Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Jakie jest lore tego typa, bo nie czaję hejtu?

 

koleś merytorycznie IMO zawsze był top na polskim YT,  szczególnie recenzje różnych blockbusterowych filmów, ale robi też trochę ciekawych analiz branżowych (śmierć kin, streaming, rywalizacja Disneya vs Warner Bros), Wcześniej robił u archona i recenzował gierki, był też wtedy znacznie chudszy.

 

niestety jest też zaanagażowany politycznie, z czym się raczej nie kryje.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ASX napisał:

Na forumku pierwszy raz pojawił się chyba przy okazji tego jak bronił The Order 1866 xd

 

Generalnie to trochę dziwne że dyskutujemy o autorze zamiast odniesc się do treści materiału 

Bardzo słaby materiał opierający się tylko na tym że większość graczy to osoby zorientowane w gierkach które zawsze mają co nadrabiać lub w co grać. Znam parę osób które odpalają praktycznie tylko gry AAA lub jakiejś wielkiej serii, ewentualnie jakieś Fify, CoDy czy Tekkeny (jako gry 'imprezowe') i przez całą generację kończą może 20 gier ale te najgłośniejsze tytuły kupują na premierę. Xowi właśnie brakuje gier po które rzucą się mniej zorientowane osoby po zobaczeniu tylko plakatu/reklamy i dla których kupią konsolę, czy to będzie kolejna gra od NaughtyDog czy od Nintendo.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, łom napisał:

Xowi właśnie brakuje gier po które rzucą się mniej zorientowane osoby po zobaczeniu tylko plakatu/reklamy i dla których kupią konsolę, czy to będzie kolejna gra od NaughtyDog czy od Nintendo.

 

X już miał takie tytuły takie gry jak Forza Horizon (24 mln graczy) , Sea of Thieves (20 mln graczy), czy Gearsy (5 milionów graczy), które przyciągnęły do Xboxa mase nowych graczy.

 

W ostatnim czasie co prawda jest zastój pod tym względem, ale jesienią wychodzi Halo który , mogę się założyć, też przyciągnie dziesiątki milionów graczy.

 

Swoją drogą na początku piszesz że bardzo słaby materiał a potem wysuwasz krytykę która dokładnie pokrywa się z tym co było przedstawione w materiale xd trochę dziwnie to wygląda jakbys go nie oglądał albo przyczepiał się na siłę xd

Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

 

X już miał takie tytuły takie gry jak Forza Horizon (24 mln graczy) , Sea of Thieves (20 mln graczy), czy Gearsy (5 milionów graczy), które przyciągnęły do Xboxa mase nowych graczy.

 

W ostatnim czasie co prawda jest zastój pod tym względem, ale jesienią wychodzi Halo który , mogę się założyć, też przyciągnie dziesiątki milionów graczy.

Ale czy te tytuły spowodowały że ktoś poleciał po konsolę specjalnie dla nich, czy osoba która już była w ekosystemie Xbox (czy to na konsoli czy na PC) po prostu odpaliła/kupiła te gry. Jakoś nie przypominam sobie żeby był jakiś kosmiczny spike w sprzedaży konsol przy premierze Forzy Horizon 4 czy Gearsów 5, a takie Pokemony, Uncharted 4 czy Spiderman myślę że opchnęło parę milionów konsol. Zresztą porównaj sobie nawet trailery Gears 5 i U4, wg mnie te z U4 celują właśnie w osoby niezdecydowane a od Gears w obecnych graczy lub osoby które są zorientowane w uniwersum.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
11 minut temu, ASX napisał:

 

X już miał takie tytuły takie gry jak Forza Horizon (24 mln graczy) , Sea of Thieves (20 mln graczy), czy Gearsy (5 milionów graczy), które przyciągnęły do Xboxa mase nowych graczy.

 

W ostatnim czasie co prawda jest zastój pod tym względem, ale jesienią wychodzi Halo który , mogę się założyć, też przyciągnie dziesiątki milionów graczy.

 

Swoją drogą na początku piszesz że bardzo słaby materiał a potem wysuwasz krytykę która dokładnie pokrywa się z tym co było przedstawione w materiale xd trochę dziwnie to wygląda jakbys go nie oglądał albo przyczepiał się na siłę xd

Chyba chodzi o cinematiki. Jako, że miałem obie konsole a poprzedniej generacji to nie tęsknię za nimi ale na pewno są to gry, które przyciągają masy. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, lpcl napisał:

Dzisiaj dopiero na to zwróciłem uwagę ale w tym poprzednim pokazie halo nie widziałem, żeby MC stosował boosta. Mam nadzieję, że nadal będzie dostępny w mp bo jak ma być tak statecznie jak w poprzednich częściach to się wkurwię. 

Nic dziwnego, ze ludzie nie chca tego wszystkiego w multi, bo gra jest bardzo hardcoreowa jak chce sie wykorzystac kazda umiejetnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
5 minut temu, 20inchDT napisał:

Nic dziwnego, ze ludzie nie chca tego wszystkiego w multi, bo gra jest bardzo hardcoreowa jak chce sie wykorzystac kazda umiejetnosc.

I właśnie o to chodzi, poza tym są rangi więc jak, ktoś nie chcę się wgłębiać w system to gra na niższym poziomie. A to na filmie to raczej takie sztuczki żeby pokazać skilla bo normalnie to nikt tak nie gra. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, łom napisał:

Ale czy te tytuły spowodowały że ktoś poleciał po konsolę specjalnie dla nich, czy osoba która już była w ekosystemie Xbox (czy to na konsoli czy na PC) po prostu odpaliła/kupiła te gry. Jakoś nie przypominam sobie żeby był jakiś kosmiczny spike w sprzedaży konsol przy premierze Forzy Horizon 4 czy Gearsów 5, a takie Pokemony, Uncharted 4 czy Spiderman myślę że opchnęło parę milionów konsol. Zresztą porównaj sobie nawet trailery Gears 5 i U4, wg mnie te z U4 celują właśnie w osoby niezdecydowane a od Gears w obecnych graczy lub osoby które są zorientowane w uniwersum.

Nie mam danych na temat sprzedaży konsol ale takie Sea of Thieves przyciągnęło całą masę ludzi na Pc którzy wcześniej nie mieli do czynienia z Xboxem ( sam znam kilku). Dość powiedzieć że jeżeli spojrzeć na statystyki steama to SoT to znacznie wiekszy hit niż gry takie jak Horizon Zero Dawn czy Days Gone ( które podobno przyciągają do konsoli)

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

Nie mam danych na temat sprzedaży konsol ale takie Sea of Thieves przyciągnęło całą masę ludzi na Pc którzy wcześniej nie mieli do czynienia z Xboxem ( sam znam kilku). Dość powiedzieć że jeżeli spojrzeć na statystyki steama to SoT to znacznie wiekszy hit niż gry takie jak Horizon Zero Dawn czy Days Gone ( które podobno przyciągają do konsoli)

 

No właśnie ktoś ma PC to sobie gra teraz w Sea of Thieves bo to trochę viralowa zrobiła się gierka ale czy poleciał po konsolę na jej premierę? Spojrzałem na statystyki sprzedaży Xa w latach 2017 (7.64mln kiedy nie było jakiegoś mega hitu) i 2018 (6.83mln premiery FH4 i Sea of Thieves)  spadek o 11% czyli całkiem ok (u PS4 było 6.5% spadku w sprzedaży). Nie wiem czy pamiętasz trailer Gearsów 1 (Mad World) ale właśnie czegoś takiego wydaje mi się że brakuje, tytułu który zrobi wrażenie w dosłownie minutę i czymś mocno zaciekawi ( fabułą/ setingiem) dosłownie 90% osób które go zobaczą, czy to będą osoby w wieku 50+ czy dzieciaki wychowane na Fortnite i Minecraft.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
3 minuty temu, łom napisał:

No właśnie ktoś ma PC to sobie gra teraz w Sea of Thieves bo to trochę viralowa zrobiła się gierka ale czy poleciał po konsolę na jej premierę? Spojrzałem na statystyki sprzedaży Xa w latach 2017 (7.64mln kiedy nie było jakiegoś mega hitu) i 2018 (6.83mln premiery FH4 i Sea of Thieves)  spadek o 11% czyli całkiem ok (u PS4 było 6.5% spadku w sprzedaży). Nie wiem czy pamiętasz trailer Gearsów 1 (Mad World) ale właśnie czegoś takiego wydaje mi się że brakuje, tytułu który zrobi wrażenie w dosłownie minutę i czymś mocno zaciekawi ( fabułą/ setingiem) dosłownie 90% osób które go zobaczą, czy to będą osoby w wieku 50+ czy dzieciaki wychowane na Fortnite i Minecraft.

W ms est wolność kreatywna, więc nie liczyłbym na takie gry. Może Indiana albo któraś z gier od third party?

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, 20inchDT napisał:

Nic dziwnego, ze ludzie nie chca tego wszystkiego w multi, bo gra jest bardzo hardcoreowa jak chce sie wykorzystac kazda umiejetnosc.

Mam nadzieje że HI będzie podobne w multi w kwestii poruszania się, sprint zostaje ale podwójny skok czy celowanie z przybliżenia broni zamiast celownika optycznego są pod znakiem zapytania :/  Jak chcą trafić do milionów graczy to nie wyobrażam sobie że HI wróci do H3, to nie te czasy i przyzwyczajenia graczy.

 

btw. wracając do E3 po waszych rozkminach życiowych jakiegoś kolesia z YT to przypomniało mi się E3 2019 i pokaz G5, gra wychodzi za 3mc, zero gameplayu/trailera z gry a dostaliśmy filmik CGI z murzynem który biega w rytmie rapu xD

Tak więc mam nadzieje że MS się ogarnie i zobaczymy z 3-4 gp/trailery z gier bo nowe CGI też będą co potwierdził Jeff Grubb.

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, kubson napisał:

mi brakuje trochę na xboxie takich cinematikow jak na plejce i zgadzam się exy xboxowe są dość specyficzne i przez to nie przyciągają tłumów i mimo sukcesu SoT to szczerze wolałbym pograć sobie w Days Gone xD

oj tak, może nie od razu zalew czy kopiuj wklej jak u Sony, ale takie jeszcze jeden trzecioosobowy blockbuster obok Gearsów by się przydał

Odnośnik do komentarza
53 minutes ago, łom said:

Może Hellblade 2? Ninja Theory potrafi mocno zaciekawić i zrobić dobry trailer, tylko żeby nie poszli za mocno w mega mroczną stylistykę (wszędzie krew, flaki i omamy).

Po jedynce wątpię xd imo powinni zrobić to co robią dobrze czyli action slasherki Enslaved i DMC bdb gierki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Godzinę temu, łom napisał:

Może Hellblade 2? Ninja Theory potrafi mocno zaciekawić i zrobić dobry trailer, tylko żeby nie poszli za mocno w mega mroczną stylistykę (wszędzie krew, flaki i omamy).

Oby poszli w gameplay. xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...