Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, creatinfreak napisał:

Mam problem z tym, że dzieje się to kosztem Xboxa

No ja mam takie samo zdanie. Nigdy nie uwierzę że nie odbije się to na dziale konsolowym Xboxa. 

Teraz jeszcze konsola będzie im potrzebna do tej transformacji, zanim wyjdzie i potrwa z 5lat. A później? Pewnie będą gotowi funkcjonowac bez niej.

 

Mówię, wychodzi na jesień Starfield na Plejce i jest to punkt zwrotny. Niech na początku będzie roczne opóźnienie. Roczne to jest nic, ja jade praktycznie na rocznym opóźnieniu ze wszystkim ;)

 

Trochę psychofanów opuści ten okręt, posiadacze plejki nawet jeśli zastanawiali się nad dokupieniem Xboxa to już nie będą musieli. A zostanie część z tego co jest teraz.

Jest to smutne trochę ale no najważniejsze żeby gry robili a grać będzie gdzie.

 

Ps.

Godzinę temu, ProstyHeker napisał:

racera takiego jak poprzedni, racera bez contentu, nadmuchany, najpotężniejszy RPG w historii ludzkości

To już trochę przypierdolka, bo FH5 była bardzo dobra. W Forze Motorsport zagrywa się masa osób pomimo braków nawet. A ten nieszczęsny Starfield to chyba do końca świata będzie przywoływany. Tak był nadmuchany itp i zjebali w wielu miejscach. Ja jednak dobrze wspominam, dla mnie całościowo to ciekawsza gra niż np Horizon Forbidden West co niektórym może w głowie się nie mieścić 

Odnośnik do komentarza

No i odpływ graczy do PC czego ja jestem przykładem. Po co mi Xbox albo Playstation skoro te gierki dostaje na PC? 
 

Kiedyś konsole miały dla mnie sens, teraz jak wszystko jest na PC to nie widzę rozdrabniania się na kilka platform jak mogę mieć wszystko na jednej i to w lepszej jakości.

 

Dlatego z konsol zostaje u mnie już tylko Nintendo.

 

Ten odpływ nawet widać po sprzedaży konsol, Xbox sprzedaje się gorzej, Sonka tak samo a PC rekord za rekordem jeśli chodzi o wyniki.

Multiplatformy potrafią w 60(AAA)-80% (indyki) sprzedawać na PC.

 

Nawet w Japonii obecnie w młodym pokoleniu gra się na Nintendo, telefonach i PC mniej więcej w równym rozkładzie a plejka nie istnieje. 
 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie mam problemów z wydawaniem gier na inne platformy samym w sobie, to znaczy nie bolą mnie z tego powodu cztery litery, nie jestem fanboyem. ale nie powiecie mi, że w grach ekskluzywnych na danej konsoli nie było nic fajnego, ekscytującego z perspektywy zajawkowicza, budującego aurę wokół marki i platformy. dodawało to mitycznego pieprzu oczekiwaniom na nowe konsole, miało się uczucie obcowania z czymś wyjątkowym w swojej kategorii. wszak sam microsoft i sony promują się hasłem "najlepsze miejsce do grania". no i właśnie to mam na myśli, ten klimat "miejsca", gdzie oprócz samych gier ekscytowała też platforma

Edytowane przez krzysiek923
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie jeśli nowy Xbox ma być potężnym sprzętem który uzupełniał się będzie z PC to w sumie czemu nie? Obecnie setup gdzie w sypialni mam blachę, do WoWa, gier "myszkowych", a Xa pod TVkiem sprawuje się bardzo dobrze. Sporo rzeczy objętych cross-buyem, cross-savem, w dodatku na jednym koncie. Eksctyuje mnie wizja w którą to wszystko może pójść.

Odnośnik do komentarza

On nie bedzie sie uzupełniał z pc, bo to bedzie po prostu pc. Najpierw wydadza windowsowego handhelda z jakim consolowym ui, pofixuja jakies bugi systemu przed premiera duzego brata, a w 2026 wleci pc w malej obudowie i logo xboxa. Dla mnie spoko. Ktos moze napisac, ze po co czekac jak można teraz kupic pc, ale 1) windows nie oferuje teraz "console experience" 2) zakupy sa wciaz uwiezione na xboxie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Beelzeboss napisał:

On nie bedzie sie uzupełniał z pc, bo to bedzie po prostu pc.

 

PC-tami w obudowie komputera można nazwać obecne konsole - począwszy od architektury, po coraz mocniej postępującą integrację z PC, a z czasem multiplatformowość. Sony od prawie dwóch dekad prędzej czy później przemowało każde rozwiązanie od MSu, więc i ostatecznie też będą szli z czasem w day1 PC, a może nawet i Xbox po latach.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, drozdu7 napisał:

Ps.

To już trochę przypierdolka, bo FH5 była bardzo dobra. W Forze Motorsport zagrywa się masa osób pomimo braków nawet. A ten nieszczęsny Starfield to chyba do końca świata będzie przywoływany. Tak był nadmuchany itp i zjebali w wielu miejscach. Ja jednak dobrze wspominam, dla mnie całościowo to ciekawsza gra niż np Horizon Forbidden West co niektórym może w głowie się nie mieścić 

FH5 to jest bardzo dobra gra, ale nadal reskin czwórki z lekkim szlifem graficznym. Na premierę OK, ale w temacie racerów czekałem na więcej w kolejnych miesiącach, stąd wysokie oczekiwania co do FM. No i fajnie, że ludzie się zagrywają, ale tam nadal jest pusto z obietnicą, że kiedyś będzie więcej. Ja nie mam czasu na obietnice, ja chcę na premierę :) pół roku czekania na n-ring. GT4 ma dużo więcej ciekawych, wciągających serii, niż gra wydana prawie 20 lat później. To jest regres.

 

A Starfield wiem, że wielu osobom się podobał, ale dla mnie to jest kasztan. Ja bym bardzo chciał, żeby te gry były dobre, bo wybecelowałem ponad 2k na konsole i później na GP :boomer:

Cytat

 

A tego cytatu nie mogę usunąć na telefonie xD

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

ostatecznie też będą szli z czasem w day1 PC, a może nawet i Xbox po latach.

theyarethesamepicture.gif

 

xbox jako hardware jest skończony, a jak kolejny "xbox" to pc, to sony nie bedzie miało nic do gadania i w te gry sie zagra. Chyba, ze przestaną wydawac porty na pc.

Odnośnik do komentarza

@ProstyHeker W sumie ja zacząłem robić re-run gier które kiedyś przechodziłem i w sumie zacząłem doceniać je jeszcze bardziej. Jak człowiek już popróbował AAA od Nintendo i Sony to widzi, że jakieś bzdury o nieosiągalnej jakości albo najlepszych grach na rynku to po prostu bzdury. Różnica jest jedynie w oferowanych gatunkach i tutaj już każdy może sobie wybrać odpowiedni sprzęt.

 

edit: może rozwinę trochę żeby nie brzmieć enigmatycznie - jak myślałem kiedyś, że na Xboxie brakuje mi gier jak na PlayStation to nie chodziło o jakość wykonania, a raczej gatunek - że brakowało mi fabularyzowanych gier TPP, tak jak odpalając Plejaka ze świecą mi szukać dobrych wyścigów arcade czy multi pokroju Halo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie po to spencer mówił w tym wywiadzie, że "ludzie powinni mieć zaufanie do cyfrowej dystrybucji", żeby teraz w ciągu najbliższych... powiedzmy 10-15 lat odcinać ich od całej xboksowej biblioteki. konsole będą powstawać, nawet jeśli ma to być tylko dodatkowy zarobek, bo czemu miałoby tak nie być. nawet jeśli liczba użytkowników konsol zredukuje się do połowy

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Nie przestaną, nie ma co się łudzić. Mimo tego że Sony sprzedaje więcej konsol, to nawet ta baza użytkowników nie jest dla nich wystarczająca i potrzebują dodatkowych źródeł dochodów z PC, a w przyszłości i innych platform jak telefony. 

 

10 minut temu, krzysiek923 napisał:

nie po to spencer mówił w tym wywiadzie, że "ludzie powinni mieć zaufanie do cyfrowej dystrybucji", żeby teraz w najbliższych... powiedzmy 10 latach odcinać ich od całej xboksowej biblioteki. konsole będą powstawać, nawet jeśli ma to być tylko dodatkowy zarobek, bo czemu miałoby tak nie być. nawet jeśli liczba użytkownik konsol zredukuje się do połowy.

nie odetną się, zunifikują ją z chmurą, a w przyszłości pewnie i z PC. No ale tak konsole ogólnie Xboxa wciąż będą powstawać.

 

A co do samego sedna dyskusji to jak to korpo robią to co im się bardziej opłaci, i są w stanie poświęcić kilka/kilkanaście milionów sprzedanych konsol, by zarobić więcej i w związku z tym  nie specjalnie będą przejmować się konsolowym pieprzem, jakąś konsolową tożsamością  czy uczuciami fanów marki. Chcą zostać hegemonem na rynku gier, i doszli do wniosku że konsolowa ekskluzywność ogranicza im te ambicje w zarabianiu kasy. Być może sytuacja byłaby inna, gdyby rynek konsol wciąż rósł, a nowych klientów przybywało, ale niestety to już nie 2001 czy 2005 rok i sytuacja się trochę zmieniła. 

Odnośnik do komentarza

Może. Ale ta walka 2006-201X między Sony, MS a Nintendo była zajebista. I dużo dobrego z niej wyszło. I było co obserwować.

 

Niestety to nie kwestia nostalgii czy dojrzałości, że już to mniej wszystko ekscytuje. Zostały, że tak to ujmę, gierki, a wiele z ekscytujących czynników (takich jak pudełka i bonusy do nich, targi E3, konkurencja i wbijanie sobie szpilek, obietnice, hype etc.) nie żyje lub umiera.

 

Dziki okres już za nami. Teraz sama jakość gierek. Ale i tutaj coś słabo. Ze względu na rosnace koszta, brak gier AA u największych graczy, pierwszy raz jestem w momencie, kiedy nie czekam na nic zapowiedzianego od Sony, MS i Ninny (tu mały wyjątek, zapowiedziany sto lat temu Metroid).

 

No wolałbym czekać na nowe ciekawe IP z kozackimi singlowymi przedstawicielami od wszystkich, na TLoU2, zajebiście zapowiadające się Halo, na jakieś obietnice, próby zrobienia czegoś nowego... A tak to czekam na multiplatformy AAA i indyki. I tajemnicze nowe twory od wielu studiów - może więc dobry okres przed nami, bo tyłu producentów jeszcze nic nowego nie pokazało...

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Zapominacie o jednej ważnej rzeczy - nawet jeśli czeka nas multiplatformowość to i tak doba nie jest z gumy i wszyscy będą walczyć o czas gracza. Nie spodziewałbym się, że gaming się spłyci w najbliższych latach, a właśnie ma szansę rozkwitnąć, bo widać, że najwięksi gracze zaczynają jebywać się na GAAS-ach oraz wysokobudżetowych AAA od szablonu.

Odnośnik do komentarza

 

 

Zabrzmię jak stary dziad pt. "kiedyś to było", ale czasy PS2 i Xboxa 360 to dla peak tej branży. Wtedy to takie gry jak Halo 3 biły rekordy finansowe, a nie jak dzisiaj darmowe gry z mikrotransakcjami typuFortnite. Budżety też nie były tak napompowane, było więcej miejsca na ryzyko i oryginalność. Nie było gier usług które niczym czarne dziury pochłaniały tyle rynku, więc sytuacja byla znacznie zdrowsza i model biznesowy opierał się na tym że kupowałeś grę, przechodziłeś i kupowałeś nową. A nie jak dzisiaj gdzie spory odsetek posiadaczy Xboxa czy Playstation gra tylko w jedną grę, często F2P. I to wszystko ma wpływ jak wygląda gaming obecnie, w czasach gdy hitami było Halo 3 czy Gearsy wszyscy chcieli być jako Halo i Gearsy, a w czasach gdy króluje Fortnite i inne gry usługi, wszyscy chcą robić gry jak Fortnite.

 

No po prostu kiedyś to było, nie to co dzisiaj, i w ogóle się nie dziwię że ktoś woli zostać przy starszych tytułach. 

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, krzysiek923 napisał:

nie po to spencer mówił w tym wywiadzie, że "ludzie powinni mieć zaufanie do cyfrowej dystrybucji", żeby teraz w ciągu najbliższych... powiedzmy 10-15 lat odcinać ich od całej xboksowej biblioteki. konsole będą powstawać

Nie, nie musza powstawać nowe konsole. Nikt nie zostanie odciety od swojej biblioteki, bo zrobia to samo co zrobili z grami z xbox classic i 360, ale teraz dla pc. Ostatnio był "leakniety" email Bondy gdzie pisała o forward compatibility.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Beelzeboss napisał:

ehh, ludzie tak lubią w obecnej formie, ale sie nie sprzedaja. Wystarczy czytać co w ostatnich miesiacach mowił Spencer, Bond w wywiadach i w "leakowanych" dokumentach (a raczej przekazanych płatnym naganiaczom jak Jizz). Oni w ogole juz nie mowia o "console", a o "hardware".

a czy ja napisałem, że wszyscy? może się mylę, ale jakaś część użytkowników ma jednak gdzieś te wszystkie dramy roztrząsane w internecie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...