Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No jak excel się nie będzie zgadzał to wiadomo ,że się wycofają. Pytanie jakie cele mają długoterminowe. Sony i Nintendo też nie będzie dopłacać do interesu albo zadowalać się niewielkimi zyskami. 
 

O rynek telefonów walczyli jakieś 17 lat a szło im zdecydowanie gorzej niż na rynku gier zanim się wycofali. MS ma kupę kasy żeby walkę o rynek ciągnąć dekadami.

 

Będzie mega chujowo dla graczy jak braknie równowagi ze strony MS.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się o wycofanie raczej nie martwił, najwyżej sprzedadzą cały dział Xboxa chińczykom. To jednak scenariusze z cyklu sci-fi.

Pisałem o tym na poprzedniej stronie, ale jak będzie kiepsko z zyskami to zmienią politykę dotyczącą udostępniania swoich gier w GP w dniu premiery. to że będą dalsze podwyżki to raczej pewne i pytanie tylko kiedy to nastąpi.

Nie wiem jak wyglądają prognozy odnośnie pokolenia wychowanego na gówno mobilkach i czy oni będą zainteresowani rynkiem konsol. A to chyba spory rynek i będą musieli tam wejść, AB to pewnie dopiero początek i będą dalsze inwestycje w tym kierunku.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Ukukuki napisał:

No jak excel się nie będzie zgadzał to wiadomo ,że się wycofają. Pytanie jakie cele mają długoterminowe. Sony i Nintendo też nie będzie dopłacać do interesu albo zadowalać się niewielkimi zyskami. 
 

O rynek telefonów walczyli jakieś 17 lat a szło im zdecydowanie gorzej niż na rynku gier zanim się wycofali. MS ma kupę kasy żeby walkę o rynek ciągnąć dekadami.

 

Będzie mega chujowo dla graczy jak braknie równowagi ze strony MS.

Nawet nie chce wiedzieć co by się działo gdyby sony zostało samo w swoim segmencie :notlikethis:

Odnośnik do komentarza

jakby się mieli faktycznie "wycofać" to raczej tylko z własnej konsoli, nadal by wydawali gry po tych wszystkich zakupach może z jakąś tam sprzedaż mniej istotnych IP, sam Cod by im w chuj przychodu generował, gamepass też by został tylko pewnie w okrojonej wersji do ich gier

 

 

ale to tylko gdybanie, choć w tych mailach też było że jest stagnacja GP bo od 9msc nie rośnie i trzyma się na poziomie 25 baniek

Odnośnik do komentarza

No ale dla przeciętnego użytkownika (konsoli przede wszystkim) może to być niepokojące bo raczej wiadome że usługa dobije do 100mln abonentów.

 

Mam też nadzieję że jest też w tym zagrywka pod przejęcie, że o jacy my jesteśmy biedni.

Ale napewno ludzie budujący swoje cyfrowe biblioteki mają wtf

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, drozdu7 napisał:

No ale dla przeciętnego użytkownika (konsoli przede wszystkim) może to być niepokojące bo raczej wiadome że usługa dobije do 100mln abonentów.

 

Mam też nadzieję że jest też w tym zagrywka pod przejęcie, że o jacy my jesteśmy biedni.

Wątpię żeby dobiła do 100mln.

Plejsztejszon ze 150mln konsol i PC ledwie do paru baniek wyciągnęli plusa a ostatnio im ubyło 2mln :)

 

 

Oczywiście że dużo w tym narracji że MS jest taki biedny, ta gra aktorska trwa już od dawna.

Odnośnik do komentarza

Poprawili bo koleś który to opublikował na swoim profilu na Linkedinie, chyba nie ogarnął że ostatnią oficjalną liczbą było 25 milionów xd a potem szybko edytował ten wpis jak ludzie zauważyli. A  było to jeszcze przed konwersją Golda do Game Pass Core. 

 

 

A swoją drogą z tą chmurą to niezła ironia losu, bo to właśnie granie w chmurze było powodem dlaczego CMA zablokowało przejęcie Activision, a jednocześnie  Microsoft sam w swoich wewnętrznych dokumentach przyznaje że  Xcloud to porażka i uciął chmurze finansowanie, dlatego do tej pory  np. nie ma zapowiedzianych od dawna możliwości ogrywania w chmurze swojej biblioteki gry, a jakość zatrzymała się na ogrywaniu gier w 1080p.  

 

Co do gry aktorskiej, to jestem w stanie uwierzyć że ktoś zeznając przed sądem może manipulować danymi aby przedstawić się w jak najlepszym/najgorszym świetle. Ale nie wierze że wszystkie te wewnętrzne maile pisane od 3 lat, na długo przed przejęciem Activision i całym procesem sądowym, też są elementem jakieś gry aktorskiej, to jednak teoria zbyt grubymi nićmi szyta 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

jakby się mieli faktycznie "wycofać" to raczej tylko z własnej konsoli, nadal by wydawali gry po tych wszystkich zakupach może z jakąś tam sprzedaż mniej istotnych IP, sam Cod by im w chuj przychodu generował, gamepass też by został tylko pewnie w okrojonej wersji do ich gier

 

 

ale to tylko gdybanie, choć w tych mailach też było że jest stagnacja GP bo od 9msc nie rośnie i trzyma się na poziomie 25 baniek

 

No i stagnacja wynikała z ich dziury wydawniczej. Brak własnych gier = gorsza sprzedaż konsoli = wolny przyrost GP.

 

Po E3 mówili, że mają sporo do pokazania na innych eventach, niech zaczną pokazywać żeby później znowu nie było smutnych e-maili kopiuj wklej jak po końcówce 2021, że tym razem 2 mocne premiery na koniec 2023, a później znowu stagnacja do 2025 ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

A swoją drogą z tą chmurą to niezła ironia losu, bo to właśnie granie w chmurze było powodem dlaczego CMA zablokowało przejęcie Activision, a jednocześnie  Microsoft sam w swoich wewnętrznych dokumentach przyznaje że  Xcloud to porażka i uciął chmurze finansowanie, dlatego do tej pory  np. nie ma zapowiedzianych od dawna możliwości ogrywania w chmurze swojej biblioteki gry, a jakość zatrzymała się na ogrywaniu gier w 1080p. 

Chmura fałszywy mesjasz, mało kto z niej korzysta i okazało się, że raczej nie jest przyszłością, a nawet grozi jej fiasko, więc nic dziwnego, że MS tak uważając, zapewnia dostęp do swoich tytułów w chmurze każdemu, dodając do tego tradycyjne "chcemy, aby jak największa liczba graczy grała w nasze gry na każdym możliwym sprzęcie" xd

 

Call-the-Ambulance.webp.58f9d7258949b861f736e3139e1d4e40.webp

  • This 1
Odnośnik do komentarza

no ale i mi zapaliła się lampka, że może faktycznie nie warto lepić tą cyfrową kolekcję na konsoli. mnie pudełka nie interesują, tak czy inaczej, ale może ma to nawet więcej sensu niż wcześniej, tzn. kupować płyty póki jest konsola, bo może szybciej skończą z konsolą niż z napędem :reggie:

dla mnie bez znaczenia, czy padnie tylko xbox, bo sonka też przestanie dla mnie istnieć i pełna para na pc. nawet nie chodzi o brak konkurencji, chociaż boję się pomyśleć, co wyczyniałoby sony bez xboksa.

 

nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego MS nie mógłby wrócić do tradycyjnego modelu konsolowego i po prostu być tym mniejszym, zarabiając przy tym swoją działkę w klasyczny sposób. maksymalny zysk albo nic? w sumie konami to praktykuje z efootball, 3 lata ludzie czekają z pieniędzmi w zębach za DLC z master league, a oni wciąż wolą zachęcać ludzi do gry w trybie dream team (i wydawania pieniędzy tam), rezygnując z niezłych pieniędzy od graczy singlowych

Odnośnik do komentarza

Xbox (pomijając Redfalla) ma naprawdę fajny rok. Zaliczają kolejne imprezy z naprawdę niezłymi prezentacjami. Starfield pomimo nienajwyzszej średniej też jakąś robotę zrobił. Był Hi Fi Rush, będzie Forza. 

Są już zapowiedzi premier na przyszły rok (Avowed i Hellblade 2). 

Zainwestowali 70mld w Acti/blizz, prowadząc batalię sądową nawet pomimo iż sporo się pisało że może odpuszczą. Jednak było to dla nich na tyle ważne by walczyć.

No kurwa nie chce aż się wierzyć by ta generacja była jakimś deadlinem uzależnionym od gamepassa.

 

Z drugiej strony takie info mąci mój spokój. Bo gry kupuję cyfrowo i 90% na Xboxie 

 

Odnośnik do komentarza

no ale trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że dla nich ten gamepass to teraz oczko w głowie i że ten abonament jest w centrum strategii. nie bez powodu forsują ten abonament, przecież widać, że to nie jest ich dodatkowa propozycja dla graczy, a filar całego biznesu. to nie pierwszy raz kiedy pojawiają się jakieś informacje, że MS mógł zrezygnować z konsol. przed tym, jak sytuację ogarnął spencer z ekipą, też było blisko. no ale pierwsze raz widzimy takie info z pierwszej ręki bez grama PR, jak w tym filmie o xboksie kiedyś. tylko ja tego nie rozumiem, że oni nie mogą być po prostu drugim graczem i wrócić do gier ekskluzywnych itd.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, drozdu7 napisał:

Zainwestowali 70mld w Acti/blizz, prowadząc batalię sądową nawet pomimo iż sporo się pisało że może odpuszczą. Jednak było to dla nich na tyle ważne by walczyć.

 

 

Wiadomo kiedy te dopinanie umów? Chyba coś w październiku miało być? Już mogliby powrzucać te gierki z AB.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Faka napisał:

 

Wiadomo kiedy te dopinanie umów? Chyba coś w październiku miało być? Już mogliby powrzucać te gierki z AB.

W przyszłym tygodniu ma się wszystko wyjaśnić. CMA znowu wyda swoją decyzje. Jeśli będzie pozytywna, MS może praktycznie zamykać przejęcie 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...