Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Monopol to takie magiczne hasełko którym posługują się Ci którym na rynku stacjonarnym marzy się monopol Sony.

No mnie się nie marzy, ani monopol Sony ani Ms ani nikogo innego więc nie wiem do kogo pijesz... Jest taka magiczna różnica między tworzeniem własnych gier na wyłączność a przejmowaniem wielkich wydawców 3rd party. jeśli jedna korporacja skupuje większość dużych wydawców po to żeby odciąć konkurencję od gier, które na nią wychodziły to już zaczyna się monopol. Małymi krokami, pewnie, że nie od razu ale ja nie wiem co będzie za kilka lat, bo przecież Ms ma worek pieniędzy bez dna więc teoretycznie mogą wszystko kupić. Już pisałem, że nie zmienia to nic dla mnie w sensie grania, bo najwyżej będą grał na Xboxie w to czego nie będzie na PS a by mnie interesowało, jestem po prostu przeciwnikiem takich działań bez względu na to kto to robi. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, LukeSpidey napisał:

Na Xboksie w GP a u SONY za 3 i pół bomby

To pewnie dla posiadaczy Playstation będzie ciekawe doświadczenie, odpalają CoD na premierę za 350zł i pierwsze co zobaczą to zielone tło i wielkie logo Xboxa. Oczywiście jeżeli CoD po przejęciu przez Microsoft nie zacznie omijać Playstation.

Odnośnik do komentarza

Zabawne jest to że większośc wypowiedzi tutaj to nie docenienie tego że Acti i Blizzard może wreszcie zostanie posprzątany i poukładany bo w swoich szeregach mają setki wybitnych devów, tylko to że "Sonka to, Sonka tamto, Sonka kiedyś miała monopol". Straszne kompleksy macie a przecież to tylko może zaowocować zajebistymi grami w przyszłości. 

 

Edytowane przez LiŚciu
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

wykupywanie wydawców nie jest niczym niezwykłym w branży,  Sony swego czasu gdy szykowało się do wejścia na rynek konsol kupiło m.in Psygnosis, bardzo znaczącego wydawcę i developera w UK, który wcześniej robił gry na Amigę. Oczywiście po przejęciu przez Sony, momentalnie porzucili robienie gierek na Amigę i przerzucili się na robienie gier tylko na Playstation. Szkoda, że internet nie był wtedy taki popularny bo jestem ciekawy czy Amigowcy też mieli taki ból tyłka po tym zakupie. 

 

Xbox robi teraz mniej więcej to co wtedy Sony, czyli inwestuje w tworzenie gier, kupując sobie ukształtowany i gotowy team do robienia gierek, bez potrzeby budowania wszystkiego od zera. Wszelkie kwestie etyczno-moralne nie mają większego znaczenia, bo to zwykły brutalny biznes. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, LiŚciu napisał:

Zabawne jest to że większośc wypowiedzi tutaj to nie docenienie tego że Acti i Blizzard może wreszcie zostanie posprzątany i poukładany bo w swoich szeregach mają setki wybitnych devów, tylko to że "Sonka to, Sonka tamto, Sonka kiedyś miała monopol". Straszne kompleksy macie a przecież to tylko może zaowocować zajebistymi grami w przyszłości. 

Ale to niebiescy przychodzą tutaj i coś o monopolu piszą.

Odnośnik do komentarza

To zajrzyj trochę dalej wstecz, poczytaj i zobacz, kto z kim sympatyzuje i jaki wydźwięk mają posty tychże użytkowników :)

6 minut temu, LiŚciu napisał:

Inna sprawa że myślałem że ten temat jest wolny od podziałów na kolory....

Nie jest, ale jest wolny od CW. Przynajmniej powinien w założeniu, ale czasami szambo wybija. Zupełnie jak w działach PS i Nintendo. 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, LukeSpidey napisał:

A to niby dlaczego? Na Xboksie w GP a u SONY za 3 i pół bomby. Po czym dwa dni później będą mieli nowych użytkowników z obozu SONY. 

 

Tak samo bajdurzono przy wykupie Bety - "MS na pewno nie zrezygnuje z wydawania ES, Doom, Fallout itp. na PS". Jak to się skończy, wszyscy wiemy.

 

MS odzyska kasę na większej sprzedaży swoich konsol i w konsekwencji z wyższej sprzedaży wszystkich gier na swojej konsoli, na większej popularności GP i na większej sprzedaży gier Acti na PC.

 

Masa ludzi kupuje konsolę tylko po to by grać w CoD'a czy Fifę, jak zabrać PS jedno z nich, to wiadomo co się stanie i kto na tym zyska.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Qbon napisał:

 Jest taka magiczna różnica między tworzeniem własnych gier na wyłączność a przejmowaniem wielkich wydawców 3rd party. jeśli jedna korporacja skupuje większość dużych wydawców po to żeby odciąć konkurencję od gier, które na nią wychodziły to już zaczyna się monopol. Małymi krokami, pewnie, że nie od razu ale ja nie wiem co będzie za kilka lat, bo przecież Ms ma worek pieniędzy bez dna więc teoretycznie mogą wszystko kupić. 

Tak, bo MS specjalnie wydał 69mld $ żeby gier nie było na pleja :yao:

 

Kupno Activision i Bethesdy to znacznie większą sprawa niż tylko konkurowanie z Sony.

To plany na wiele lat do przodu.

 

Od monopolu dalej daleka droga, śmieszny ten zarzut.

Odnośnik do komentarza

Wolałbym by te 70 miliardów zostało przeznaczone na zupełnie nowe studia i nowe IP, zamiast kupowanie takiego molocha jak Activision. Na otwarcie ilu studiów tworzących gry AAA od zera starczyłoby 70 miliardów? W pewnym sensie dla mnie marnowanie pieniędzy, ale przynajmniej w tego CoDa się zagra za 4zł w ramach Game Passa. Niemniej, budowanie nowych studiów i IP by trwało latami, a MS chciał gotowe tu i teraz, by uzbroić się na bieżącą generację, a więc z ich perspektywy ruch zrozumiały.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Lukas_AT napisał:

Wolałbym by te 70 miliardów zostało przeznaczone na zupełnie nowe studia i nowe IP, zamiast kupowanie takiego molocha jak Activision. Na otwarcie ilu studiów tworzących gry AAA od zera starczyłoby 70 miliardów? W pewnym sensie dla mnie marnowanie pieniędzy, ale przynajmniej w tego CoDa się zagra za 4zł w ramach Game Passa. Niemniej, budowanie nowych studiów i IP by trwało latami, a MS chciał gotowe tu i teraz, by uzbroić się na bieżącą generację, a więc z ich perspektywy ruch zrozumiały.

 

Strasznie naiwne. Stworzenie nawet jednego nowego studia nie jest proste, bo brakuje po prostu ludzi na tym rynku pracy. Przykład, Playground tworzy swoje drugie studio już od 2 czy 3 lat i nadal mają kilkadziesiąt nieobsadzonych wakatów, a mówimy tu o pojedynczym studiu średniej wielkości ok. 200 osób i to u działającego renomowanego dewelopera.

 

Wszystkie studia MS zwiększają zatrudnienie, większość tworzy nowe zespoły i wszyscy aktywnie poszukują nowych pracowników i czasem mają problem żeby zatrudnić odpowiednich ludzi na 20-30 etatów.

 

Wykupując Acti MS pozyskał ponad 9000 pracowników, pozyskanie takiej liczby wykwalifikowanych ludzi do zespołów tworzonych od zera jest praktycznie niemożliwe.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Lukas_AT napisał:

Wolałbym by te 70 miliardów zostało przeznaczone na zupełnie nowe studia i nowe IP, zamiast kupowanie takiego molocha jak Activision. Na otwarcie ilu studiów tworzących gry AAA od zera starczyłoby 70 miliardów? W pewnym sensie dla mnie marnowanie pieniędzy, ale przynajmniej w tego CoDa się zagra za 4zł w ramach Game Passa. Niemniej, budowanie nowych studiów i IP by trwało latami, a MS chciał gotowe tu i teraz, by uzbroić się na bieżącą generację, a więc z ich perspektywy ruch zrozumiały.

Tyle że takie Acti to maszynka do robienia hajsu. Małe studia raczej nie będą pewnikiem w kwestii zarobku. W końcu po to się kupuje, żeby w przyszłości czerpać zyski. No i mają pod sobą turbo znane marki, to przyciągnie casuali. A casuale przyniosą pieniążki :reggie:

 

Co do samego modelu dystrybucji COD, to ja obstawiam na czasową ekskluzywność dla X, później wleci na PS5 za 3,5 bomby.

Odnośnik do komentarza

Co do monopolu to niektórzy nie mają pojęcia jak obecnie wygląda rynek. Sam rynek PC jest więcej wart niż xbox+PS+Nintendo. A sam rynek gierek na komórki jest wart więcej niż konsole+PC i rośnie też zdecydowanie szybciej. Prawda jest taka ,że konsole od lat 90 nie potrafią wyjść poza swoją bańkę 200-300mln użytkowników. 

 

Samo Apple z gier zarabia więcej niż łącznie Microsoft, Sony, Nintendo, Acti a nawet nie robią gierek. To jest dopiero monopol. Ciekaw jestem jak to wygląda u google. 

 

Tradycyjny system dystrybucji gier to epoka kamienia łupanego. Kocham zbierać pudełka ale to nie jest przyszłość tego rynku. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...