Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą oceną że państwa mówią że to przejęcie jest złe i antykonsumenckie to jeszcze radziłbym się wstrzymać, bo jak na razie żaden taki wyrok nie zapadł i trochę głupio wyjdzie jeśli ten deal jednak zostanie klepnięty.

 

Co do przejęć obu firm, gdzieś kiedyś usłyszałem takie ciekawe porównanie, że Sony jest jak taki mniejszy ambitny klub, który prowadzi skauting i kupuje mniejsze, zdolne, perspektywiczne studia, by je potem rozwinąć i wypromować na wyższy poziom, jak np. Guerilla czy Sucker Punch, które kupili jako małe studia, gdy nie należeli jeszcze do pierwszej ligi gamę devu.  

 

 Xbox z kolei to ten bogaty klub, którego stać by co sezon ściągać gwiazdy z innych ekip i z tego korzysta. Po części jest do tego zmuszony bo przespał ostatnie kilkanaście lat i nie zbudował takiego potencjału first party jak konkurencja, dlatego teraz jeśli chce być liderem to jest zmuszony gonić.  

 

To jasne uproszczone porównanie, ale jakoś tam pokazuje podejście obu firm i że różnica tkwi przede wszystkim w grubości portfela. I jasne można się oburzać że Xbox jak City czy PSG skupując topowe gwiazdy niszczy współczesny gaming, ale taki niestety jest ten biznes.    

 

co do monopolu to jak dobrze udowodnił Wezyr, Microsoftowi jeszcze daleko do monopolu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LiŚciu napisał:

 

Z tą niesamowita i subtelną różnicą że od 4 lat Xbox jednak grzeje tyły w wyścigu konsolowym sprzedając rok do roku mniej sprzętu, czyli świadomi gracze raczej tego Xboxa nie kupują. Teraz ma się sytuacją odwrócić ale nie dlatego że nagle MS zmienił politykę dostarczania dobrych gatunkowo gier, które tworzą artyści i specjaliści w ich autorskich studiach (nawet kiedyś tam kupionych) tylko ściagają z półki ogólnodostępnej i wrzucają do swojej piwniczki. Jeśli to są przypadki jeden na kilka (ROTR u MS czy FF VII u Sony) to pewnie w gąszczu  gier gracze tego nie poczują. Ale jak już się zaczyna hurtowe kupowanie i zabieranie hurtowo innym to zaczyna się pojawiać coś co nazywa się MONOPOL. I jeśli nie wiesz co to MONOPOL to sobie poczytaj dlaczego powstają agencje i urzędy które mają chronić przed takimi praktykami. A jak nadal myślisz że to nic złego i za kolejne 4 lata będziesz nadal płacił grosze to chyba niedawno pierwszy pieniądz w ręku miałeś. Sam fakt że całe państwa głośno mówią że tak jest źle i że takie praktyki są antykonsumenckie powinno zapalić jakaś lampka w głowie. 

 

 

Ci świadomi gracze, którzy klaszczą uszami jak muszą dopłacić 10$ żeby gra za którą już zapłacili poszła w natywnej wersji na ich konsoli?

Odnośnik do komentarza

Ja jebie, a może po prostu grać w gierki na które ma się ochotę, na obojętnie jakim sprzęcie, bez analizowania i chłonięcia całego tego korpo syfu? Masz ochotę na coda i jesteś fanem kup xboxa, masz ochotę na jakąś singlową dużą gierkę AAA odpal PlayStation itd. itp. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza


No to skoro ci „świadomi” gracze wybierają sonke mimo game pasa od paru lat, to dodanie kolejnych gierek do abonamentu zmienić nic nie powinno? Tyle exow w portfolio Sony, że nie powinno to robić roznicy.
 

Tymczasem Sony stęka bo wiedza dobrze że na tle samego Call of Duty zbyt wiele mocy przebicia tutaj nie maja. Tym samym sami się zaorali.

 

Te negatywne konsekwencje o których Sony mówi to widmo braku możliwości golenia full price za gry Activision i niektórzy jeszcze im wtórują :kekw:

 

Ale jak już mówiłem nie raz, ja jestem nawet za tym żeby ten CoD został na Sonce, zobaczymy czy wam „świadomość” a raczej rozum i godność człowieka pozwoli wytłumaczyć fakt płacenia 350zł za grę, gdzie na Xboxie będzie do ogrania za 4zł. 

 

I sam poczytaj więcej o tym czym jest monopol, a mniej o gejowskich zabawach xD 

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, ASX said:

Z tą oceną że państwa mówią że to przejęcie jest złe i antykonsumenckie to jeszcze radziłbym się wstrzymać, bo jak na razie żaden taki wyrok nie zapadł i trochę głupio wyjdzie jeśli ten deal jednak zostanie klepnięty.

 

Co do przejęć obu firm, gdzieś kiedyś usłyszałem takie ciekawe porównanie, że Sony jest jak taki mniejszy ambitny klub, który prowadzi skauting i kupuje mniejsze, zdolne, perspektywiczne studia, by je potem rozwinąć i wypromować na wyższy poziom, jak np. Guerilla czy Sucker Punch, które kupili jako małe studia, gdy nie należeli jeszcze do pierwszej ligi gamę devu.  

 

 Xbox z kolei to ten bogaty klub, którego stać by co sezon ściągać gwiazdy z innych ekip i z tego korzysta. Po części jest do tego zmuszony bo przespał ostatnie kilkanaście lat i nie zbudował takiego potencjału first party jak konkurencja, dlatego teraz jeśli chce być liderem to jest zmuszony gonić.  

 

To jasne uproszczone porównanie, ale jakoś tam pokazuje podejście obu firm i że różnica tkwi przede wszystkim w grubości portfela. I jasne można się oburzać że Xbox jak City czy PSG skupując topowe gwiazdy niszczy współczesny gaming, ale taki niestety jest ten biznes.    

 

co do monopolu to jak dobrze udowodnił Wezyr, Microsoftowi jeszcze daleko do monopolu.

Sęk w tym, że nie niszczy branży. Niby w jaki sposób? Niszczenie branży to golenie ludzi 340 zł za gry. Call of Duty będzie wychodził na PS co było niejodnokrotnie powtarzane. Tak jak piszą wyże, chodzi tutaj o postawienie ludzi przed wyborem czy chcą za dostęp do całej serii CoD zapłacić 4 zł i grać na telefonie, konsoli, albo komputerze lub też zapłacenie 340 zł by ograć jedna odsłonę na jednej platformie - PS5.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, o niszczeniu branży napisałem ironicznie w kontekście zburzenia istniejącego statusu quo, w którym to konsole PlayStation mają dominującą pozycję na rynku. Sony nie boi się utraty CoDa, ale przede wszystkim wrzucenia go do Passa, bo to sprawi że ich model dystrybucji oparty na sprzedaży gry za 350 zł, przestanie być atrakcyjny 

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, iluck85 said:

W innych krajach tez ludzie zakładają nowe konto żeby mieć tanio abonament? Albo jakieś kupowanie kuponów, migracje, sumowanie i 3 lata ultimate za 200zl? 

Nie bierz tych 4 zł zbyt dosłownie to tylko skrót myślowy. Nawet tutaj ludzie nie zakładają co miesiąc nowego konta ale korzystanie z możliwości konwersji tańszego abonamentu Live do Gamepass to normalna praktyka.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem ze 4zl to promocja i nie zawsze to jest. Ale i tak sporo osób kombinuje. 

Ja mocno wątpię w jakis olbrzymi skok sprzedaży sprzętu MS, bo ludzie się rzuca na COD w ramach abonamentu. 

Mowie do kumpla żeby kupił sobie Xboxa i ogra sporo w ramach abonamentu. Tylko Sony, na sprzęcie Ms nic go nie interesuje :dunno:
Z drugiej strony twierdze osobiście ze PS3 wyprzedziło 360 dodawaniem 2 gier do plusa co miesiąc + 360 zwolniła na koniec skupiając sie nie na tym co trzeba. 
 

A czy niszczenie branży to gry po 300-350zl? Nie, bo ceny gier i tak bardzo długo trzymały sie na poziomie 199zl od czasow PSX. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, iluck85 napisał:

Ja wiem ze 4zl to promocja i nie zawsze to jest. Ale i tak sporo osób kombinuje. 

Ja mocno wątpię w jakis olbrzymi skok sprzedaży sprzętu MS, bo ludzie się rzuca na COD w ramach abonamentu. 

Mowie do kumpla żeby kupił sobie Xboxa i ogra sporo w ramach abonamentu. Tylko Sony, na sprzęcie Ms nic go nie interesuje :dunno:
Z drugiej strony twierdze osobiście ze PS3 wyprzedziło 360 dodawaniem 2 gier do plusa co miesiąc + 360 zwolniła na koniec skupiając sie nie na tym co trzeba. 
 

A czy niszczenie branży to gry po 300-350zl? Nie, bo ceny gier i tak bardzo długo trzymały sie na poziomie 199zl od czasow PSX. 

 

Twój kumpel być może nie jest głównym targetem MS i Sony - ludzie którzy biorą 3 gry rocznie i są to kolejne iteracje CoDa, Battlefielda i kopanej. Znam osobiście takich którzy potrafią mieć konsolę dla jednej serii i jeśli teraz MS będzie miał marketing Cock of Doody po swojej stronie to będzie miał po swojej stronie każuli. Proste jak jebanie.

Odnośnik do komentarza

Kumpel długie lata był w obozie Nintnedo i tak spoko ze przeszedł na Sony. Ogrywa aż miło, wiec dziwi mnie trochę ze nie chce tanio ograć gier. Kolekcje Nintnedo wyprzedał już dawno, wiec pudełek nie kolekcjonuje. 
Ludzie kupują co roku Fife i NBA. 
Mam takiego znajomego jak opisujesz, trzyma Sony, opłaca online i gra tylko w BF. Xboxa nie kupi. Sony ma wielu oddanych fanów, wiec ogromnej ucieczki nie będzie. 
 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, iluck85 napisał:

Mam takiego znajomego jak opisujesz, trzyma Sony, opłaca online i gra tylko w BF. Xboxa nie kupi. Sony ma wielu oddanych fanów, wiec ogromnej ucieczki nie będzie.

 

Będzie, dla tych ludzi kompletnie nie robi na czym - jak będzie tanio i łatwo dostępne to będzie na tym grał.

Odnośnik do komentarza

Liściowi chyba Kamilek włamał się na konto albo się nie przelogował, bo dokładnie takie same wysrywy pisze jak on kilka miesięcy temu :/ 

 

Ja mam wywalone w ekskluzywność gier AB że znikną z Sonki, dla mnie liczy się że jeden z największych wydawców będzie wrzucał gry na premierę do XGP który dodatkowo dostanie jeszcze większego boosta.

 

 

Fc0-vATakAAUz9o?format=jpg&name=medium

 

:kojima::xboss:

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że trafi się beton którego nic nie ruszy i który będzie wolał wydawać 350 zł na CoDa na PlayStation, bo jak mawiają na forumku: co Sonka to Sonka. Są też tacy których CoD nie interesuje i nie ruszy ich premiera w Game Passie (ja np. Jestem taka osobą). 

Ale patrząc globalnie, jaka popularnością cieszy się ta seria, jak się sprzedaje to premiera  Call do Duty w Game Passie będzie miała ogromny wpływ na rozwój GP.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Szymek napisał:

Jasne że będzie duża ucieczka :) wiadomo że fanatycy zostaną ale tu też może zadziałać kula śnieżna. Większość weźmie kalkulator do ręki i stwierdzi że zwyczajnie im się to opłaca 

Przecież fanatycy CoDa nie będą nawet brali kalkulatora xd Tam gdzie dostaną jakieś benefity czy wcześniejszy dostęp to przejdą, tu nie chodzi o graczy którzy kończą 10 czy więcej gier rocznie tylko o takich którzy marnują tysiące godzin i setki $$$ w jednej serii/grze i to bez różnicy czy jest to CoD, Fifa, Destiny czy Fortnite. A Sony tak się boi tego przejęcia bo tu chodzi o rynek USA w którym X ma najsilniejszą pozycję, Sony już dostało kopa bo musi wydawać MLB na inne platformy, CoD ma BARDZO silną pozycję. Dla przeciętnego casuala z USA który właśnie gra tylko w sportówki i CoDa X będzie mega dealem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...