Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę tylko na szybko do tematu Gearsów który przewinął się wcześniej:

 

Skończyłem kilka dni temu Gearsy 4, w wersji XOX Enhanced i nie mogłem uwierzyć jak gra zniosła próbę czasu (tryb 4K/30). Natrzaskałem tyle screenshotów, że musiałem kasować te starsze z serwerów, bo kończyło mi się miejsce. :D Idąc za ciosem ściągnąłem Gearsy 5 i szczerze mówiąc to nie byłem gotowy na to co zobaczyłem. Pamiętałem, że ta gra prezentuje się świetnie już na bazowym XO, ale jak wygląda wersja podrasowana pod XSX to jest najwyższej klasy kunszt graficzny - zwłaszcza w kwestiach oświetlenia, HDRu, widać też poprawę animacji postaci i ogólnie gra jest sporo ładniejsza niż ją zapamiętałem.

 

Czuję w kościach, że Gearsy 6 zafundują nam skok graficzny jakiego ta generacja jeszcze nie widziała. :obama:  

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Zapominacie o jednej ważnej rzeczy - nawet jeśli czeka nas multiplatformowość to i tak doba nie jest z gumy i wszyscy będą walczyć o czas gracza. Nie spodziewałbym się, że gaming się spłyci w najbliższych latach, a właśnie ma szansę rozkwitnąć, bo widać, że najwięksi gracze zaczynają jebywać się na GAAS-ach oraz wysokobudżetowych AAA od szablonu.

 

Przecież ja to napisałem. Że będzie walka multiplatformowych graczy, ale u Sony i MS nie widać już takiej konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Nyu napisał:

Przecież ja to napisałem. Że będzie walka multiplatformowych graczy, ale u Sony i MS nie widać już takiej konkurencji. 

 

Między Sony i MS też będzie konkurencja. Mówiąc najwięksi gracz emiałem właśnie ich na myśli. 

Odnośnik do komentarza

Patrzac co się obecnie dzieje, szczególnie w obozie MS wyobrażacie sobie że nowe Gearsy nie wylądują na konsoli niebieskich?

Przecież to jest potencjalny megahit. Patrząc że nawet mniejsze gry z Xboxa dobrze się sprzedają na plejce, no to kurwa MS napewno odpuści taki wór z kasą xd 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Beelzeboss napisał:

Zależy kiedy te gearsy wyjdą. Nadella nienawidzi ekskluzywnosci, wiec kiedys ten moment nastąpi. Jak ograją emulacje xboxa na pc to pewnie wszystko zacznie byc robione na ps.

 

Jakby nie patrzeć to M$ na tym zarobi, wiec wszyscy szczęśliwi, no może poza "fanbojką". Myślę, że co nie przerzucą sprzeda się świetnie bo rynek potrzebuje dobrych gier. 

Osobiście chciałbym na ps5 zobaczyć jedną z perełek xboxa a mianowicie Sunset Overdrive. 

Odnośnik do komentarza

To anegdotyczne przykłady, ale ze statystyk którymi często chwali MS wynika że opłacający Game Passa wydają i grają więcej niż ci którzy go nie opłacają.

Co jest raczej oczywiste, bo GP jest skierowany raczej do osób regularnie grających, casuale zadowalają się jedną/dwoma grami na rok.

 

Druga kwestia że serie MS po tym jak trafiają w dniu premiery do GP zaczynają sprzedawać się gorzej bo GP kanibalizuje sprzedaż na rzecz abonamentu, co też jest dosyć oczywiste, bo mając do wyboru ograć Forze czy Starfielda za 350 zł czy ograć go w abonamencie za 50-60 zł to normalne że sporo osób wybierze tańszą opcję. Tak czy siak pieniądze lecą do MS. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

To anegdotyczne przykłady, ale ze statystyk którymi często chwali MS wynika że opłacający Game Passa wydają i grają więcej niż ci którzy go nie opłacają

hahahaha

 

i dlatego byliby -4% bez activision. Panie, skoncz pan pierdolic

Edytowane przez Beelzeboss
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ukukuki napisał:

No i odpływ graczy do PC czego ja jestem przykładem. Po co mi Xbox albo Playstation skoro te gierki dostaje na PC? 
 

Kiedyś konsole miały dla mnie sens, teraz jak wszystko jest na PC to nie widzę rozdrabniania się na kilka platform jak mogę mieć wszystko na jednej i to w lepszej jakości.

 

Dlatego z konsol zostaje u mnie już tylko Nintendo.

 

Ten odpływ nawet widać po sprzedaży konsol, Xbox sprzedaje się gorzej, Sonka tak samo a PC rekord za rekordem jeśli chodzi o wyniki.

Multiplatformy potrafią w 60(AAA)-80% (indyki) sprzedawać na PC.

 

Nawet w Japonii obecnie w młodym pokoleniu gra się na Nintendo, telefonach i PC mniej więcej w równym rozkładzie a plejka nie istnieje. 
 

 


 

Wszystko fajnie, ale nie wiem czy by mi się chciało czekać rok albo lepiej  za Spider man’em 2. GTA podobnie, Stellar Blade na dzisiaj nie ma 100% info że będzie na PC- albo coś przegapiłem. 
Sa symulatory, ale ja chce GT7 którego nie ma na PC.

O ile jako fan X nie widzę sensu ani przyszłości dla konsoli, tak ps5 jako dodatek pod tv spoko.

N poza skala i ich nie wymieniam. Z tej dwójki PS5 bym zostawił mimo wszystko. 
 

Gdyby nie potężny backlog na x który mam w pudełkach to już bym dawno puścił w świat Series x. A sprzedać żeby kupić na PC cyfrowo, no tak średnio. Jak się odbije i skończę co mam skończyć to leci X w świat.

Smutne i przykre, byłem fanem od 1 ich konsoli, kupiłem nawet one którego wszyscy hejtowali. Trudno. Życie.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, iluck85 napisał:

Wszystko fajnie, ale nie wiem czy by mi się chciało czekać rok albo lepiej  za Spider man’em 2. GTA podobnie, Stellar Blade na dzisiaj nie ma 100% info że będzie na PC- albo coś przegapiłem. 
Sa symulatory, ale ja chce GT7 którego nie ma na PC.

O ile jako fan X nie widzę sensu ani przyszłości dla konsoli, tak ps5 jako dodatek pod tv spoko.

 

Ten czas się skraca, a takie gry przysługi jak Helldrivers 2 wychodzą już day1. Nie sądzę też aby miał utrzymać się trend współpracy 3rd party - Sony z tego tytułu, że wiele z tych współprac okazało się porażką dla wydawcy. 1st party Sony zapewne będzie priorytetyzować konsolę, ale możesz być pewien, że każdą grę którą Sony zleciło zobaczysz na PC i to szybciej niż myślisz.

Odnośnik do komentarza
  • Kiedyś na gry z Plejki na PC nie było szans.
  • Potem była, ale tylko pierwsze części żeby dla sequeli kupiono konsole.
  • Potem okazało się, że dwójka też będzie, ale za kilka lat.
  • Teraz okazuje się, że gry często wychodzą nawet w pół roku po premierze.

 

Co będzie następne sam się domyśl.

Odnośnik do komentarza

Gran Turismo był na leaku od Nvidii więc to kwestia czasu zanim wyjdzie na PC. Nie wiem skąd informacja że nie ma to szans.

 

Druga sprawa że to kwestia czasu kiedy gry Sony będą wychodziły na PC day one. PlayStation, podobnie jak Xbox chcę rosnąć, a przy stagnacji na rynku mają z tym ciężko, więc bedą szukać klientów poza swoim systemem. Taka jest rzeczywistość rynkowa. 

Odnośnik do komentarza

Ale to przyszłość, a ja piję do teraz- dzisiaj. 

O ile Xbox nie ma sensu, bo nie kojarzę nic co jest na konsoli, a nie ma PC, tak w przypadku PS5 nie chce mi się czekać i 3 gry znajdę których NA DZISIAJ nie ma na PC. 

Dlatego ja bym te PS5 zostawił na teraz. To było do postu Ukiego.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Wszystko rozbija się o to czy masz PC. Jak nie masz to co stoi na przeszkodzie aby kupić Xboxa?

 

Ja mam wszystko :kaz:

3 minuty temu, drozdu7 napisał:

Ale perspektywa ukiego może być taka że ma PC i konsol nie potrzebuje bo gier i tak jest od zajebania że na takiego Spidera 2 spokojnie poczeka

 

Dlatego ja napisałem w swoim imieniu. Mi się nie chce czekać aż rzucą SM2 na PC. Chcę grać dzisiaj. 

Kupiłem dayone, ograłem, platynę wbiłem. A na PC dalej nie ma gry. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Beelzeboss napisał:

hahahaha

 

i dlatego byliby -4% bez activision. Panie, skoncz pan pierdolic

 

To wynika z dużego spadku sprzedaży konsol. -4% to bardzo mały spadek biorąc pod uwagę, że uwzględnia mniejszą o kilkaset tysięcy sprzedaż konsol po 250-450$ sztuka.

 

Sama sprzedaż "content & services" nawet bez AB wzrosła o 1%, czyli sprzedaż w ramach gamingu MS jest mocna.

 

Druga połowa roku dla całej gamingowej dywizji MS będzie rekordowa już chociażby z powodu powrotu Blizzarda na rynek chiński - na sam WoW jest już ponad 2 mln subskrypcji. Premiery nowych gier MS ruszą trochę do przodu GP.

 

Mają rekordowe lata przed sobą.

Edytowane przez SnoD
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...