Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lekki napisał:

Super, jak możesz to uruchom jakąkolwiek grę w trybie 120Hz / 120kl/s np: gearsy 5 i wyświetl informację nie na konsoli tylko na TV że jest aktualnie włączony tryb 120Hz i HDR.  Z góry dzięki ! ps. jakbyś mógł wrzucić fotkę z ekranu telewizora to już by było mega super. Nigdzie w Internecie nie ma informacji na ten temat. Wiem że XOX pomimo TV z HDMI 2.1 nie pozwalał na włączenie trybu 1440p 120Hz z HDR.

Dobra na c9, w trybie 1440 i 120 hz zgodnie z przewidywaniem hdr jest obsługiwany, sprawdzałem w h5 na auto hdr i ten znaczek, który wskazuję włączony hdr w TV odpalił się na samym początku. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, lpcl napisał:

Dobra na c9, w trybie 1440 i 120 hz zgodnie z przewidywaniem hdr jest obsługiwany, sprawdzałem w h5 na auto hdr i ten znaczek, który wskazuję włączony hdr w TV odpalił się na samym początku. 

Dzięki. Czyli rozumiem klikając na pilocie  z TV  w informacji o sygnale  jaki jest obecnie wyświetlany, wyskakuje ze jest 1440p 120Hz/ i HDR w grze z włączona opcja 120fps i jednocześnie przy wyłączonej opcji w xboxie "4k" w (zaawansowane > tryby video ? I tak samo można zagrać w 2160p 120Hz/120fps z Hdr ? 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, lekki napisał:

Dzięki. Czyli rozumiem klikając na pilocie  z TV  w informacji o sygnale  jaki jest obecnie wyświetlany, wyskakuje ze jest 1440p 120Hz/ i HDR w grze z włączona opcja 120fps i jednocześnie przy wyłączonej opcji w xboxie "4k" w (zaawansowane > tryby video ? I tak samo można zagrać w 2160p 120Hz/120fps z Hdr ? 

W xsx w opcjach tryb 1440, 120 Hz, hdr włączony i działa. 

Odnośnik do komentarza

48 h z Series X. Ogólnie jest bardzo dobrze. 
Po przesiadce z PS4 dobrze zobaczyć, że się da wykorzystać 100% prędkości łącza internetowego. To było pierwsze wow.


Szybkie włączanie się gier to drugie wow.
Ale na filmikach to jakoś szybciej wyglądało i spodziewałem się, że mnie z kapci wyrzuci. Może pierwsza gierka pisana pod tą konsolę albo jakieś pacze jeszcze dodadzą tej magii SSD. 

Mimo to, taki Horizon 4 działa bardzo szybko więc powoli czuć nową jakość.

 

Trzeci wow to wibracje w triggerach - w Horizon działa to obłędnie! Wcześniej nie miałem z tym odczynienia.

 

Czy coś mnie zawiodło? Menu konsoli ale MS zawsze chyba miał problem ze zrobieniem dobrego UI. Jest za mało przejrzyste, żeby dojść do listy gier w kolejce ściągania, gamepassa, jakiś apek, kustomizacji itd. - trzeba się naklikać. Na początku to nie przeszkadza ale jak coś chciałem sprawdzić w trakcie gry to jakoś tak długo to zajmowało. 
Działanie samego UI też powinno być bardziej płynne ale to pewnie przyjdzie z czasem.


Konsola potrafi tez wywalić gry ze wstecznej (czyli wszystkie ;) )... no może poza Horizonem. 

 

W ogóle Horizon 4 to gra warta kupna Series X (a na pewno jeżeli ktoś, tak jak ja, grał tylko w jedynkę). Jeszcze nie odpaliłem Ori... 

W sumie to ten sprzęt to jest świetny wybór jak ktoś mie miał styczności z markami Xboxa - ja mam furę gier do ogrania. A do tego już wiem, że to będzie moja konsola do multiplatform - gamepass to game changer :D


W skrócie, dobrze mieć Xboxa w 2020 roku. Myśle, że w następnych latach jak się posypią gry będzie można to powtarzać.

 

Kupiłbym sobie tylko jakieś kolorowego pada - spciekawe kiedy MS jakieś wypuści? Wiem, że z One działają ale chciałbym już taki Seriesowy :)

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, _mike napisał:

Konsola potrafi tez wywalić gry ze wstecznej (czyli wszystkie ;) )


W sensie zawiesić się, czy całkowicie wyłączyć? Bo u mnie czasem robi to drugie i trochę zacząłem się niepokoić.
Tzn nie żebym widział tu jakąś mechaniczną wadę - ewidentnie sprawa software'owa, którą można naprostować patchem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...