Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat o wizualia gearsów to nie ma co się bać. Takie gears 5 czy tlou2 (gry na kartofla jaguara z poprzedniej generacji) w kwestii wizualiów są ładniejsze jak niejedna współczesna produkcja korzystająca z mocy ryzena, super speed SSD i innych veliciti architekture czy krakenów. Tak więc ja jak najbardziej czekam z wywieszonym jęzorem tylko aby nie wyskoczyli mi z 30 klatkami ( a tu ms tak się chwalił, że 60 to standard a i dużo 120 jest). 

Co do ps5 pro to mimo iż nisza dla hardcorowców to pewnie będzie się lepiej sprzedawać jak xsx. Dziś ps5 i xsx to pod kątem działania gier w zasadzie jest to samo ( tak są tytuły gdzie coś działa lepiej, ale przy wyższych rozdzielczościach i vrr na tv bez digital foundry nie zobaczysz różnicy), tak więc ps5 pro będzie rozjeżdżać Xboxa tym bardziej z kulą u nogi w postaci xss.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, creatinfreak napisał:

Akurat o wizualia gearsów to nie ma co się bać. Takie gears 5 czy tlou2 (gry na kartofla jaguara z poprzedniej generacji) w kwestii wizualiów są ładniejsze jak niejedna współczesna produkcja korzystająca z mocy ryzena, super speed SSD i innych veliciti architekture czy krakenów. Tak więc ja jak najbardziej czekam z wywieszonym jęzorem tylko aby nie wyskoczyli mi z 30 klatkami ( a tu ms tak się chwalił, że 60 to standard a i dużo 120 jest). 

Co do ps5 pro to mimo iż nisza dla hardcorowców to pewnie będzie się lepiej sprzedawać jak xsx. Dziś ps5 i xsx to pod kontem działania gier w zasadzie jest to samo ( tak są tytuły gdzie coś działa lepiej, ale przy wyższych rozdzielczościach i vrr na tv bez digital foundry nie zobaczysz różnicy), tak więc ps5 pro będzie rozjeżdżać Xboxa tym bardziej z kulą u nogi w postaci xss.

 

Pytanie czy w takim wypadku MS podejmie wyrzucenia kolejnego sprzętu? Ogólnie dziwna ta generacja, dużo odgrzewanych kotletów, a i jakość nie robi dużego wrażenia, pamiętam jak z Ps3 przesiadłem się na Ps4 i odpaliłem Killzone, opad szczęki i masakracja oczodołów. A tu jakby spojrzeć to Ratchet robił robotę i daleko za tym Horizon. Wydaje mi się, że ciężko już zaskoczyć czymś starych graczy. Ta generacja przejdzie bez większego echa. Jedyny plus to te dyski ssd i szybkość wczytywania, co zaoszczędziło nam sporo czasu wpatrywania się w kręcące kółeczko. Mam nieodparte wrażenie, że kiedyś lepiej wykorzystywano sprzęt w 100% i wyciskano ostatnie soki. 

Odnośnik do komentarza

Nic odkrywczego, ale dla mnie najistotniejsze w konsolach był pomysł, innowacja i zdolność wykorzystania danego sprzętu (relatywnie taniego). Idealny przykład Nintendo, które nie uczestniczy w wyścigu na graficzkę, a mimo to dostarcza świetne gry. Switch ma pomysł na siebie, PS również. Tego pomysłu w X nie widzę.

Najmocniejsza konsola - nie wyszło. Gier w stylu Sony nie dogonią. Teraz plotki o kopii Switcha, Steam Decka. MS ma jakiś punkt zaczepienia w postaci GP, xclouda - ogólnie usług. Czemu nie pójdą na maksa w tą stronę? Nie zaczną projektować gier z myślą o tym?

Nowy Motorsport pokazuje w jakim rozkroku stoi ta gra - ani to dobry kompletny produkt, ani poprawna gra usługa. Taką grę w chmurze też można fajnie wykorzystać. Ale to nie można wrzucać wszystkiego do jednego wora. Trzeba przygotować przemyślane gry (lub moduły gier) do grania w chmurze.

Jedna topowa gra - Forza Horizon 5 - to trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2024 o 17:53, ASX napisał:

Wiadomo jak to jest z insajderami, ale strasznie hajpują oni te nowe Gearsy, podobno graficznie mają przebijać nawet Hellblade 2, pojawiają się porównania do pierwszych Gearsow, no i mowa też o powrocie do klimatu rodem z jedynki.

 

Ja podchodzę do tego z dystansem i poczekam spokojnie do czerwca, ale skoro przynajmniej kilku ludzi obeznananych w branży tak pieje z zachwytu to coś w tym może być. 

 

>> nowe gearsy: w produkcji

>> insajderzy: powrót do klimatu z jedynki

 

Kurwa ludzie xD ten klimat z jedynki to frazes powtarzany już kolejną dekadę byleby nakręcić hype przy dosłownie każdej części

 

Jebać tych twitterowych zjebów i innych znawców co gówno wiedzą, a jedynie puszczają jakieś pierdy by robić sobie zasięgi.

 

 

  • Plusik 5
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

ten klimat z jedynki to frazes powtarzany już kolejną dekadę byleby nakręcić hype przy dosłownie każdej części

 

W dodatku srogo wyciągnięty z dupy, bo nie wiem jak można takim lokacjom jak 3 i 4. aktowi czwórki czy aktom 2-4 piątki i całemu Hivebusters zarzucać jakikolwiek brak klimatu Gearsów. :kekw: "Klimat z jedynki" to tak na dobrą sprawę wycie za oryginalną ekipą (bo przecież nie za kolorystką gen. 7). Ciekawe czy przy teoretycznym Uncharted 5 z 

Spoiler

córką Drake'a 

 

też będzie podobne pierdolenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Ukukuki napisał:

I słusznie, jakoś filmy opierają się modzie żeby główna bohaterka była kaszalotem z cyckami po pępek. 

 

Wyobrażacie sobie scenę seksu w filmie z takim szajsem? 

 

Ludzie chcą oglądać piękne rzeczy i nie ma w tym nic złego. 

 

Będzie ładna po mamie, ale i tak pewnie coś nie będzie jebanym graczom pasować - cycki za małe, dupa za płaska, ryj za mało szoniarski. :) 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

W dodatku srogo wyciągnięty z dupy, bo nie wiem jak można takim lokacjom jak 3 i 4. aktowi czwórki czy aktom 2-4 piątki i całemu Hivebusters zarzucać jakikolwiek brak klimatu Gearsów.


Tu chyba chodzi o te szarobure kolory? Podobnie bylo z Killzonem 2 i jego paletą barw. Trójka już była bardziej kolorowa, ale jeszcze nie aż tak jak Shadow Fall.

Odnośnik do komentarza

Napewno każdy woli właśnie te szarobure lub nocne etapy. Wydaje mi się że równie ważna rzeczą była stawka. Poczucie beznadzieji, ludzkość miażdżona przez szarańcze. Generał Raam wjeżdżający niczym Nemesis i nasz mały oddział w tym wszystkim. 

 

Czwórka i piątka mają nawet spoko historię. Z dwóch części wyszłaby jedna baaardzo klimatowa, ale no jednak to nie ten kaliber ;) ale to wiadomo że nostalgia za starą ekipą zaślepia nieźle też 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jestem dobrej myśli, zamknięcie trylogii Kat (bo to MUSI być zamknięcie) + potężna presja żeby wyszło z tego coś naprawdę dobrego. Liczę też na poprawę animacji samych bohaterów - nie muszą dodawać ani wspinaczki, ani czołgania się, ale poprawić ją, bo naprawdę konkretnie się zestrzała.

Odnośnik do komentarza

myśle że ludzie mówiąc o tęsknocie za starym klimatem, mają bardziej na myśli klimat budzący poczucie beznadziei, a nie kolory. Końcówka piątki była dosyć pesymistyczna więc jest szansa że w kolejnej odsłona będzie bardziej mroczna. 

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście chętnie bym zagrał w odpicowaną wersję wszystkich części (Gear of War) na ps5. I myślę, że MS swoje by zarobił. Ogólnie powinni robić i jedni i drudzy tak, że swoje produkcje w pierwszej kolejności u siebie, a po roku na inne sprzęty, myślę że z tego rozwiązania każdy byłby zadowolony. A gry Multi to day one, w czym przeszkadza by takie HellDrivers wyszło w tym samym czasie? 

Odnośnik do komentarza

Ja, jak już wielokrotnie pisałem, mam nadziejęna wywalenie tych otwartych lokacji. Może po krytyce Gearsów 5 i Halo Infinite w tych elementach zmądrzeją i nie będą nam wpychać tego w gardła. Reszta jest doskonała. Strzelanie, klimat, lokacje - no wszystko. Ciekawi mnie jak rozwiążą wybór który miał miejsce w końcówce gry

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, czarek250885 napisał:

A gry Multi to day one, w czym przeszkadza by takie HellDrivers wyszło w tym samym czasie?

Każda kolejna wersja to dłuższy czas developingu, optymalizacji i potencjalnie większa ilość kłopotów, tym bardziej jeśli ma być crossplay. Więc 'w tym samym czasie' nie oznaczało by premiery w lutym tylko najwcześniej pod koniec roku bo dochodzą dwie platformy. Już nie mówiąc o tym że baza ~27 mln konsol (dzielona na dwie wersje) jest mniej atrakcyjna niż baza ~55 mln.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...