Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Najwiekszą wadą Forz Motorsport jest to że pomimo iż to są bardzo dobre gry to kolejne części bardzo niewiele się od siebie różniły. Do tego dodajmy dwuletni cykl wydawniczy i bardzo szybko doszło do zmęczenia materiału.

 

Teraz seria dostała potrzebną przerwe, aby wedle informacji z Turn10 przebudować całą grę, więc licze na to że na nowej generacji nowa Forza wniesie troche powiewu świeżości do serii

Odnośnik do komentarza

Z racji, że pewnie wezmę i XSX, i PS5 (no pewnie i jak wyjdzie Switch Pro), to najbardziej zastanawiają mnie tytuły na wyłączność.

MS trochę tych studiów poprzejmował.

Ciekawe, czy wszystko od ich studiów będzie na wyłączność?

Jakieś plotki na twitterze sugerują, że XSX na start zaoferuje sporo exów, w przeciwieństwie do PS5.

 

Druga sprawa to przeniesienie danych.

Mam nadzieję, że minimalnie 2TB będą miały nowe konsole.

I bardzo fajnie byłoby, żeby obie korporacje umożliwiły odsprzedaż "starych" konsol.

Nie chce mi się samemu bawić się w sprzedaż.

 

Co do XSX - tak jak chyba większość (?) - dosyć ładny, nietypowy wygląd i kiepska nazwa.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Basior napisał:

Ciekawe, czy wszystko od ich studiów będzie na wyłączność?

 

Wszystkie 14 studiów będzie robić gry na wyłączność (w sensie na xboxa, windowsa i xcloud), jedynym wyjątkiem jest Mojang który pracuje nad Minecraftem - produktem tak dużym że wychodzi na wszystko co się da.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czy oznacza to, że takie Hellblade 2 czy, w przyszłości, Psychonauts 3 będą Xbox systems only? Ktoś to potwierdził? Pomijam samego Króla który mówił że gry na wyłaczność Scarlett pojawią się, ale nie mówił chyba na jakich zasadach.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Czy oznacza to, że takie Hellblade 2 czy, w przyszłości, Psychonauts 3 będą Xbox systems only? Ktoś to potwierdził? Pomijam samego Króla który mówił że gry na wyłaczność Scarlett pojawią się, ale nie mówił chyba na jakich zasadach.

Psychonauts i Hellblade to teraz IP Microsoftu,  więc kolejne części tych serii powstaną na wyłączność na xboxa. Mówił o tym sam Matt Booty, który potwierdził że kupili te studia po to by produkowały gry ekskluzywne

 

14 minut temu, 20inchDT napisał:

Myślę, że to nawet nie chodzi o wielkość IP, a po prostu core'owi gracze mają wywalone na Minecrafta. Gdyby Halo miało wylądować na ps5 to byłaby burza.

Myśle że chodzi przede wszystkim o pieniądze, jak masz najbardziej dochodową grę w branży z 200 milionami aktywnych graczy i chcesz dalej na niej zarabiać to nie możesz jej zamknąć w jakimś ekosystemie konsolowym.

 

Minecraft to marka większa niż sam Xbox.

 

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się ze wszystkim. Zdaję sobie sprawę, że nie traciliby kasy tylko po to, żebyśmy mogli w temacie CW pisać, która konsola ma więcej exów. Chodziło mi o to, że Minecraft nie jest grą dla której ludzie kupują konsole. Gdyby tak było, to jestem pewien, że MS zrobiłby z tego exa po to, żeby więcej konsol zniknęło z półek.

Odnośnik do komentarza

Minecraft na wyłączność sprzedałby (i sprzedaje, tak samo jak w 2018 Fortnite)  mnóstwo konsol, MS nie robi z tego tytułu na wyłączność, bo:

 

a) to nie dział Xboxa kupił IP, tylko sam MS
b) gra ma taki zasięg i na tylu platformach, że nie opłaca się robić z tego gry ekskluzywnej, dosłownie się nie opłaca

Odnośnik do komentarza

Teoretyczny, ekskluzywny Minecraft nie byłby pozycjonowany w pierwszych latach istnienia konsoli, te są zdominowane przez graczy core'owych, byłby pozycjonowany w późniejszej fazie życia (a teraz dochodzi jeszcze Lockhart, kiedykolwiek wyjdzie), w momencie gdy profil klienta zaczyna się zmieniać. Zresztą i bez tego, Minecraft jest gigantyczną marką i nowa część sprzedałaby mnóstwo konsol, tak jak pierwsza część sprzedała dużo XB1, PS4  i konsol Nintendo (tak, tam też Minecraft jest wielką marką).

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2019 o 09:17, Paolo de Vesir napisał:

Już wyobrażam sobie jak wchodzę do domu, wyjmuję ten potężny monolit i podłączam go do TV. Te emocje towarzyszące pierwszemu uruchomieniu, sprawdzanie nowego dashboardu, a na ekranie Halo Infinite 4K/60. :fsg: Tak, to będą dobre święta.

Skoro Halo będzie na Xbox One X to "po co przeplacac" xD

Odnośnik do komentarza

No tylko zacytowałem Twoje słowa względem każdego mocniejszego sprzetu wartego wiecej niz 1500 zl. Jeżeli nowe konsole na starcie nie chca być z 2 generacje do tyłu względem PC to będą musialy kosztiwac minimum 2 razy tyle i ciekaw jestem jak sobie z tym wewnętrznie poradzisz.

 

Co do wyglądu, dla mnie super, mam obecnie nie wiele większego Peceta, mam nadzieję że Fil nadal będzie wspierał rynek PC, który tak kocha, w przyszłym roku premiera RTXow 3080, idealnie pod nowe gierki MS.

Odnośnik do komentarza

 

5 minut temu, 20inchDT napisał:

Jak tak patrzę na ceneo to 2080 ti kosztuje ponad 5k. Masz chociaż takiego, że oczekujesz tej nowej karty?

a co maja do tego karty TI? Dobrze bedzie jak nowe konsole zaproponuja cos na poziomie starych gtxow 1080 z przed 4 lat.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Rynek PC jest ważny dla MS, szczególnie od momentu gdy na horyzoncie pojawiło się Google ze Stadią (jakkolwiek nie byłby to fatalny start), dlatego, że Stadia i Google stwarzają zagrożenie w dominacji API Direct X.

Stadia korzysta z Vulkana i jeśli kiedykolwiek zyskałaby dużą popularność, to otworzyłaby furtkę dla innych OS niż Windows, MS poważniej traktujący rynek PC,  takie zapędy mocno amortyzuje. Poza tym idąc w usługi stara się poszerzyć liczbę klientów i szykuje grunt pod Azure (obecnie najważniejszej inicjatywie MS) w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza

 

7 minut temu, 20inchDT napisał:

Nie znam się na tym, ale jako laik widzę przy tej karcie 13,5 tf, a nowy xbox ma podobno 12, to chyba oczywiste dlaczego się o to pytam.

Myślałem, ze te TF na papierze to są tylko dla Fanka - zobacz ile ma obecnie Xbox One X - 6, czy 6,5 TF? a teraz porównaj sobie gierki z konsoli względem 4 letniego GTX 1080 który ma dokładnie tyle samo.

Różnica generacji.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...