Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Logiczne, że to 120fps to tylko w multi i to na małej przekątnej, więc rozdzielczość nie musi być wysoko( a i pewno zwyczajnie sprzęt nie pociągnie)

Pewno zarys jest 1080p/120fps na monitorze dla typowych prosów, gdzie FPS to wszystko nam zwykłym graczom spokojnie styknie 4k/60fps. 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Jednak te 1440p albo jakąś szachownicę i 120 fps to w hi chciałbym zobaczyć. Może w weekend sprawdzę z ciekawości w Tytanie jak to śmiga. W sumie nie mam porównania bo ostatnio grałem w to kilka lat temu ale w g6 ta responsywność była bardzo fajna i nawet graficzka w full hd dawała radę. 

Odnośnik do komentarza

Tylko żeby było 1440p to już developerzy muszą wydać patcha. Na ten moment MS ma do wyboru dwie konfiguracje gry, jedna z OneS druga z OneX. A że jest to kompatybilność wsteczna to konsola nie korzysta ze wszystkich dostępnych zasobów, patrząc na np. Sekiro można spodziewać się mw 60% więcej wydajności, co pokrywa się z różnicą w prędkości GPU między OneX (1172MHz) a SeriesX (1825MHz).

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, łom napisał:

Tylko żeby było 1440p to już developerzy muszą wydać patcha. Na ten moment MS ma do wyboru dwie konfiguracje gry, jedna z OneS druga z OneX. A że jest to kompatybilność wsteczna to konsola nie korzysta ze wszystkich dostępnych zasobów, patrząc na np. Sekiro można spodziewać się mw 60% więcej wydajności, co pokrywa się z różnicą w prędkości GPU między OneX (1172MHz) a SeriesX (1825MHz).

Z tym 1440p i 120 fps to ja piszę o halo infinite a nie o wstecznej. :D

Te full hd to trochę rozmazane na 4k ale g6 wygląda całkiem ostro.

Odnośnik do komentarza

Jestem pewien, że gdy już się rozkręcą studia z m$ to większość gier będzie leciała na XsX w 4k60 jak w pełni opanują możliwości jakie ma ten sprzęt 

 

Zaskakująco gorzej może wyglądać sytuacja z multiplatform jak Sony dalej będzie podpisywać umowy że na obu konsolach ma być równie słabo jak na PS5 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, panHavan napisał:

Jestem pewien, że gdy już się rozkręcą studia z m$ to większość gier będzie leciała na XsX w 4k60 jak w pełni opanują możliwości jakie ma ten sprzęt 


To czy gra będzie w 4K i 60 klatkach/s, będzie - jak zawsze -  zależne od wizji developera.

 

11 godzin temu, panHavan napisał:

Zaskakująco gorzej może wyglądać sytuacja z multiplatform jak Sony dalej będzie podpisywać umowy że na obu konsolach ma być równie słabo jak na PS5 


Rozumiem, że ten wpis odnosi się do tego jak ludzie nie potrafią czytać standardowych umów prawnych między dwoma podmiotami, co część dziennikarzy i jeszcze większa część fanboyów podchwyciła przy okazji leaków z Capcomu.

hint: to tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hendrix napisał:

 


Rozumiem, że ten wpis odnosi się do tego jak ludzie nie potrafią czytać standardowych umów prawnych między dwoma podmiotami, co część dziennikarzy i jeszcze większa część fanboyów podchwyciła przy okazji leaków z Capcomu.

hint: to tak nie działa.

 

Bardziej mi chodziło, że ta generacja już pokazała kilka bezprecedensowch ruchów po każdej stronie - więc nie można całkowicie wykluczyć takiej możliwości 

Odnośnik do komentarza

Czy poza E3 MS w ogóle planuje pokazać jakieś gierki? Co chwilę widzę newsy o nowych narzędziach i technologiach jakie maja być wykorzystane, ale absolutnie nic z tego nie wynika. Mam, nadzieję, że jak już coś pokażą np. z SoD3 to nie będzie idiotycznego tłumaczenia, że czegoś tam nie ma bo a późno dostali jakiś update devkitów itp.

Odnośnik do komentarza

@panHavan

W zasadzie można - szczególnie po stronie multiplatform - żaden developer celowo nie obniży detali, nie wymusi też równości między wersjami (szczególnie w tej generacji, gdzie obie konsole są blisko siebie, jeśli chodzi o wydajność). Umowy marketingowe dotyczą marketingu, niczego więcej.

Ta generacja też nic bezprecedensowego nie pokazała, bo podobne umowy są od początku istnienia gier wideo jako komercyjnej rozrywki. Zresztą kiedyś rywalizacja była dużo "brudniejsza" niż jest teraz - tak samo jak stosunek między wydawcami/platform holderami.

edit: w ogóle przykre jest to, jak prasa żeruje na fanboyach i wojenkach, początek tej generacji to już w ogóle dramat.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Daddy napisał:

Jeff Grubb i Klobrille sugerują że FH5 podobnie jak FH3/4 wcale nie będzie rozgrywać się w KKW według plotek.  

 

Już się z tym powoli godzę, ale tak jak inch pisze - przyjdzie czas na forzunię w Japonii i kto wie, może przekona ona Japończyków do konsoli MSu.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

Czy poza E3 MS w ogóle planuje pokazać jakieś gierki? Co chwilę widzę newsy o nowych narzędziach i technologiach jakie maja być wykorzystane, ale absolutnie nic z tego nie wynika. Mam, nadzieję, że jak już coś pokażą np. z SoD3 to nie będzie idiotycznego tłumaczenia, że czegoś tam nie ma bo a późno dostali jakiś update devkitów itp.

M$ z reguły pokazuje swoje gry na imprezach w stylu E3, X0 (którego w tamtym roku wyjątkowo nie było), TGA itd. nie spodziewalbym się niczego poza tym.

 

Dobra wiadomość jest taka że do najbliżej okazji do prezentacji zostało tylko 51 dni

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

może przekona ona Japończyków do konsoli MSu.

Ten tekst nigdy nie przestanie śmieszyć xd

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Może inaczej - chodzi mi o japońskich developerów. :lapka: 


No, ale każdy większy developer z JP robi/robił gry na konsole MS, mniejszych nie przekona, bo większość nie ma budżetu i pracowników na wypuszczanie kilku wersji gry, szczególnie biorąc pod uwagę niszę, w których najczęściej operują. Jak ktoś chce takich gier, to a) ma już Switcha b) ma Switcha i konsole Sony, która dostaje część takich gier, szczególnie te związane z PS od XX lat. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Może inaczej - chodzi mi o japońskich developerów. :lapka: 

To już było grane na początku generacji X360. Blue Dragon, Lost Odyssey, naprawde pierwszoligowe giereczki.  I co? I nic, nie zażarło, a japonscy developerzy nie rzucili sie tworzyć gier na konsole MS.

Odnośnik do komentarza

Japońska upartość nie jest dobra dla biznesu, ale już widzę jakieś przebłyski - SEGA wydaje swoje gry na Xa, w Zenimax jest Tango z Mikamim na czele. Może kiedyś ożyje Scalebound w jakiejś formie. No jest znacznie lepiej niż było, ale zawsze jest miejsce na więcej i lepiej. :) 

Odnośnik do komentarza

X360 miał też czasowe dile na gierkę z serii Tales of, Eternal Sonatę + exy od Itagakiego itp. No nieporównywalnie więcej się działo "na bieżąco" w kwestii japońskich gier niż teraz. Ale może będzie lepiej: Nier Replicant czy nowe Talesy wpadają na Xa na premierę, co rok-dwa temu byłoby pewnie mocno wątpliwe.

 

Btw, sprzedaż konsol w Japonii w zeszłym tygodniu (za Famitsu)


Switch – 56,707 (15,735,989)
Switch Lite – 37,350 (3,674,751)
PlayStation 5 – 19,064 (534,073)
PlayStation 5 Digital Edition – 3,031 (104,548)
PlayStation 4 – 1,660 (7,779,737)
New 2DS LL (including 2DS) – 498 (1,161,996)
Xbox Series S – 405 (10,099)
Xbox Series X – 140 (31,185)

:reggie:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, pawelgr5 napisał:

Czy poza E3 MS w ogóle planuje pokazać jakieś gierki? Co chwilę widzę newsy o nowych narzędziach i technologiach jakie maja być wykorzystane, ale absolutnie nic z tego nie wynika. Mam, nadzieję, że jak już coś pokażą np. z SoD3 to nie będzie idiotycznego tłumaczenia, że czegoś tam nie ma bo a późno dostali jakiś update devkitów itp.

Ta sytuacja strasznie kojarzy mi się z początkiem PS3 i i cudach z jakich będą mogli korzystać developerzy, brakuje tylko renderów pokazujących 'gameplay' (Avowed nie liczę bo nie wiadomo co to jest i kiedy wyjdzie). Jak gra będzie dobra i rozwali oprawą to nie potrzebne są filmiki sprzedające technologie. Jak wyszły pierwsze Gearsy to każdy kto zagrał widział że jest przełom, to samo z GT3, U2 czy God of War 3 i mało kogo obchodziło co zostało użyte żeby np. śnieg w U2 wyglądał dobrze, liczył się tylko końcowy efekt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...