Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wracając do multiplatformowości Xboksa, to wszystkie dane wskazują na to, że raczej wszyscy będą podążać tą drogą w mniejszym lub większym zakresie:

 

Dla obecnego zarządu Sony takie dane dotyczące np. Helldivers 2, to też jasny sygnał w jakim kierunku powinni zmierzać:

Reszta danych pokazuje, że rynek PC umocnił się względem konsol i rośnie w przeciwieństwie do rynku konsol. Piscatella wskazuje też, że doszło do fundamentalnej zmiany - to na PC teraz grają młodzi, a na konsolach gamingowe dziadki, co źle wróży dla rozwoju konsolowego segmentu branży.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się trudno rozstać z Xboxem :) Mimo master race na biurku. 

Trochę gier w pudełkach mam do nadrobienia, cenowo rozkłada się różnie i szczerze nie wiem czy warto mi się pozbyć konsoli. 

Takie np Klonoa na konsole to 100zł pudelko. Na Steam do dziś promocja 49zł.

Za to COD WW II na konsoli pudełko/nówka 60/70zł tak na Steam 250zł....

 

Dziwna sprawa xD 

 

Jakbym miał dzisiaj kupować Xboxa, to bym go olał. 

Odnośnik do komentarza

nawet nie wiem jak to wytłumaczyć, że pomimo posiadania mocnego peceta, na którym teoretycznie wszystko mam lepiej, wciąż gram sobie na series s i nie interesują mnie wady tej konsoli. no chyba jednak wciąż jest to bardziej zunifikowanie i skondensowane doświadczenie, nic mnie nie odciąga od sedna, czyli grania w grę

 

a jeśli konsole chcą jakkolwiek nawiązać walkę z pecetami, no to chyba czas zakopać ten relikt przeszłości w postaci płatnej gry przez sieć i niewspierania myszy + klawiatury w każdej grze. ja akurat ubolewam nad tym, że konsole otworzyły się na crossplay z pecetami, no ale cóż, musieli to zrobić.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

zawsze możesz go zostawiać

 

Ja mam PC z RTX3090 i Steam Decka, więc teoretycznie konsola pod TV nie jest mi potrzebna, a mimo to wciąż trzymam swojego klocka, wygodnie mi się gra na konsoli i lubię ten ekosystem z crosssave'em i crossbuyem pomiędzy PC a konsolą, no i mam wciąż mnóstwo gier które chciałbym zagrać na konsoli

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

nawet nie wiem jak to wytłumaczyć, że pomimo posiadania mocnego peceta, na którym teoretycznie wszystko mam lepiej, wciąż gram sobie na series s i nie interesują mnie wady tej konsoli. no chyba jednak wciąż jest to bardziej zunifikowanie i skondensowane doświadczenie, nic mnie nie odciąga od sedna, czyli grania w grę

 

a jeśli konsole chcą jakkolwiek nawiązać walkę z pecetami, no to chyba czas zakopać ten relikt przeszłości w postaci płatnej gry przez sieć i niewspierania myszy + klawiatury w każdej grze. ja akurat ubolewam nad tym, że konsole otworzyły się na crossplay z pecetami, no ale cóż, musieli to zrobić.

 

Psychika i przyzwyczajenia :Cell: ja nie miałem oporów ale może dlatego ,że mam jeszcze Nintendo. 

 

Tylko u mnie to są jeszcze pudełka i takie konsolowe doświadczenie na Switchu, wkładam kartridża i gram. 

Odnośnik do komentarza

Odnośnie pudełek, to jedyne czego żałuje to że tak wiele swego czasu kupowałem w pudełku i przez to nie mogę zagrać w taką np. Forze Horizon 3 na PC albo Steam Decku, bo gierka zniknęła z cyfrowej dystrybucji, a ja mam tylko pudełko na konsole. 

 

Dlatego teraz tylko cyfra. 

Odnośnik do komentarza

Witam.

Jako, że trafiła mi się dobra okazja, (nowa konsola za 1200 zł) to drogą kupna nabyłem konsolę XBOX Series X. Wcześniej przez chwilę miałem XBOX Series S i tam wszystko było jasne - muszę kupić grę elektronicznie, która zapisuje się na moim koncie - nie ma innego wyjścia. 

Jest kilka gier, które chciałbym przejść, ale nie widzi mi się wydać 200 zł, żeby zagrać przez 20 godzin i zostawić coś, czego nie mam fizycznie, na pastwę losu. 

Moje pytanie brzmi - czy jak kupię UŻYWANĄ grę na płycie, dajmy na to Red Dead Redemption 2, to po prostu wsadzam płytę do stacji dysków i gram?

Czy nie trzeba będzie tej gry jakoś aktywować online podając klucz gry? 

Nie rozumiem jak to działa, bo nie miałem wcześniej z tym styczności. 

 

 

 

Edytowane przez VanHoya
Odnośnik do komentarza

czyli jednak coś tam grzebią w kolejnych konsolach i po cichu robią jakieś poprawki, czy tam oszczędności. ostatnio widziałem jakiś filmik na youtube i facet mówił, że nowsze konsole mają trochę przerobione chłodzenie, tylko jakoś przechodzi to bez echa, jak w przypadku playstation

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...