Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się uważam za świadomego gracza i w życiu bym nie wybrał XSS biorąc pod uwagę, że różnica cenowa między konsolami na premierę wynosiła 1000zł, no ludzie szanujmy się. Gdyby różnica cenowa była wyższa, albo gdyby to poszło jeszcze w inną stronę czyli xsx byłby wyjściowa tą tańszą konsolą, a dodatkowo byłby jeszcze jakiś mocniejszy Xbox to wziąłbym poważnie pod uwagę wersję tańszą.

 

Odnośnik do komentarza

bo twoja percepcja jest taka, że żeby gra była "pełna", tak jak "powinna" być, musi mieć suwaczki grafiki na max, no ogólnie w waszym przypadku grafika odgrywa jakąś krytycznie kluczową rolę w interakcji z grami, żeby się nimi cieszyć, a nie każdy tak ma. kurde, przecież na samym XSX i PS5 w wielu grach masz tryby graficzne i musisz coś wybrać kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, krzysiek923 said:

a ktoś inny woli kształt i rozstaw analogów w padzie od Xboksa, no ale do czego zmierzamy? bo odchodzimy coraz dalej

Dlatego też napisałem na moje 250$. Wiesz, z Xboxem byłem od ich pierwszej konsoli, a przez dwie ostatnie generacje to był mój główny sprzęt. W tej totalnie rozminęli się z moimi potrzebami

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzysiek923 napisał:

ale ja cały czas gram na XSS, nie tylko w "3 tytuły, które chciałem ograć na xboksie", bo gra mi się na nim wystarczająco dobrze, z jakiegoś powodu mam się czuć tier 2 graczy z grupy "nieświadomych casuali", bo nie mam takiej grafiki jak ktoś na XSX?

 

Krzysiek, nie czytasz ze zrozumieniem. Czytasz co chcesz przeczytać. 

Nigdzie nie napisałem że konsola jest do BANI, kupują TYLKO lamusy od minecrafta itd. 

W mojej opinii to jest główny target. TO MOJE ZDANIE. Napisałem też, że na forum wielu kupiło żeby tylko ograć 3 gry na krzyż. Są też tacy którzy chcą tylko zaliczyć np Forze jako alternatywę dla Gran Turismo.

Skoro wybrałeś i kupiłeś XSS z pełną świadomością, że nie masz napędu, bo nie masz takiej potrzeby np, to spoko. Na kartonie MS nie napisał DLA KOGO to jest. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Dragon13 napisał:

Tylko że  wydawanie dosłownie wszystkich gier na PS zabiło by konsole MS, no chyba że MS myśli o porzuceniu konsol i byciu wydawcą gier multiplatformowych.

To jest to co pisałem wczoraj, że zastanowią się zanim wydadzą konsolę za 500dolcow której nikt nie kupi.

 

Jeśli te plotki (a wyjebało ich całkiem sporo) okażą się prawdą, to z finansowo powinno im to wyjść na plus 

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak nie kilka tytułów, ale wszystko może wyjść na inne platformy. 

 

Z jednej strony realizuje się wizja Nadelli który powiedział w sądzie w trakcie procesu o przyjęcie Acti, że robią gry ekskluzywne tylko dlatego że takie są realia rynku, ale sam Satya odkąd jest przeciwnikiem "złotej klatki" i wszystkie usługi Microsoftu były dostępne na wszystkich urządzeniach, poza Xboxem właśnie który niespecjalnie wpisywał się w tę wizję. Do teraz. 

 

i niby od lat do tego zmierzali, powtarzając od czasów kiedy zaczęli wydawać swoje gry day one na PC że rolą Xboxa miało być dostarczanie gier, a nie tworzenie barier i powtarzając hasła "when everybody Play, we all win". Ale widać że coś musiało się wydarzyć w ostatnich latach co przyspieszyło te plany. Być może rozczarowująca sprzedaż Series S i X, który mimo lepszej oferty sprzedaje się gorzej niż Xbox One i coraz bardziej traci dystans do PlayStation.

 

i z jednej strony w efekcie tej deyzji, więcej graczy zagra w dobre gry co nie powinno nigdy być powodem do zmartwień. Ale z  drugiej strony można mieć teraz uzasadnione obawy o przyszłość Xboxa jako sprzetu, bo nie wiadomo jak sobie poradzi na rynku gdy wszystkie jego gry mogą wyjść na konsole bezpośredniej konkurencji. Czy Xbox zostanie takim laptopami jak teraz jest Surface dla Microsoftu, czy na rynku jest miejsce na konsole, bez gier na wyłączność, ale konkurująca tylko ceną, jakością wykonania, mocą i aspektami technicznymi? Nie wiem. 

 

Ja osobiście myślę że o ile krótkofalowo na pewno przyniesie im do dodatkowe zyski będą mogli wydawać więcej gier na PlayStation niż samo Sony, ale długofalowo może ich ta decyzja kopnąć ich w dupę. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tu rozkminy czy kolejna konsola z napędem będzie, a tutaj widzę grubo albo wcale- czy w ogóle będzie nowa konsola :kaz:

Nakupowali firm, będzie kto miał robić gry. Sprzedażowo sprzętem nie mają szans z  N czy Sony. Gamepass też nie pomagał w sprzedaży gier, pudełek, sprzętu. Wiekszosc z PC w domu nie widzi kompletnie sensu kupna konsoli Microsoftu. 
Czekam na rozwój wydarzeń i w jakim kierunku to idzie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...