Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wsteczną kompatybilność to fundamentalna funkcja w dzisiejszych konsolach

 

Nie ma szans by nowy Xbox lub PlayStation nie miały wstecznej kompatybilności, bo  dostęp do kupionych przez lata gier jest jednym z największych powodów dlaczego ludzie dosyć rzadko przesiadają się z jednej z jednej platformy na platforme konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ASX napisał:

Teraz wsteczną kompatybilność to fundamentalna funkcja w dzisiejszych konsolach

 

Nie ma szans by nowy Xbox lub PlayStation nie miały wstecznej kompatybilności, bo  dostęp do kupionych przez lata gier jest jednym z największych powodów dlaczego ludzie dosyć rzadko przesiadają się z jednej z jednej platformy na platforme konkurencji. 

Tym bardziej patrząc na tempo wydawania nowych gier:reggie:

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, drozdu7 napisał:

No i byłoby całkiem miło, tylko żeby (pipi)iaki wydawały swoje gry w pudełkach dla ludzi

Raczej można zapomnieć. Z tego co w internecie można wyczytać to wycofują się z płytek. Można było się tego spodziewać po ostatnich grach, ktorych nie wydali w retailu i przyszłym hellblade 2. Możliwe, że w następnym tygodniu i o tym powiedzą.

Odnośnik do komentarza

W tym wszystkim też warto zdjąć różowe okulary i spojrzeć na to co najważniejsze, czyli gry. 

Jak MS/Xbox może myśleć o czymkolwiek, jeśli od ponad dekady w większości opierał się na grach co najwyżej bardzo dobrych. Nie wystarczy robić solidne tytuły. 

 

Najważniejsze marki. Halo zjazd, kontrowersje i opóźnienie Infinite. Forza Motorsport wkurwiła większość fanów, Gearsy sprowadzone do rangi bardzo dobrych shooterow (chociaz to i tak seria która graficznie i ogólnie nie odstaje od exów Sony). Forza Horizon mimo że już z objawami zmęczenia to jeszcze daje radę. Ale to jest kurwa za mało od 2013r. 

 Świetne gry które były robione dla MS czyli Ori, Sunstet, Psychonauts2 rozlały się po innych platformach, nikt raczej ich nie utożsamia z Xboxem już.

Nowe IP czyli Redfall pośmiewisko branży, oraz Starfield czyli gra która ma podobne rozwiązania do Skyrima z 2011r. 

 

Kolejne zapowiedzi na 2024. Czy któraś gra wygląda na coś nowego, świeżego i w jakimkolwiek sektorze innowacyjnego? (chyba że morda bohaterki z Hellblade2) no nie, będą to solidne gry ale podejrzewam że każda będzie miała problemy.

 

Chodzi mi o to czy Xbox może sobie rościć prawo do czegokolwiek więcej niż bycie w ogonie. Wprowadzili wiele świetnych rozwiązań, ale koniec końców zawsze liczyły się gry. I do dziś tak jest. Możesz być na milionie urządzeń, ale bez świetnych/wybitnych gier nie zrobisz wiele. 

Ja wiem że akurat u Sony jest ostry zastój w grach (również gameplayowy). Ale Xbox nie ma takiego rozpędu jak Sony po końcówce PS4. 

Xbox jest w wiecznej defensywie, oni muszą zawsze reagować. Zmieniać, wymyślać. Uwielbiam Xboxa ale myślę że wystarczy robić po prostu zajebiste gry

  • Plusik 4
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jestem z tego pokolenia, które pamięta, że PC miał swoje ekskluzywy, Xbox swoje, a Playstation swoje. Z jednej strony było to fajne, bo był to powód do wybrania sprzętu, z drugiej słabe, bo jednak nie każdy mógł sobie pozwolić na każdy sprzęt i przez to nie mógł ograć wielu gier. Potem to się zmieniło, jak Xbox zaczął wydawać gry na PC - wystarczył dobry komputer i Playstation, i można było ograć większość pozycji na rynku. Ja właśnie z takiej konfiguracji przez wiele lat korzystałem, z tym, że PS5 do teraz nadal nie mam, więc w te najnowsze gry ekskluzywne nie zagram (czekam na ich przeniesienie na PC, jak chociażby Ragnarok czy Spider-Man 2). 

 

Decyzja Xboxa mnie ani ziębi, ani grzeje, bo i tak grałem w ich gry na PC. Dla Playstation to bez wątpienia bardzo dobra informacja, bo będzie się tam dało ograć wszystko. Dla fanów Xboxa to duża wtopa i w sumie nic dziwnego, bo ta konsola niczym już nie będzie się wyróżniać. No chyba, że zrobią niesamowicie mocny sprzęt w przyszłości, ale na to na razie się nie zapowiada. 

 

Obserwując rynek gier okazuje się, że teraz najlepiej mieć... PC. I to mocne PC. Xbox gry wydaje już od kilku lat, Playstation coraz bardziej się do tego przekonuje i być może ta premiera gier na komputer będzie jeszcze szybsza, niż obecnie. Na PC da się praktycznie wszystko obecnie ograć. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że tak nam się ta sytuacja potoczy... 

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle nie wiem, co wygląda na coś nowego i świeżego w sektorze AAA na 2024 rok. 

 

Serio mam wrażenie, że ludzie już teraz tylko czekają na GTA VI. Chociaż to jeszcze prawie dwa lata! Jak guglam listy "najbardziej oczekiwane 2024", to, tak, taka relatywnie niszowa gra jak Hellblade 2 jest najczęściej na topie, obok może Dragon's Dogmy 2. I... tyle, to są największe hiciory zapowiedziane na 2024 rok!

No i FF VII Rebirth, ale mimo kultowej marki, to też nie będzie żaden wielki system seller. Sprzeda się pewnie podobnie jak FF XVI, kilka milionów sztuk. To też jest gra w tym momencie specyficzna na rynku gier.

Jak na poprzednie lata, to naprawdę niesamowita "bieda". Jakikolwiek zwiastun, ba, jeden obrazek z GTA VI zdobędzie więcej uwagi, niż cokolwiek z tych zapowiedzi. I to znaczące, że bieda wydaje się uderzać ze strony każdego wydawcy w tym momencie (w przypadku Nintendo, orzynajmniej ułudy/nadzieje są takie, że gry są trzymane w tajemnicy, by zostały na mocny start nowego sprzętu, może w 2024 roku. Reszta, raczej nie ma co marzyć o niespodziankach).

 

W ogóle nie wiem, dokąd zmierzają duże gry ("indyków" ciekawych będzie w 2024 roku na pewno masa, ale who cares). Ich budżety są ogromne, zyski różne, wiadomo. Zelda praktycznie stworzyła nowy gatunek - "wolnościowy AAA" czy jak to nazwać - i zrobiła go od razu dobrze, a ludzie ją po internetach je'bią srogo, że stara mapa, choć inni z kolei chwalą pod niebiosa, więc chu'j wie, może będzie więcej takich gier, może nie. Na razie nadal dla innych firm hicior oznacza żelazne barierki i więcej pikseli i klatek, a gracze i tak tylko coraz częściej krytykują, że za mało pikseli i klatek, nie wiem jaki jest dalszy kierunek z tym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, drozdu7 napisał:

W tym wszystkim też warto zdjąć różowe okulary i spojrzeć na to co najważniejsze, czyli gry. 

Jak MS/Xbox może myśleć o czymkolwiek, jeśli od ponad dekady w większości opierał się na grach co najwyżej bardzo dobrych. Nie wystarczy robić solidne tytuły. 

 

Najważniejsze marki. Halo zjazd, kontrowersje i opóźnienie Infinite. Forza Motorsport wkurwiła większość fanów, Gearsy sprowadzone do rangi bardzo dobrych shooterow (chociaz to i tak seria która graficznie i ogólnie nie odstaje od exów Sony). Forza Horizon mimo że już z objawami zmęczenia to jeszcze daje radę. Ale to jest kurwa za mało od 2013r. 

 Świetne gry które były robione dla MS czyli Ori, Sunstet, Psychonauts2 rozlały się po innych platformach, nikt raczej ich nie utożsamia z Xboxem już.

Nowe IP czyli Redfall pośmiewisko branży, oraz Starfield czyli gra która ma podobne rozwiązania do Skyrima z 2011r. 

 

Kolejne zapowiedzi na 2024. Czy któraś gra wygląda na coś nowego, świeżego i w jakimkolwiek sektorze innowacyjnego? (chyba że morda bohaterki z Hellblade2) no nie, będą to solidne gry ale podejrzewam że każda będzie miała problemy.

 

Chodzi mi o to czy Xbox może sobie rościć prawo do czegokolwiek więcej niż bycie w ogonie. Wprowadzili wiele świetnych rozwiązań, ale koniec końców zawsze liczyły się gry. I do dziś tak jest. Możesz być na milionie urządzeń, ale bez świetnych/wybitnych gier nie zrobisz wiele. 

Ja wiem że akurat u Sony jest ostry zastój w grach (również gameplayowy). Ale Xbox nie ma takiego rozpędu jak Sony po końcówce PS4. 

Xbox jest w wiecznej defensywie, oni muszą zawsze reagować. Zmieniać, wymyślać. Uwielbiam Xboxa ale myślę że wystarczy robić po prostu zajebiste gry

 

Obecnie Xbox przypomina mi Mega Drive za czasów świetności, masa gier dobrych ale nie ma absolutnie nic co by było wybitne. Co nie przeszkadza mi MD uwielbiać, co prawda również przez nostalgię. SNES w tamtym okresie miał dosłownie 4 dobre eksy od Nintendo z czego 2 wybitne (SMW, Mario Kart, Zelda, F-Zero) ale to wystarczyło żeby zebrać rozpęd wobec Segi która już miała kilkadziesiąt dobrych exów, ale tylko dobrych, bez wybitnych tytułów zmieniających branże. 

 

Xbox na pewno traci na wydawaniu swoich gier na PC jeśli chodzi o sprzedaż konsol, ogólny bilans nie jest mi znany. Jednak sam bym grał na Xboxie gdyby ten nie wydawał gierek na PC, ile jest takich osób? Trudno powiedzieć ale na pewno X360 nie odniosła by takiego sukcesu gdyby MS wydawał gry na PC. 

 

Jednak tak duże korpo na pewno wie co robi od strony finansowej, a cały ten zamęt jest związany pewnie z zwolnionym przyrostem subskrypcji game passa i jeśli będą zmiany to pewnie w tym obszarze. 

 

No i pytanie kiedy CoD w gamepass albo WoW na PC i czy to się wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Obecnie Xbox przypomina mi Mega Drive za czasów świetności, masa gier dobrych ale nie ma absolutnie nic co by było wybitne. Co nie przeszkadza mi MD uwielbiać, co prawda również przez nostalgię. SNES w tamtym okresie miał dosłownie 4 dobre eksy od Nintendo z czego 2 wybitne (SMW, Mario Kart, Zelda, F-Zero) ale to wystarczyło żeby zebrać rozpęd wobec Segi która już miała kilkadziesiąt dobrych exów, ale tylko dobrych, bez wybitnych tytułów zmieniających branże. 

 

Xbox na pewno traci na wydawaniu swoich gier na PC jeśli chodzi o sprzedaż konsol, ogólny bilans nie jest mi znany. Jednak sam bym grał na Xboxie gdyby ten nie wydawał gierek na PC, ile jest takich osób? Trudno powiedzieć ale na pewno X360 nie odniosła by takiego sukcesu gdyby MS wydawał gry na PC. 

 

Jednak tak duże korpo na pewno wie co robi od strony finansowej, a cały ten zamęt jest związany pewnie z zwolnionym przyrostem subskrypcji game passa i jeśli będą zmiany to pewnie w tym obszarze. 

 

No i pytanie kiedy CoD w gamepass albo WoW na PC i czy to się wydarzy. 

 

 

Dorzuciłbym GamePass. Zamiast kupić Forze czy Flight Simulator, to było można ograć w ramach abo. 

Konsola, gry bez PC, nie ma abonamentu. Kasa idzie na pompowanie we własne studia. Brzmi spoko. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Obecnie Xbox przypomina mi Mega Drive za czasów świetności, masa gier dobrych ale nie ma absolutnie nic co by było wybitne. Co nie przeszkadza mi MD uwielbiać, co prawda również przez nostalgię. SNES w tamtym okresie miał dosłownie 4 dobre eksy od Nintendo z czego 2 wybitne (SMW, Mario Kart, Zelda, F-Zero) ale to wystarczyło żeby zebrać rozpęd wobec Segi która już miała kilkadziesiąt dobrych exów, ale tylko dobrych, bez wybitnych tytułów zmieniających branże. 

 

Xbox na pewno traci na wydawaniu swoich gier na PC jeśli chodzi o sprzedaż konsol, ogólny bilans nie jest mi znany. Jednak sam bym grał na Xboxie gdyby ten nie wydawał gierek na PC, ile jest takich osób? Trudno powiedzieć ale na pewno X360 nie odniosła by takiego sukcesu gdyby MS wydawał gry na PC. 

 

Jednak tak duże korpo na pewno wie co robi od strony finansowej, a cały ten zamęt jest związany pewnie z zwolnionym przyrostem subskrypcji game passa i jeśli będą zmiany to pewnie w tym obszarze. 

 

No i pytanie kiedy CoD w gamepass albo WoW na PC i czy to się wydarzy. 

 

Na Steam ich gry radzą sobie w większości bardzo dobrze, nawet takie gry State of Decay 2 czy Grounded mają silne community na Steam i nadal parę lat od premiery w peaku gra po parę tysięcy osób.

 

MSF2020 w zależności od okresu potrafi dobić do 8-10k, SOT 15-20K, FH4 I 5 po 10-20k. Nie mówiąc już o ich grach typowo potowych portowanych później na konsole jak AoE2 i 4, które regularnie walą po 20-25k w peaku.

 

Moim zdaniem wiele gier MS nie jest typowo konsolowych, sporo z nich podchodzi bardziej pod gusta graczy na PC I dlatego to nie jest błąd, że nie są ograniczone do konsoli.

 

Za czasów X360 mieli ze 4 IP na krzyż i raczej wszystkie były grami mocno wpasowującymi się nurty konsolowe. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SnoD napisał:

No generalnie to wszyscy się wycofują, teraz piszą że chodzi o 3-4 gry w tym hifi i sot.

 

Podejrzewam, że MS po prostu chciał wyprostować temat gier AB, że dotychczasowe marki pozostaną multi a insajderzy dla klików sobie resztę dopowiedzieli.

ASX będzie mógł nareszcie walić z armaty do klapów :) 

 

AB wydaje mało gier, COD wychodzi na wszystko, nowa gra pod online od Blizzarda i WoW na wszystkich konsolach o tym już pisałem rok temu. Jedyne co może być exami od AB to powrót starszych IP lub gry SP.

 

1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Xbox na pewno traci na wydawaniu swoich gier na PC jeśli chodzi o sprzedaż konsol, ogólny bilans nie jest mi znany. Jednak sam bym grał na Xboxie gdyby ten nie wydawał gierek na PC, ile jest takich osób? Trudno powiedzieć ale na pewno X360 nie odniosła by takiego sukcesu gdyby MS wydawał gry na PC. 

Wiadomo + problemem jest jeszcze baza użytkowników XO vs PS4 którzy ze swoją biblioteką gier poszli w kolejny sprzęt tej samej firmy oraz 1.5roku braku marketingu Xboxa przez działania związane z zakupem AB.

Xbox w 2022 z Pentimentem :kaz: gdzie Jim wystrzelił swoje największe IP.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, drozdu7 napisał:

Ci insajderzy to niezłe ścierwo, juz się delikatnie wycofują, asekurują. A zaraz znowu wylezą po evencie ze swoimi mądrościami 

Olac te wszystkie Twittery, reddity itp. Ogladac 2-3 ulubionych youtuberow, wiecej czasu spedzic na graniu, by cieszyc sie rozgrywka bez tej calej toksycznosci wynikajacej z tych plotek. Tak najlepiej. Ci insajderzy sa nikim. Nie wiem po co w ogole ich sledzic. Te wszystkie konta moga zniknac, a nawet tego nie zauwaze.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...