mega szybko. Quick Resume w zdecydowanej większości gier działa i mega się przydaje. Przeskok na FIFĘ 21 jest boski. Dzięki QR odpala się w ciągu 6 sekund, a mecz ładuje w kolejną sekundę i pierwszy gwizdek słyszę po góra 10 sekundach. Na PS4 Pro musiałem czekać aż gra się włączy, zobaczyć logosy, czekać na wczytanie obszaru treningowego i znowu czekać na wczytanie meczu. Co to jest za przepaść, to nie mam pytań. 

 

Granie na dużym ekranie z dobrym HDR i w takiej jakości i płynności to coś pięknego, na takie konsole czekałem i po tych 5 dniach jestem nowym Xboxem zachwycony, a mam wiele zaległości do nadrobienia. Wkręciłem się nawet w Halo 5, którego nigdy nie przeszedłem. Nie miałem żadnych zwiech, problemów z systemem, z napędem czy temperaturami. Nie było też żadnych niespodziewanych odgłosów. Wszystko śmiga jak złoto. Piękna sprawa. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, krzysiekp392 napisał:

da się jakoś całkowicie usunąć swoje konto/profil xbox? nie z konsoli, całkowicie

 

Profil Xbox jest przypisany do konta Microsoft, które możesz usunąć w ten sposób:

https://support.microsoft.com/pl-pl/account-billing/jak-zamknąć-konto-microsoft-c1b2d13f-4de6-6e1b-4a31-d9d668849979

 

Ale wtedy usuwasz wszystko.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Andreal napisał:

Akurat w TV, który mam przeznaczony do grania nie ma optyka, pytanie więc ponawiam, jakie polecicie dobre, nauszne słuchawki, ale żeby budżetu nie nadwyrężyć.

Wszystkie dobre słuchawki za troszkę ponad 200 po kablu będą ok. Ja polecam hyper cloudy 2 bo na nich właśnie gram. Podłączam do pada, da for headphones i jazda. Jak chcesz po bt to mniej niż 700 zł nic sensownego nie znajdziesz. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, ASX napisał:

Potwierdzam u mnie też działa. Czekam teraz aż Asasyna naprawią

A właśnie miałem pytać, jak to jest z apkami, bo na każdym poprzednim moim XONE mogłem luźno przeskakiwać między grą a YT czy Netflixem, a teraz co nie kliknę ikonki YT to z automatu wyłącza mi asasyna i za każdym razem uruchamia się ponownie. Na szczęście nie trwa to długo, ale rozumiem, że to z Asasynem jest coś nie tak, a apki typu YouTube nie mają z tym nic wspólnego?

Odnośnik do komentarza

Jak myślicie? 
Mam zwykły TV, 40 cali, bez 4K i innych bajerów. Aktualnie posiadam Xboxa One, ale już niedomaga. Chce kupić nowy sprzęt i zastanawiam się nad Xbox Series X lub S, a także nad Xbox One X, bo jednak posiada nośnik płyt i więcej miejsca od S. Z tego co widzę One X jest praktycznie niedostępny, a jak jest to nieco tańszy niż Series X. Którą konsole wybrać?

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli zależy ci na napędzie i nie masz zamiaru za szybko zmieniać TV to One X można wyrwać nawet za 700zł, ale ja bym się mimo wszystko zastanowił nad Series X który normalnie wspiera 1080p i na zwykłym tv też będzie robił robotę, z czasem wystarczy wymienić tylko TV i będziesz miał spokój.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można tanie używki One X teraz dostać, ale pewnie po gwarancji. Jak masz kasę to bierz od razu Series X. Sam używam z TV 1080p i jestem mega zadowolony, gierki wyglądają rewelacyjnie nawet przy tej rozdzielczości.

Sam się chwilę zastanawiałem nad zakuoem One X ale zdecydowałem się na nową serię i nie żałuję. Ten nowy pad jest rewelacyjny, wcześniej używałem dual shock 4,3  i tego od Xbox 360, ten od series jest według mnie najwygodniejszy z wyżej wymienionych.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Michał102 napisał:

To jest jednoznaczne ze zgodą na zbieranie danych opcjanalnych przy konfigurowaniu konsoli? 

Bo zdaje się mialem to zaznaczone. 

Nie, żeby być insajderem to ktoś z tego programu musi cię zaprosić do niego , i jest specjalna apka dla tego programu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...