Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, 20inchDT napisał:

Najbardziej boli, ze nie ma halo i forzy na start. Pół roku temu nie spodziewałem sie, ze nie bedzie ich na start. Od drugiej połowy 2021 musi sie coś ruszyć z grami, bo cienko to widzę. Mam dużo gier do skończenia, więc z głodu nie umrę, ale chciałoby sie co nowego i błyszczacego.

Ja to bym chyba wolał jakieś nowe IP, nawet jedno na start, w ogóle jakby jeszcze halo było to byłoby szaleństwo na serwerach, mimo upływu lat marka nadal silna w stanach. Widać nawet po pudełkach, że to miał być pewniak, ale widać, też, że za bardzo im tam w 343 zaufali w produkcji i się na tym przejechali i to mocno. Pewnie też pomysł wydawania na starą generację tej gierce nie pomógł, ale w takim razie nie było sensu robić tutaj openworlda i ten pomysł o wspieraniu tej gry przez ileś tam lat też jak kulą w płot. Wspieranie tego szmelcu jaguara w one, naprawdę? 

Odnośnik do komentarza

Idealne na day one konsoli byłoby kombo Halo Infinite, Forza Motorsport, The Medium, Gears Tactics, Flight Simulator + next-genowe aktualizacje do obecnych gier.

 

@lpcl O to samo można zapytać Sony, które chce wspierać PS4 jeszcze przez jakiś czas. ; )

 

Dlatego śmieszy mnie jak ktoś mówi, że to Series S jest hamulcem nowej generacji, podczas gdy są nimi te stare pudełka z prehistorycznymi HDD i tragicznymi procesorami.

Odnośnik do komentarza

 

21 minut temu, devilbot napisał:

No ja jestem zadowolnony z xboxa bo mam masę zaległości ale na teraz to dla większości tylko maszynka do gamepassa, co mam z hypowanego na forum dealu z bethesdą? nic,  co mam z zakupionych ze spencera 50 studiów? na dzień dzisiejszy nic

 

Jak kiedyś pisałem tu o obietnicach gier w kontekście ubogiego line-upu na start Xboksa, to mnie niektórzy atakowali, że gry przecież będą i Game Pass. A Microsoft przejął wiele studiów już miesiące temu - więc na gry trzeba po prostu teraz jedynie poczekać, bo te się długo robią. Tylko kiedy ten wysyp nowych tytułów będzie miał faktycznie miejsce? Bo zakładam, że wszyscy na to czekamy. Włącznie z fanbojami Playstation.

 

Konsola wygląda bardzo porządnie, potencjał techniczny na przyszłość ma według mnie też lepszy od PS5. Ale jeżeli komuś można zaufać, że rzeczywiście dostarczy świeże tytuły (a nie kolejne odsłony gier, które sporą część graczy mogły już dawno temu zmęczyć), to na pewno SONY stoi w tym przypadku znacznie wyżej. Nawet dostarczając kompleksowe rimejki, jak w przypadku Demon's Souls. Po ludzku łatwiej im zaufać, że te gry z czasem dostaniemy.

 

Pamiętam, jak jarałem się pierwszymi, a potem drugimi Gearsami. Pamiętam, jak wsadziłem do napędu Forzę Horizon. Cholera, to było coś.

Gdzie ten Microsoft z dawnych lat? :hi:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bankowo ten kto wymyslił QR ma dzieci:) To działa idealnie. Strzelam Gearsy 4, wpada dzieciak że chce żebym się pościgał w FH4, szybkie przełączenie i jestem w wyścigu. Za 20 minut córka chce liska nadal pykać to wchodzi po 4 sekundach Ori. Nieważne że w FH4 zacząłem własnie wyścig - dokończe za chwile jak młodej się znudzi skakanie. Geniusz funkcja. :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, lpcl napisał:

W xsx w opcjach tryb 1440, 120 Hz, hdr włączony i działa. 

Z tego filmu 

ewidentnie wynika że nawet na TV z HDMI 2.1 , HDR nie działa w trybie 120 Hz , wiem że to dotyczy Playstation 5. Potwierdza to również  jego odpowiedź w komentarzu. 

Edytowane przez lekki
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, lekki napisał:

Z tego filmu 

ewidentnie wynika że nawet na TV z HDMI 2.1 , HDR nie działa w trybie 120 Hz , wiem że to dotyczy Playstation 5. Potwierdza to również  jego odpowiedź w komentarzu. 

Ale co mnie interesuje ps5? 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, l33t napisał:

 

 

Jak kiedyś pisałem tu o obietnicach gier w kontekście ubogiego line-upu na start Xboksa, to mnie niektórzy atakowali, że gry przecież będą i Game Pass. A Microsoft przejął wiele studiów już miesiące temu - więc na gry trzeba po prostu teraz jedynie poczekać, bo te się długo robią. Tylko kiedy ten wysyp nowych tytułów będzie miał faktycznie miejsce? Bo zakładam, że wszyscy na to czekamy. Włącznie z fanbojami Playstation.

 

Konsola wygląda bardzo porządnie, potencjał techniczny na przyszłość ma według mnie też lepszy od PS5. Ale jeżeli komuś można zaufać, że rzeczywiście dostarczy świeże tytuły (a nie kolejne odsłony gier, które sporą część graczy mogły już dawno temu zmęczyć), to na pewno SONY stoi w tym przypadku znacznie wyżej. Nawet dostarczając kompleksowe rimejki, jak w przypadku Demon's Souls. Po ludzku łatwiej im zaufać, że te gry z czasem dostaniemy.

 

Pamiętam, jak jarałem się pierwszymi, a potem drugimi Gearsami. Pamiętam, jak wsadziłem do napędu Forzę Horizon. Cholera, to było coś.

Gdzie ten Microsoft z dawnych lat? :hi:

Z tymi nowymi markami to poleciałeś. 

Jeżeli chodzi o ms, to też mają topowe wyścigi, topowego 3fd i fps shootera (teraz jeszcze dooma i Wolfa), najlepszego platformera, gry usługi, to nie będą robili nowych IP z nimi konkurujących. 

Brakuje tutaj jakiś fajnych rpg, ale tam już że 2 powstają, może jakiegoś cinematica ala tomb raider, skradanki (dishonored?) . 

Potencjał jest i chyba większy niż sony. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, lpcl napisał:

Ale co mnie interesuje ps5? 

 

Chciałbym zobaczyć jak to działa na XSX, mógłbyś wrzucić zdjęcie z twojego TV z gry uruchomionej w trybie 120 fps/120Hz  i jednocześnie włączonym HDR ? W TV za pomocą pilota zawsze można wyświetlić informacje o obecnie wyświetlanym sygnale. Chciałbym tam zobaczyć przy uruchomionej grze w 120 fps,  że jest sygnał HDR. Zastanawiam się nad wymianą tv i dlatego ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lekki napisał:

 

Chciałbym zobaczyć jak to działa na XSX, mógłbyś wrzucić zdjęcie z twojego TV z gry uruchomionej w trybie 120 fps/120Hz  i jednocześnie włączonym HDR ? W TV za pomocą pilota zawsze można wyświetlić informacje o obecnie wyświetlanym sygnale. Chciałbym tam zobaczyć przy uruchomionej grze w 120 fps,  że jest sygnał HDR. Zastanawiam się nad wymianą tv i dlatego ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

Daj maila na priv to ci prześlę zdjęcie. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Figuś napisał:

XD

 

 

Ma pokazać że im więcej klatek tym gra płynniejsza, bez blura i rozmazanej kupy gdy postać jest w ruchu na ekranie

Uff bo już myślałem, że chcieli pokazać coś o czym nikt nie wie :obama: Blur to nie jest zasługa tylko i wyłącznie klatkażu, ale i wyświetlacza - takie lcd rozmywa w ruchu bardziej niż oled.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Mike napisał:

Blur to nie jest zasługa tylko i wyłącznie klatkażu, ale i wyświetlacza - takie lcd rozmywa w ruchu bardziej niż oled.

Jest w tym trochę prawdy. Jak miałem monitor iiyamy 144Hz 1ms to obraz był oczywiście płynniejszy, ale rozmycia w ruchu do końca to nie wyeliminowało. Nie tak jak bym tego chciał.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem, całkiem sympatyczne i nie ma tego posmaku materiału sponsorowanego jak recka PS5 u Zagrajnika.

 

Oraz, co najważniejsze, gratuluję Łodzianinowi, że udało mu się zrobić materiał o Xboxie bez płaczu o abonamentozę. :obama: 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lekki napisał:

Z tego filmu 

ewidentnie wynika że nawet na TV z HDMI 2.1 , HDR nie działa w trybie 120 Hz , wiem że to dotyczy Playstation 5. Potwierdza to również  jego odpowiedź w komentarzu. 


Jeśli nie chodzi o jakiś konkretny tv, to HDMI 2.1 nie ma problemów z 4K@120Hz 10bit (HDR) z kablem dołączonym do XSX.

 

EE4MAjI.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...